• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Egipt- wycieczka z Sharm do Jerozolimy
waluski
post Feb 29 2008, 09:16 AM
Post #1

Zapalony wędrowiec
**

Grupa: Odyseusze

Witam serdecznie!!
19 marca wylatujemy na objazdówkę do Egiptu,
mam pytanie, czy warto pojechać na wycieczkę z Sharm El Sheik do Jerozolimy?
czy ktoś był? jaki jest program? jakie ceny?
planuję również wykupić nurkowanie, gdzie lepiej w Sharm, czy Hurghadzie?
pozdrawiam krzysiek
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Feb 29 2008, 09:16 AM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
waluski
post Mar 3 2008, 06:33 AM
Post #2

Zapalony wędrowiec
**

Czytałem, że wjeżdżając do Izraela otzrymuje się wizę, która póżniej utrudnia wjazd do innych krajów, w czym rzecz i o które kraje chodzi?
krzysiek

+Quote Post
machoney
post Mar 3 2008, 11:16 AM
Post #3

Urodzony obieżyświat

Grupa: OdysseiMod

To prawda, z pieczątką izraelską nie wjedziesz już do Syrii i Iranu.
Trochę info praktycznego:
Izrael

Nie wiem jak wyglądają wycieczki z Egiptu do Jerozolimy ale jedno co Ci mogę powiedzieć to to, że jest to fantastyczne miasto...

--------------------

+Quote Post
Jia Xin
post Mar 3 2008, 11:37 AM
Post #4

Wytrawny wojażer

Sharm jest naprawde przepiekne jezeli chodzi o diving albo snorkelling!! rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

+Quote Post
chasechemui
post Mar 3 2008, 04:39 PM
Post #5

Zapalony wędrowiec
**

Nie wjedziesz z pieczątka izraelską w paszporcie równiez do Sudanu, nie wiem jak jest obecnie w przypadku Arabii Saudyjskiej, natomiast jesli idzie o przejazd Egipt-Izrael-Egipt nie ma najmniejszego problemu.

+Quote Post
waluski
post Mar 4 2008, 01:31 PM
Post #6

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(chasechemui @ Mar 3 2008, 04:39 PM) *
Nie wjedziesz z pieczątka izraelską w paszporcie równiez do Sudanu, nie wiem jak jest obecnie w przypadku Arabii Saudyjskiej, natomiast jesli idzie o przejazd Egipt-Izrael-Egipt nie ma najmniejszego problemu.

Dziękuję za informacje, z pewnością je wykorzystam
krzysiek

+Quote Post
Konto usunięte
post Apr 21 2008, 10:48 PM
Post #7

Wytrawny wojażer

Z tą wizą Izraela to można zawsze wyrobić sobie nowy paszport i po problemie. Ale to samo się tyczy jak ktoś ma np. Wizę USA też nie wjedzie do owych krajów .

--------------------
Konto usunięte na życzenie użytkownika

+Quote Post
machoney
post Apr 21 2008, 10:54 PM
Post #8

Urodzony obieżyświat

Grupa: OdysseiMod

CYTAT(jaco_podroze @ Apr 21 2008, 11:48 PM) *
Z tą wizą Izraela to można zawsze wyrobić sobie nowy paszport i po problemie. Ale to samo się tyczy jak ktoś ma np. Wizę USA też nie wjedzie do owych krajów .

Polacy nie mają wiz do Izraela wink.gif

--------------------

+Quote Post
Konto usunięte
post Apr 21 2008, 10:56 PM
Post #9

Wytrawny wojażer

Pomieszało mi się z tą wizą usa . Bo czytałem o tym na necie że trudny jest wjazd.

--------------------
Konto usunięte na życzenie użytkownika

+Quote Post
post Apr 25 2009, 09:16 PM
Post #10

Miłośnik podróży
*

Grupa:

Na prawdę warto jechać na ten jeden dzień. My urwaliśmy się z wycieczki i zamiast chodzić po kościołach, obeszliśmy wzgórze Świątynne i Miasto Dawida. A kąpiel w Morzu Martwym to bajka!

