• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ryanair - bagaż podręczny
gorfag
post Apr 24 2009, 10:24 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Witajcie,

Mam małe pytanie, dla tych, którzy się orientują. Za parę dni lecę na 1 dzień do Londynu z Ryanair. Zabieram oczywiście tylko bagaż podręczny, który ma być plecakiem. Cały mój problem polega na tym, że wg wymogów tej linii ma on mieć wymiary max 55x45x20cm. Mój zwykły miejski plecak ma wymiary ew. ciut większe (te 20cm grubosci ma gdy jest średnio wypełniony). Oczywiście gdyby mój plecak skompresować tongue.gif tzn ścisnąć lekko, to jako, że jest miękki i niewypełniony na maksa, zmieści się w podanych wymiarach.

Boję sie trochę, że mogą mnie z czymś takim nie wpuścić na pokład, gdyż jak wiadomo ta linia lubi do wszystkiego dowalać opłaty. Co o tym myślicie? Ktoś miał już podobne doświadczenia z używaniem plecaka jako bagażu podręcznego? Jak na lotnisku sprawdzane są wymiary?

BTW - mój plecak - http://www.campus.com.pl/strona.php?p=60&a...t&_pID=7984

Pozdrawiam!
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Apr 24 2009, 10:24 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
strangerr
post Apr 24 2009, 11:34 PM
Post #2

Zapalony wędrowiec
**

Nie zagwarantuje Ci, że nie trafisz na palantów , którzy doczepia się do takiego detalu ale ja sam leciałem 2 tygodnie temu z Poznania do Edynburga i z powrotem i żadnych obiekcji co do mojego bagażu nie mieli. Miałem wymiary z każdej strony zawyżone o jakieś 2-4cm więc raczej z tym nie powinno być problemów.
Pamiętaj natomiast o zapakowaniu wszystkich płynów jakie ze sobą zabierasz do plastikowego opakowania wielokrotnego zamknięcia bo widziałem, że kilku osób sie o to czepiali. Płyny nie przekraczające 100ml smile.gif
Pozdrawiam i miłego Londynowania się wink.gif

--------------------

+Quote Post
andrew_h
post Apr 25 2009, 11:19 AM
Post #3

Urodzony obieżyświat

Nikt z centymetrem bagażu Ci mierzyć nie będzie. Na lotniskach są specjalne takie jakby kubły, do których musisz włożyć bagaż podręczny. Jak wejdzie to ok. Z plecakiem problemu nie ma bo zawsze go można trochę zgnieść, docisnąć i bez problemu wchodzi.

--------------------

+Quote Post
gorfag
post Apr 25 2009, 12:07 PM
Post #4

Miłośnik podróży
*

Dzięki bardzo za odpowiedź, trochę mnie uspokoiliście wink.gif W takim razie 24h w Londynie za 6zł wypali tongue.gif

+Quote Post
rexxx
post Apr 25 2009, 02:07 PM
Post #5

Zapalony wędrowiec
**

Chłopak ja widziałem jak wciągali ogromne walizy do samolotu. Na to kompletnie nikt nie zwraca uwagi. Ja miałem plecak a moja kumpela walize na kółkach i nikt sie nawet nie zająknął.

--------------------

+Quote Post
superneon
post Apr 25 2009, 04:02 PM
Post #6

Doświadczony globtroter

Ja po tysiąckroć też zawsze miałem albo większy albo więcej niż jedną torbę i nigdy nikomu nie przyszło nawet do głowy żeby krzywo spojrzeć. Ale przepisy są przepisy i minimalne ryzyko że akurat spotkamy kogoś komu żona rano... znaczy kto miał gorszy dzień i się przyczepi istnieje.

