• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Australia - najtańsze połączenie
piotrr
post Jun 20 2007, 11:32 AM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Witam!

Za kilka miesięcy wybieram się w podróż po Australii i szukam w miarę sensownego sposobu przedostania się na ten kontynent, czyli w tym przypadku tanich linii lotniczych.
Może mi ktoś udzielić rad, podzielić się doświadczeniem, polecić coś?
Najbardziej interesuje mnie wschodnia i północno-wsch.część kraju - czym taniej się przemieszczać? ( pociąg, autobus, wypożyczone auto...)
Ma ktoś doświadczenia w podróżowaniu stopem po Australii?

Pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Jun 20 2007, 11:32 AM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
agg
post Jun 26 2007, 08:01 AM
Post #2

Miłośnik podróży
*

CYTAT(piotrr @ Jun 20 2007, 11:32 AM) *
Witam!

Za kilka miesięcy wybieram się w podróż po Australii i szukam w miarę sensownego sposobu przedostania się na ten kontynent, czyli w tym przypadku tanich linii lotniczych.
Najbardziej interesuje mnie wschodnia i północno-wsch.część kraju - czym taniej się przemieszczać? ( pociąg, autobus, wypożyczone auto...)

Pozdrawiam

za kilka miesiecy...to pewnie bedzie lato w australii...czytaj szczyt sesonu..;-( wiec obawiam sie ze ceny biletow nie sa az takie tanie..jeszcze nie istnieje tanie latanie na kontynent australijski, ale z tego co bylo poruszane na forum to asia airlines ma uruchomic pierwsze low cost polaczenia do Kuala Lumpur a potem to musisz juz komobinowac.
jezeli chodzi o poruszanie sie po australii..to virginblue.com.au lub http://www.greyhound.com.au/default.aspx
bede w austalii 1 lutego, moze polaczymy sily...

pozd'
agg

+Quote Post
piotrr
post Jun 26 2007, 01:03 PM
Post #3

Miłośnik podróży
*

Dzięki za informacje!

Chyba po prostu zdam się na intuicję, smile.gif

A spotkać się na nowym kontynencie z kimś ze starego kontynentu zawsze warto smile.gif

Będzie to Twój pierwszy pobyt w Australii?

Pozdr

piotrr

+Quote Post
agg
post Jun 26 2007, 07:49 PM
Post #4

Miłośnik podróży
*

bylam juz w australii, ale zdecydowanie za krotko..wiec tym razem postanowilam spedzic tam troche czasu...
kiedy planujesz wyjazd dokladnie? i na jak dlugo?

+Quote Post

Nice
post May 10 2008, 05:47 PM
Post #5

Miłośnik podróży
*

CYTAT(agg @ Jun 26 2007, 06:49 PM) *
bylam juz w australii, ale zdecydowanie za krotko..wiec tym razem postanowilam spedzic tam troche czasu...
kiedy planujesz wyjazd dokladnie? i na jak dlugo?

A czy były wolne miejsca w somolocie do/z Australii gdy tam leciałaś?

+Quote Post
Scarto
post Jun 5 2008, 02:21 AM
Post #6

Urodzony obieżyświat

CYTAT(piotrr @ Jun 20 2007, 10:32 AM) *

Byłem w Australii przez pół roku - 10 lat temu (1998). Wszyscy znajomi mieszkający tam od lat mówili nam, że autostop w Australii po prostu nie istnieje. To nie jest Europa. Tam jeśli ktoś Cię wysadzi w interiorze, to Cię nie ma. Odległości są niewyobrażalne. Nie próbowaliśmy sprawdzać. Nie sądzę, żeby wiele się w tej kwestii zmieniło.
Pozdrawiam serdecznie

+Quote Post
SolarEclipse
post Sep 20 2008, 08:27 PM
Post #7

Miłośnik podróży
*

Witam!
Australia - marzenie każdego smile.gif Ja właśnie zamierzam je zrealizować smile.gif wybieram się do Perth na przełomie listopada i grudnia. Jeśli macie sprawdzone loty (w miarę tanie) to dajcie znać. No i może macie jakieś informacje co warto obaczyć w tym rejonie smile.gif Najchętniej zrobiłabym obajzd po całej Australii ale niestety nie starczy mi na to czasu..

