• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Piesza wędrówka
barszczoo
post May 20 2009, 10:24 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Witam,
Wraz z moją dziewczyną wpadliśmy na pomysł pieszej wyprawy. Nigdy nie podróżowaliśmy w taki sposób i pojawiły się przed problemy.

80 km nie damy rady przejść w jeden dzień. Wg kalkulatora przy wolnym tempie marszu (będziemy obładowani więc za szybko nie będziemy się przemieszczać smile.gif ) to około 25-30 h marszu.
Może na tym forum znajdą się osoby, które "bawią" się w taki sposób.

Oboje jesteśmy z miejscowości Tczew, a trasa przedstawia się w następujący sposób:
http://www.pomorskie.pttk.pl/index.php?opt...0&Itemid=67

Chciałbym wiedzieć jaki jest realny czas takiej wyprawy. Czy uda nam się dotrzeć chociaż za Starogard? smile.gif
Co należałoby zabrać na taką wycieczkę?

Czekam na odpowiedź i porady wink.gif
Pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post May 20 2009, 10:24 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
martyniak
post Oct 22 2010, 06:00 PM
Post #2

Zapalony wędrowiec
**

Podłączam się pod temat, co prawda post już dawno nieaktualny. Wybieramy się z narzeczonym w podróż po całej Polsce (mieszkamy na południu, a chcemy nad samo morze), oczywiście większość chcemy przejść sami, bez żadnych środków transportu. Najwyżej, gdy zdarzy się kryzysowa sytuacja to planujemy złapać stopa, no i wtedy, gdy trasa będzie nieco trudna do pokonania. Ewelntualnie ostry deszcz przez x godzin. Poradźcie zatem co można zabrać. Na razie nasza lista jest dosyć uboga. W przypadku deszczu planujemy też spać w pensjonatach czy pokojach do wynajęcia. Mamy namiot, karimaty i śpiwory. Z ubrań przygotowałam już nasze nie przepuszczające wody i zimna podkoszulki i getry, dodatkowo kurtki przeciwdeszczowe, reszta wiadomo. Latarki, zapasowe baterie, sznurek, zapałaki i zapalniczka, scyzoryk wielofunkcyjny. Do jedzenia trochę konserw mamy, reszta będzie w barach. Poradźcie coś, bo to nasza pierwsza piesza wędrówka, więc jesteśmy zieloni. Co jeszcze z rzeczy tzw. Mcgaywera? Mój narzeczony zlecił mi przygotowanie listy, więc nie chcę później słuchać, że czegoś nie zabrałam, a teraz jest potrzebne. Help!

+Quote Post
Granturismo
post Dec 24 2010, 07:04 PM
Post #3

Urodzony obieżyświat

Co do pierwszego wpostu - trasa jest do przejścia w dwa dni z lekkim plecakiem 8-10 kg.

Co zaś się tyczy drugiego postu...

Ubiór:
- Wygodne, nieprzemakalne buty, nie żadne tam adidaski. But nie ma prawa przemakać tak podczas deszczu, jak i podczas przejścia po rosie.
- Lekka przeciwdeszczowa kurtka. Ze spodni możecie zrezygnować. Jak będzie lało to i tak zapewne będziecie siedzieć w namiocie lub na kwaterze.
- W zależności od pory roku coś cieplejszego, np polar.
- Bielizna, podkoszulki, spodnie, spodenki, skarpety, itp. Nie musi to być tzw odzież termoaktywna, bo ta tania jest "termoaktywna" tylko w nazwie, a ciuchy firmowe kosztują bardzo dużo. Jeśli już masz na coś wydawać pieniądze to polecam podkoszulkę z jonami srebra. Nie śmierdzi nawet po tygodniowym marszu!
- Odpowiednio dobrany, wygodny plecak.
- Przedmioty higieny osobistej: mydło, pasta, szczoteczka, jakiś kremik, ręcznik, chusteczki wilgotne (na wypadek braku możliwości umycia się), papier toaletowy, itp.
- Nieprzemakalny namiot, odpowiednio ciepły śpiwór, mata.
- Latarka, najlepiej diodowa czołówka. Lampki oparte na LEDach biorą mało prądu, więc dodatkowe baterie nie będą potrzebne.
- Kuchnia, czyli butla z gazem, palnik, naczynie do gotowania (lub dwa metalowe kubki), krzesiwo lub zapalniczka, nóż (nie żaden tam wielofunkcyjny scyzoryk!), łyżka, widelec.
- Mapy i/lub przewodniki.
- Dokumenty, pieniądze, ew. ubezpieczenie.
- Produkty żywnościowe, czyli to, co jesteście w stanie przyrządzić w czasie podróży. Zdecydowanie odradzam zabieranie konserw! Konserwy zabierało się w latach 70-tych. Obecnie wędliny pakowane próżniowo lub podsuszane wytrzymują nawet kilka dni. Temat prowiantu powinniście przerobić sobie sami. Dodam tylko, że wody mineralne nie nadają się do gotowania. Z doświadczenia wiem, że nie warto brać dużo jedzenia. Lepiej wziąć zapas na 1-2 dni i uzupełniać w napotkanych po drodze sklepach, niż nosić bezsensownie wszystko w plecaku.
- Apteczka wedle potrzeb.
- Telefony.
- Ewentualnie kijki trekkingowe, aparat, itp.

