• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Anglia Południowa co warto tam zwiedzic
sajonara
post Sep 30 2007, 07:13 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Chcialem się zapytac co polecacie lub uwazacie ze jest godne odwiedzenia poniewaz pod koniec listopada lece do angli na 6 dni i jeszcze nie opracowalem planu wycieczki zamierzam wynajac samochod i na wlasna reke pozwiedzac poludniowa czesc angli
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Sep 30 2007, 07:13 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
aquila.sky
post Oct 4 2007, 10:30 PM
Post #2

Wytrawny wojażer

ja walsnie wrocilam z uk, co prawda z polnocnej czesci, ale kilka lat temu bylam w poludniowej wiec kilka moich sugesti:

koniecznie londyn wink.gif

a ponadto mozna skoczyć jeszcze do:

dover, brighton, bristol, bath (po drodze jest stonehange wink.gif plymouth

jesli to nie jest za bardzo na polnoc to proponuje cardif

a w drodze do plymoth proponuje jechac przez taunton, jest to urocze miasteczko, ktore od lat wygrywa konkurs na najpieknijsze miasto w uk

--------------------

..... i patrzeć w niebo......

+Quote Post
sajonara
post Oct 6 2007, 08:46 AM
Post #3

Miłośnik podróży
*

ciekawa trasa stonehenge napewno i averbury czy jak to sie tam pisalo smile.gif bath rowniez ale jak bath to pewnie i bristol bo juz blizutko smile.gif

plymouth - otym nie slyszalem to miasto czy jakies zabytki ?

+Quote Post
Jia Xin
post Oct 6 2007, 02:52 PM
Post #4

Wytrawny wojażer

Wedlug mnie cala Kornowalia jest super. Falmouth jest bardzo charakterystyczne. To niedaleko do Plymouth. W Kornowali maja super chleb. Sprobuj tez garlic bread. smile.gif

+Quote Post
sajonara
post Oct 6 2007, 03:28 PM
Post #5

Miłośnik podróży
*

wylot mam do bournemouth poznije przejazd do Yeovil stamtad bede robic wyprawy bo to moja baza noclegowa bedzie wiec jak pojade na bath to bristol tuz tuz a w drodze powrotnej avebury i stonehenge jak tak na wikipedie zerklem z pod to haselko to zauroczylo mnie zdjecie o zachodzie slonca choc w listopadzie bedzie to niemozliwe aby na ta godzine sie zjawic wiec podepne to pod inna wyprawe nastepnego dnia

a wlasnie wypozyczenie auta na 5 dni znacie orietacyjna cene i na co nalezy zwrocic uwage przy wynajmie ? jest pelne ubezpieczenie czy do takowego sie doplaca ?

+Quote Post
aquila.sky
post Oct 6 2007, 04:56 PM
Post #6

Wytrawny wojażer

plymouth to misato portowe, jest ono miastem siostrzanym gdyni wink.gif

bylam rowniez w Yeovil, urocze miasteczko. bardzo mi sie tam podobalo. z niego do taunton jest bardzo bliziutko, doslownie rzut kamieniem, dlatego warto tam wpasc na popoludniowa kawe wink.gif

garlic bread pysznosci. z racji tego ze uwielbiam slodycze zajadalam sie tam rowniez roznego rodzaju babeczkamii ciasteczkami tongue.gif

--------------------

..... i patrzeć w niebo......

+Quote Post
Jia Xin
post Oct 7 2007, 05:19 AM
Post #7

Wytrawny wojażer

Mozesz znalesc auto na okolo tydzien za 100pound, przewaznie jezeli masz mniej niz 25lat biora wiecej lub chca wiekszy depozyt. W Londynie samochod dziennie kosztuje jakies 15-20 pound. Ubezpieczenie mozesz sobie wybrac , ktore wolisz lub zaakceptowac ich oferty. Oczywiscie cena zmienia sie w zaleznosci od samochodu i ubezpieczenia.
Pozdrawiam

+Quote Post
sajonara
post Oct 14 2007, 12:57 PM
Post #8

Miłośnik podróży
*

mam nadzieje ze bedzie ciut tanije wink.gif mowisz a co warto jeszcze zobaczyc czego skosztowac z slodyczy jak i ich kuchni narodowej:)

