• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wyjazdy weekendowe na Słowację, od stycznia do października
Granturismo
post Mar 14 2009, 05:53 PM
Post #1

Urodzony obieżyświat

Grupa: Odyseusze

Witam wszystkich!
Widząc stosunkowo niewielkie zainteresowanie pasmami górskimi położonymi poza granicami kraju chciałem zaproponować wspólne wyjazdy w góry Słowacji. Od kilkunastu wolne weekendy (średnio kilkanaście do 20 rocznie) spędzam właśnie u naszych południowych sąsiadów. Jeżdżę najczęściej z kimś z moich znajomych (rzadziej sam), ale zawsze pozostają nam jakieś wolne miejsca w samochodzie. Przyszło mi zatem do głowy, że być może znajdą się na forum chętni, którzy chcieliby dołączyć do nas. Naszym celem są wyłącznie góry, m.in. Mała i Wielka Fatra, Góry Choczańskie, Tatry i Tatry Niżne. Wyjeżdżamy zazwyczaj w sobotę rano, lub nawet w piątek wieczorem. Powrót w niedzielę popołudniu lub wieczorem. Nie mam nic przeciw dłuższym wyjazdom (3-4dni), lub nawet wyjazdom w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że uczestnictwo w każdym wyjeździe należy potwierdzić co najmniej na 3 dni przed planowanym wyjazdem abym mógł sobie zaplanować czas. Nocujemy w zależności od warunków w schroniskach, na kwaterach, w utulniach, lub pod namiotami. Najczęściej spotykamy się w Żywcu (dobre połączenie z Bielskiem i Katowicami), ew. w Kętach (dobre połączenie z Krakowem). Paliwo (w większości przypadków jest to około 60zł) do podziału na wszystkich. Możliwe zabranie rowerów górskich i organizowanie wycieczek rowerowych po górach. Podstawowy warunek to ładna pogoda! Jeżeli jest pochmurno, deszczowo lub mgliście to w góry nie jeżdżę!
Ogłoszenie jest aktualne w zasadzie przez cały czas z wyjątkiem listopada i grudnia, bo wtedy pracuję i nie mogę się nigdzie wyrwać.

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Mar 14 2009, 05:53 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
Granturismo
post Mar 16 2010, 03:33 PM
Post #2

Urodzony obieżyświat

Od 20 do 25 marca wybieramy się w niewielkim gronie (3os) w słowackie Tatry Wysokie. Planujemy niewymagającą wędrówkę między schroniskami. Zaczniemy prawdopodobnie w sobotę pod wieczór (tylko dojście do schroniska) a skończymy w środę około południa. Gdyby ktoś miał ochotę dołączyć to zapraszam.

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
Reggy1000
post Mar 16 2010, 04:39 PM
Post #3

Zapalony wędrowiec
**

Witam
ehhh...szkoda akurat mam wolne od 25 do 28 sad.gif

a myslales cos na temat wypadu majowego ?? od 29.04 do 03.05 ??
my jestesmy za jakims wypadem, rozwazamy rozne opcje, najlepiej zagraniczne, moze jakies gory wegierskie??, ale slowacja tez jak najbardziej wchodzi w gre smile.gif

my tzn. dwie osoby smile.gif

--------------------
"...Nie opowiadaj ludziom o górach, bo obudzą się więźniami w swoich betonowych domach... Ci zaś nieliczni, którzy odważą się wyruszyć na górską wspinaczkę, skazani są na Drogę, która nie zna kresu, bo gdzie kończą się marzenia...? I nikt, i nigdy nie odbierze im radości wędrowania, gdzie wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie i to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność. Ale nie mów o tym ludziom... wolność jest dla nielicznych..."

+Quote Post
Granturismo
post Mar 16 2010, 05:25 PM
Post #4

Urodzony obieżyświat

25-28 to też jest termin do zaakceptowania, ale na oddzielny wyjazd. Wiele zależy od pogody - jeśli dopisze to możemy jechać. Mogę też połączyć dwa wyjazdy w jeden i zostać na Słowacji ponad tydzień. W weekend majowy na Węgrzech jest wyraźnie cieplej niż u nas. Można jechać z nastawieniem, że śniegu już nie będzie nawet w najwyższych partiach gór. Możemy też pojechać w Tatry Niżne na wędrówkę z namiotem lub opartą na stacjonarnej bazie. Jestem otwarty na propozycje. Byle wrócić przed 15-maja, bo w tym dniu jadę znów do Albanii i Macedonii.

Generalnie w sprawie wyjazdów jestem otwarty na wszelkie propozycje, nie tylko karpackie ale i alpejskie czy bałkańskie. Ważne, żeby to były wyjazdy w góry, całą resztę możemy sobie ustalać wspólnie.

