• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Co kupić w Chinach ?, Na czym można zarobić przyworząc do Polski
sebee86
post Jul 7 2009, 11:35 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Hej. Wybieram się do Chin przez Rosję i Mongolię na przełomie lipca i sierpnia. A ponieważ wyprawa trochę kosztuje zastanawiam się na czym można zarobić, żeby się choć trochę zwróciło. Co kupić w Chinach żeby móc sprzedać w Polsce z dobrym zyskiem? Elektronika? Jedwab? Porcelana? Any ideas??
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Jul 7 2009, 11:35 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
radical_spike
post Jul 7 2009, 11:54 PM
Post #2

Miłośnik podróży
*

cos nie "made in china";p
przepraszam ,ale musialem to napisac,a tak na powaznie to raczej niewiele tego znajdziesz,bo naprzyklad designer fake sa w chinach stosunkowo drogie,porownujac z innymi krajami azji.

+Quote Post
neverending trip
post Jul 9 2009, 04:31 PM
Post #3

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(radical_spike @ Jul 7 2009, 11:54 PM) *
cos nie "made in china";p
przepraszam ,ale musialem to napisac,a tak na powaznie to raczej niewiele tego znajdziesz,bo naprzyklad designer fake sa w chinach stosunkowo drogie,porownujac z innymi krajami azji.

kurde jak w latach 80 tych wyprawy polakow do grecji, wegier, jugoslawii

mysle ze bedzie trudno... znalesc cos z dobra przebitka...
no chyba ze pojdziesz na calosc i zajmiesz sie hurtem kontener lub dwa
ale taki walizkowy handelek... to nic mi nie przychodzi do glowy choc spedzielm tam 3 miesiace

podroby LV ale kiepskie i kto to kupi?

+Quote Post
Jia Xin
post Jul 13 2009, 05:49 PM
Post #4

Wytrawny wojażer

Zalezy ile chcesz zarobic... Moj brat byl, nakupowal roznych wisiorkow typowo chinskich, bronzoletki itd za okolo 100euro, posprzedawal na rave goa i zarobil okolo 500euro na tym. wink.gif

+Quote Post
sebee86
post Jul 14 2009, 10:43 AM
Post #5

Miłośnik podróży
*

Hmm, no to już jest ciekawe. Jakieś szczegóły? smile.gif

Nie chodzi mi o to żeby się dorobić kokosów. Chodzi o to żeby się zwrócił tysiąc, może dwa z niemałych kosztów wyprawy.

A co powiecie o sprzęcie foto??

+Quote Post
polifonia
post Jul 14 2009, 10:48 PM
Post #6

Zapalony wędrowiec
**

podobno żeńszeń się opłaca, ale musisz wcześniej w polsce znaleźć odbiorcę i musi cię ta osoba poinstruować jaki rodzaj masz kupić.

--------------------
Ta przygoda wyraźnie Ransoma przerastała; jej okoliczności były zbyt niesamowite, a ewentualne skutki zbyt poważnie, by potrafił teraz odczuwać cokolwiek poza przejmującym zachwytem.
C.S. Lewis, Z milczącej planety

+Quote Post
GeeRbiL
post Jul 15 2009, 09:25 PM
Post #7

Wytrawny wojażer

CYTAT(sebee86 @ Jul 14 2009, 09:43 AM) *
Hmm, no to już jest ciekawe. Jakieś szczegóły? smile.gif

Nie chodzi mi o to żeby się dorobić kokosów. Chodzi o to żeby się zwrócił tysiąc, może dwa z niemałych kosztów wyprawy.

A co powiecie o sprzęcie foto??

Sprzęt foto się opłaca ale w HK, w samych Chinach jest raczej drogi,

--------------------
----------------------------------------------------------WWW.ONMYWAY.DZ. PL---------------------------------------------------------

+Quote Post
wołodia
post Oct 21 2009, 10:38 AM
Post #8

Miłośnik podróży
*

W Chinach to nie wiem, ale będąc w Mongolii w Ulan Bator jest wielkie targowisko, nazywa się Black Market (lub jakoś podobnie) i tam jedną z ciekawszych rzeczy są kurtki gore-texu, polary i softshelle firmy The North Face. Taką kurtkę z podpinką polarową kupiłem za około 43 zł, a w Polsce na allegro poszło za około 400 zł. Kupując 5 sztuk bilet CI się zwraca ;]
Oczywiście jest pytanie czy to było oryginalne czy podróba. Będąc już w Polsce zaszedłem do sklepu z takową odzieżą i wszystkie metki posprawdzałem, były identyczne ;]

+Quote Post
goroh
post Oct 21 2009, 02:33 PM
Post #9

Wytrawny wojażer

Nie ma takiej opcji zeby kupic oryginal za 43zl.
Widzialem 'North Face'y' w UB w sklepie outdoorowym przy Peace Avenue, kolo Department Store.
W windstopperze np. masz w srodku jakas folie, moze i wiatr czy wode jakos tam zahamuje, ale oddychalnosc...?
Jasne mozna sie szarpnac i sprawic sobie takiego gadzeta, ale sprzedac jako oryginal to juz srednio.
Jest bardzo mala szansa ze to co kupiles to byl tzw.'spadek' (ktos wyniosl z fabryki,ablo 'spadlo' z ciezarowki),
ale wtedy zaplacilbys wiecej niz 43zl.
A ze metka identyczna, w koncu to mistrzowie swiata w te klocki;)
pzdr

--------------------

+Quote Post
Seba71
post Oct 21 2009, 02:47 PM
Post #10

Wytrawny wojażer

wołodia to napisz jak się ta kurtka sprawuje . Jeśli sie pocisz to ściema . Swojego czasu widziałem w Nepalu pełno różnych wyrobów TNF . Ceny były dużo mniejsze niż u nas nie było jednak takiej przebitki jak podajesz . Nie skusiłem się jednak bo jakoś podejrzane mi było .

