• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Malbork- warto?
ela
post Aug 27 2006, 04:37 PM
Post #1

Zapalony wędrowiec
**

Grupa: Odyseusze

Czy wyprawa do Malborka to jest tylko dwugodzinne zwiedzanie zamku i koniec? Czy jest tam coś jeszcze? A sam zamek - naprawdę naprawdę warto?
Pliz pomózcie, bo się waham, czy tam wyskoczyc na weekend jakis.

--------------------
If you come to a fork in the road-take it.
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Aug 27 2006, 04:37 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
Guest
post Aug 27 2006, 09:29 PM
Post #2

Guests

jeszcze nie widziałaś najładniejszego zamku w Polsce?! 2 godziny to za mało! Sam Malbork jest niewielki i bardzo spokojny Ale okolica jest piękna

+Quote Post
Orzegowianin
post Aug 31 2006, 12:09 AM
Post #3

Urodzony obieżyświat

Pewnie że warto, z tym że:
1. samo zwiedzanie zamku z przewodnikiem trwa około 3 godziny
2. część indywidualna (i to jest naprawdę ciekawe) zajmuje dalsze 2 godziny
3. po mieście warto przejść choćby kilka kroków (ratusz, kościół z obrazem MB Malborskiej, dawne Bramy)
Pozdro
J.P

+Quote Post
tomek12
post Aug 31 2006, 06:48 PM
Post #4

Zapalony wędrowiec
**

zapodajcie jakies fotki z malborka...

+Quote Post
Damon
post Sep 14 2006, 10:29 PM
Post #5

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT
A sam zamek - naprawdę naprawdę warto?

Malbork to największy zamek z cegły w Europie, czy warto - sama sobie odpowiedz.
to tak jakbys pytąła czy warto np. zwiedzić Wawel?

+Quote Post
ela
post Sep 15 2006, 06:57 AM
Post #6

Zapalony wędrowiec
**

No tak ,ale kiedyś na przykład wybrałam się do zamku w Baranowie Sandomierskim i kicha. A też miało być tak ładnie. Ładny z zewnątrz, a w środku pusto. Jakieś sale konferencyjne - po co to ludzi po po pustych komnatach oprowadzać? Straszne rozczarowanie.

--------------------
If you come to a fork in the road-take it.

+Quote Post
Robi
post Sep 29 2006, 01:20 PM
Post #7

Miłośnik podróży
*

Warto warto , chocby dla samego biletu bo fajny ;-)

+Quote Post
KasiaF.
post Sep 29 2006, 01:35 PM
Post #8

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Robi @ Sep 29 2006, 02:20 PM) *
Warto warto , chocby dla samego biletu bo fajny ;-)

A co szczerozłoty??

+Quote Post
KRIZ
post Sep 29 2006, 02:55 PM
Post #9

Urodzony obieżyświat

Jak to było pokazane w książce Nienackieg (Pan Samochodzik i templariusze) Malbork ma swoje tajemnice a jego mury kryją wiele niespodzianek.
Jedna z nich są cegły z wystempelkowaną datą produkcji- 1911 i nazwą pobliskiej cegielni
Jak je znaleść, trzeba szukać miejsć które nie są budowane wg porządku gotyckiego i któraś z cegieł powinna mieć taki stempel widoczny.

Sam tego nie widziałem ale opowiadał mi kiedys na zajęciach pewien historyk (z hoplem na punkcie architektury)

Pozatym jest jeszcze muzeum bursztynu.
I myślę sobie, że lepiej podłączyć się do jakieś wycieczki zorganizowanej żeby jaki przewodnik coś opowiedział.

+Quote Post
KasiaF.
post Sep 29 2006, 06:43 PM
Post #10

Urodzony obieżyświat

A propos "Pana Samochodzika" - jak to lubiłam czytać. A "templariusze" to moja ulubiona część.