--------------------

+Quote Post
Reggy1000
post Mar 16 2010, 07:17 PM
Post #5

Zapalony wędrowiec
**

no to super....tylko ja na 99% bede jechal sam wiec dojazd na slowacje bedzie dla mnie troche kosztowny :/ no chyba ze sie ktos znajdzie kto by jeszcze jechal ?? ja startuje z czestochowy

--------------------
"...Nie opowiadaj ludziom o górach, bo obudzą się więźniami w swoich betonowych domach... Ci zaś nieliczni, którzy odważą się wyruszyć na górską wspinaczkę, skazani są na Drogę, która nie zna kresu, bo gdzie kończą się marzenia...? I nikt, i nigdy nie odbierze im radości wędrowania, gdzie wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie i to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność. Ale nie mów o tym ludziom... wolność jest dla nielicznych..."

+Quote Post
Granturismo
post Mar 16 2010, 08:17 PM
Post #6

Urodzony obieżyświat

Od Kęt, Bielska lub Żywca możesz dosiąść się do mnie lub kogoś ze znajomych. Dalsza trasa jednym samochodem wychodzi taniej. Może ktoś jeszcze się załapie po drodze.

--------------------

+Quote Post
Reggy1000
post Mar 16 2010, 10:33 PM
Post #7

Zapalony wędrowiec
**

no to mnie pasuje idealnie smile.gif

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Mar 17 2010, 11:25 AM
Post #8

Urodzony obieżyświat

Przyjmijmy zatem, że wyjedziemy w czwartek 25.03 późnym popołudniem lub w piątek 26.03 o świcie. Po pięciu dniach spędzonych w Tatrach chciałbym jednak przyjechać na kilka godzin do domu, żeby się nieco ogarnąć. Poza tym w czwartek jeden z kolegów przyjedzie do mnie aż z Zamościa i zapewne będzie chciał u mnie zanocować. Pozostanie zatem jeszcze jedno miejsce. Gdyby ktoś miał ochotę dołączyć do nas w tym terminie to zapraszam.

--------------------

+Quote Post
Reggy1000
post Mar 19 2010, 08:25 PM
Post #9

Zapalony wędrowiec
**

niestety musze zrezygnowac, akurat w sobote wypadl mi 3 termin egzaminu i musze do niego podejsc bo to ostatnia szansa, poprzednio nie bylem bo tez gory a pozniej rumunia...

ehhh....wielka szkoda, nastepnym razem czyli na majowke napewno damy rade smile.gif

--------------------

+Quote Post
krucznik
post Mar 26 2010, 08:11 PM
Post #10

Miłośnik podróży
*

Hej smile.gif

Ja jestem chetny.
Jak dla mnie pomysl idealny zwlaszcze ze wiosna sie zrobila smile.gif

Generalnie moge jezdzic w wiekszosc weekendow smile.gif

Napisz do mnie na @ to sie zgadamy.

krucznik@gmail.com

pozdr
Marcin

+Quote Post
Granturismo
post Mar 30 2010, 09:23 AM
Post #11

Urodzony obieżyświat

Właśnie wróciłem. Wyjazd przedłużył się do 8 dni smile.gif Połowę z jedną ekipą, połowę z drugą.
Następny wyjazd 31.03-02.04, lub 01-03.04. Trasa do ustalenia: Magistrala tatrzańska w Tatrach Wysokich (noclegi Popradzki Staw, Bilikova Chata) lub Rohacze z noclegiem w nowym schronisku w Żarskiej Dolinie.

--------------------

+Quote Post
machoney
post Mar 30 2010, 03:49 PM
Post #12

Urodzony obieżyświat

Grupa: OdysseiMod

CYTAT(grzesiekodm @ Mar 30 2010, 10:23 AM) *
Właśnie wróciłem. Wyjazd przedłużył się do 8 dni smile.gif Połowę z jedną ekipą, połowę z drugą.
Następny wyjazd 31.03-02.04, lub 01-03.04. Trasa do ustalenia: Magistrala tatrzańska w Tatrach Wysokich (noclegi Popradzki Staw, Bilikova Chata) lub Rohacze z noclegiem w nowym schronisku w Żarskiej Dolinie.

To teraz podziel się widokami wink.gif

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Mar 31 2010, 08:14 AM
Post #13

Urodzony obieżyświat

Prawdę mówiąc warunki nie bardzo sprzyjały fotografowaniu, ale niech będzie wink.gif
Zielona Dolina Kieżmarska z widocznym schroniskiem i Łomnica:

--------------------

+Quote Post
machoney
post Mar 31 2010, 10:49 AM
Post #14

Urodzony obieżyświat

Grupa: OdysseiMod

Nie sprzyjały ? wink.gif
Dzięki i pozdrawiam !!!!