+Quote Post
rafix
post Oct 22 2009, 09:20 AM
Post #11

Miłośnik podróży
*

Sprzęt foto w Chinach, Hong Kongu jest drogi. Rok temu miałem nadzieję, że kupię coś taniego w HKK i się przeliczyłem - ceny bardzo zbliżone do tych co w Polsce, czasem nawet wyższe. No chyba, że chodzi o sprowadzenie gadżetów, którch w Polsce nie ma, a jest ich wiele. W tym wypadku jednak cieżko porównywać do Polskich cen.

Pozdrawiam.

+Quote Post
Carax
post Oct 22 2009, 03:30 PM
Post #12

Miłośnik podróży
*

Sprzęt fotograficzny w HK można dostać za połowę ceny w Polsce. Ja za obiektyw kosztujący w Polsce 1100zł zapłaciłem 500zł i jak się później okazało przepłaciłem. Trzeba szukać w sklepikach na Nathan Road i w okolicznych uliczkach. W marketach ceny jak w Polsce. Poza tym należy się targować.

--------------------
"Jechać! Wszystko jedno dokąd, czemu, po co, na co i za co!" Tadeusz Perkitny. | Fotoblog z Azji.

+Quote Post
goroh
post Oct 22 2009, 04:11 PM
Post #13

Wytrawny wojażer

Jak sie sprawuje sprzet?
Jestes pewien ze to nie podrobka? spora roznica cenowa...
Jesli takie 'promocje' maja to moze sie wybiore po cos:)
pzdr

--------------------

+Quote Post
Carax
post Oct 22 2009, 04:52 PM
Post #14

Miłośnik podróży
*

Pytanie należałoby skierować do osoby, która sobie go "pożyczyła" wraz z aparatem podczas koncertu w lodzi wink.gif Obiektyw kupiłem we wrześniu 2007 roku i aż do utraty sprawował się bardzo dobrze. Nie wiem jak aktualnie wyglądają ceny w HK, ale większość taniego sprzętu fotograficznego na ebay.co.uk leci prosto z HK, co sugeruje, że niewiele w tym temacie się zmieniło.

np.
http://photography.shop.ebay.co.uk/Digital...d=p3286.c0.m282

--------------------
"Jechać! Wszystko jedno dokąd, czemu, po co, na co i za co!" Tadeusz Perkitny. | Fotoblog z Azji.

+Quote Post
wołodia
post Oct 27 2009, 10:14 AM
Post #15

Miłośnik podróży
*

CYTAT(goroh @ Oct 21 2009, 02:33 PM) *
Nie ma takiej opcji zeby kupic oryginal za 43zl.
Widzialem 'North Face'y' w UB w sklepie outdoorowym przy Peace Avenue, kolo Department Store.
W windstopperze np. masz w srodku jakas folie, moze i wiatr czy wode jakos tam zahamuje, ale oddychalnosc...?
Jasne mozna sie szarpnac i sprawic sobie takiego gadzeta, ale sprzedac jako oryginal to juz srednio.
Jest bardzo mala szansa ze to co kupiles to byl tzw.'spadek' (ktos wyniosl z fabryki,ablo 'spadlo' z ciezarowki),
ale wtedy zaplacilbys wiecej niz 43zl.

Oczywiscie, zdaje sobie sprawe, ze taka przebitka cenowa jest malo prawdopodobna, dlatego podejrzewalem, ze bylo tak jak to napisales - "spadek".
W sklepie przy Peace Avenue tez bylem, ale tam ceny byly 4 razy wyzsze a towar podejrzewam byl ten sam co na wspomnianym markecie.

+Quote Post
wołodia
post Oct 27 2009, 10:19 AM
Post #16

Miłośnik podróży
*

CYTAT(Seba71 @ Oct 21 2009, 02:47 PM) *
wołodia to napisz jak się ta kurtka sprawuje . Jeśli sie pocisz to ściema . Swojego czasu widziałem w Nepalu pełno różnych wyrobów TNF . Ceny były dużo mniejsze niż u nas nie było jednak takiej przebitki jak podajesz . Nie skusiłem się jednak bo jakoś podejrzane mi było .

Sprawuje sie bardzo dobrze, na poczatku troche nitek wylazlo, ale nic sie nie rozsypalo, podczas deszczu kropelki ladnie po powierzchni splywaja. Jesli podroba to bardzo dobrze zrobiona ;]

+Quote Post
luc4s
post Oct 31 2009, 02:10 PM
Post #17

Zapalony wędrowiec
**

Co do kurtek na 100 % to podróby. Kolega w sklepie w jednym z miast zapytał sprzedawcy czy to Nord Face i ten się przyznał, że nie. Uważać tez trzeba na elektronikę. Ceny sprzętu foto w Chinach porównywalne do polskich. W HK mozna kupić taniej, z tym, że trzeba zaznaczyć, że sprzęt jest wywożony z kraju, wtedy sprzedawca nie płaci jakiegoś tam podatku itp. Na Nathan Road jest kilka dobrych sklepów.

+Quote Post
goroh
post Nov 29 2009, 05:34 AM
Post #18

Wytrawny wojażer

Moze ktos podrzucic konkretne namiary na dobre miejsce ze sprzetem foto w HK na Nathan Rd(dokladniej obiektywy)?
pzdr

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 21st October 2014 - 07:21 PM