• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Warszawa - fajne knajpy
KasiaF.
post Feb 5 2007, 03:02 PM
Post #1

Urodzony obieżyświat

Grupa: Odyseusze

Co możecie polecić? Chodzi mi o miejsca bez zadęcia, snobowania się, oszałamiających cen, a jednocześnie miłe, przytulne itd.
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Feb 5 2007, 03:02 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
KRIZ
post Feb 7 2007, 10:44 AM
Post #2

Urodzony obieżyświat

kawiarnie:
Czuły Barbarzyńca na dobrej
Stopklatka w kinie Muranów
Podniebny barek - na tyłach forum (tu równiez można zjeć)- ardzo dzwine miejsce ale w sumie fajne

jedzenie:
Pizzeria Dodo na Górczewskiej róg Płockiej
turek prawie naprzeciwko Dodo
Green Way w rożnych miejscach WaWy
Banja Luka na Puławskiej koło Dolnej

tańce:
na tańce lepiej chodzic do knajp snobistyczno-lansiarskich typu Platinium, Foksal19, M25, Fabryka Trzciny, Enklawa, Utopia itp

piwo:
?? nie pijam zbyt dużo, te które znam juz nie istnieją. Może Poliester na Freta jeszcze istnieje ale nie byłem tam pare lat.
Jeszcze może bym spróbował w BrowArmi naprzciw uniwersytetu (prawie)- bo lubie piwo nie pasteryzowane

+Quote Post
KasiaF.
post Feb 7 2007, 03:16 PM
Post #3

Urodzony obieżyświat

Dzięki, dzięki! Kto da więcej?

+Quote Post
Michał Dytko
post Feb 7 2007, 06:10 PM
Post #4

Zapalony wędrowiec
**

Byłem wczoraj w Warszawie, cena piwa zwaliła mnie z nóg. Duże piwo 9 zl blink.gif Trochę się poszukało i znalazłem jakieś za 5 zl dry.gif Matko boska, u mnie za 9 zl to się ma 2 duże piwa + orzeszki wink.gif No ale że byłem tam tylko przejazdem to nie bardzo miałem czas żeby znaleźć jakieś ciekawe knajpki wiec niczego ci nie polecę wink.gif

Tak czy siak, pierwszy raz doznałem aż takiego szoku cenowego i raczej prędko do Warszawy nie wrócę wink.gif

+Quote Post
KRIZ
post Feb 9 2007, 10:36 AM
Post #5

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Michał Dytko @ Feb 7 2007, 08:10 PM) *
Matko boska, u mnie za 9 zl to się ma 2 duże piwa + orzeszki
Tak czy siak, pierwszy raz doznałem aż takiego szoku cenowego i raczej prędko do Warszawy nie wrócę wink.gif

ohmy.gif
dla mnie szokiem sa dwa piwa i orzeszki za 9zet.....bo ja z Warszawy

+Quote Post
KasiaF.
post Feb 9 2007, 10:52 AM
Post #6

Urodzony obieżyświat

Ja polecam Kompanie Piwną na ul. Podwale.

+Quote Post
pingwin
post Feb 18 2007, 03:25 PM
Post #7

Miłośnik podróży
*

to ja zapraszam na piwo do augustowa...

+Quote Post
zdyras
post Feb 25 2007, 07:00 PM
Post #8

Miłośnik podróży
*

w Wawie b.fajna jest bodajze turecka restauracja - Lokanta - obok Teatru Muzycznego ROMA - czyli praktycznie samo centrum - ale nazwy ulicy niepamietam:(

+Quote Post
Xenia
post Mar 27 2007, 06:25 PM
Post #9

Miłośnik podróży
*

za biblioteka narodowa, przy smieciarach (wiem ze nie zachecajaco ale warto) jest libanska ... nie wiem co bo nie bar ani restauracja ... ale zjesc mozna bardzo dobrze

na drinki i cos do przekaszenia na wieczor fajne jest NOBO - chyba na wilczej - polecam kanapy jesli wybieracie sie zgrana paczka

na ciacho i kawe ja lubie CAVE na nowym swiecie ale to podpada juz raczej pod sztampowo i drogo

+Quote Post
Krewetka
post Mar 27 2007, 06:44 PM
Post #10

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Xenia @ Mar 27 2007, 06:25 PM) *
na ciacho i kawe ja lubie CAVE na nowym swiecie ale to podpada juz raczej pod sztampowo i drogo
To ja polece Karma Coffee na pl Zbawiciela...choc to tez podpada pod drogo, niestety. Za to zdarza mi sie tam siedziec z laptopem i 5 godzin nad jedna kawa i pracowac i nikt problemu nie robi smile.gif

Co do jedzonka - Green Way - przede wszystkim na Szpitalnej - na Kruczej niby ladniej ale kazda rzecz o srednio 2zl drozsza.

Na piwko polecam 4 szklanke na Sniadeckich - jesli ktos lubi zeglarskie klimaty lub ewentualnie Piwonie tuz obok na Nowowiejskiej. Maja piwko za 5-6zl i ogromne frytki w misce dla celego stolika tez za jakies 4zl jak sie nie myle smile.gif

Ogolnie to studenckie miejsca bo blisko PW - za 9zl nikt by im nie przyszedl na piwo wink.gif

+Quote Post
klusky
post Mar 27 2007, 08:31 PM
Post #11

Wytrawny wojażer

z miejsc gdzie dzieje sie cos ciekawego kulturalnie - polecam pracovnie na starym zoliborzu - sa tam tez wieczorki slajdowe dla podroznikow, koncerty, pokazy filmowe - i bardzo dobre piwko niepasetryzowane z ukrainy, litwy, polski oraz np wino gruzinskie.

Chlodna 25 - bradzo bliskie mi miejsce - bnardzo otwrte na wszelkie inicjatywy, genralnie mowia o sobie ze sa "swietlica kulturalna" i cos w tym jest. Jesli ktots ma ciekawy pomysl na animowanie kultury i nie wie gdzie zrobic impreze - to niech idzie tam. Poza tym pierwsza klasa kawa i ciacho:)

--------------------
http://www.klusky.pl - moje podróże. Zapraszam.

+Quote Post
dilate
post Mar 28 2007, 08:13 AM
Post #12

Doświadczony globtroter

hej
ja to nie jestem knajpiany stwór, ale tu i ówdzie można mnie spotkać wink.gif

ostatnio najczęściej na pl. zbawiciela - karmę lubię (hm, miało nie być snobistycznie i farszafkowo laugh.gif ), ale jeśli już to raczej plan be ostatnio.

chłodna 25 jak najbardziej!

miły jest antykwariat, ale zatłoczony zwykle... i to mnie zniechęca akurat tam.

co do czułego barbarzyńcy, hm - wolę tarabuka parę kroków dalej (a raczej bliżej rolleyes.gif ) na browarnej... ciepła, domowa atmosfera, bez "czułego" zadęcia, bez alkoholu i papierosów - książki, kawa, jedzonko, gry planszowe, fajna muzyczka i coś, co trudno opisać... coś bardzo miłego, swojskiego, sympatycznego smile.gif

pomyślę jeszcze, bo jakos tak rano niewiele przychodzi mi do głowy biggrin.gif

--------------------
zawsze w podróży

+Quote Post
Agnieszka:-)
post Mar 28 2007, 08:19 AM
Post #13

Zapalony wędrowiec
**

Ja osobiście bardzo lubię Czułego Barbarzyńcę ale tę knajpę dodatkowo darzę głębokim uczuciem wink.gif dlatego, ponieważ jestem bezkrytyczną fanką Hrabala.
Antykwariat, ale, no właśnie jest ale. Już tam więcej nie pójdę pomimo bardzo dobrego piwa i krakowskiego klimatu. Siedząc przy swoim stoliku słyszałam jak właściciel obgadywał gości w sposób bardzo, ale to naprawdę bardzo nieelegancki a dziewczynę i chłopaka wyprosił ponieważ chciała wodę mineralną. Czy też się spotkaliście z pewnym średnio zachęcającym akcentem w tym miejscu.

Kawałek dalej jest winiarnia, podają tam również piwo, kawę i coś do jedzonka, przede wszystkim jednak, bardzo uprzejma i sympatyczna obsługa.

Polecam również Piwnicę na Hożej, Wybór knajp na Polach Mokotowskich, Pod Baryłką a kawę w Zakątku na Chmielnej.

Nade wszystko jednak darzę wielkim sentymentem Most Gdański z kładką dla techników. Piwo w ręku, w dole Wisła w a górze jadą pociągi smile.gif

Być może do zobaczenia więc w jednym z tych uroczych miejsc

+Quote Post
dilate
post Mar 28 2007, 08:30 AM
Post #14

Doświadczony globtroter

CYTAT(Agnieszka:-) @ Mar 28 2007, 07:19 AM) *
Ja osobiście bardzo lubię Czułego Barbarzyńcę ale tę knajpę dodatkowo darzę głębokim uczuciem wink.gif dlatego, ponieważ jestem bezkrytyczną fanką Hrabala.

o widzisz - ja też. i jakoś go tam nie znajduję, tego hrabala... nie w klimacie ostatnio w każdym razie.

