• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pitcairn, jak tam dotrzec?
blizniak12
post Dec 9 2009, 07:46 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Witam jestem tutaj nowy podroznik tez ze mnie zaden dlatego chcialbym sie dowiedziec jakie sa opcje?
Pytanie do osob ktore juz troche podrozowaly po roznych wyspach lub poprostu wiedza jak mi pomoc. Mianowicie potrzebuje informacji jak dotrzec na wyspe Pitcairn? lezy ona na srodku Pacifiku i mysle ze jedyny sposob to lot do Austraili nastepnie do Nowej Zelandi i na wyspe? tylko czy jesli wyspa podlega Wielkiej Brytani to czy musze miec wize (Australia) zeby sie na nia dostac(wyspe) przeciez Anglia jest w EU? prosze o pomoc?
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Dec 9 2009, 07:46 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
diste
post Dec 10 2009, 12:00 AM
Post #2

Doświadczony globtroter

jezeli informacja ponizej jest prawdziwa to samolotem sie nie dostaniesz...

Which airline flies to Pitcairn?

None. There have been a number of proposals to build an airstrip on Pitcairn but none has yet materialized. An airstrip would destroy a good part of the island's agricultural land and alter the way of life on the island. Yet at last report, proposals for an airport and tourism development were back on the table. Meanwhile the only visitors are people off a handful of passing yachts and cruise ships which can only stop here for a few hours as there's no safe anchorage. A Sausalito, California company, Ocean Voyages, Inc., organizes yacht charters from French Polynesia to Pitcairn Island. Every year between January and April, the Rarotonga-based research vessel Bounty Bay cruises from Mangareva to Pitcairn and Henderson, and paying passengers are welcome!

--------------------

+Quote Post
blizniak12
post Dec 10 2009, 01:08 AM
Post #3

Miłośnik podróży
*

okay dzieki za info czyli samolot odpada pozostaje droga morska z polinezjii a jak to jest z tym miejscem tam samolotem? prosilbym o jakas droge dotarcia tam i czy potrzebowalbym jakis wiz? skoro wyspa o ktora mi chodzi nalezy do Angli? pozdr.

+Quote Post
talisman
post Dec 10 2009, 09:16 PM
Post #4

Wytrawny wojażer

kiedys przypadkiem natknelam sie na relacje z podrozy na Pitcairn:

http://www.kontynenty.net/pitcairn_pl.htm

... a tam garsc informacji o tej wyspie

+Quote Post
blizniak12
post Dec 11 2009, 12:28 AM
Post #5

Miłośnik podróży
*

Heh no wlasnie ja juz to przestudiowalem:) i wlasnie super stronka. Powiedzmy ze dostalbym sie na polinezje a z tamtad na wyspe tylko czy potrzebuje jakis wiz? czy poprostu bilecik i fruu?

+Quote Post
diste
post Dec 11 2009, 10:02 AM
Post #6

Doświadczony globtroter

normalnie wpisz w google wizy do polinezji i sie dowiesz....nie idz az tak na latwizne bo dlatego nikt nei chce nawet tego komentowac....

moim zdaniem szkoda pieniedzyale jezeli nie masz co robic z pieniedzmi to szerokiej drogi :]

sam lot wyniesie Cie okolo 6000zl jak nei wiecej i rejs mysle jakis tygodniowy czy 2 tygodniowy jezeli znajdziesz conajmniej 2 tyle...

--------------------

+Quote Post
Eveline
post Dec 11 2009, 12:17 PM
Post #7

Urodzony obieżyświat

CYTAT(diste @ Dec 11 2009, 10:02 AM) *
moim zdaniem szkoda pieniedzyale jezeli nie masz co robic z pieniedzmi to szerokiej drogi :]

sam lot wyniesie Cie okolo 6000zl jak nei wiecej i rejs mysle jakis tygodniowy czy 2 tygodniowy jezeli znajdziesz conajmniej 2 tyle...

A ile frajdy jak się tam już znajdziesz smile.gif To najbardziej oddalona od Polski zamieszkana wyspa - 20 000 km! smile.gif Ja tam bym chciała się znaleźć rolleyes.gif To musi być fascynujące przeżycie rolleyes.gif

--------------------
"Ten, kto błądzi, odkrywa nowe szlaki"
Nils Kjær

I ♥ BALI

+Quote Post
blizniak12
post Dec 11 2009, 10:06 PM
Post #8

Miłośnik podróży
*

diste

spokojnie:) szukalem po googlach i troche wiem ale chcialem zdobyc wasze opinie doswiadczenia podrozy dlatego zapytalem tutaj:) a co do pieniedzy to poprostu zbieralem jakis czas i mam wiec to nie jest to ze nie mam co z nimi robic;/ co do wyspy chce tam leciec i jak da rade pozostac:) pozdr!