--------------------
www.niepowazni.blogspot.com

+Quote Post
post Apr 25 2009, 10:12 PM
Post #7

Miłośnik podróży
*

Grupa:

W Łodzi na lotnisku ważyli, więc trzymaj się 10kg, za to na stansted, chyba mógłbym wnieść ile bym chciał :-)

+Quote Post
Pablo de la Mar
post Apr 26 2009, 12:17 AM
Post #8

Urodzony obieżyświat

Waga jest w wielu miejscach przestrzegana, ale wymiary to już raczej sprawa do dopchnięcia (dosłownie wink.gif ), choć i to raczej nie jest konieczne. Odlatywałem niedawno Ryanairem z Duesseldorfu i jeśli Niemcy tego nie przestrzegali, to znaczy, że chyba nikt w Europie tego nie przestrzega. wink.gif

CYTAT(strangerr @ Apr 24 2009, 10:34 PM) *
Pamiętaj natomiast o zapakowaniu wszystkich płynów jakie ze sobą zabierasz do plastikowego opakowania wielokrotnego zamknięcia bo widziałem, że kilku osób sie o to czepiali. Płyny nie przekraczające 100ml smile.gif

Myślę, że wystarczy zwykła torebeczka foliowa, niekoniecznie wielokrotnego zamknięcia. Za to płyny do 100 ml - tak. I nie ma tak, że jak 1/3 w buteleczce 150 ml jest zużuta, to liczy się 100 ml. Bo już były przypadki, że poseł lecący ze Szczecina do Wawy awanturował się (bynajmniej tym razem nie chodzi o Rokitę wink.gif ), że te jego drogie wody kolońskie są częściowo zużute, więc część pojemności należy odjąć. Immunitet nie pomógł - perfumy wylądowały w koszu. smile.gif

--------------------

Chcę, aby dzikich ptaków klucz otwierać wolność zawsze mógł. Bez której zginę.

+Quote Post
dk0x
post Mar 18 2011, 10:47 PM
Post #9

Miłośnik podróży
*

Witam. Lecę niedługo ryanair'em. Chciałem zapytać o bagaż podręczny, mam sztywną walizeczkę. Wymiary są ok poza tym że jest jakieś 4cm za wysoka do tego co może być. Ma ktoś może doświadczenie z kontrolą tego bagazu? Wkładali może komuś bagaż do tej gotowej "miarki" ?smile.gif

+Quote Post
miron40a
post Mar 19 2011, 02:52 AM
Post #10

Miłośnik podróży
*

+/- w tą czy w tamtą nie patrzą na to,aby nie przegiąć z miara nie latają... :-)

+Quote Post
Reggy1000
post Mar 19 2011, 08:49 AM
Post #11

Zapalony wędrowiec
**

W ostatnim miesiacu lecialem z krakowa, boloni i fez i na zadnym z tych lotnisk nikt z ryanaira nie robil zadnych problemow, ludzie wnosili naprawde duze bagaze ktore pozniej kladli pod swoje siedzenia i tez nikt na to uwagi nie zwracal smile.gif

--------------------
"...Nie opowiadaj ludziom o górach, bo obudzą się więźniami w swoich betonowych domach... Ci zaś nieliczni, którzy odważą się wyruszyć na górską wspinaczkę, skazani są na Drogę, która nie zna kresu, bo gdzie kończą się marzenia...? I nikt, i nigdy nie odbierze im radości wędrowania, gdzie wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie i to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność. Ale nie mów o tym ludziom... wolność jest dla nielicznych..."

+Quote Post
dk0x
post Mar 22 2011, 10:05 AM
Post #12

Miłośnik podróży
*

Dzięki za pomoc, uspokoiliście mnie:)

+Quote Post
ChillOutTravel
post Aug 19 2011, 04:40 PM
Post #13

Urodzony obieżyświat

Poszukuje plecaka, który zmieściłby się w granicach wymiarów Ryanair i Wizzair, z tym, że kubły Ryanair są bardziej tolerancyjne (większe niż 55x40x20) i w związku z tym chciałbym zapytać czy ktoś z Was używa :

Quechua 40 lub 50, ewentualnie Campus Maysen 45. Prosiłbym o opinie.

http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-50-173285960/
http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-40-173282447/#TAILLE
http://www.sklep-presto.pl/product-pol-221...-45-Campus.html

Pochwalcie sie również jakie Wy plecaki używacie jako bagaż podręczny i czy jesteście z nich (parametrów, jakości) zadowoleni.

--------------------
wynajem autokarów, podróże czy snowboard. Urlop ? wczasy ? może tanie noclegi ? wyspy + chill out = beautiful voices

+Quote Post
superneon
post Aug 19 2011, 11:17 PM
Post #14

Doświadczony globtroter

Jak jeżdżę sam to jako niepoważny jeżdżę zawsze z miejskim jansportem

http://allegro.pl/jansport-beamer-jtpz6-7c...1758265257.html

coś w tym stylu.