+Quote Post
krakers25
post Dec 1 2007, 05:35 PM
Post #9

Wytrawny wojażer

witam,szykuje mi sie 3-4 dni wolnego w poludniowo-wschodniej anglii,zna ktos jakies fajne miejsca warte zobaczenia,tak,zeby w tym czasiee wyjechac i wrocic do norwich(rowery).wybrzerze norfolk ,okolice bury st.edmunds i thetford mam obcykane,raczej cos w stone walii ,jak ktos jezdzil albo ma jakies info to bede dzwieczny:)ps: nocleg nie problem(namiot) laugh.gif laugh.gif

--------------------
[font="Arial Black"][/font]

+Quote Post
aga_
post Dec 3 2007, 10:36 AM
Post #10

Zapalony wędrowiec
**

jestem ciut za pozno, ale moze komus nastepnemu sie przyda..
Isle of Wight. piekne miejsce. mozna sie tam dostac na przyklad promem z Portsmouth do Ryge.. pagorkowata, zalesiona wyspa pelna niesamowitych widokow i park Igiel (Needles) ktore warto zobaczyc. Piekne wybrzeza, piekne male miescowosci, piekni ludzie.. bardzo angielska wyspa.

..i Beachy Head. Warto zaczac od Seven Sisters Park (malownicze ujscie rzeki) i pojsc wybrzezem do Eastbourne. Mozna rowniez zrobic te trase samochodem - stajac od czasu do czasu i podchodzac na brzeg. Piekna otwarta przestrzen i piekne klify! Ogromne!

smile.gif

Jesli Dover, to koniecznie Biale Klifi i St.Margarets at Cliffs.. jesli idzie sie od strony Dover widok jest przepiekny.. na szczysie bialej, pionowo scietej scianie klifu lezy sobie mala miejscowosc, patrzac na morze.. bardzo malowniczo.

+Quote Post
bomaku
post Jan 27 2008, 02:11 AM
Post #11

Miłośnik podróży
*

East Sussex
Warto zobaczyć Rye , najpierw widok z wiezy kościelnej, potem spacer uliczkami 700 letniego miasteczka
Koniecznie stare posiadłości z ogrodami:
1. w Northiam 400 letni dom z przepieknymi ogrodami, posiadolośc nazywa się Great Dixter House and Garden (niedaleko zamek Bodiam)
2. w Burwash posiadłość Kiplinga (autor Księgi Dżungli), która nazywa się Bateman'

Pozdrawiam

+Quote Post
lukson
post Jan 28 2008, 05:35 PM
Post #12

Zapalony wędrowiec
**

Seaton_LymeRegis piękne 2 nadmorskie miejscowości jak i szlak łączący je, piękne widok na morze. i pola golfowe wink.gifsmile.gif

+Quote Post
marraf
post Feb 3 2008, 06:37 PM
Post #13

Miłośnik podróży
*

Ja jako zatwardziały bunkrowiec, polecam twierdzę w Dover a także fortyfikacje z okresu II WS jakie sa na wybrzeżu ciekawe baterie oraz kilka interesujących schronów. A i jeszcze schrony i tunele z okresu Zimnej Wojny.

+Quote Post
tompier
post Feb 3 2008, 10:46 PM
Post #14

Wytrawny wojażer

Jak bylem w Londynie 2 lata temu, to wybralem sie samochodem do Stonehenge, przy okazji pospacerowalismy po miescie Salisbury, jest niedaleko - slynna katedra.
Dover, tez robi wrazenie, kredowe urwiska - cud natury smile.gif

+Quote Post
kamcia25
post Mar 2 2008, 10:36 AM
Post #15

Miłośnik podróży
*

Cześć,

ja byłam rok temu przez 7 miesięcy w Cardiff (Walia) i też sobie troszeczkę zwiedziłam UK, również Irlandię oraz Szkocję.

Jeżeli chodzi o tani środek transportu, to proponuję autobuszy (np. Mega Bus, National Express albo pociągi). Ja płaciłam za przejazd z Cardiff do Londynu tylko 2 funty!!!!!!

