• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Izrael czy to bezpieczny kraj?
Elka13er
post Jul 14 2008, 01:44 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Witam :-)
Wybieram się w sierpniu do Izraela.
Jak jest z Autonomią Palestyńską i strefą Gazy??? bez problemu można zwiedzać tą część Izraela???
Gdzie najlepiej przekroczyć granicę w Izraelu???
Czy potrzebna jest jakaś wiza???
Z góry dzięki za informację.
Pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Jul 14 2008, 01:44 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
Cromaniak
post Jul 14 2008, 03:33 PM
Post #2

Doświadczony globtroter

Witam!

Na tej stronie poczytasz o wizach. WIZY

A na tej o noclegu. Nocleg

Nigdy tam nie byłem, ale kiedyś może pojadę. Wtedy ty mi pomożesz ( mam nadzieje ) rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
machoney
post Jul 14 2008, 04:45 PM
Post #3

Urodzony obieżyświat

Grupa: OdysseiMod

CYTAT(Elka13er @ Jul 14 2008, 02:44 PM) *
Jak jest z Autonomią Palestyńską i strefą Gazy??? bez problemu można zwiedzać tą część Izraela???

Ja wjeżdżałem z Jerozolimy do Betlejem i nie było żadnych problemów. Sprawdzają paszport i jesteś po drugiej stronie muru... Będąc w Izraelu i w Palestynie na pewno momentami będziesz odczuwała napięcie w tym regionie. W Jerozolimie jest sporo żołnierzy i kontroli... a czy będzie bezpiecznie ? To ciężko przewidzieć, zadymy ostatnio są przeważnie w Strefie Gazy... tam nie byłem i się nie wybieram...

Gdzie najlepiej przekroczyć granicę w Izraelu???

Ja przekraczałem w Ejlacie od strony Jordanii: sporo pytań dotyczących naszego pobytu w Syrii ale jakoś poszło...
Wylatywałem z Tel - Avivu z portu Ben Gurion: bardzo szczegółowa kontrola wszystkich bagażów. Zarezerwuj sobie ponad 2,5 godziny...

Czy potrzebna jest jakaś wiza???

Nie

Tu znajdziesz trochę o moim wyjeździe:
IZRAEL – INFORMACJE PRAKTYCZNE
Galeria
Relacja

W razie czego służę pomocą.
Pozdrawiam
Machoney

--------------------

+Quote Post
Elka13er
post Jul 14 2008, 09:49 PM
Post #4

Miłośnik podróży
*

Dziękuję za informacje.

+Quote Post
jotpeg
post Jul 30 2008, 07:58 PM
Post #5

Zapalony wędrowiec
**

W Izraelu jest bezpiecznie.
Ale wybierajac sie do Gazy, wybierasz sie w miejsce, gdzie ludzie zyja w stanie wieloletniej i beznadziejnej wojny. Zrezygnowalabym z tego pomyslu.
Betlejem - jak najbardziej, jest osiagalne, po okazaniu paszportu na izraelskiej stronie muru. Po stronie palestynskiej, oczywiscie, zadnych kontroli nie ma.

+Quote Post
anthem
post Oct 19 2008, 11:14 AM
Post #6

Zapalony wędrowiec
**

Izrael jest krajem bezpiecznym, ale z tego co mi wiadomo to do strfy gazy cie nie wpuszczą, zresztą nie ma tam po co jechać.

+Quote Post
ikonka
post Jan 13 2009, 11:06 PM
Post #7

Zapalony wędrowiec
**

W związku z tym iż kilkoro moich znajomych przebywa aktualnie w Izraelu , dzielą się ze mną na bieżąco tym co tam się dzieje. Ponieważ sama tam byłam to uznałam że kilka informacji może przydać się i tutaj.

Generalnie sytuacja w Strefie Gazy jest stanem totalnej wojny , pisze totalnej, gdyż właściwie ( wg.relacji moich znajomych ) trwają cały czas naloty i jak wiadomo ofensywa lądowa. O tym nie mówi się w środkach masowego przekazu a informuje jedynie o tych większych zmasowanych, natomiast strefa powietrzna Gazy jest cały czas patrolowana przez smigłowce izraelskie i jeśli coś wzbudza ich zaniepokojenie to obiekty są ostrzeliwane. Do tego dochodzi już inwazja lądowa i zrobiło się naprawdę nieciekawie. To tyle o Gazie , jednak cała ta sytuacja przenosi się bezpośrednio na sytuację w samym Izraelu. Na posterunku wyjazdowym z Jerozolimy w kierunku Morza Martwego, czeka się po kilka godzin w kolejce aby móc przejechać na druga stronę. Wszyscy są drobiazgowo kontrolowani i sprawdzani. Pozostaje czekać cierpliwie w kolejce lub zrezygnować z wyjazdu do północnego Izraela.

Wzdłuż muru oddzielającego obszar palestyński przed wjazdem do Betlejem jest dość nieciekawie, gdyż żydzi opuścili swoje domy, bloki etc i generalnie na tym obszarze jest tylko dużo wojska i policji, co naprawdę wierzcie mi nie służy dobremu samopoczuciu.

W samej Jerozolimie są bardzo zaostrzone środki bezpieczeństwa i pod samą Ścianę Płaczu jak też do tzw. starej Jerozolimy , jest wpuszczana określona ilość turystów. Może się więc zdarzyć że poprostu nie będzie można tam wejść.W tej okolicy zresztą liczą się z największa groźbą zamachów.

Wzmożone są środki kontroli i zaostrzone środki bezpieczeństwa w hotelach, sklepach...Moi znajomi byli świadkami gdy do restauracji w Jerozolimie ( stając w kolejce do sprawdzenia) nie wpuszczono osób które miały arabskie rysy twarzy.

Swoistą twierdzą jest lotnisko Ben-Guriona pełno tam policji i wojska, moi znajomi chcieli przyspieszyć swój wylot z Izraela o tydzień ale nie znaleźli wolnego miejsca w żadnym z samolotów do Europy, chyba większość turystów wpadła na taki pomysł.

Mając to wszystko na uwadze osobiście radziłabym powstrzymać się na razie przed wylotem typowo turystycznym gdyż nie bardzo sprawi to przyjemność, jednak dla tych którzy szukają adrenaliny i wrażeń to polecam jak najbardziej.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27th November 2014 - 11:55 PM