• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Najładniejsze trasy rowerowe w Polsce
zdzichu
post Aug 8 2006, 10:32 AM
Post #1

Zapalony wędrowiec
**

Grupa: Odyseusze

Mój pomysł jest taki: zróbmy listę najłądniejszych tras w naszym kraju! Moje pomysły:
1. Suwalszczyzna: Turtul-Góra Zamkowa-Stara Hańcza-Wisząca Dolina-Turtul.

2. Mazowsze - Puszcza Kampinoska - różne szlaki, wszystkie warte grzechu. smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Aug 8 2006, 10:32 AM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
gabrys
post Aug 14 2006, 08:24 PM
Post #2

Urodzony obieżyświat

Polecam okolice Rymanowa i Beskd Niski

--------------------
Zapraszam do Taszkentczyka

+Quote Post
michalnap
post Aug 22 2006, 11:01 AM
Post #3

Wytrawny wojażer

Suwalszczyzna, Bieszczady, Pogorze Przemyskie, Karkonosze............ moglbym tak dalej:) W Polsce jest wiele przepieknych miejsc, gdzie mozna pojezdzic na rowerze.

--------------------

+Quote Post
KasiaF.
post Sep 12 2006, 07:02 PM
Post #4

Urodzony obieżyświat

I jeszcze mam podpowiedź, ze w okolicach Szczawnicy sa śliczne 4 trasy, zwłaszcza ta przy Drodze Pienieńskiej.

+Quote Post
pati
post Sep 20 2006, 01:39 PM
Post #5

Miłośnik podróży
*

Mój brat pedałował niedawno w okolicach Gór Izerskich i był zachwycony. Jest tam ok. 12 tras.

+Quote Post
machoney
post Dec 12 2006, 12:42 PM
Post #6

Urodzony obieżyświat

Grupa: OdysseiMod

Zachęcam wszystkich do wycieczek rowerowych w okolicach Krosna, po Pogórzu Dynowskim.
Załączam kilka fotek, które poprowadzą nas przez Czarnorzecko - Strzyżowski Park Krajobrazowy i jego największe atrakcje: Zamek Kamieniec i Rezerwat Prządki.

--------------------

+Quote Post
KRIZ
post Dec 13 2006, 10:09 AM
Post #7

Urodzony obieżyświat

Z podwarszawskich okolic (propozycja dla szosowców) polecam strone południową, okolice Góry Kalwarii i dalej.
Słowem coś co nazywa się skarpa Wislana.
Zwłaszcza wiosną

+Quote Post
kowcio
post Dec 13 2006, 03:03 PM
Post #8

Doświadczony globtroter

polecam Beskid Niski np:

1. Krempna - Nieznajowa - Wolowiec - Banica - Krywa - Jasionka - Radocyna - (Wyszowatka) - Rozstajne - Krempna
2. Radocyna - Gładyszów - Zdynia - Radocyna
3. Tylawa - Mszana - Chyrowa - Myscowa - Polany - Huta Polanska - Olchowiec - Tylawa

+Quote Post
machoney
post Dec 15 2006, 10:01 PM
Post #9

Urodzony obieżyświat

CYTAT(mach @ Dec 12 2006, 12:42 PM) *

Wracając do moich terenów, to prezentowane wzniesienie to sucha Góra (585 m n.p.m.), najwyższa górka na Pogórzu Dynowskim, tą drogą w dół jakiś śmiałem próbował zjechać z prędkością 100 km/h - niestety wyciągnął "tylko" 98 km/h...