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
KRIZ
post Jan 10 2011, 04:51 PM
Post #4

Urodzony obieżyświat

20-30km to wg mnie max.
w jeden dzien niby mozna by przejsc sporo wiecej ale jezeli sie idzie kilka dni to wyglada inaczej i zmeczenie daje sie we znaki
nie przekreslam "adidaskow" dozo zalezy od tego po jakich drogach bedziecie chodzili. Na pewno musza byc lekkie, wygodne i rozchodzone. nie kalosze, nie crocsy. Chocaz warto miec druga pare jakis tenisowek albo sandalow na zmiane. Jak sie dojdzie na miejsce biwakowania, zmieniasz buty, noga odpoczywa. Warto tez zaplanowac kilka odoczynkow dluzszych.
np przez HC albo CS sie poumawiac z ludzmi na trasie. ktorzy Was przygarna. Zeby sie dobrze umyc, poprac rzeczy odpoczac dwa dni i dalej. Mozna tez wyslac sobie rozne rzeczy do punktow miedzyladowania.
Jak pisze grzesiekdom niewarto nosic stosow jedzenia. poruszacie sie po cywilizowanym kraju przynajmniej raz dziennie miniecie jakis sklep albo przynajmniej stacje benzynowa.

+Quote Post

darrmtrade
post Feb 3 2011, 12:56 AM
Post #5

Miłośnik podróży
*

Ja pamiętam, że za pierwszy razem jak udałem się w podróż na nogach, to po 10 km plecy mi wysiadły bo miałem za dużo rzeczy w plecaku.

--------------------

+Quote Post
Monte
post Feb 4 2011, 12:51 PM
Post #6

Guests

Na początek rozplanujcie tracę tak by 20km to był max jednego dnia, nie macie wprawy - nie warto przesadzać. Następna wyprawę zaplanujecie już bardziej ambitnie.

+Quote Post
Anna70
post Mar 16 2014, 12:48 PM
Post #7

Miłośnik podróży
*

Ja osbiście uważam, że taką pieszą wycieczkę trzeba rozplanować na 3-4 dni. Do plecaka na pewno musicie wziąść wodę, bo chodząc szybko się odwodnicie. Dobrze jest też zabrać kompas i nawigację satelitarną, jeśli oczywiście posiadacie.

--------------------

+Quote Post
kocowaty
post Mar 16 2014, 01:22 PM
Post #8

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(Anna70 @ Mar 16 2014, 12:48 PM) *
Ja osbiście uważam, że taką pieszą wycieczkę trzeba rozplanować na 3-4 dni. Do plecaka na pewno musicie wziąść wodę, bo chodząc szybko się odwodnicie. Dobrze jest też zabrać kompas i nawigację satelitarną, jeśli oczywiście posiadacie.

Dezynfekcja i deratyzacja... naprawdę ? ? ? Ze słownika też czasem nie zaszkodzi skorzystać.

--
Ł.

--------------------
Kartki z podróży - bo świat jest piękny.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20th April 2014 - 07:23 PM