• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Brazylia - sprawdzone noclegi, Manaus,Rio, Sao Paulo, Salvador, Iguacu, inne...
halihead
post Feb 17 2010, 10:11 PM
Post #1

Zapalony wędrowiec
**

Grupa: Odyseusze

witam serdecznie lecimy w marcu do Brazylii trasa, loty, zaplanowane czas na noclegi biorąc pod uwagę że lecimy z 10- io miesięcznym dzieckiem wolałbym sprawdzone hostele i hotele.Proszę o pomoc!! Miasta wymiwniłem wyżej w Salvadorze będziemy 5 dni i chcielibyśmy zaliczyc jakąs okoliczną plażę może znacie adresy w pobliskich miejscowościach...wpisałem inne... by Post służył innym w szukaniu i podzieleniu się adresami noclegów mam nadzieję ze mój wątek nie jest repliką już istniejących jeżeli jest proszę o linki:)
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Feb 17 2010, 10:11 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
tkochanowski
post Feb 19 2010, 01:26 PM
Post #2

Zapalony wędrowiec
**

Iguasu trzeba zobaczyć z obu stron i lepiej mieszkac w Argentynie. Taniej, przyjemniej i bezpieczniej.
W Rio mieszkałem bardzo tanio ale w świetnym miejcu - pomiedzy Ipamena a Copacabana (hostel Ipamena Sun).
polecam także Paraty lub Ihla Grande - na poł od Rio. Pieknie i rajsko!!

TomeK

+Quote Post
czeszumski
post Feb 19 2010, 02:30 PM
Post #3

Wytrawny wojażer

Nocleg po argentynskiej stronie jest owszem tanszy, ale laduje sie w zabitej dechami niemal wiosce, gdzie poza wypadem na wodospady nie ma za bardzo co robic. Po brazylijskiej stronie jest pelne zycia miasto, w nim bardzo szeroki wybor hoteli, restauracji i wszystkiego innego. Co prawda, sporo jest tez, jak to w miejscach turystycznych, sporo naciagaczy i cwaniaczkow, nalezy ich po prostu ignorowac.
Kazdy moze wybrac co mu bardziej odpowiada, ale nie zamykajmy opcji noclegowych na "tylko argentyna, bo tam jest taniej".
Lokalizacja, ktora podales na Rio - bardzo dobra, punkt wypadowy do wszystkich waznych miejsc.

--------------------
Dla ludzi mocnej przygody - Klub Darien - www.darien.pl
Portfolio reportera - http://www.czeszumski.com

+Quote Post
halihead
post Feb 19 2010, 04:48 PM
Post #4

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(tkochanowski @ Feb 19 2010, 01:26 PM) *
Iguasu trzeba zobaczyć z obu stron i lepiej mieszkac w Argentynie. Taniej, przyjemniej i bezpieczniej.
W Rio mieszkałem bardzo tanio ale w świetnym miejcu - pomiedzy Ipamena a Copacabana (hostel Ipamena Sun).
polecam także Paraty lub Ihla Grande - na poł od Rio. Pieknie i rajsko!!
TomeK

powiedz jak się dostac na Ihla Grande z Rio nocowałes tam na wyspie ? czeszumski poleca FOZ ale jak będzie się 3 dni to niewiele jest czasu by się nim cieszyć.

+Quote Post
czeszumski
post Feb 19 2010, 09:58 PM
Post #5

Wytrawny wojażer

No, Foz to nie Rio, zeby sie nim specjalnie dlugo cieszyc! Tyle, ze masz spory wybor miejsc noclegowych, do zjedzenia, jest gdzie wyjsc wieczorem, masz centra handlowe. Argentynska miejscowosc tez ma swoj urok, ale to dosc nudne miejsce, szczeg. na 3 dni.
Ale z drugiej strony w Brazylii bedziesz sporo, wiec Argentyna to jakas odmiana...
Pamietaj warto jechac zwiedzic tame po brazylijskiej stronie. No i jeszcze wyskoczyc do C. del Este w Paragwaju na zakupy (elektronika b. tanio, oprocz wielkiego handlu nic tam nie ma ale troche inna atmosfera niz po pozostalych stronach granicy).
Ta wyspa jest calkiem duza wink.gif , sa tam hotele, hostele, co chcesz.

--------------------

+Quote Post
halihead
post Feb 22 2010, 07:52 PM
Post #6

Zapalony wędrowiec
**

tak tak Cuidad, Itaipu i park ptaków mam w planach na 3 dzień smile.gif

+Quote Post
tkochanowski
post Feb 23 2010, 09:33 AM
Post #7

Zapalony wędrowiec
**

Ej, no nie mów, że strona Argentyńska to wioska zabita dechami. Też są restauracje, hotele i sklepy!

TomeK

+Quote Post
czeszumski
post Feb 23 2010, 10:55 AM
Post #8

Wytrawny wojażer

No sa, ale wybor jest mikry w porownaniu z Brazylia.
Miejscowosc ma swoj urok, ale nie dla wszystkich bedzie idealnym miejscem wypadowym.

--------------------

+Quote Post
halihead
post Feb 23 2010, 06:36 PM
Post #9

Zapalony wędrowiec
**

nie pobijcie się tylko o to która strona jest ciekawsza:) obie zapewne mają swój urok i obie zobaczę....

