• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Portugalia - Obidos i nie tylko, noclegi, dojazd
talisman
post Sep 13 2009, 12:54 PM
Post #1

Wytrawny wojażer

Grupa: Odyseusze

za pare dni wyruszam do portugalii, wlasnie planuje mniej wiecej co i jak. chcialabym zahaczyc o bardzo wszedzie polecane miasteczko Obidos. niestety nie moge znalezc jakiegos sensownego dojazdu tam, czy to z Lizbony, czy z polnocy; tego samego dnia chcialabym zajrzec takze do Alcobaca i Batalha. jesli chodzi o przemieszczanie sie miedzy tymi miasteczkami, biore pod uwage stopa (jak inaczej?), ale nie mam pomyslu jak wydostac sie z Obidos, najlepiej do Lizbony. poza tym, myslalam zeby zostac tam na noc, ale nie moge znalezc jakiegos sensownego noclegu, najlepszym rozwiazaniem bylby camping, bo bierzemy namiot, ale nic nie moge znalezc.
co polecacie?? smile.gif)

Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Sep 13 2009, 12:54 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
pete.sunday
post Sep 13 2009, 01:21 PM
Post #2

Doświadczony globtroter

Campingi w okolicy to 'Orbitur Foz do Arelho' na pn-zach od Obidos (okolo 5e za namiot + 4e za osobe), a w okolicy Lizbony to 'Orbitur Guincho' na zachod od stolicy (cen podobne).

--------------------
I've written a song about Velcro. It's very catchy.

+Quote Post
adamusos
post Sep 13 2009, 02:11 PM
Post #3

Miłośnik podróży
*

do Obidos z Lizbony najlepiej dostac sie chyba przez Peniche, z ktorego jezdza tam autobusy i jest pelno noclegow. Znajduje sie nad oceanem 20km od Obidos.

Link do przewoznika Lizbona-Peniche
http://www.rede-expressos.pt/

+Quote Post
Barry Kent
post Sep 14 2009, 07:55 PM
Post #4

Miłośnik podróży
*

Osobiście polecam zalesiony sosnami kamping w Nazare, choć przy trasie jaką chcecie zrobić w jeden dzień może tylko utrudnić podróż (bo jest po środku na wysokości Alcobaca). Urocza miejscowośc, we wrześniu jeszcze dużo turystów (praktycznie sami portugalczycy), więc mozna liczyć na atrakcje jak również na wieś-festyny. Camping co prawda na kraju miasteczka, ale przy szosie do Alcobaca. W jeden dzień zrobić Batalhę, Alcobaca i Obidos bedzie ciężko stopem. Ja stopem też zrobiłem podobną drogę w jeden dzień (zacząłem o 6-ej erano, wróciłem dobrze po północy ale wesoły, bo jakiś łepek namarysiowany trawą mnie podrzucił :-), ale zamiast Obidos była Fatima i powiem, że stopa łatwiej jest złapać niż przejechać nim 15km . To są głównie drogi boczne, uczęszczane przez lokalnych kierowców, więc gdzie im robić takie kilometry. No ale ja jestem tylko facetem :-) , dziewczynie powinno być znacznie łatwiej.
Jeśli z Obidos do Lizbony, to najlepiej pociąg z Caldas da Rainha. Na autobus chyba nie warto liczyć. Sam się przekonałem, że w Portugali w małych miastach załapać się po 18-ej na autobus do innego miasta graniczy z cudem, chyba że jest to jakieś miasto przy autostradzie np.w okolicy jest Leiria. Tam przynajmniej zatrzymują się jakieś ekspresy z Porto do Lizbony i na wybrzeże Algarve.
Może więc lepiej w jeden dzień zrobić Batalhę, Alcobaca, nocleg w Nazare (naprawdę klimatyczne miasteczko) i nad ranem do Obidos i za dnia może jeszcze załapiecie sie na jakiś autobus do Lizbony bądź pociąg (nie jechałem tamtą trasą, więc zgaduję że jeździ :-) )

Jak będziecie w Portugalii nie odpuszczajcie sobie Evory. To jest dla mnie bestseller, miasto na wzgórzu otoczone u podnóża wielkim murem, wszędzie królująca biel z żywą zółcią, kocie łby, do tego ta starówka jak ulał dla Hobbitów plus - dla wyrafinowanych gustów - kaplica zbudowana z ludzkich kości i czaszek.
I hostel w samym centrum, niestety przygniótł mnie trochę wtedy ceną (jest też camping, blisko supermarketów ale kawałek od centrum Evory). A atrakcję podkreśla jeszcze dojazd do Evory - wśród dębów korkowych sunie z wolna pociąg pasażerski wyglądający jak nasze autobusowe ogórki sprzed lat klikudziesięciu. Dla mnie bomba, coś nieoczekiwanego.

+Quote Post
talisman
post Sep 16 2009, 11:25 PM
Post #5

Wytrawny wojażer

dzieki za wszystkie wskazowki!

okazuje sie ze z Obidos jezdza pociagi do Lizbony, tyle ze regionalne.
wyglada na to ze jednak sprobujemy zrobic ta trase w jeden dzien, ewentualnie cos odpuscimy, a na wieczor skierujemy sie na nocleg na pobliski kemping lub pociagiem do Lizbony, jesli zdazymy.

Barry Kent - niestety chyba jednak odpuscimy sobie Evore, i tak mamy dosc napiety plan, a nie chce wszystkiego zwiedzac po lebkach, wiec moze innym razem.. ale Twoj opis brzmi bardzo zachecajaco :>

+Quote Post
talisman
post Oct 9 2009, 07:40 PM
Post #6

Wytrawny wojażer

Podroz do Portugalii byla sporym sukcesem wink.gif, udalo nam sie zrealizowac bez wiekszych przeszkod plan Batalha-Alcobaca-Obidos w jeden dzien i to stopem, wyruszylysmy ok 9 z Coimbry, a 19.05 mialysmy pociag z Obidos do Lizbony! nie mialysmy az tak duzo czasu, ale spokojnie dalo rade. mialysmy pewnie duzo szczescia, bo trafilysmy naprawde super okazje, nawet na malo uczeszczanych drogach. Portugalki i Portugalczycy, ktorzy nas podwozili, czesto nie jechali w naszym kierunku, ale byli sklonni dla nas zboczyc pare km i dowiezc nas na miejsce. Fantastyczny narod wink.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24th October 2014 - 12:15 PM