• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Booking.com, korzystał ktoś?
zakoliber
post Feb 1 2009, 12:39 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

witam. czy to bezpieczna strona? czy można tam bukować za pomocą karty debetowej, czy tylko kredytowa? szukalem informacji na ten temat ale bez skutku.
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Feb 1 2009, 12:39 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
andrew_h
post Feb 1 2009, 04:20 PM
Post #2

Urodzony obieżyświat

CYTAT(zakoliber @ Feb 1 2009, 12:39 PM) *
witam. czy to bezpieczna strona? czy można tam bukować za pomocą karty debetowej, czy tylko kredytowa? szukalem informacji na ten temat ale bez skutku.

Ja już zarezerwowałem hotele w dwóch miastach korzystając z tej strony. Jeszcze z nich nie korzystałem także dopiero za 3 tygodnie dam info czy rezerwacja faktycznie została zrobiona. Ja korzystałem z karty kredytowej i chyba ze względu na rodzaj transakcji nie będzie się dało użyć debetówki. Strona ta działa tak, że nie ściąga Ci pieniędzy z karty, która jest tylko zabezpieczeniem, że dokonasz transakcji. Płacisz na miejscu w hotelu, a anulowanie rezerwacji jest w zależności od hotelu dopuszczalne na od jednego do kilku dni przed przyjazdem. Tak więc pieniądze z karty ma "zjeść" Ci tylko jakbyś nie odwołał rezerwacji i nie zjawił się w hotelu.

--------------------

+Quote Post
Andrzej Budnik
post Feb 1 2009, 04:51 PM
Post #3

Urodzony obieżyświat

CYTAT(zakoliber @ Feb 1 2009, 12:39 PM) *

Koledze rezrwowałem dwa razy hotel w Booking.com i nie było problemu.

http://www.booking.com/general.html?aid=30...ocs/search_help - tutaj jest mowa tylko o karcie kredytowej i on też tak płacił.

--------------------
Australia mną zawładnęła. Tak samo jak Pamir.

+Quote Post
krullef
post Feb 2 2009, 09:26 AM
Post #4

Wytrawny wojażer

2-3 razy korzystałem z tego serwisu, nigdy nie było potem problemów, ani innych "dziwnych"transakcji na karcie wink.gif serwis potrzebuje jedynie numer karty do zabezpieczenia transakcji. Możesz np. w mbanku wygenerować sobie fikcyjną kartę (nie wiem jak się nazywa), ale z zastosowaniem do płatności przez net. Na "karcie" zabezpieczasz tyle środków ile potrzebujesz na daną operację

+Quote Post
zakoliber
post Feb 2 2009, 05:26 PM
Post #5

Miłośnik podróży
*

dzieki za odp
krullef: właśnie nie mam pewnosci co do tej karty z mbanku, bo to zwykla debetowa karta jest, tzn bankomatowa,a hotele życzą sobie karty kredytowe, poza tym doczytalem sobie na stronie booking.com, że właśnie debetowych nie akceptują. A robiłeś już tak z tą kartą mbanku? Bo mi kredytowej nie wydadzą i musze korzystać z uprzejmosci znajomego, dlatego pytam o bezpieczeństwo etc.

+Quote Post
krullef
post Feb 2 2009, 09:33 PM
Post #6

Wytrawny wojażer

Nie korzystałem z takiej karty mbanku, więc nie wiem. Nie potrafię ocenić, czy to co wyda mbank będzie ok? Jeżeli masz znajomego w porządku, to nie powinno być problemu, bo ta kwota jest jedynie zabezpieczana a nie pobierana z konta.

+Quote Post
disney
post Jan 20 2010, 07:26 PM
Post #7

Miłośnik podróży
*

to naprawdę dobra strona, korzystałam już 2 razy (Do Harrachova i w Polsce hotel w Warszawie) bez problemu. Można korzystać z karty takiej "bankomatowej" (ja raz wpisywałam Visa PKO a raz właśnie z mBanku - nie było problemu. Także jest to łatwa rezerwacja. Za pierwszym razem też miałam stres, ale wszystko było o.k. Należy pamiętać o wydrukowaniu sobie potwierdzenia rezerwacji, a za granice najlepiej po angielsku (jest taka opcja jak się wejdzie w szczegóły swojej rezerwacji) rolleyes.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 30th October 2014 - 05:36 PM