• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Do Pragi pociągiem
yamez
post Aug 13 2008, 02:08 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

hej

niedlugo zamierzam odwiedzic znajomych w Pradze

wybralem dojazd pociagiem - czy ktos ma dosw w tym zakresie - jaka opcje najlepiej wybrac ?

dojazd bezposredni czy z przesiadkami ?

i czy roznica w koszcie obu opcji moze byc duza ?

z gory dzieki za info
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Aug 13 2008, 02:08 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
will
post Aug 16 2008, 11:36 AM
Post #2

Miłośnik podróży
*

Hej!

Wszystko zależy skąd będziesz jechał. Jeśli z Warszawy lub Katowic nie ma lepszej opcji niż pociąg "Chopin" PKP Intercity w obie strony. Jest to pociąg nocny, który wyjeżdża z Warszawy Centralnej o 21.05 zaś w Pradze jest o 6.48. Niestety nie wiem dokładnie jaka jest cena sad.gif ale na polskim odcinku Warszawa - Zebrzydowice to ok. 50 zł + miejscówka 5 zł (siedzenie) lub drożej za miejsce leżące.

Miłej podróży biggrin.gif

+Quote Post
ponur
post Aug 17 2008, 07:41 PM
Post #3

Zapalony wędrowiec
**

Kluczowe w tym temacie jest to skąd zamierzasz jechać!!!
Jeżeli z południa - Małopolski czy Śląska to z pewnością szybko i tanio będzie wsiąść w pociąg w Czeskim Cieszynie. W sieci są czeskie rozkłady wraz z cenami biletów!!

+Quote Post
superneon
post Aug 21 2008, 11:59 AM
Post #4

Doświadczony globtroter

Kiedyś jak podróżowałem w ten sposób to najlepszym rozwiązaniem było załapać się na szopena kupić bilet do granicy a konduktorowi ściemniać że się wysiada w zebrzydowicach ( bo inaczej wracał przed granicą i upychał przejściówki albo lepiej powiedzieć za przejściówki bo bilet to tylko z rzadka ktoś dostał) za granicą jest od razu przystanek w petrovice u karvine gdzie pociąg stoi wystarczajaco dlugo zeby kupic bilet do pragi. dobrze miec wiec te kilka koron ze soba. zeby sie nie stresowac to za niewielka oplata mozna potem tez bilet od konduktora kupic. Nie sadze zeby sie cos zmienilo, natomiast nie pisze o cenach bo i nie pamietam i na pewno sporo wyzsze.

--------------------
www.niepowazni.blogspot.com

+Quote Post
asia30
post Aug 29 2008, 09:04 PM
Post #5

Wytrawny wojażer

nie sprawdzałam osobiście, ale polecane przez moją znajomą,która często jeździ. Pociągiem do Kłodzka i busem do Pragi (firma Polcar jeździ na tej trasie) albo pociąg do Kudowy i bus do Nachodu i z Nachodu do Pragi. Ponoć ceny konkurencyjne do cen biletów na pociąg

+Quote Post
polifonia
post Sep 4 2008, 01:32 PM
Post #6

Zapalony wędrowiec
**

jechałam kiedyś do międzylesia, tam kupiłam bilet przez granicę i już po czeskiej stronie do pragi, wyszło wtedy dużo taniej, ale to było tak dawno ...

--------------------
Ta przygoda wyraźnie Ransoma przerastała; jej okoliczności były zbyt niesamowite, a ewentualne skutki zbyt poważnie, by potrafił teraz odczuwać cokolwiek poza przejmującym zachwytem.
C.S. Lewis, Z milczącej planety

+Quote Post
xemix
post Sep 6 2008, 09:55 PM
Post #7

Doświadczony globtroter

CYTAT(asia30 @ Aug 29 2008, 08:04 PM) *
nie sprawdzałam osobiście, ale polecane przez moją znajomą,która często jeździ. Pociągiem do Kłodzka i busem do Pragi (firma Polcar jeździ na tej trasie) albo pociąg do Kudowy i bus do Nachodu i z Nachodu do Pragi. Ponoć ceny konkurencyjne do cen biletów na pociąg

Tak tak, zgadza się, choć ja bym uzupełniła o wersję pt. Pociąg do Kudowy, z dworca jest tylko 3-4 km na pieszo do dworca w Nachodzie. Busy z Kłodzka ponoć już nie odjeżdżają sad.gif
Bilet do Kudowy jest niedrogi (bynajmiej z Wrocławia), zarówno PKS jak i PKP, przy czym PKS znacznie szybciej..
Po stronie czeskiej też niesposzianka cenowa, zwłaszcza jak korzysta się z biletu grupowego.

