• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Najpiękniejsze kraje Europy (bez Polski), Ranking
inari
post Jun 12 2009, 09:58 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

W Europie znajduje się 46 państw. Które z nich jest według was najpiękniejsze? Oto mój ranking:

1. Finlandia (Kocham ten kraj. Podoba mi się w nim wszystko, klimat, język, kultura, geografia, wszystko!)

2. Szwecja, Norwegia, Islandia i Dania (Czyli reszta krajów skandynawskich. Uważam, że Skandynawia wogle jest piękna. Wśród tych krajów, które wymieniłam nie mogę wybrać najładniejszego, bo każdy jest inny. Norwegia ze swoimi górami i fiordami, Dania na wyspach, Islandia z gejzerami. Najciekawsze jest to, że chociaż te kraje są tak wysoko rozwinięte, jak inne zachodnie, ale zachowały swoja naturę. Jeziora, lasy. W Wielkiej Brytanii, np. są same autostrady, lasów jest bardzo mało, a jeżeli już jakieś są, to sztucznie sadzone)

3. Niemcy (Kraj jest równie zróżnicowany geograficznie, jak Polska. Na południu znajduje się piękna Bawaria z mnóstwem zamków. Tam zaczynają się Alpy, najwyższe góry Europy. Niemcy maja dostęp do dwóch mórz: Północnego i Batyckiego. Myślę że to i inne rzeczy dowodzą, że to naprawdę piękny kraj, ale nadal jest tam za dużo autostrad, choć nie tyle co np. w UK)
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Jun 12 2009, 09:58 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
andrew_h
post Jun 12 2009, 10:29 PM
Post #2

Urodzony obieżyświat

Jeśli chodzi o najpiękniejszy kraj pod względem krajobrazów to bezapelacyjnie Norwegia będzie na pierwszym miejscu. To co tam można zobaczyć ciężko jest opisać. Imponujące góry z lodowcami wychodzące wprost z fiordów, dzikie płaskowyże, archipelagi skalistych wysp, wodospady - właściwie gdzie nie pojechałem to było pięknie. Natomiast kraj ten wypada bardzo blado jeśli chodzi o zabytki. Poza kilkoma kościołami słupowymi nie ma tam nic szczególnie cennego czego nie dało by się znaleźć w innych w krajach.

--------------------

+Quote Post
Eveline
post Jun 12 2009, 10:31 PM
Post #3

Urodzony obieżyświat

Oczywiście nie byłam w tych 46 krajach, ale uważam, że najpiękniejszy kraj to WŁOCHY smile.gif

--------------------
"Ten, kto błądzi, odkrywa nowe szlaki"
Nils Kjær

I ♥ BALI

+Quote Post
Coelha
post Jun 12 2009, 10:51 PM
Post #4

Urodzony obieżyświat

Godna uwagi też jest Czarnogóra wink.gif

+Quote Post
Pablo de la Mar
post Jun 12 2009, 11:16 PM
Post #5

Urodzony obieżyświat

Mało precyzyjny temat, bo piękno może być pod różnymi postaciami, a jednego ogólnie najpiękniejszego kraju nie umiem wybrać.

-----------------------------------------------------------------------------
Jeśli chodzi o piękną architekturę, to mnie osobiście powaliły ażurowe ratusze w Belgii (np. ten w Leuven --> http://wis.kuleuven.be/stat/Images/TownhallLeuven.jpg).

Z kolei najpiękniejsze stadiony mają w Niemczech, a dziewczyny - skoro temat nie dotyczy Polski wink.gif - na Białorusi, w Rosji i na Ukrainie. cool.gif

--------------------
Chcę, aby dzikich ptaków klucz otwierać wolność zawsze mógł. Bez której zginę.

+Quote Post
ChillOutTravel
post Jun 13 2009, 08:06 AM
Post #6

Urodzony obieżyświat

Jeśli pod temat pytania można podciągnąć wyspy (należące do danego kraju z Europy) to jest ów wyspą bezapelacyjnie majorka cool.gif

Za co ? Za wszystko.

--------------------
wynajem autokarów, podróże czy snowboard. Urlop ? wczasy ? może tanie noclegi ? wyspy + chill out = beautiful voices

+Quote Post
GooRooo
post Jun 13 2009, 08:29 AM
Post #7

Urodzony obieżyświat

Hmm trudno wybrać. Stawiałbym na państwa skandynawskie jeżeli o piękno naturalne chodzi.
Jeżeli o architekturę i klimat to chyba Rumunia i Chorwacja, choć tak zupełnie inne.

