• Relacji z podrózy: 17768
  • Zdjęć: 126014
  • Podróżników: 59609
  • Porad: 18827
  • Postów: 215325
  • Tematów: 91695

Majówka na lodowcu Hintertux


Już po raz trzynasty, na Hintertuxie podbój lodowca po polsku, czyli Polish Pow(d)er Week in Hintertux. Słońce, testy narciarsko-snowboardowe, instruktorzy, koncerty, imprezy i przede wszystkim stuprocentowa gwarancja śniegu.

HintertuxPolacy mają różne pomysły na wykorzystanie dobrodziejstw kalendarza tegorocznego długiego weekendu majowego – jedni będą grillować w ogródkach, drudzy spędzą go przed telewizorem, a jeszcze inni (ci czujący niedosyt po słabej zimie) zapakują narty lub deski snowboardowe i ruszą na jedyny całoroczny lodowiec w Austrii. Powód? Ostatnia okazja do pożegnania odchodzącego sezonu zimowego i polska majówka The Polish Pow(d)er Week in Hintertux (28.04-05.05.2012).

W programie imprezy coś, co stało się już tradycją polskich majówek i co z pewnością zadowoli fanów nowinek w dziedzinie sprzętu zimowego, czyli testy nart, desek i butów narciarskich (nowość!) na sezon 2012/2013. Codziennie, z ważnym dowodem tożsamości będzie można wypróbować je całkiem za darmo na stokach największego regionu lodowcowego Austrii. Z kolei ci, którzy jeszcze przed wakacjami mają zamiar podszkolić swoje narciarskie umiejętności, będą mogli zrealizować swój plan w towarzystwie polskich instruktorów. Poza tym codziennie na stoku polskojęzyczne przedszkole dla maluchów, a także porządna rozgrzewka przed szusowaniem. O kondycję uczestników imprezy zadba wielokrotna mistrzyni Miss Fitness Polski oraz dwukrotna wicemistrzyni świata Miss Fitness World, czyli Martyna Rapp.

Nie zabraknie też atrakcji dla wszystkich spragnionych smaku drużynowej rywalizacji i sportowych emocji, czyli Zawodów o Puchar Świstaka i Drużynowych Zawodów na Orientację.

Jednak 6-dniowa majówka na lodowcu Hintertux to nie tylko zabawa na stoku – decydując się na udział w imprezie trzeba być przygotowanym na porcję porządnej wieczornej rozrywki w czasie koncertów – zagrają Formacja Nieżywych Schabuff, Oddział Zamknięty i DJ’e z rosyjskiego labelu Dancehall/Reggae, czyli Street Atlas Soundsystem. Atmosferę polskich imprez podgrzeje również występ kabaretu Formacja Chatelet.


Dodaj nowy komentarz
Twoje imię:
Treść komentarza:

Wpisz wynik działania z obrazka:
Wybierz kontynent:
Wybierz kraj:


REKLAMA

Jeżeli chcesz otrzymywać nasz Newsletter, wpisz swój adres: