• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Vacansoleil - opinie
mirak
post Dec 9 2007, 12:46 PM
Post #1

Zapalony wędrowiec
**

Grupa: Odyseusze

Witam
Czy ktoś z was korzystał z usług vacansoleil. To system wynajmu mobilhomów, namiotów i rezerwacji na eropejskich kampingach. Jestem ciekaw opini.
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Dec 9 2007, 12:46 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
vacansoleil
post Aug 30 2010, 08:12 PM
Post #2

Miłośnik podróży
*

Witam miłośników kempingów

Ja niestety skorzystałem z usług firmy VacansOleil - wakacje na kempingu, mobile home, luksusowe namioty typu bungalow.

Zamówiliśmy namiot wykupując płatną opcję "z dala od toalety". Po przyjeździe prawie się popłakaliśmy. Namiot bungalow 1 m od ogromnego budynku toalety pół metra od samego wejścia. Dodam iż toaleta nie miała okien i drzwi, tylko ogromną przerwę między murem a dachem(nie ma sufitu), więc pogłos był taki, jak na stadionie(zapachy też). Dla urozmaicenia w budynku tym znajdowała się pralnia i magiel. Ruch w toalecie był całą dobę więc trzeba było przyzwyczaić się do hałasów, krzyków, spuszczanej wody co minutę w toaletach, pryszniców i innych ludzkich odgłosów. (Najciekawiej jest jak kolonia dzieci idzie się kąpać o 24:00). Leżąc w namiocie czujesz się, jak byś praktycznie leżał w toalecie. W okół namiotu liście nie posprzątane, jakieś brudy.

W namiocie brakowało wyposażenia, mimo iż zgłosiliśmy ten fakt, nie uzupełniono go a i tak przy wymeldowywaniu poruszono ten temat.
Sam namiot bardzo duszny w dzień, brak zabezpieczeń zamknięcia, ogólnie obskurnie. W przypadku ulewy ulega zalaniu, gdyż nie jest to prawdziwy namiot, bo nie ma obwódki wokół dna, aby woda się nie wlewała.

Na kempingu obiekty VacansOleil (namioty i mobilehome-y) zajmują najgorsze miejsca
np. - przy toaletach - głównie przy toaletach!
- między toaletą a restauracją (tyłem restauracji, gdzie non stop jest odgłos mytych naczyń, dostawy towaru itp)
- w głośnych i ruchliwych miejscach - np. przy supermarkecie
- w miejscach gdzie żadna szanująca się firma nie ustawi swojego obiektu z logo
- bardzo ściśnięte, tak, aby jak najwięcej domków weszło na metr kwadratowy, w rezultacie jest domek na domku, jeden przy drugim! (siedząc przy stole na swoim tarasiku możesz sięgnąć ręką do talerza 3 swoich sąsiadów)

Wielokrotnie chodziliśmy do obsługi prosząc o zmianę lokalizacji, najpierw powiedzieli, że nic się nie da zrobić, bo takie miejsce nam przydzielono. Potem, że może coś się uda zrobić, ale nic się nie udało (pewnie dlatego, że większość jest przy toaletach).

W trakcie pobytu, okazało się, że sąsiedzi mieli podobne historie i opinie i też nic się nie dało zrobić.

Mimo iż ponad 50% klientów VacansOleil to Polacy, obsługa nie mówi po Polsku. Nawet nie wiedzą jak jest Dzień dobry.

Opinia jest taka: Te wakacje to dla nas 10 nie przespanych nocy i przykre wrażenia. Poza tym człowiek się czuje głupio jak nocuje w najgorszej noclegowni na całym kempingu.

Pozdrawiam
VacansOleil

+Quote Post
Granturismo
post Aug 31 2010, 04:54 PM
Post #3

Urodzony obieżyświat

Faktycznie, trzeba Ci współczuć. Ciekawi mnie jak reagowała obsługa na informacje, że mieliście wykupioną opcję "z dala od toalety"? Nie udało się tego jakoś wynegocjować/wymusić? Mieliście przecież jakąś umowę, potwierdzenie wpłaty, więc w czym problem?
Oczywiście na potrzeby tego wątku możemy przyjąć, że wina w całości leży po stronie firmy. Ale czy oby w tym wszystkim nie wykazujesz zbyt wiele własnej niezaradności? Na Boga, nie byłeś tam przecież za karę! Należało więc coś zrobić a nie tylko użalać się nad sobą. Ostatecznie wynieść się stamtąd, pokazując ostentacyjnie międzynarodowy znak przyjaźni i pojednania i poszukać innego miejsca. Zawsze to lepsze niż zrujnować sobie urlop.

Możesz jeszcze podać jaki to kemping i gdzie? Może jakiś namiar www do nich.

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
rexxx
post Sep 20 2010, 03:39 PM
Post #4

Zapalony wędrowiec
**

Wróciłem 2 dni temu z wakacji w Chorwacji. Korzystałem z usług VS i mam całkowicie odmienne zdanie.
Być może dlatego ,że mam 25 lat i na wakacje jeżdżę jeszcze ze znajomymi a nie z dziećmi.
Co do VS. Sam namiot mimo kilku ulewnych nocy nie przemókł ani kropelkę , raz źle zamknąłem wejście do namiotu i woda wpłynęła do środka ale rano nie było po niej śladu.
Generalnie duży plus za to ,że miałem do dyspozycji kuchenkę i mogłem sobie robić jedzenie na miejscu. Jestem wegetarianinem i w krajach pokroju Chorwacji zwyczajnie umarł bym z głodu.
Same kible miałem jakieś 50 m od namiotu co uważam za ogromny plus. Nie musiałem łazić przez pół kempingu.
No i podstawowy i największy plus. Za 2 tygodnie pobytu na przepięknym dalmatyńskim wybrzeżu zapłaciłem 163zł za osobe...

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 18th September 2014 - 10:44 PM