W Walii jest pełno zamków średniowiecznych, jeśli lubisz trekking to proponuję pojechać do Snowdonii, jeśli lubisz wodospady, to proponuję pojechać do Brecon National Park, jeśli lubisz morze to proponuję pojechać do Permbrockshire National Park albo do the Mumbles (stamtąd pochodzi Catherina Zeta Jones).
Te miejsca są jednak w Walii.

Jeśli chodzi o Anglię Południową, to byłam również w Brighton, Londynie, Bath, Bristol, Stonehange, Sailsbury itd.
Uwaga!!! W Anglii można surfować, oczywiście jeśli jesteś zainteresowany.

Najlepiej pojedż do Brighton, przesyłam kilka plików (ta w brązowej bluzce na 0527 to ja).

Pozdrawiam,
Kamcia

Załączony plik
Dodany plik  PICT0527.JPG ( 48.96k ) Liczba pobrań: 31
Dodany plik  PICT0524.JPG ( 34.06k ) Liczba pobrań: 17
Dodany plik  PICT0533.JPG ( 36.91k ) Liczba pobrań: 17
Dodany plik  PICT0548.JPG ( 37.43k ) Liczba pobrań: 12

+Quote Post
Rybka
post Mar 2 2008, 11:25 AM
Post #16

Miłośnik podróży
*

Ja proponowałabym Kornwalię, najpiękniejszy region UK! A w szczególności okolice Perranporth, St. Agnes, Falmouth też jest piękne. Po prostu cała Kornwalia urzeka, pokazuje inną stronę UK i można też surfing uprawiaćsmile.gif

+Quote Post
Kuba B.
post Mar 13 2008, 05:01 PM
Post #17

Zapalony wędrowiec
**

Koniecznie trzeba jechac do Oxford'u

+Quote Post
escapista
post Mar 13 2008, 07:23 PM
Post #18

Miłośnik podróży
*

Byłem w maju 2005 w Kornwalii i polecam Penzance i StIves plus Lands End. Rewelacja. Malarze lubią malować obrazki z tamtejszych portów. Pojeździliśmy na wypozyczonych tam rowerkach. Dojechaliśmy Z Londynu pociągiem do Penzance a wracająć zatrzymałem się w Bath- stare miasto budowane z lokalnego ciemnego kamienia, łaźnie rzymskie. Od biedy okay.

+Quote Post
aga_
post Mar 21 2008, 07:48 PM
Post #19

Zapalony wędrowiec
**

no to jezeli zapomnielismy, ze mialo to byc poludnie, to koniecznie polecam Devon! koniecznie!
cale Dewon jest warte objechania i obejrzenia, ale szczegolnie Clovely (prywatna, niegdys rybacka wioska ze slicznym malym porte, schodzaca zlobem pomiedzy dwoma wzgorzami ku oceanowi.. niewiarygodnie pieknie..

zreszta.. o Devon trzeba by dlugo, a chodzilo o poludniowa Anglie, wiec koniec nie-poludniowych sugestii

kolo Eastbourne jest jeden ze slynnym wyspich (?) rzezb w ziemi - bialy Long Man of Wilmington.. i sa jeszcze miasteczka Lewis i Arundale (pod wielkiem bajkowym zamkiem, ktorego niestety nie mozna zwiedzac, bo tam wciaz ktos mieszka!!!!!!)

smile.gif

+Quote Post
AnnaG
post Jul 19 2008, 04:37 PM
Post #20

Miłośnik podróży
*

nie omin Canterbury- niesamowita atmosfera- warto zwlascza gdy jest jakis sredniowieczny market( czesto)

gdy Stonehenge- warto pojecahc do Salisbury( bosko), potem tani autobusik do Amesbury - stamtad na piechote: Stonehenge, Woodhenge. Wracajac zachaczyc o Old Sarum.

Tez polecam National Express- zjechalam z nimi duza czesc Anglii( do Dover w 2 str. za 2 funty) Ogromne wrazenie zrobilo na mnie Bath. Bristol ma fenomenalny most, Brighton- ciekawy palac, Cambridge ok, lecz Oxford lepszy- zwlaszcza muzeum Pitta...Polecilabym tez inne miasta, lecz zaczniemy wykraczac poza okreslony region.

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27th November 2014 - 10:38 PM