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Apr 5 2010, 02:28 PM
Post #15

Urodzony obieżyświat

Kolejny wyjazd w słowackie Tatry: 6-8.04 - Tatry Wysokie, 9-11.04 - Tatry Zachodnie. W połowie muszę zrobić przerwę na wymianę załogantów, więc możemy traktować, że to są dwa 3-dniowe wyjazdy. Jak ktoś chętny to zapraszam.

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Apr 14 2010, 11:31 PM
Post #16

Urodzony obieżyświat

Tak było:

Górny fragment Doliny Spalonej.

Na Przełęczy Banikowskiej.

Fragment grani rohackiej i nasze ślady wink.gif

Następny wyjazd 18-20 kwietnia - Tatry Wysokie.

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post May 15 2010, 06:18 AM
Post #17

Urodzony obieżyświat

Między 13 a 20 czerwca planuję czterodniową wędrówkę z namiotem po Orawie od Babiej Góry po Bukowinę. Które to będą dokładnie dni to jeszcze ustalimy ważne, żeby we wskazanym tygodniu, bo zarówno wcześniej jak i później jestem w Alpach.
W moim zamyśle jest przejazd na Słowację przez przejście na przełęczy Ujsolskiej (Glinka) i pozostawienie samochodu w Orawskiej Leśnej. Stamtąd przejedziemy autobusem do Namiestowa i dalej do Orawskiej Półgóry lub Rabczyc, skąd wyruszymy na Babią Górę. Planowana trasa przebiegać będzie (słowackim) niebieskim szlakiem granicznym. Noclegi możemy odbywać na grani, na przełęczach lub w górskich dolinach w pobliżu wody (będzie można się umyć w potoku i uzupełnić wodę na cały następny dzień). Najlepiej biwakować na skraju leśnej polany, a nie w szczerym lesie. Po zakończeniu schodzimy wprost do samochodu i wracamy do kraju. Po drodze co prawda będziemy mijać kilka schronisk np. Krawców Wierch, Na Miziowej i na Markowych Szczawinach, ale powinniśmy je potraktować jako awaryjne noclegownie na wypadek załamania pogody. W założeniu ma to być wędrówka z namiotami i lepiej na to się nastawić. Chodzi o stworzenie tego niepowtarzalnego klimatu - mycie się w potoku, kolacja, ognisko i długie rozmowy nocne przy kubeczku czerwonej herbaty...
Trasa bardzo łatwa, wręcz banalna! Żadnych wymagań kondycyjnych czy sprzętowych.
Koszty to symboliczne 10 zł na paliwo, 2-3 euro na bilety i to wszystko. Wyżywienie we własnym zakresie. Zakupy możemy zrobić przed wyjazdem z Żywca lub gdzieś po drodze.
Jedziemy w trójkę, więc do samochodu mogę zabrać jeszcze dwie osoby.

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Dec 31 2010, 01:17 PM
Post #18

Urodzony obieżyświat

W II połowie stycznia planujemy czterodniową wędrówkę między schroniskami Wielkiej Fatry (ewentualnie Małej Fatry lub Tatr). Nam pasuje każdy dzień, więc dostosujemy się do możliwości urlopowych potencjalnych współtowarzyszy. Wędrówka raczej niewymagająca. Dla potencjalnych zainteresowanych mamy trzy wolne miejsca w samochodzie.

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Feb 11 2011, 01:07 AM
Post #19

Urodzony obieżyświat

Zapraszam na niewymagającą 4-5 dniową wędrówkę po Wielkiej Fatrze. Wędrówka granią od schroniska do schroniska. Wyjazd z Żywca 23 lutego w środę około 7.00 rano, powrót w niedzielę 27 lutego popołudniu. Istnieje możliwość pozostania w górach na kolejne 2-3 dni i połączenia Wielkiej Fatry z Tatrami Niżnymi lub Małą Fatrą. Ja mam czas, mogę się dostosować.
Dojazd z Żywca 10-15zł/os, noclegi po 8-11 euro/os, wyżywienie we własnym zakresie.

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Mar 5 2011, 12:03 PM
Post #20

Urodzony obieżyświat

Fotki z ostatniego wyjazdu na Wielką Fatrę. Jak widać pogoda dopisała:

Następny wyjazd to czterodniowa wędrówka z plecakiem po Małej Fatrze. Do wyboru kilka alternatywnych tras o różnej długości i różnym stopniu trudności. Noclegi w schroniskach górskich. Wyjazd z Żywca w czwartek 10 marca o 7.00 (PKP). Powrót w niedzielę 13 marca wczesnym popołudniem. Przejazd 20zł/os. Noclegi po 7-11 euro/os/noc. Wyżywienie we własnym zakresie i wedle własnego uznania. Zapraszam!

--------------------

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 17th September 2014 - 08:33 PM