• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Egipt w marcu
waluski
post Dec 30 2007, 08:50 PM
Post #1

Zapalony wędrowiec
**

Grupa: Odyseusze

WITAM !!
w marcu planuję wycieczkę do Egiptu z biura Alfastar (opcja Egipt A-Z)
nie byłem jeszcze w krajach arabskich, nie leciałem samolotem, prosze o wskazówki, czego się wystrzegać?
czy w marcu jest już ciepło, ile wziąć pieniędzy, czy warto wykupić wycieczkę do Jerozolimy,

pozdrawiam krzysiek
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Dec 30 2007, 08:50 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
Trotter
post Jan 1 2008, 08:38 PM
Post #2

Zapalony wędrowiec
**

Alfastar specjalizuje się w Egipcie i moje doświadczenie w tej sprawie jest bardzo pozytywne. Jeśli w twojej wycieczce jest rejs po Nilu to gratuluję trafnego wyboru.

Weź ze sobą Euro i/lub dolary. Najlepiej w niskich nominałach. Przydadzą się na bakszysz. Wystrzegaj się kupowania pamiątek w miejscowościach turystycznych nad morzem. Wszystko kupisz kilkakrotnie taniej w Asuanie albo Kairze. Dla mnie Asuan pod każdym względem był naj. Targuj się bardzo mocno. Często ceny są kilkadziesiąt razy zawyżone. Coś za co chcą 50$ często można kupić za 1-3$.
W egipcie są bardzo tanie i dostępne bez recepty leki. Ludzie przywożą antybiotyki, środki antykoncepcyjne i oczywiście viagrę, która tam jest w cenie witaminyC.
Temperatury: W marcu jest ciepło. Cieplej niż u nas w lecie. Ale uważaj na bardzo porywiste wiatry wieczorami.

Jeśli chcesz coś kupić nie wykazuj zainteresowania, nich sprzedawca namawia Ciebie. Kupisz duużo taniej. jeśli chcesz przywieźć fajkę wodną, poradź się kogoś i kup działającą a nie tylko dekorację.

Jeśli Twój przewodnik będzie młodym egipcjaninem mówiącym po polsku i francusku i będzie miał na imię Mahmud to wypytuj go o wszystko i niech Wam zorganizuje własny program. Gość jest wart każdego napiwku.

Jakby co to pytaj o co chcesz

+Quote Post
KATRIN____
post Jan 1 2008, 09:54 PM
Post #3

Zapalony wędrowiec
**

Ja byłam kilka dni temu tylko z innego biura ....ja zawsze wykupuje last minute ...super ceny ... prawde pisze Trotter ... targowac i jeszcze raz targowac ... nie daj po sobie poznać że Ci zależy na kupnie ... ja nigdy nie jestem narwana w wykupowaniu wycieczek ... ludzie którzy pierwszy raz przyjeżdzaja nie mają rozeznania ...czesto przepłacają ..dam przykład była wycieczka do Kairu ... wszyscy sie napalili ...ja sobie odczekałam na koniec wyjazd był przed 2 w nocy ja wpłaciłam Alimu przed pónocą ....chodziął za mna i dopytywał sie czy jade ..( oni zawsze maja wolne miejsca ) a mówią że jest komplet.... powiem ze dużo mniej zapłaciliśmy z córą.
- Spożywcze artykuły kupuj w super markecie ( Abu Ashara ) tam jest najtaniej ...
- korzystając z busa dawaj od os tylko 1 funta ...miej zawsze drobne kase bo migdy nie wydają reszty
- kartki pocztowe 1 funt ...biorąc wiecej też można mniej zapłacić
- znaczek 2 funty
- uważaj jak Ci wydają kase w sklepie 50 funtów jest bardzo podobne do 50 piastów zwracaj na to uwage
- zabierz ze sobą dolary lepiej się opłaca
- wymieniając w kantorze proś zawsze rachunek - nie wynieniaj dużo kasy ...rachunek potrzebny będzie przy wymianie waluty przy powrocie do Polski.
Nie wiem gdzie będziesz - ja byłam w Hurghadzie.... jeśli nastawiasz się na leki - to jest na głównej ulicy apteka co lekarz ja prowadzi ponad 30 lat .... tam ma najtaniej leki ...
- co warto kupic - walizki podrózne ( Dunlop ) lub inną ... ręczniki kompielowe w sklepie z cenami kupując wiecej można się jeszcze targować ...papierus tylko kupuj w zakładzie papierusów nie na ulicy ...
- nie przepłacaj tez złota i srebra Egipt nie słynie z dobrej jakośći ...
- perfumy kupuj tylko w perfumeri ...nie w bocznych uliczkach ...

