• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Gdzie na weekend w góry ?
marcin1984sc
post Mar 15 2008, 12:38 PM
Post #1

Wytrawny wojażer

Grupa: Odyseusze

Witam

Założyłem ten temat, ponieważ bardzo kocham góry, ale niestety mam mało czasu i bardzo ograniczone fundusze...
Ale chciałbym się was doradzić gdzie byście polecali skoczyć na jeden, ewentualnie dwa dni weekendowe, żeby nie było bardzo daleko z Katowic, i żeby nie wychodziło za drogo.

Jakie macie ulubione miejsca, i może jakieś inne atrakcje w wymienianych miejscach oprócz wspinaczki?smile.gif

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Mar 15 2008, 12:38 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
gabrys
post Mar 15 2008, 03:26 PM
Post #2

Urodzony obieżyświat

W tatry masz stosunkowo blisko i dobre połączenie

--------------------
Zapraszam do Taszkentczyka

+Quote Post
bialyzibi
post Mar 15 2008, 03:41 PM
Post #3

Urodzony obieżyświat

Najbliżej masz oczywiście w Beskid Mały, Beskid Średni , także w Gorce i Pogórze Wielickie.
Naprzykład z Wadowic na Groń Jana Pawła II, z Kozy na Hrobaczą Łąkę i Porąbkę, Magurkę Wilkowicką i najwyższy Czupel. Można wędrować z Kalwarii Lanckorona, dużym węzłem szlaków są Myślenice z wejściem na Lubomir. Z Myślenic można wędrować szlakami Beskidu Wyspowego. To są dla Ciebie symboliczne odległosci i koszty.

+Quote Post
Orzegowianin
post Mar 15 2008, 09:58 PM
Post #4

Urodzony obieżyświat

Skoro masz mało czasu i ograniczone fundusze a patrząc na Twój nick chyba jeszcze obejmuje Cię zniżka studencka to proponuję Beskid Śląski, Beskid Żywiecki i Beskid Mały. Wszytko dostępne z pociagów na trasach Katowice - Skoczów - Wisła i Katowice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń (dostaniesz się z Sosnowca bez problemu). Tras możesz sobie wymyślić dziesiątki jeśli nie setki. Wszystko zależne od chęci i kondycji.

+Quote Post
cieslarek
post Mar 20 2008, 08:17 PM
Post #5

Miłośnik podróży
*

oi z Sosnowca przececiez to o rzut kamieniem w nasze piekne Beskidy:0
ja Brenna polecam:) bo patryiotką jestem:)
i górki ładne mamy:) na początek w sam raz:)

+Quote Post
ania_i_grzegorz
post Mar 20 2008, 09:42 PM
Post #6

Guests

Ja proponuję wypad w Beskid Żywiecki.

Nie wiem jak tam u Ciebie z porannym wstawaniem ale np:
--> z sosnowca pociąg do Milówki 4:47 (o 5:00 jest w Katowicach gdzie o 5:05 przesiadasz się na pkp do Milówki) W Mlówce jesteś na godzinę 7:55. Z tego co się orientuję jedzie też jakiś późniejszy pociąg, ale byłbyś w miłowce koło 10:00, a osobiście uważam że to "małe" marnotrastwo czasu smile.gif)
Bilet CAŁY kosztuje 15,50 zł
Z Milówki proponuje zielony szlak na Halę Boracza (przy okazji bardzo miła obsługa w schronisku), około 7 km, dalej zielonym w kierunku Hali Lipowskiej jednak z odbiciem na czarny szlak, na Redykalny Wierch (sympatyczny widoczek na Tatry), stamtąd żółtym na Lipowski Wierch (około 4 km) i jeszcze mały odcineczek na Rysiankę. Tu jakieś "pokrzepienie" i dalej czerwonym około 6 km do Schroniska Słowianka (cen niestety nie znam ale myślę że standard koło 25 zł).
rolleyes.gif
Następnego dnia niebieskim szlakiem na Romankę i dalej niebieskim zejście do Żywca lub też co wydaje się zdecydowanie bardziej atrakcyjne zejście czerwonym do Węgierskiej Górki tam wyjście czerwonym na Baranią Górę . Zejście czarnym i później zielonym z powrotem do Węgierskiej. Trasa fajna choć długa, więc znowu zależy od upodobań co do snu smile.gif
Ostatni pociąg z węgierskiej do katowic 21:08

+Quote Post
ania_i_grzegorz
post Mar 20 2008, 10:06 PM
Post #7

Guests

eh smile.gif Trochedługa ta wypowiedx moja byla unsure.gif
W każdym razie chciałam powitać wszystkich, bo w zasadzie od tego powinnam zacząć pisząc pierwszy raz na tym forum (no teraz już drugi).

+Quote Post
nepawin
post Mar 20 2008, 10:28 PM
Post #8

Wytrawny wojażer

wcale nie dlugo. dzieki za "gotowca". tym sposobem mam zajęty jeden wekend w maju. dzięki.