+Quote Post
busselton
post Sep 22 2008, 07:50 PM
Post #8

Miłośnik podróży
*

Witam,

Odnosnie planowanego wyjazdu do Perth, chetnie dam kilka wskazowek, co warto zobaczyc w samym Perth i w okolicach. Tak sie sklada, ze mieszkam tam na stale... ( ;
Jesli jestes zainteresowana, przeslij mi jakis namiar na siebie, to sie z toba skontaktuje w sprawie Zachodniej Australii.

pozdrawiam

CYTAT(SolarEclipse @ Sep 20 2008, 07:27 PM) *
Witam!
Australia - marzenie każdego smile.gif Ja właśnie zamierzam je zrealizować smile.gif wybieram się do Perth na przełomie listopada i grudnia. Jeśli macie sprawdzone loty (w miarę tanie) to dajcie znać. No i może macie jakieś informacje co warto obaczyć w tym rejonie smile.gif Najchętniej zrobiłabym obajzd po całej Australii ale niestety nie starczy mi na to czasu..

+Quote Post
Magdabis
post Sep 23 2008, 01:27 AM
Post #9

Zapalony wędrowiec
**

na trasie Australia-Europa wysoki sezon trwa caly rok. Bo jak w Australii jest zima to w Europie jest lato i australijczycy jezdza do Europy na wakacje. a jak w europie jest zima to w australii lato i europejczycy przyjezdzaja do australii.
tania opcja to bedzie dolot do Bangkoku lub Kuala Lumpur. zdalej Kuala Lumpur Air Asia lata do Perth, Melbourne i Gold Coast. Jesli odpowiednio wczesnie zarezerwujesz bilet to mozna znalezc przeloty na trasie KL-Australia juz za $300 w jedna strone.

--------------------
http://www.careerbreak.pl - podroze i zycie na Antypodach

+Quote Post
ToJa
post May 18 2009, 08:37 PM
Post #10

Zapalony wędrowiec
**

Na koniec grudnia - zaraz po świętach - wybieram się do Australii.
Nie jest to najszczęśliwszy czas na taką wyprawę, bo w grudniu i w styczniu bilety są najdroższe :/
Ale terminu nie mogę zmienić.
Czy osoby śledzące ceny biletów w tym kierunku podzieliłyby się wiedzą, jaka cena za bilet w dwie strony byłby dobrą okazją i gdzie takich okazji można szukać?
Z góry dziękuję

+Quote Post
superneon
post May 18 2009, 11:52 PM
Post #11

Doświadczony globtroter

Dobra cena w tym terminie to 4000pln, taka naprawde dobra.

Ja w tym roku rezerwowałem sobie bilet rtw w biurze w Londynie, a mniej wiecej w grudniu również będę w australii dokąd doleciec mają moi znajomi na miesiąc (w styczniu). Poprosiłem to biuro o policzenie ceny w tym terminie (travel nations) i dostałem odpowiedz na 1200 funtów. Powiedziałem że za 5000pln to mam bilety prosto z Polski, na co uzyskałem odpowiedź że jeśli faktycznie tak jest to lepiej żebym je czym prędzej zarezerwował bo taniej nie będzie (tylko ja pisze o Sydney lub Melbourne, bo do Perth to bywa chyba taniej).

Szukałem jeszcze innego rozwiązania jak doleciec do KL, Singapuru lub Bangkoku a stamtąd dalej airasia lub jetstar do australii, a nawet do KL mozna z Londynu airasia leciec, ale taka opcja wychodziła 3200-3300pln wiec stwierdziłem że za te 700-800pln to gra nie warta świeczki na tak długiej trasie, bo jak cokolwiek sie stanie to nie masz gwarancji (a nawet można być pewnym) że nie polecisz dalej.

Ja szukam zwykle np na kayak.com - weź również pod uwagę wyloty z innych miast europejskich.

--------------------
www.niepowazni.blogspot.com

+Quote Post
ToJa
post May 19 2009, 08:06 PM
Post #12

Zapalony wędrowiec
**

Superneon dzięki za info

CYTAT(superneon @ May 18 2009, 10:52 PM) *
Szukałem jeszcze innego rozwiązania jak doleciec do KL, Singapuru lub Bangkoku a stamtąd dalej airasia lub jetstar do australii, a nawet do KL mozna z Londynu airasia leciec, ale taka opcja wychodziła 3200-3300pln wiec stwierdziłem że za te 700-800pln to gra nie warta świeczki na tak długiej trasie

a powyższe info - cenne. Zaoszczędzę sporo czasu, bo rozważałam tę opcję, a rzeczywiście gra nie warta świeczki smile.gif