--------------------
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,czego nie zrobiłeś,niż tego,co zrobiłeś. Więc odwiąż liny,opuść bezpieczną przystań.Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj.Śnij.Odkrywaj."

+Quote Post
inari
post Jun 13 2009, 11:21 AM
Post #8

Miłośnik podróży
*

Tu chodzi o piękno pod każdą postacią. Zależy też, co dla kogo jest piękne. Ja, np. dużo bardziej cenie sobie naturę niż zabytki, dlatego mój ranking wygląda tak, a nie inaczej smile.gif

+Quote Post
Majka1306
post Jun 14 2009, 08:11 PM
Post #9

Wytrawny wojażer

Hmmmm...Francja i Włochy. Tam dla każdego coś miłego , i to o każdej porze roku. smile.gif

+Quote Post
Robi
post Jun 14 2009, 08:39 PM
Post #10

Zapalony wędrowiec
**

Zdecydowanie Norwegia

+Quote Post
chicken997
post Jun 14 2009, 09:14 PM
Post #11

Urodzony obieżyświat

Temat trochę mało precyzyjny. Podoba mi się w Czarnogórze, podoba mi się w Bośni i Hercegowinie, podoba mi się na Ukrainie, wszędzzie można znaleźć coś fajnego

--------------------

+Quote Post
szymon88
post Jun 14 2009, 10:22 PM
Post #12

Zapalony wędrowiec
**

jak dla mnie to Skandynawia i Bałkany smile.gif

+Quote Post
xemix
post Jun 15 2009, 04:05 PM
Post #13

Doświadczony globtroter

CYTAT(inari @ Jun 13 2009, 10:21 AM) *
Tu chodzi o piękno pod każdą postacią. Zależy też, co dla kogo jest piękne. Ja, np. dużo bardziej cenie sobie naturę niż zabytki, dlatego mój ranking wygląda tak, a nie inaczej smile.gif

Czekaj, czekaj.... Zabytki, natura i Niemcy??? Totalnie mi to nie pasuje, sam wspomniałeś o sieci autostrad, a może to tylko ja nic nie widzę w tym kraju oprócz Berlina i kilka, dosłownie kilku innych miejsc.. (ktoś ma podobną opinię?). Już Wielka Brytania zawiera więcej przyciągających atrakcji.
Osobiście nie mam ulubieńca europejskiego, jeśli Turcję by podciągnąć pod Europę, to jest to mój faworyt. tongue.gif

--------------------
Lajfstajl, urban cycling i zdjęcia:

http://hitchhiketheedge.blogspot.com/

+Quote Post
andrew_h
post Jun 15 2009, 05:20 PM
Post #14

Urodzony obieżyświat

CYTAT(xemix @ Jun 15 2009, 05:05 PM) *
Czekaj, czekaj.... Zabytki, natura i Niemcy??? Totalnie mi to nie pasuje, sam wspomniałeś o sieci autostrad, a może to tylko ja nic nie widzę w tym kraju oprócz Berlina i kilka, dosłownie kilku innych miejsc.. (ktoś ma podobną opinię?). Już Wielka Brytania zawiera więcej przyciągających atrakcji.

W mojej opinii całkowicie się mylisz choć Twoja opinia mnie nie dziwi bo wg. mnie Niemcy to najbardziej niedoceniony przez polskich turystów kraj w Europie.

Zresztą można się powołać na listę UNESCO. Nie jest to może ostateczny wyznacznik ale jakiś tam obraz ciekawych miejsc w danym kraju daję. A tu Niemcy z 33 obiektami znajdują się na trzecim miejscu w Europie po Włochach i Hiszpanii. To o czymś świadczy.

Niemcy wydają mi się krajem bardzo interesującym. Wprawdzie są bardzo zurbanizowane to można znaleźć ciekawe obiekty naturalne. Alpy, Góry Harzu, Szwajcaria Saksońska, Dolina Renu, wreszcie miejscami bardzo ładne wybrzeże z wyspami takimi jak Rugia czy Sylt. A zabytki architektoniczne to chyba temat rzeka. Praktycznie każde miasto niemieckie ma coś ciekawego do zaoferowania. Od zabytków rzymskich (Trewir, Limes górnogermańsko-retycki) przez średniowiecze (Katedry w Akwizgranie, Spirze czy Kolonii, średniowieczne miasta jak np. Lubeka, Stralsund), zabytki związane z Lutrem, liczne pałace i zamki, barokowe Drezno po supernowoczesne budynki Potsdamer Platz w Berlinie czy fabryki VW w Dreźnie. Multum jest tych ciekawych miejsc. Ja do Niemiec na pewno będę często jeździł.

