• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Kupno i eksploatacja samochodu w USA, potrzebne dokumenty i ubezpieczenia
Draco
post Feb 1 2009, 01:08 AM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Witam

Interesuje mnie jak wygląda w USA sprawa kupna i rejestracji samochodu przez cudzoziemca. Chce wybrac sie do USA , kupić samochód i urządzić sobie nim wycieczkę po stanach, od razu mowie że nie interesuje mnie wypozyczenie samochodu. Jakie dokumenty trzeba mieć żeby móc w 100% legalnie kupić i poruszać się po stanach samochodem? Ile trzeba wydać żeby dokonać takiej rejestracji auta oczywiście nie licząc zakupu samochodu.

Pozdrawiam smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Feb 1 2009, 01:08 AM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
chrzanx
post Feb 3 2009, 05:02 PM
Post #2

Miłośnik podróży
*

Hej,

stany to kraj, który nie jest nazbyt przychylny dla obcokrajowców... a do tego każdy ze stanów ma swoje odrębne prawa jeśli chodzi o takie sprawy jak rejestracja i ubezpieczenie pojazdów ( na pewno będzie to łatwiejszy zabieg np. w Arizonie aniżeli w NY czy NJ ) Choć jeśli nie posiadasz lub nie możesz uzyskać numeru SS prawdopodobnie będzie to problem w całym kraju. Jeśli chodzi o koszt rejestracji to nie będą napewno jakieś gigantyczne kwoty czyli ok 100 $ , ubezpieczenie jest zależne od kilku czynników a w najwyższym progu roczne ubezpieczenie to nie więcej niż 300 $ . W kwestii samego kupna wygląda to najprościej, płacisz zielone, właściciel podpisuje papierek, dostajesz kluczyki i masz brykę ! Aha ! Jeśli kupisz samochód i będziesz go chciał zarejestrować musisz zapłacić podatek od kupna ! Nie pamiętam jaki to % ( chyba 6 - 8 )

Pozdro

Wiktor

+Quote Post
Draco
post Feb 8 2009, 02:00 PM
Post #3

Miłośnik podróży
*

CYTAT(chrzanx @ Feb 3 2009, 05:02 PM) *
Choć jeśli nie posiadasz lub nie możesz uzyskać numeru SS prawdopodobnie będzie to problem w całym kraju.

Czym jest numer SS i jak go zdobyć? Ogólnie potrzeba mi móc poruszać się po USA tym samochodem przez jakiś miesiąc. Wg moich planów podróży jako miejsce zakupu a co za tym idzie rejestracji pojazdu wchodzą stany położone nad Oceanem Spokojnym czyli Waszyngton, Oregon, Kalifornia z naciskiem na ten ostatni, ewentualnie może być równierz Nevada lub Arizona.

Zastanawiam się również czy jest konieczna pełna rejestracja pojazdu, może można tak jak w Polsce w przypadku zakupu samochodu z zagranicy poruszać się przez określony czas na starych dokumentach.

+Quote Post
vago
post Oct 1 2010, 02:11 AM
Post #4

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(Draco @ Feb 8 2009, 02:00 PM) *
Czym jest numer SS i jak go zdobyć? Ogólnie potrzeba mi móc poruszać się po USA tym samochodem przez jakiś miesiąc. Wg moich planów podróży jako miejsce zakupu a co za tym idzie rejestracji pojazdu wchodzą stany położone nad Oceanem Spokojnym czyli Waszyngton, Oregon, Kalifornia z naciskiem na ten ostatni, ewentualnie może być równierz Nevada lub Arizona.

Zastanawiam się również czy jest konieczna pełna rejestracja pojazdu, może można tak jak w Polsce w przypadku zakupu samochodu z zagranicy poruszać się przez określony czas na starych dokumentach.

Sprawa jest nieco trudna. Aby uzyskac prawo jazdy w wiekszosci stanow z wyjatkien trzech musisz udowodnic ze masz prawo stalego pobyty w USA. Jesli chodzi o te trzy wyjatkowe stany ktore nie maja takiego wymagania to powiem Ci ze na pewno jest to New Mexico(Nowy Meksyk) Nie jestem pewien pozostalych dwoch wiec nie bede lal wody. Podejrzewam ze bedziesz musial przedstawic jakikolwiek dowod ze jestes rezydentem tego stanu. Robisz to tak. Przyjezdzasz do pierwszego lepszego miasteczka w New Mexico, idziesz mieszkac do hotelu i wysylasz sobie na adres tego hotelu hotelu pusta koperte-w miedzyczasie szukasz samochodu. Zanim kupisz wymarzone autko idziesz do lokalnego biura Secretary of State i robisz prawo jazdy. Problem w tym ze nie wiem czy uhonoruja Twoje polski prawo jazy a priori czy tez zechca abys im udowodnil swoje kwalifikacje kierowcy zdajac test z jazdy. Tak czy inaczej jesli dopuszcza Cie do testu pisemnego i go zdasz spokojnie sobie mozesz zakupic bryczke pojsc z kwitem zdanego testui ja zarejestrowac i jechac zdac test z jazdy Sprawdz to na stronie Secretary of State,Department of Motor Vehicle............powodzenia i szeroliej drogi

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 21st November 2014 - 03:05 AM