+Quote Post
czeszumski
post Feb 24 2010, 09:30 AM
Post #10

Wytrawny wojażer

No bez przesady. Chodzi mi tylko o to, ze dla roznych osob wybor moze byc rozny.
Jesli ktos jezdzil juz duzo po Brazylii, jest zmeczony wielkimi miastami lub ich nie lubi, chce ciszy i spokoju - strona argentynska.
Jesli ktos jezdzil po prowincji, lubi duze miasta, duzy wybor miejsc do aktywnosci, a wieczorem knajpy i zycie nocne - to brazylijska.
Nie ma jednoznacznego wyboru. Zgadzam sie z Tomkiem, ze miejscowosc ma swoj urok, np. jest tam dosc nieturystycznie. Przy okazji polecam (na droge lub przed nia) ksiazke Wiktora Ostrowskiego "Zycie wielkiej rzeki" - barwna relacja o tym, jak wyprawa do wodospadow wygladala kilkadziesiat lat temu, gdy do Iguazu nie prowadzila jeszcze zadna droga.

--------------------

+Quote Post
tkochanowski
post Feb 25 2010, 11:51 AM
Post #11

Zapalony wędrowiec
**

czeszumski - dzięki na namiary na książkę, na pewno zerknę!
halihead - koniecznie zobacz obie strony! :-)

W Argentynie polecam w cukierniach "fakturas" - ciasteczka francuskie z różnym nadzieniem! ... Znowu wyszło, że w Argentynie lepiej!!; -)

Pomiedzy strona Bra - Arg kursują autobusy miejskie co około 15-20 min więc transport bardzo łatwy. Tylko bilet wstępu do wodospadów trzeba kupować osobno na każda ze stron...

TomeK

+Quote Post
halihead
post Feb 25 2010, 07:09 PM
Post #12

Zapalony wędrowiec
**

dzięki rolleyes.gif z Foz wylatuję o 6 rano więc będę musiał wziąc chyba taxi bo autobusy kursują od 5.30 jak czytałem

+Quote Post
turysta
post Mar 3 2010, 11:45 PM
Post #13

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(halihead @ Feb 25 2010, 07:09 PM) *
dzięki rolleyes.gif z Foz wylatuję o 6 rano więc będę musiał wziąc chyba taxi bo autobusy kursują od 5.30 jak czytałem

Z Rio do Foz pewnikiem droga powietrzna - jakie ceny?
czy sa opcje na iles przelotow nie tylko wewnatrz Brazylii ale rowniez po innych krajach AP?
pozdrawiam

+Quote Post
czeszumski
post Mar 4 2010, 08:26 AM
Post #14

Wytrawny wojażer

Jako bilet na przelot pojedynczy lub powrotny to najtanszy chyba gool. Przy czym powrotny duzo lepiej sie oplaca, niz leciec w jedna i wracac np. autobusem.

Karnet na kilka przelotow dotyczy tylko Brazylii.

--------------------

+Quote Post
halihead
post Mar 9 2010, 08:56 PM
Post #15

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(turysta @ Mar 3 2010, 11:45 PM) *
Z Rio do Foz pewnikiem droga powietrzna - jakie ceny?
czy sa opcje na iles przelotow nie tylko wewnatrz Brazylii ale rowniez po innych krajach AP?
pozdrawiam

jestem zorientowany bo niedawno kupowałem bilety i rozważałem różne opcje to jest tak jest airpass po ameryce połudnowej min 2 kraje i liczone są loty w milach do 8 przelotów ale nie napalaj się że 8 wow bo to się opłaca na małych odległościach i loty bez przesiadek w polsce jest firma intrep w niej załatwiałem to polecam ich a ceny pojedyńczego lotu wejdz na TAM i wklep wybierz dw dolarach GOL jest czasem tanszy ale z POLski nie obsługuje rezerwacji bo trzeba miec nip brazylijski wewnąrz brazylii airpass na 4 loty każda przesiatka to lot!!!532$ ja kupiłem odzielnie bilety i wyszło taniej np SP -FOZ za 72 $ powrót za 105$ a w airpasie każdy lot wychodzi po133$ jest to opłacalne na dużych odległosciach np Manauslub strefa przygraniczna Peru wpisz w gooogle airpass ameryka południowa i wyskoczy wszystko co trzeba wiedziec w lotach po Brazyli nie liczy się odległosc a po AP tak

czeszumski a do manaus to lepiej brac dolary czy reale wszedzie piszą o $ ale w innych miastach tylko ich waluta

+Quote Post
czeszumski
post Mar 9 2010, 09:43 PM
Post #16

Wytrawny wojażer

No jak to, do placenia tylko reale, dolary malo kto przyjmie. Tak samo jak w reszcie kraju.

--------------------

+Quote Post
halihead
post Apr 1 2010, 08:55 PM
Post #17

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(czeszumski @ Mar 9 2010, 10:43 PM) *
No jak to, do placenia tylko reale, dolary malo kto przyjmie. Tak samo jak w reszcie kraju.

a no wróciłem:) plan zrealizowałem w 100% bez problemów i faktycznie tylko reale nie wiem dlaczego sporo ludzi bedąc w Manaus pisało na forach ceny w dolarach

+Quote Post
tkochanowski
post Apr 6 2010, 09:20 AM
Post #18

Zapalony wędrowiec
**

bardzo często ceny w USD są stałe, wiec w lokalnej walucie zależne sa od obecnego kursu. Po drugie łatwiej porównywać między krajamu w USD.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25th November 2014 - 02:37 AM