+Quote Post
jotpeg
post Apr 26 2009, 11:21 AM
Post #11

Zapalony wędrowiec
**

koniecznie wybierzcie sie z Sherm do Jerozolimy, to miasto jedyne w swoim rodzaju, wywiera niezapomniane wrazenie niezaleznie od tego czy sie jest wierzacym czy nie. Kosmos!
co do izraelskiej pieczatki w paszporcie:
wszystko zalezy na jakiego urzednika traficie w Tabie na granicy - niektorzy zgadzaja sie wbic pieczatke nie na stronach paszportu, ale na kartce, ktora sie do paszportu wklada, i wtedy nie zostaje w paszporcie slad. ale nie zawsze ma sie takie szczescie.
wiza izraelska w paszporcie uniemozliwia wjazd do wszystkich krajow arabskich z wyjatkiem: Maroka, Tunezji, Egiptu i Jordanii.
co do nurkowania - zdecydowanie Sharm! w Hurgadzie rafa jest bardziej zniszczona.

+Quote Post
Eliasz
post Apr 29 2009, 05:56 PM
Post #12

Zapalony wędrowiec
**

Naprawdę warto, tak jak pisali przedmówcy na granicy wbijają stempel, z którym czasem mogą być problemy, ale zawsze można zmienić paszport. Na przejściu dość długo czekaliśmy, gdyż każdy musiał wypełnić stosowny formularz a później był przepytywany przez wojskowych, pytania w stylu: czemu przyjechałem do Egiptu (nie Izraela)?, na jak długo, gdzie przedtem byłem w Egipcie i w ogóle, zawód wykonywany, gdzie pracuję - była to najbardziej drobiazgowa kontrola przez którą przechodziłem a również najdłuższa, niektóre osoby były brane na kontrolę osobistą. Lecz, gdy już przejechaliśmy przez granicę - kąpiel w Morzu Martwym -niezapomniane wspomnienia - jak kąpiel w oleju lub czymś podobnym, Jerozolima - jeden dzień to zdecydowanie za krótko, ale i tak warto, też byłem tylko ten jeden dzień i chciałbym tam jeszcze kiedyś wrócić. Trochę dziwnie jest tam, bo wszędzie na około widzisz wojsko - w sumie młodzież w mundurach z karabinami i pistoletami maszynowymi - no cóż jest to pewien koloryt. Jeśli będziesz miał jakieś jeszcze pytania służę pomocą.
Pozdrawiam

--------------------
www.poznajmy-swiat.prv.pl

+Quote Post
amaranth
post Apr 30 2009, 11:40 AM
Post #13

Wytrawny wojażer

...warto...
też się zdecydowałam na wyjazd do Jerozolimy; po drodze...pustynia, M. Martwe, Masada, Betlejem...
wycieczka nie jest wcale męcząca, a na granicy było dość sprawnie i bez dodatkowych kontroli...zależy jak się trafi...
osobiście nie lubię objazdówek!

+Quote Post
Majka1306
post May 24 2009, 10:30 PM
Post #14

Wytrawny wojażer

Hmmmm. Jerozolima to na tyle magiczne miasto , że jeden dzień tam spędzony , będzie jak przysłowiowe "lizanie cukierka przez szybę "
mimo to , naprawdę warto . Choc o ile się orientuję ceny z biur podróży ( wycieczka tzw. fakultatywna ) są dośc wysokie.
Około 100-150 $ za jednodniowy wypad. W tak krótkim czasie miasta nie poznasz, nie poczujesz. Będziesz tradycyjnie "przegoniony " przez tzw.punkty obowiązkowe. Ale każdemu wg potrzeb wink.gif Na granicy idzie dośc sprawnie , ale w tej cenie wolałabym chyba jednak dobrze się powłóczyc po Synaju , a Jerozolimę , i w zasadzie cały Izrael zwiedzic przy innej okazji , skoncentrowawszy się wtedy głównie na tym fascynującym kraju.
Pozdrawiam,
Majka

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 15th September 2014 - 10:26 AM