+Quote Post
Eveline
post Dec 12 2009, 12:30 AM
Post #9

Urodzony obieżyświat

CYTAT(blizniak12 @ Dec 11 2009, 10:06 PM) *
co do wyspy chce tam leciec i jak da rade pozostac:)

Na zawsze? smile.gif Tam mieszka tylko 48 osób wg Wikipedii.

--------------------
Nils Kjær

I ♥ BALI

+Quote Post
blizniak12
post Dec 12 2009, 01:13 AM
Post #10

Miłośnik podróży
*

Wiem:) dlatego tas wyspe wybralem:) nie wiedzialem ze istnieja takie miejsca ale naszczescie jest i mi sie bardzo podoba:) tylko nie wiem jak oni mnie przyjma?smile.gif z usmiechem? czy nie;/ i czy jakas wize musze sobie sprawic?;/ skoro wysepka nalezy do UK?

+Quote Post
Eveline
post Dec 12 2009, 01:33 AM
Post #11

Urodzony obieżyświat

Ja też nie wiedziałam o istnieniu tej wyspy do dzisiaj smile.gif Mają tam podobno za darmo internet finansowany przez rząd smile.gif I co Ty tam będziesz robił? smile.gif
Mają nawet swoją stronę internetową:
http://www.pitcairn.pn/tourist.htm
http://www.visitpitcairn.pn/home.html

--------------------
Nils Kjær

I ♥ BALI

+Quote Post
diste
post Dec 12 2009, 04:12 AM
Post #12

Doświadczony globtroter

CYTAT(blizniak12 @ Dec 11 2009, 09:06 PM) *
diste

spokojnie:) szukalem po googlach i troche wiem ale chcialem zdobyc wasze opinie doswiadczenia podrozy dlatego zapytalem tutaj:) a co do pieniedzy to poprostu zbieralem jakis czas i mam wiec to nie jest to ze nie mam co z nimi robic;/ co do wyspy chce tam leciec i jak da rade pozostac:) pozdr!

nie no spoko, ja to rozumiem kazdy ma swoje jakies tam marzenia....jezeli to jest to czego chcesz to jasne ze powinienes sie wybrac :] sam bym sie wybral tylko ze mnie nie stac

--------------------

+Quote Post
diste
post Dec 12 2009, 04:18 AM
Post #13

Doświadczony globtroter

oo i jeszcze jedno, nie wiem jak tam z lotami sie rozeznales ale mysle ze najtaniej bedzie poleciec z londynu air new zealand

london - LA - papheete najtaniej co kiedys nalazlem to jakos 800funtow jezeli dobrze pamietam. tyle za bilet bylbym stanie wylozyc ale naczytalem sie o dosc wysokim budzecie na dobe w tamtych rejonach i kosztowaloby to majatek...takze poczekam az wygram w toto lotka albo sam moze sie kiedys dorobie tongue.gif

--------------------

+Quote Post
blizniak12
post Dec 14 2009, 05:57 AM
Post #14

Miłośnik podróży
*

diste

dzieki za info:) hmm no wlasnie nie wiem czy jak tam lecac bede musial znow iles wiz zalatwiac;/ no ale jak trzeba to trzeba..

+Quote Post
diste
post Dec 14 2009, 11:08 AM
Post #15

Doświadczony globtroter

w porownaniu do kosztow na dzien na sam pokoj i jedzenie taka wiza to jest male piwo....

--------------------

+Quote Post
polidaktyl
post Jan 14 2010, 03:12 AM
Post #16

Miłośnik podróży
*

Też bardzo chciałbym dostać się na Pitcairn. Sprowadziłem w swoim czasie (via net) kilkanaście słoików z ichniejszym miodkiem, jest pyszny i mam go do dzisiaj. Od marca 2009 uruchomili stronę jak ich odwiedzić i nawet zaczęli organizować reguralne rejsy 3-4 razy do roku. Można się tam dostać:

1 Z wysypy wielkanocnej
2 Z Chile
3 Okazjonalnymi rejsami dookoła świata, szkoleniowymi itp
4 Z nowej Zelandii
i najbardziej komercyjnie ale i najprościej z Polinezji Francuskiej. Trzeba za ok 7000 (w obie strony) dotrzeć do stolicy Polinezji Francuskiej a stamtąd na Mangarev skąd rusza statek. Aktualnie są rejsy na marzec i czerwiec w cenie 4000 USD za osobę.