Parametry to dla mnie słowo niezrozumiałe, co potrzebne się mieści w każdym razie.

Jak na krócej niż dwa tygodnie to połowa zostaje jeszcze pusta.

Czasem jak do cywilizacji to mam różową walizkę na kółkach, do ryana wchodzi do wizza za duża o kółka ale jak moje dziewczyny z nią podróżowały wizzem do Szwecji dwa razy to się nikt nie czepiał.

Takiego plecaka 50 litrowego jak pokazujesz nigdy nie miałem, mam większy tego typu i to co mnie w nim denerwuje to fakt żeby się dostać do czegoś na dole to musisz wszystko wywalić. Strasznie mnie to irytuje.

Dodam jeszcze że te jansporty to są naprawdę niezniszczalne. Mam dwa z czego jeden już chyba 10. letni. Suwaki super mocne, nieprzemakalne, wygodne nie wiem nawet co mogłoby być lepsze.

--------------------

+Quote Post
ChillOutTravel
post Aug 20 2011, 09:21 PM
Post #15

Urodzony obieżyświat

Dziś kupiłem 50 litrowy z w/w linka, mieści się dopakowany w rozmiarówce Ryanair.

Otwiera się go zarówno z góry, jak i od przodu na całej długości/wysokości więc w każdej chwili jest dostęp i to mi się podoba. Co do jakości, na razie się nie wypowiem. Jest to marka marketowa - Decathlon, Quechua model Forclaz 50, według informacji na stronie - 5 lat gwarancji.

Jeszcze zakup BZ WBK MasterCard Prepaid, żeby ominąć opłaty w Ryanair (50,00 PLN) i będzie komplet wink.gif

--------------------
wynajem autokarów, podróże czy snowboard. Urlop ? wczasy ? może tanie noclegi ? wyspy + chill out = beautiful voices

+Quote Post
superneon
post Aug 20 2011, 09:41 PM
Post #16

Doświadczony globtroter

Prepaidowego mastercarda możesz mieć za 19PLN z przesyłką od fly4free lub mlecznych podróży

np tu:

http://allegro.pl/karta-mlecznepodroze-pl-...1771831335.html

Nie wiem skąd cena 50PLN? nawet w wbk shopie online chodzą po 20.

Karte z powyższego linka rejestrujesz na wbk stronie i śmigasz na stronkę ryanaira kupować bilety smile.gif

--------------------

+Quote Post
ChillOutTravel
post Aug 20 2011, 10:25 PM
Post #17

Urodzony obieżyświat

Zgadza się, ale oni wysyłają wyłącznie w miejsca, gdzie funkcjonuje InPost, a ja obecnie przebywam w miejscu, w którym InPost nie ma swojej parceli.

50,00 PLN to opłata dodatkowa jaką pobiera Ryanair podczas rezerwacji (w 2 strony), jeśli płatność następują inną niż w/w karta, zgadza się ?

Jestem ciekaw czy ta karta w oddziale BZ WBK kosztuje 12 PLN, po niedzieli zadzwonię.

Pozdrawiam.

--------------------

+Quote Post
ChillOutTravel
post Aug 22 2011, 12:37 PM
Post #18

Urodzony obieżyświat

@supernoon, czy może orientujesz się, czy to ta sama karta ?

http://bank-zachodni-wbk.na.allegro.pl/kar...1782754299.html

Najwygodniej byłoby mi ją zakupić w chwili obecnej na allegro.

--------------------

+Quote Post
mireda71
post Aug 22 2011, 01:23 PM
Post #19

Urodzony obieżyświat

http://mlecznepodroze.pl/2010/05/16/jak-ni...niom-lotniczym/ Tu możesz poczytać o tej karcie i nie tylko.Trzeba zwracać uwagę na termin ważności,bo znacznie się mogą różnić! ohmy.gif Pozdrawiam! biggrin.gif

+Quote Post
ChillOutTravel
post Aug 22 2011, 02:40 PM
Post #20

Urodzony obieżyświat

Si, kupiłem. Ważność do lipiec 2013.

i jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z Was posiada może taką kartę pre-paid BZWBK, ale w walucie Euro ? Chciałbym tym sposobem płacić za połączenia promowe w UE.

--------------------

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28th July 2014 - 09:17 AM