--------------------

+Quote Post
Flaurus
post Jun 19 2009, 07:07 PM
Post #15

Wytrawny wojażer

Mnie osobiście Niemcy kojarzą się z autobahnami, "tanksztelami" i hipermarketami. Dlatego nie dziwie się że wielu polakom kojarzy sie tak ten kraj. Ale te ich 3 miejsce faktycznie dziwi.

Ten temat powinien rozbijać sie na 2 aspekty oceny. Pierwszy pod kątem ogólnej zabytkowości, architektury a drugi pod kątem klimatu, krajobrazów i piękna natury.

Jeśli chodzi o 1 aspekt to zdecydowanie nr 1 są Włochy. Nie ma 2 takiego kraju w Europie z takim natężeniem i bogactwem obiektów zabytkowych z czasów średniowiecza a głównie ery starożytnej.
Nr 2 dałbym Anglie albo Hiszpanie - duża ilość zamków, katedr, itp. głównie średniowiecze.

Co do aspektu nr 2 czyli krajobrazy itp. to zdecydowanie Bałkany i Skandynawia. Takie kraje jak Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia, Słowenia, Szwecja, Norwegia mają piękne rejony zapierające dech w piersiach.

Choć piękne krajobrazy da sie odnaleźć w każdym kraju. rolleyes.gif

+Quote Post
xemix
post Jun 21 2009, 02:51 AM
Post #16

Doświadczony globtroter

CYTAT(andrew_h @ Jun 15 2009, 04:20 PM) *
Zresztą można się powołać na listę UNESCO. Nie jest to może ostateczny wyznacznik ale jakiś tam obraz ciekawych miejsc w danym kraju daję. A tu Niemcy z 33 obiektami znajdują się na trzecim miejscu w Europie po Włochach i Hiszpanii. To o czymś świadczy.

Wiesz, nie twierdzę, że moja opinia jest bezwzględna, po prostu byłam w kilku miejscach w Niemczech i nic mnie specjalnie nie uwiodło. Ostatnio byłam 1 czerwca, w zasadzie chwilę w Berlinie i planuję wybrać się tam z rowerem, ponieważ to miasto ma wiele udogodnień dla rowerzystów plus architektura (od razu rzuca się w oczy podobieństwo między zabudową Wrocławia a Berlina).
Anyway, z tą listą UNESCO mnie zaskoczyłeś blink.gif , dzięki za info. Tak czy inaczej zdecydowanie wolę uderzać w kierunku Włoch czy Hiszpanii, mentalnie też mi bardziej odpowiadają te kraje. wink.gif

--------------------
Lajfstajl, urban cycling i zdjęcia:

http://hitchhiketheedge.blogspot.com/

+Quote Post
Granturismo
post Jun 21 2009, 03:57 PM
Post #17

Urodzony obieżyświat

Najpiękniejsza w/g mnie to Norwegia. Najlepiej jednak czuje się w górach i lasach północno-zachodniej Szwecji. Godne uwagi są też kraje alpejskie (Szwajcaria, Liechtenstein, Austria) jednak z racji rygorystycznego prawa (problemy z biwakowaniem na dziko, rozpalaniem ognisk, itp) nie czuję się tam najlepiej. Na drugim biegunie postawiłbym Albanię i południowo-zachodnią Czarnogórę (okolice Ulcinja). To oczywiście moja subiektywna opinia.

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
polifonia
post Jun 21 2009, 09:48 PM
Post #18

Zapalony wędrowiec
**

No cóż, Albania jest brudna i brzydka jak nieszczęście, za to ludzie fantastyczni. Więc w moim rankingu też by się znalazła smile.gif Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina - to moje typy. I Czechy, tyle tam pięknych miast i miasteczek.

--------------------
Ta przygoda wyraźnie Ransoma przerastała; jej okoliczności były zbyt niesamowite, a ewentualne skutki zbyt poważnie, by potrafił teraz odczuwać cokolwiek poza przejmującym zachwytem.
C.S. Lewis, Z milczącej planety

+Quote Post
KasiaF.
post Jun 22 2009, 12:40 PM
Post #19

Urodzony obieżyświat

Z tych, w których byłam - Włochy. Czuję nosem, że Norwegia jest jeszcze ładniejsza, choć zupełnie inna, ale tam dopiero się wybieram.

+Quote Post
Flaurus
post Jun 22 2009, 09:14 PM
Post #20

Wytrawny wojażer

Norwegia ma walory krajobrazowe głównie. Ale klimat już jest fatalny. No chyba że ktoś lubi zimy i lata po max 19C. Poza tym wulkanów tam nie ma smile.gif

+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24th October 2014 - 10:31 AM