Do tego doliczyć trzeba wizę kilkadziesiąt NZL/USD /GPB generalnie wydaje ją gubernator wyspy w Nowej Zelandii ale strona wyspy pomaga załatwić (jest formularz internetowy do wypełnienia), pomaga też ambasada GB i Nowej Zelandii w Polsce. Czyli taki koszt dotarcia to jakieś 20 000 do 25 000 PLN. Można wyszukiwać też transportu na własną rękę przez armatorów statków handlowych na trasie Ameryka Środkowa (Panama)/ Ameryka Poł (Chile) - Oceania/ Australia. Tak może być taniej ale więcej załatwiania. Bywają zapaleńcy z Wielkiej Brytanii którzy czasem szukają chętnych na wycieczkę do ostatniej kolonii królestwa.

Może skrzykniemy się i zorganizujemy Polską wyprawę na Pitcairn? Było tam już kilku polaków ale to chyba aż tak bardzo nie przeszkadza bo Polacy byli wszędzie?
W zasadzie dobrze planując można obrócić w obie strony w ciągu 2 tyg urlopu i jeszcze nacieszyć się Polinezją lub Nową Zelandią (a może dodatkowo Wyspą Wielkanocną).

Jako ciekawostkę powiem że miód zamówiłem w październiku 2006 i drugą partię w marcu 2007 a został wysłany w połowie grudnia 2008 i dotarł odpowiednio w lutym 2008 i jakoś czerwcu 2008...

Pozdrawiam. Też marzę o Pitcairn od dawna i tak już od jakichś 4 lat chciałbym się tam wybrać. Ze sklepu internetowego wyspy można kupić książki a na amazon.com lub za pośrednictwem naszego empicu można sprowadzić
Doing Business and Investing in Pitcairn Islands Guide
Doing Business and Investing in Pitcairn Islands Guide
Pitcairn Islands a Spy" Guide" (stare z 2005 i nowe 2009) wydanie chyba częściowo jako PDF do pobrania od razu. Nie sprowadzałem literatury jeszcze ale niedługo zamówię więc chętnie z kimś się złożę na podręczniki.

Prowadziłem też życzliwą korespondencję z biurem wyspy w Nowej Zelandii w telefonie ustawiłem sobie w podglądzie godzinę i pogodę nad Pitcairn i tak zerkam sobie tęsknym okiem.

Pozdrawiam raz jeszcze
i zachęcam do korespondencji

polidaktyl@poczta.fm

+Quote Post
Eveline
post Jan 14 2010, 11:45 PM
Post #17

Urodzony obieżyświat

Ja też jak przeczytałam ten wątek, to zaczęłam szukać informacji o tym miejscu i chętnie bym się tam wybrała. To by dopiero była niezwykła wyprawa także pomysł wyprawy jest super, ale nie za 25 000 zł blink.gif Statek za 4000 $? blink.gif I na pewno nie na 2 tygodnie jechać tak daleko. Może są jakieś inne możliwości żeby dostać się tam taniej? Chyba, że się skrzykniemy i znajdziemy sponsora na wyprawę rolleyes.gif

--------------------
Nils Kjær

I ♥ BALI

+Quote Post
polidaktyl
post Jan 17 2010, 10:53 PM
Post #18

Miłośnik podróży
*

Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na więcej niż 14 dni . W zasadzie jest to też program paru rejsów dookoła świata jakie znalazłem i paru na trasie po Pacyfiku ale ceny są jeszcze wyższe niż 25 000 PLN. (nie znalazłem niestety możliwości rejsu częściowego). Chyba że natrafi się okazja zabrania z jakimś rejsem szkoleniowym lub prywatnym Amerykańskim Miliarderem smile.gif

+Quote Post
mirork
post Feb 7 2010, 01:34 PM
Post #19

Miłośnik podróży
*

Witam, ja tez od dluzszego czasu mysle nad wyjazdem na wyspy na pacyfiku ale jak bym pojechał to juz bym nie chcial wracać dlatego chyba najleprzym sposobem i najtanszym by bylo ogarniecie kilku osob np.4 i zakup jachtu, jak sie orientowalem to mozna kupic juz na miejscu np. vanuatu jachcik morski za 20 tys dolarow. ale sa tez tansze lodzie i jest tego pelno.
pozdro
ps. dajcie znac jak bedziecie organizowac jaks wycieczke to ja taz sie pisze biggrin.gif

+Quote Post
Eveline
post Feb 7 2010, 01:58 PM
Post #20

Urodzony obieżyświat

laugh.gif No w sumie to masz rację, jak już jechać, to tylko w jedną stronę smile.gif Ja też bym się może pisała smile.gif

--------------------
Nils Kjær

I ♥ BALI

+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 1st September 2014 - 10:00 PM