+Quote Post
superneon
post May 20 2009, 09:31 AM
Post #13

Doświadczony globtroter

Daj znać jak się na coś zdecydujesz (znajdziesz okazje) bo i ja jeszcze nie kupiłem tych biletów. Ja postaram się też poszukać w najbliższym terminie bardziej dokładnie i jak na coś wpadnę to zaraportuje smile.gif

--------------------

+Quote Post
diste
post May 22 2009, 06:05 AM
Post #14

Doświadczony globtroter

nie wiem naprawde skad bierzecie ceny 4 5 tys zloty do australii. moze mieszam z terminami, nie wiem ale spokojnie z londynu mozna poleciec za 2500 - 3000zl. malaysia airlines, etihad, emirates troche drozej. zawsze maja jakies promocje i mysle ze wystarczy regularnie sprawdzac strone az sie cos znajdzie.

pamietam moze z miesiac temu byly promocje londyn - sydney 499funtow! jezeli nic nie znajdziecie z commercial airlines to sprawdzcie polaczenia air asia. nie byly zbyt tanie wczesniej ale teraz chyba sa po 150 funtow one way londyn - KL, z KL do gold coast, melbourne badz perth. parth chyba jest od 50funtow one way melbourne kolo 70 80?

sprawdzajcie strony linii lotniczych plus www.netflights.com ma zawsze cos interesujacego w ofercie. pozdrawiam

--------------------

+Quote Post
superneon
post May 22 2009, 10:49 AM
Post #15

Doświadczony globtroter

CYTAT(diste @ May 22 2009, 05:05 AM) *
nie wiem naprawde skad bierzecie ceny 4 5 tys zloty do australii. moze mieszam z terminami, nie wiem ale spokojnie z londynu mozna poleciec za 2500 - 3000zl. malaysia airlines, etihad, emirates troche drozej. zawsze maja jakies promocje i mysle ze wystarczy regularnie sprawdzac strone az sie cos znajdzie.

pamietam moze z miesiac temu byly promocje londyn - sydney 499funtow! jezeli nic nie znajdziecie z commercial airlines to sprawdzcie polaczenia air asia. nie byly zbyt tanie wczesniej ale teraz chyba sa po 150 funtow one way londyn - KL, z KL do gold coast, melbourne badz perth. parth chyba jest od 50funtow one way melbourne kolo 70 80?

sprawdzajcie strony linii lotniczych plus www.netflights.com ma zawsze cos interesujacego w ofercie. pozdrawiam

Takie ceny obowiązują ale w czerwcu (i innych niej chodliwych terminach)! Zerknij sobie na cennik grudzień - styczeń i o bilecie za 500 funtów możesz zapomnieć. To tak jakbyś chciał kupić bilet z Londynu do Warszawy za 100PLN 22 grudnia. No przecież da się za tyle kupić ...

--------------------

+Quote Post
diste
post May 25 2009, 04:19 PM
Post #16

Doświadczony globtroter

CYTAT(superneon @ May 22 2009, 09:49 AM) *
Takie ceny obowiązują ale w czerwcu (i innych niej chodliwych terminach)! Zerknij sobie na cennik grudzień - styczeń i o bilecie za 500 funtów możesz zapomnieć. To tak jakbyś chciał kupić bilet z Londynu do Warszawy za 100PLN 22 grudnia. No przecież da się za tyle kupić ...

www.netflights.co.uk

aktualnie masz promo do konca listopada...

poczekaj miesiac lub 2 i sam zobaczysz...moze nie za £489 ale na bank nie duzo drozej...strzelam w 550 - 590

--------------------

+Quote Post
superneon
post May 25 2009, 05:27 PM
Post #17

Doświadczony globtroter

489 to cena jak widzę za maj i czerwiec. Za listopad najniższa to 688 a sezon zaczyna w grudniu. Aha maj i czerwiec to są właśnie najtańsze bilety wogóle i do australi i dookoła świata, wystarczy obejrzeć taryfy - gdziekolwiek, bo zasada jest identyczna.

Zerknij tu zobacz jak rozkładają się promocja z Londynu / przykładowa tabelka:

http://www.roundtheworldflights.com/anzoffer2.aspx

Jak się ktoś ogłasza że ma bilety po 500 funtów do Australii to znaczy że ma ale też w 95% procentach przypadków znaczy to że wylot jest maju lub czerwcu, no na pewno poza sezonem.