Antykwariat, ale, no właśnie jest ale.

ups. jeśli to prawda, cóż... niezbyt szybko się tam wybiorę. niemiło.

Być może do zobaczenia więc w jednym z tych uroczych miejsc

o, tak! na moście! laugh.gif

--------------------
zawsze w podróży

+Quote Post
post Mar 28 2007, 08:41 AM
Post #15

Zapalony wędrowiec
**

Dlaczego nie smile.gif, ale jest to miejsce zwiększonego ryzyka, trzeba doliczyć możliwość zgarnięcia mandatu wink.gif

+Quote Post
Krewetka
post Mar 28 2007, 08:52 AM
Post #16

Urodzony obieżyświat

CYTAT(dilate @ Mar 28 2007, 08:13 AM) *
ostatnio najczęściej na pl. zbawiciela - karmę lubię (hm, miało nie być snobistycznie i farszafkowo laugh.gif ), ale jeśli już to raczej plan be ostatnio.

miły jest antykwariat, ale zatłoczony zwykle... i to mnie zniechęca akurat tam.

Zatloczenie przypomnialo mi jeszcze jedno miejsce - zazwyczaj zatloczone z powodu swoich mikro rozmiarow - "To lubie" w wiezy Dominikanow na Freta smile.gif

Co do Karmy - to ja lubie jej klimat niezaleznie czy przychodzi tam "farszafka" czy nie wink.gif
Mam do niej sentyment bo bywalam tam na dawno temu. Tak jak niektorzy tu lubia Czulego Barbarzynce...choc odkad stal sie popularny to klimat tez juz nie ten.

Oba miejsca maja jeden zasadniczy plus - 1 kawa/herbata i pare godzin mozna sobie posiedziec bez problemow wink.gif Nie to co w niektorych kawiarniach w centrum gdzie mi kelnerka 3 razy w ciagu godziny chciala zabrac niedopite cappucino i wpatrywala sie czy filizanka juz juz pusta wink.gif

Za klimatem Antykwariatu jakos nie przepadam - nie wiem sama czemu - niby "krakowski" ale jednak nie do konca, taki jakis sztuczny - juz wole Krakow jak chce krakowski klimat znalezc wink.gif

A na dobra herbate to jednak Same Fusy na starowce bym wybrala smile.gif
Tylko nie w najbardziej obleganej porze wink.gif

+Quote Post
post Mar 28 2007, 09:00 AM
Post #17

Zapalony wędrowiec
**

Za klimatem Antykwariatu jakos nie przepadam - nie wiem sama czemu - niby "krakowski" ale jednak nie do konca, taki jakis sztuczny - juz wole Krakow jak chce krakowski klimat znalezc wink.gif

Masz rację, ale co zrobić jak Kraków daleko smile.gif.

Poza tym obsługa w Antykwariacie to zupełnie nie wiem skąd ani z Warszawy ani z Krakowa...

+Quote Post
Krewetka
post Mar 28 2007, 09:17 AM
Post #18

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Agnieszka:-) @ Mar 28 2007, 09:00 AM) *
Poza tym obsługa w Antykwariacie to zupełnie nie wiem skąd ani z Warszawy ani z Krakowa...

Wiesz - chyba wlasnie przez ta obsluge nie przepadam za tym miejscem.

W sumie nic mi zlego nie zrobili - ale jakies takie lekcewazace podejscie do klienta - przez to, ze sa popularni. Tak jak z ta woda mineralna tu bylo wspomniane. Ja na szczescie na taki az przypadek nie trafilam smile.gif

Dla mnie krakowski klimat = mily kameralny klimat - jak juz chce taki to wybieram jednak "to lubie" tylko na gorze w wiezyczce by co chwile ktos nie sprawdzal czy jest miejce wink.gif

+Quote Post
KRIZ
post Mar 28 2007, 10:10 AM
Post #19

Urodzony obieżyświat

ze starych czasów bardzo miło wspominam bar kawowy Poziomka (róg Krakowskiego i Miodowej)- zlkiwidowali knajpkę pare iesięcy temu.
A drugim wesołym miejscem jest bar Pod Murzynkiem koło Barbakanu
Miłe miejsca spod znaku późnego Gierka

+Quote Post
post Mar 28 2007, 01:24 PM
Post #20

Zapalony wędrowiec
**

Za starych czasów to pamiętam "klimatyczną" knajpkę w akademiku w którym mieszkałam wraz z ekscentryczną Panią Krysią która o 22:00 robiła wietrzenie i wypraszała wszystkich z lokalu biggrin.gif Po zamknięciu, wszyscy udali się na pobliskie Pola Mokotowskie tudzież do jeszcze bliższej Proximy.

+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 21st October 2014 - 07:21 PM