Jak masz pytania to smiało pytaj.....

Pozdrawiam
KATRIN___

--------------------

+Quote Post
waluski
post Jan 2 2008, 08:29 AM
Post #4

Zapalony wędrowiec
**

Witam serdecznie!!
Dziękuję bardzo za cenne uwagi. Z pewnością je wykorzystam.
Nie wiem, czy warto wykupić wycieczkę z Sharm do Izralela? Czy to nie jest zbyt mało czasu by tam cokolwiek zobaczyć za 1 dzień?

+Quote Post
Melania29
post Jan 2 2008, 12:16 PM
Post #5

Zapalony wędrowiec
**

Ja miałam problem rok temu z tym biurem. Wycieczka była już zapięta na ostatni guzik, pakowałam się i otrzymałam wiadomość, że biuro zmienia mi hotel, ponieważ w wybranym przeze mnie nie ma już miejsca. Dziwna sytuacja bo przecież pracownik zabookował przy mnie miejsca, została dokonana wpłata. Ale dobrze, zgodziliśmy się na proponowaną nam propozycję. I nie uwierzycie, że na dwa dni przed wyjazdem ponownie nam zmieniono hotel. Zrezygnowaliśmy z organizacji wyjazdu przez Alfę. Do Egiptu pojechaliśmy z innego biura a co najlepsze do hotelu, który wybrany był przez nas jako pierwszy.
Wiesz może to my mamy takie doświadczenie, ale poczytaj sobie inna Forum na ich temat.
Hotel nie jest tak ważny w całej imprezie, bo sporo zwiedzaliśmy i mało czasu w nim spędzaliśmy. Ale co mnie dotknęło to traktowanie nas! Klienta, po zabookowaniu i dokonaniu w całości wpłaty !!!
Ot cała polityka!
Pozdrawiam i życzę miłej zabawy

Nie podaję, nazwy z biura z którego byłam bo nie będę robić reklamy, podobnie nazwę hotelu nad którym nam tak zależało hehehe wink.gif Nie w tym rzecz laugh.gif

+Quote Post
gajola
post Feb 4 2008, 02:44 AM
Post #6

Urodzony obieżyświat

Lecąc charterem powinieneś zaopatrzyć sie w kanapki (np) i napoje ( nie tylko wyskokowe).
Od jakiegoś czasu rejsy czartetowe nie oferują posiłku.
Do Hrg lot trwa 4,5 godz.
Do Sharm mniej więcej tyle samo.
Dolicz do tego: odprawy, czekanie na wejście do samolotu - kolejne min. 2-3 godz.
Jeśli masz przeznaczone na wakacje wyłącznie minimum finansowe...
A poza tym, o Egipcie, ludziach tam zyjących, krajobrazach, miejscach do zwiedzania, pseudo zakupach (tam nie ma czego kupić).
Do dokładnie tej samej "perfumerii" w Kairze wożą mnie od kilku lat.
Oni mnie nie pamiętają, ale ja mam zdjęcia...
O egipskich znajomościach, egipskich ciemnościach i gwiazdach... można bez końca...
Pozdrowienia...

CYTAT(waluski @ Dec 30 2007, 08:50 PM) *
WITAM !!
w marcu planuję wycieczkę do Egiptu z biura Alfastar (opcja Egipt A-Z)
nie byłem jeszcze w krajach arabskich, nie leciałem samolotem, prosze o wskazówki, czego się wystrzegać?
czy w marcu jest już ciepło, ile wziąć pieniędzy, czy warto wykupić wycieczkę do Jerozolimy,

pozdrawiam krzysiek

--------------------
"Nothing is impossible to a willing mind".
..................................................................

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 1st September 2014 - 12:12 PM