+Quote Post
Robi
post Oct 3 2006, 08:47 AM
Post #11

Miłośnik podróży
*

CYTAT(kasiaglanc @ Sep 29 2006, 05:43 PM) *
A propos "Pana Samochodzika" - jak to lubiłam czytać. A "templariusze" to moja ulubiona część.

Jak zwiedzalem to przewodnik nawet pokazywal w ktorym pomieszczeniu byl zamkniety Pas Samochodzik , no i krecono tam tez Znak Orla

+Quote Post
KasiaF.
post Oct 3 2006, 01:14 PM
Post #12

Urodzony obieżyświat

smile.gif

+Quote Post
Nina
post Nov 22 2006, 07:28 PM
Post #13

Doświadczony globtroter

Ostanio ogladalam fotki z Malborka i sama bardzo sie napalilam na to miejsce. Kiedys musze tam pojechac koniecznie wink.gif Ktos pisal o biletach - w jakiej sa/byly cenie? Chodzi o zwiedzanie zamku, tak?

--------------------

+Quote Post
KasiaF.
post Nov 22 2006, 07:32 PM
Post #14

Urodzony obieżyświat

Hej, Nina - tu masz cennik:http://www.zamek.malbork.pl/pl/cennik/indexc.php
smile.gif pozdr

+Quote Post
Nina
post Nov 22 2006, 07:39 PM
Post #15

Doświadczony globtroter

Wielkie dzieki, Kasia, za szybka odpowiedz! Chyba pasuje wybrac sie tam jeszcze w czasie studiow lub ze spora rodzinka - najbardziej oplacalne wink.gif

--------------------

+Quote Post
KasiaF.
post Nov 22 2006, 07:47 PM
Post #16

Urodzony obieżyświat

smile.gif ja juz, niestety, jestem po studiach dawno. Rodzinki wielkiej nie mam i nie planuję. wink.gif cool.gif Ale Ty korzystaj!!! smile.gif smile.gif
pozdrawiam ciepło, choć strasznie u mnie pada