--------------------
Lajfstajl, urban cycling i zdjęcia:

http://hitchhiketheedge.blogspot.com/

+Quote Post
KRIZ
post Sep 12 2008, 11:08 AM
Post #8

Urodzony obieżyświat

Ja korzystałem opcji
do cieszyna, w cieszynie przejscie przez granice i z czeskiego dworca czeskim pociągiem
Jechalem teź kiedyś bezposrednio w WaWy tylko bilety wtedy kupowałem dwa jeden z WaWy do granicy (bo korzystałem z ulg) a na resztę trasy mialem bilet miedzynarodowy

+Quote Post
vicealigator
post Sep 27 2008, 11:43 AM
Post #9

Wytrawny wojażer

Fotki z Pragi - wrzesien 2008
http://uk.youtube.com/watch?v=gKTG6rR5poA

wink.gif wink.gif wink.gif

--------------------

+Quote Post
Backspace
post Sep 27 2008, 01:36 PM
Post #10

Miłośnik podróży
*

CYTAT(KRIZ @ Sep 12 2008, 10:08 AM) *
Ja korzystałem opcji
do cieszyna, w cieszynie przejscie przez granice i z czeskiego dworca czeskim pociągiem

Pamietasz może ile kosztuje bilet z Czeskiego Cieszyna do Pragi? I jak długo jedzie? smile.gif

+Quote Post
xemix
post Sep 28 2008, 07:53 PM
Post #11

Doświadczony globtroter

CYTAT(Backspace @ Sep 27 2008, 12:36 PM) *
Pamietasz może ile kosztuje bilet z Czeskiego Cieszyna do Pragi? I jak długo jedzie? smile.gif

tu masz linka do czeskiego pkp w wersji angielskiej:

http://www.vlak.cz/ConnForm.asp?tt=a&p=CD&cl=E5

W zależności od połączenia bilet kosztuje ok 480 kc. Ta cena pokazana obok, 360 kc to cena ze zniżką.
O ile jedziesz w grupie (czyli od 2 osócool.gif, jak się nie mylę każda osoba ma przejazd 10% tańszy.. Im większa grupa, tym większa zniżka. Podróż trwa koło 5 godz, w zależności od połączenia
Pozdr.

--------------------

+Quote Post
marcin1984sc
post Sep 29 2008, 11:26 AM
Post #12

Wytrawny wojażer

Ja właśnie wybieram się do Pragi pod koniec października i jade z Katowic do Zebrzydowic za 11 zł (ulgowy) pociągiem Chopin. Przez granice albo przejściówka albo liczenie na farta że konduktor nie przyjdzie wink.gif , a z Bohumina do Pragi to z tego co wiem to jakieś 50 zł na polskie ale nie jestem pewien. Czy wie ktoś może ile z Bohumina do Pragi dokładnie bilet kosztuje?

--------------------

+Quote Post
xemix
post Sep 29 2008, 12:08 PM
Post #13

Doświadczony globtroter

CYTAT(marcin1984sc @ Sep 29 2008, 10:26 AM) *
Ja właśnie wybieram się do Pragi pod koniec października i jade z Katowic do Zebrzydowic za 11 zł (ulgowy) pociągiem Chopin. Przez granice albo przejściówka albo liczenie na farta że konduktor nie przyjdzie wink.gif , a z Bohumina do Pragi to z tego co wiem to jakieś 50 zł na polskie ale nie jestem pewien. Czy wie ktoś może ile z Bohumina do Pragi dokładnie bilet kosztuje?

Marcin, czytaj dokładnie posty wink.gif Skorzystaj z tego linka (zamieszczony również w poprzednim poście):

http://www.vlak.cz/ConnForm.asp?tt=a&p=CD&cl=E5

Tam gdzie masz napisane z-card(zakaznicke jizdne) jest zniżka, jednak obywateli polskich to niestety obowiązuje sad.gif

--------------------

+Quote Post
xemix
post Sep 29 2008, 07:20 PM
Post #14

Doświadczony globtroter

Dowiedziałam się jeszcze o nowej opcji. Pociąg do Kudowy, z Nachodu autobus (pks mieści się przed dworcem pkp) do Pragi za 115 koron. Jazda trwa ok.2,5 godziny. I jest to chyba najtańsza opcja. wink.gif

--------------------

+Quote Post
marcin1984sc
post Sep 29 2008, 10:24 PM
Post #15

Wytrawny wojażer

CYTAT(xemix @ Sep 29 2008, 06:20 PM) *
Dowiedziałam się jeszcze o nowej opcji. Pociąg do Kudowy, z Nachodu autobus (pks mieści się przed dworcem pkp) do Pragi za 115 koron. Jazda trwa ok.2,5 godziny. I jest to chyba najtańsza opcja. wink.gif