Ale liczę na jakąś super promocje bo jeszcze nie kupiłem.

--------------------

+Quote Post
smogg9
post May 30 2009, 03:55 AM
Post #18

Miłośnik podróży
*

CYTAT(superneon @ May 25 2009, 04:27 PM) *
489 to cena jak widzę za maj i czerwiec. Za listopad najniższa to 688 a sezon zaczyna w grudniu.

CYTAT
Ale liczę na jakąś super promocje bo jeszcze nie kupiłem.

Jak nie boisz się zaliczyć kilka lotów w tą i z powrotem to polecam AirAsia.

Ja planuję lecieć na koniec listopada/początek grudnia z Sydney do Wrocławia, z przystankiem w Kuala Lumpur i Tajlandii. Całość w tą i z powrotem będzie mnie kosztować od 1450-1800$AU (w zależności jakiego dnia polecę, bo jeszcze nie wiem, różne ceny są na różne dni). Trochę latania będzie: Sydney-Melbourne, Melbourne-Kuala Lumpur, Kuala Lumpur-Krabi (to jeszcze do ustalenia, może gdzieś indziej...),Krabi (jak wcześniej...)-Kuala Lumpur, Kuala Lumpur-Londyn, Londyn-Wrocław i z powrotem za miesiąc Wrocław-Londyn, Londyn-KL, KL-Melbourne, Melbourne-Sydney i całość w cenie jak powyżej.

Jak Ty chcesz lecieć Londyn-Melbourne to Londyn-Kuala Lumpur, Kuala Lumpur-Melbourne to AirAsia, te dwa loty w dwie strony to jakieś 1000-1250$AU (w zależności od dnia wylot/przylotu, cena na wylot/przylot grudzień/styczeń), ceny z dodatkowymi opłatami za bagaż do 20KG na każdy lot oraz posiłek (2 dania podczas każdego lotu). Jak lot z KL do Perth to będzie jeszcze taniej. Teraz AirAsia ma chyba jakieś promocje do końca czerwca na loty do końca listopada, jakoś tak zobacz www.airasia.com. Co do latania w Australii to tanie są linie JetStar oraz Virgin Blue, oraz mniejsze lokalne linie, ale te mniejsze odległości to lepiej przejechać na ziemi, tym bardziej, że piszesz o listopadzie/grudniu, kiedy tutaj jest lato, więc grzech latać i tracić te widoki :] Sam mam zamiar przejechać całą Australia samochodem bez żadnego latania w przyszłym roku biggrin.gif

pozdrawiam
Piotrek

--------------------
pozdrawiam,
Piotrek

+Quote Post
smogg9
post May 30 2009, 04:01 AM
Post #19

Miłośnik podróży
*

CYTAT(piotrr @ Jun 20 2007, 10:32 AM) *
Witam!

Pozdrawiam

O lotach już Ci odpisałem.
Co do podróżowaniu po kontynencie to jak najbardziej polecam wypożyczyć/kupić auto. Oczywiście wszystko zależy od tego czy chcesz sam podróżować czy z kimś. Jak sam to auto troszkę drożej będzie kosztować.
Jest tutaj mnóstwo firm wypożyczających auta, tzw. campervany - można tam spać wygodnie, gotować itd. Wszystko w jednym, więc odpada koszt noclegów, tylko za prysznic trzeba dopłacić/pranie, ale i to za darmo można załatwić albo za 1$. Napisz coś więcej nt. planów, ile osób, jak budżet, gdzie dokładnie to napiszę Ci coś więcej.

pozdrawiam z Sydney,
Piotrek

--------------------
pozdrawiam,
Piotrek

+Quote Post
superneon
post May 30 2009, 10:27 AM
Post #20

Doświadczony globtroter

Cześć Piotrze,
Bilet nie dla mnie tylko dla znajomych którzy do mnie w styczniu dojeżdżają na miesiąc. Wszystkie opcje z airsia i przesiadkami już sprawdzałem - z Londynu mi wychodziło (o czym było już pisane) jakieś 3200 pln +lot do polski. Żadna to atrakcja za za 4000 kupie w normalnych liniach i się nie muszę martwić czy zdążę na następny samolot (albo oni). Air asia więc na tej trasie odpada - chyba że jeszcze promo zrobią.

--------------------

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 21st April 2014 - 08:05 AM