+Quote Post
dreszcz*koeln*de
post Mar 24 2007, 12:11 AM
Post #17

Miłośnik podróży
*

napewno warto wybrac sie na dzien do Malborka . . . jest bo badz co bodz . .. najwiekszy zamek . . Niemiec . . . a mnie sie wydaje ze jest to wogole najwiekszy zamek sredniowieczny na swiecie.
Istnieja co prawda i inne miasta obwarowane w Europie o podobnej wielkosci i rowniez z okresu sredniowecza . . np. Carcasonne w poludniwej Francji, czy Alhambra w Andaluzji, jednakze sa to nadal tylko miasta warowne . . a nie jak w przypadku Malborka . . zamki obronne.
W kazdym razie jest to pamiatka i swiadectwo bogatej kultury tego regionu oraz pierwsza stolica Prus, panstwa europejskiego ktore co prawda zniknelo dzis z map Europy ale ktore w histporii Europy odegralo zasadnicze znaczenie, szczegolne znaczenie natomiast odegralo w historii Niemiec, podbijajac po kolei ( czesciowo przemoca ) inne regiony tego kraju by stworzyc pierwsze panstwo niemieckie " Norddeutscher Bund " a pozniej... I Rzesze Niemiecka.
Zamek w Malborku ( Marienburg/Westpr. ) polozony jest przeslicznie bezposrednio u nabrzezy Nogatu, z dzikim nabrzezem przy ktorym sezonalnie mozna zobaczyc i kaczynce.
Na podzamczu u nabrzezy Nogadu zacumowany jest maly statek wycieczkowy ktory obecnie sluzy za kawiarenke, gdzie przy kawie czy coli moze warto spedzic z godzinke w towarzystwie . . . lilii wodnych & mew . . spogladajac na ta wyjatkowa pamiatke architektoniczna Niemiec.
Malbork polozony jest w szczegolnym miejscu rowniez pod wzgledem regionalnym i europejskim, przy bylej drodze krajowej Reichsstraße Nr. 1 . . . laczacej byle stolice Prus: Malbork ( Marienburg ) & Krolewiec ( Königsberg ) z nowa stosunkowo stolica Niemiec . . . Berlinem.
Wizyte w Malborku . . . mozna i warto ewentualnie polaczyc z wizyta w . . Elblagu ( Elbing/Westpr. ) . . skad rozpoczynala sie zakazana dla ruchu pojazdow w PRL autostrada niemiecka do . . Königsberg, dzis jednak ponownie dopuszczona do ruchu.
Zawsze mnie ciekawilo czemu powyzej przeze mnie wspomiana autostrada w okresie PRL nie tylko nie byla dopuszczona do ruchu, ale nawet nie znajdowala sie na PRL-owskich mapach kraju . . jesli ktos zna odpowiedz na to pytanie . . bedzie mnie milo ja uslyszec.
Na polnoc graniczy Malbork z regionem . . Preusisch Holland . . ktory w duzej czesci mozna bylo kontrolowac z baszt zamku . . z ktorych to przy dobrej widocznosci mozna nawet i kontury nabrzeza... Frischer Haff.. zobaczyc. W ramach kontynuowania wycieczki weekendowej w tym kierunku napewno warto odwiedzic drugie po Lübeck ( Lubaka ) pod wzgledem obrutow handlowych miasto bylej Hanzy... Danzig ( Gdansk ) & Zoppot ( Sopot ).
Na poludnie od Marienburg prowadza drogi bylymi glownymi szlakami handlowymi Prus . . przez Marienwerde ( Kwidzyn ) oraz oslawiona obrona przed wojskami napoleonskimi twierdze.. Graudenz ( Grudziadz ) do jednego z glownych miest Hanzy... Thorn ( Torun ) wiec i w tym kierunku byloby szczegolnie interesujace kontynuowac wycieczke weekendowa zaleznie od ilosci wolnego czasu.
Nie opisuje tu tych miast pojedynczo gdyz nie to jest tematem tu, ale napewno sa to szczegolnie interesujace wycieczki ktore przebywajac w tym regionie warto zrobic.

pozdrawiam & zycze udanych weekendow

+Quote Post
aquila.sky
post Mar 24 2007, 10:03 AM
Post #18

Wytrawny wojażer

dla mnie wypad do malborka to tylko na 1 dzień, w sczególnosci ze mieszkam dosc blisko. zamek jest rzeczywiscie piękny w szczególnośc jeżeli kogoś to interesuje

http://www.zamek.malbork.com.pl/index.php?m=01 tutaj jest kilka info i fotek

proponuje zobaczyć tez inne zamki w okolicy np wpaśc do gniewu czy fromborka

wiecej info w powyższym linku

pozrawiam i zycze udanego wypadu (mam nadzieje ze dojdzie do dkutku smile.gif

--------------------

..... i patrzeć w niebo......

+Quote Post
Krewetka
post Mar 24 2007, 10:39 AM
Post #19

Urodzony obieżyświat

Ja tez rozwazalam jakos wybranie sie w lecie ze znajomymi z zagranicy, ktorzy do Polaki przyjezdzaja. Gdansk i tak w planach obowiazkowo, a pozniej do Wawy - wiec Malbork jak najbardziej po drodze:)

No i poki jeszcze sie klasyfikuje jako studentka...do 31 pazdzernika, trzeba wykorzystac wink.gif

Szkoda tylko, ze za amatorskie robienie zdjec chca dodatkowe 15zl z tego co zauwazylam ...i to bez uzycia lampy i statywu. Ja rozumiem jakby kasowali za takie nazwijmy to "profesjonalne" zdjecia ale, zeby kazdego ktos chce miec fotke z rodzina.... dry.gif

+Quote Post
machoney
post Mar 24 2007, 03:01 PM
Post #20

Urodzony obieżyświat

Grupa: OdysseiMod

Chróściel zapodaj jakieś "zamkowe" fotki bo coś chyba masz ??

--------------------

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 31st July 2014 - 08:36 PM