Dzięki za linka wink.gif

A co do przedstawionej przez ciebie drugiej opcji to tak słyszałem o tym, ale niestety ja planuje jechać w nocy a ze Śląska nie ma praktycznie żadnego nocnego połączenia do Kudowy-Zdroju...wogóle ostatnio widze że ze Śląska to ciężko się dostać gdziekolwiek, bo nawet do Sanoka będe musiał jechać z Krakowa dry.gif

--------------------

+Quote Post
xemix
post Sep 30 2008, 09:14 PM
Post #16

Doświadczony globtroter

CYTAT(marcin1984sc @ Sep 29 2008, 09:24 PM) *
Dzięki za linka wink.gif

A co do przedstawionej przez ciebie drugiej opcji to tak słyszałem o tym, ale niestety ja planuje jechać w nocy a ze Śląska nie ma praktycznie żadnego nocnego połączenia do Kudowy-Zdroju...wogóle ostatnio widze że ze Śląska to ciężko się dostać gdziekolwiek, bo nawet do Sanoka będe musiał jechać z Krakowa dry.gif

Hm, jak jedziesz ze Śląska, to w sumie najbliżej masz na granice w Bohuminie, ale pociąg z Ostrawy to wydatek rzedu 460 kc za pociąg do Pragi. Więc chyba lepiej faktycznie na Nachod. Do Kudowy połączenie w ogóle jest ciężkie, wręcz określiłabym to terminem "zapaści komunikacyjnej", żeby odcinek 120 km pokonywać w 4 godz...Osobowy jedzie 4.07, a pośpiech 3.57....Ponieważ przy Lewinie Kłodzkim mają starą trakcję kolejową, i pociągi tam maksymalnie zwalniają. blink.gif

--------------------

+Quote Post
marcin1984sc
post Sep 30 2008, 10:25 PM
Post #17

Wytrawny wojażer

Ja jednak chyba pojade tym nocnym pociągiem przez Bohumin, no i z tego co wyczytałem z tej stronki którą podałaś to chyba czeka mnie wydatek na odcinku Bohumin-Praga jakieś 480 kc, chyba że będzie jakaś zniżka będzie, jeśli kupie bilet w dwie strony albo jakiś "czeski-weekendowy" wink.gif

--------------------

+Quote Post
kamir
post Oct 14 2008, 02:26 PM
Post #18

Zapalony wędrowiec
**

Witam,
będę wracała z Pragi pociągiem w niedzielę i jestem ciekawa czy warto kombinować z biletami. Na całe połączenie Praga -Olsztyn bilet kosztuje 250 zł. Czy da się taniej? Czy jeśli kupię z Pragi do Bohumina, potem przejsciówkę, potem znów w Zebrzydowicach dalej to czy bedzie taniej? I czy tak można w Eurocity? A może znacie inne połączenie, tak bym na 11:15 była w Kłodzku na przykład. Dodam że w zebrzydowicach nie ma postoju pociągu, więc nie masz szans na bilet z kasy.

Wdzięczna za wszelkie info smile.gif

+Quote Post
xemix
post Oct 14 2008, 05:04 PM
Post #19

Doświadczony globtroter

CYTAT(kamir @ Oct 14 2008, 01:26 PM) *
Witam,
będę wracała z Pragi pociągiem w niedzielę i jestem ciekawa czy warto kombinować z biletami. Na całe połączenie Praga -Olsztyn bilet kosztuje 250 zł. Czy da się taniej? Czy jeśli kupię z Pragi do Bohumina, potem przejsciówkę, potem znów w Zebrzydowicach dalej to czy bedzie taniej? I czy tak można w Eurocity? A może znacie inne połączenie, tak bym na 11:15 była w Kłodzku na przykład. Dodam że w zebrzydowicach nie ma postoju pociągu, więc nie masz szans na bilet z kasy.

Wdzięczna za wszelkie info smile.gif

Da się taniej. Możesz kupić do granicy i na granicy, już po stronie polskiej kolejny. Jeśli masz kartę ISIC w czeski pociągu powinna Ci przysługiwać zniżka. Acha, nie wiem czy można kupić bilet na granicy w euro city, ale najwyżej wyślij mejla do PKP. Rozważ też przejazd czeskim PKSem, powyżej cena za przejazd z Pragi do Kudowy. wejdzź też na www czeskich koleji - również link w powyższych postach, oraz pks - idos.cz

--------------------

+Quote Post
kamir
post Oct 14 2008, 09:48 PM
Post #20

Zapalony wędrowiec
**

dzięki serdeczne- skorzystałam z idos.cz i znalazłam połączenie dla siebie- koszt podróży z Pragi do Olsztyna wyniesie 100zł a nie 250zł smile.gif

+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27th November 2014 - 06:05 PM