+Quote Post
bialyzibi
post Mar 21 2008, 12:04 AM
Post #9

Urodzony obieżyświat

Gotowce masz te na moim profilu. Ale zachęcam, opierając się na innych doświadczeniach
przygotować samodzielnie trasę . Frajda niewiele mniejsza od wędrówki szlakiem.

+Quote Post
ania_i_grzegorz
post Mar 21 2008, 07:56 AM
Post #10

Guests

Zgadzam się. Planowanie jest prawie równie ciekawe jak późniejsza realizacja wędrówki.

+Quote Post
nepawin
post Mar 21 2008, 11:08 AM
Post #11

Wytrawny wojażer

WIEM WIEM ! ale dobrze jest mieć jakąś sciągę.

+Quote Post
bialyzibi
post Mar 21 2008, 04:04 PM
Post #12

Urodzony obieżyświat

CYTAT
WIEM WIEM ! ale dobrze jest mieć jakąś sciągę

Ze ściągi korzystam przed planowaniem, w trakcie pisania swojego programu.
Ściągą jest przewodnik, posty na forum, relacje , itd. Na szlaku nie bardzo jest już
czas, tam tylko realizacja.
Ania i Grzegorz- wspaniałą frajdą jest przygotowywanie a później konfrontacja tego wirtualnego wizerunku z rzeczywistoscią. Ci co się nie przygotowują, opuszczają wiele
interesujących miejsc które były w pobliżu ich trasy. Pozdrawiam

+Quote Post
Alicja115
post Aug 8 2014, 11:25 AM
Post #13

Miłośnik podróży
*

Jak dla mnie to najpiękniejszym miejscem jest Zakopane. Na www.accorhotels.com/hotel-directory...el-zakopane.htm znajdziecie sieć hoteli i wg tego możecie sobie coś wybrać. Zobaczcie, ja każdy wyjazd tam rezerwuję smile.gif

+Quote Post
liniw
post Aug 8 2014, 05:03 PM
Post #14

Zapalony wędrowiec
**

Na Zakopanem polskie góry się nie kończą. Kotlina Kłodzka, Sudety. Jest wiele miejsc wartych zobaczenia - nie tylko Zakopane rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
bukowskaa
post Aug 12 2014, 01:28 PM
Post #15

Miłośnik podróży
*

Kotlina klodzka to miejsce, które z pewnością warto zobaczyć, ja spędziłam urlop w Stroniu Ślaskim. Zatrzymałam się w pięknym zabytkowym budynku Villa Elise, mają tam smaczne, śląskie jedzenie (własne wyroby). Miasteczko otoczone jest ze wszystkich stron górami. Obowiązkowo trzeba też zwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie.
Załączony plik
Dodany plik   ( 358.04k ) Liczba pobrań: 2

--------------------

+Quote Post
Krysiek21
post Sep 3 2014, 11:52 AM
Post #16

Miłośnik podróży
*

CYTAT(bukowskaa @ Aug 12 2014, 02:28 PM) *
Kotlina klodzka to miejsce, które z pewnością warto zobaczyć, ja spędziłam urlop w Stroniu Ślaskim. Zatrzymałam się w pięknym zabytkowym budynku Villa Elise, mają tam smaczne, śląskie jedzenie (własne wyroby). Miasteczko otoczone jest ze wszystkich stron górami. Obowiązkowo trzeba też zwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie.

tam jest przecudnie.

+Quote Post
parasekt
post Sep 3 2014, 11:57 AM
Post #17

Miłośnik podróży
*

Z dziewczyną zazwyczaj jeżdżę Wisła/Ustroń małe trasy robimy, bo jeszcze nie w kondycji, ale mam zamiar zabrać ją gdzieś dalej, może faktycznie kotlina kłodzka okaże się tym miejscem smile.gif

+Quote Post
ovrmx
post Sep 3 2014, 12:36 PM
Post #18

Miłośnik podróży
*

A ja zdecydowanie polecam miasto szczawnica pokoje do wynajęcia są w przystępnej cenie a komfort jaki za to otrzymujemy jest niebywały. Dodam tylko, że po całym dniu zwiedzania należy się godny wypoczynek. wink.gif

+Quote Post
pieczara12
post Sep 3 2014, 03:57 PM
Post #19

Miłośnik podróży
*

ja polecam góry stołowe bo są przepiękne.

--------------------

+Quote Post
liniw
post Sep 3 2014, 06:39 PM
Post #20

Zapalony wędrowiec
**

Zgadza się. Góry stołowe mają niepowtarzalny klimat. Byłem w Kudowie pod koniec sierpnia - byliśmy na Szczelińcu, zrobiliśmy wypad do Teplickiego Skalnego Miasta w Czechach. Zdecydowanie warto. Lubię tamte okolice.
Sama Kudowa również mi się podoba. Pijalnia wód i obok niej muszla koncertowa - Kudowa zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.

--------------------

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 21st December 2014 - 06:15 PM