--------------------

+Quote Post
michalnap
post Dec 17 2006, 05:24 PM
Post #10

Wytrawny wojażer

SKoro tak wszyscy reklamują swoje regiony to w takim raze ja też smile.gif Zapraszam do Drawieńskiego Parku Narodowego - można tu znaleźć cisze, spokój i fajne trasy. Kilka fotek z wiosennego, rowerowego weekendu: http://helios.et.put.poznan.pl/~mnapier/pr...atom/index.html

Wbrew pozorom trasy nie są plaskie smile.gif A widoki na Drawę potrafią być niesamowite smile.gif

--------------------

+Quote Post
michalnap
post Dec 17 2006, 08:20 PM
Post #11

Wytrawny wojażer

CYTAT(chróściel @ Dec 17 2006, 05:38 PM) *
michalnap co poleciłbyś za traski dla szosowców

Hmmm, z tym będzie problem - drogi w Parku Narodowym to przeważnie po niemieckie bruki (kocie łby), a resztki polskiego asfaltu widoczne tu i ówdzie to raczej nie nadają się dla rowerów typowo szosowych :/

CYTAT(chróściel @ Dec 17 2006, 05:38 PM) *
co poleciłbyś za traski dla górali! może kiedyś tam ktoś zajrzy i będzie miał już plan gotowy wink.gif

W przypadku górali wybór jest znacznie większy smile.gif
Polecam trase wokół jeziora Ostrowite, szlak czerwony przez "Śmiałkowe wzgórza", Półwysep Dębowy oraz droge z Krzyża wzdłuż Drawy do m. Przesieki.

Dokładne opisy tras wrzuce w święta, jak wrócę do domu i będe miał mapkę z oznaczonymi szlakami, bo teraz z pamięci to mogę coś pomieszać.

--------------------

+Quote Post
chróściel
post Dec 17 2006, 08:28 PM
Post #12

Guests

ok!
zatem czekam na informacje!

a co z trasami dla szosy ogólnie w okolicach Poznania?

+Quote Post
michalnap
post Dec 17 2006, 09:25 PM
Post #13

Wytrawny wojażer

CYTAT(chróściel @ Dec 17 2006, 08:28 PM) *
a co z trasami dla szosy ogólnie w okolicach Poznania?

Niestety w tym temacie też nie za wiele pomogę. W okolicach Poznania jeżdżę rzadko i jeśli już to uciekam w lasy Wielkopolskiego Parku Narodowego, bo nie lubię szos. Poza tym w bliskiej okolicy miasta to wiadomo jak to jest - ruch taki, że jazda jest walką o życie. W poszukiwaniu ciekawych tras polecałbym wyjazd pociągiem z miasta - co najmniej kilka stacji. Wtedy otwierają się możliwości smile.gif

--------------------

+Quote Post
machoney
post Dec 21 2006, 11:58 AM
Post #14

Urodzony obieżyświat

CYTAT(michalnap @ Dec 17 2006, 09:25 PM) *
Niestety w tym temacie też nie za wiele pomogę. W okolicach Poznania jeżdżę rzadko i jeśli już to uciekam w lasy Wielkopolskiego Parku Narodowego, bo nie lubię szos. Poza tym w bliskiej okolicy miasta to wiadomo jak to jest - ruch taki, że jazda jest walką o życie. W poszukiwaniu ciekawych tras polecałbym wyjazd pociągiem z miasta - co najmniej kilka stacji. Wtedy otwierają się możliwości smile.gif

Michał a czy są "legalne" ściezki, trasy, szlaki rowerowe w Wielkopolskim PN ?

--------------------

+Quote Post
kowcio
post Dec 26 2006, 11:38 PM
Post #15

Doświadczony globtroter

CYTAT(michalnap @ Dec 17 2006, 05:24 PM) *
Zapraszam do Drawieńskiego Parku Narodowego - można tu znaleźć cisze, spokój i fajne trasy. Kilka fotek z wiosennego, rowerowego weekendu:

Wbrew pozorom trasy nie są plaskie smile.gif A widoki na Drawę potrafią być niesamowite smile.gif

W pelni sie zgadzam, choc to nie moj region. 3 lata temu przejechalem trase: Głusko - Jez. Ostrowieckie - Pustelnia -Węgornia -Głusko, bylem pod wrazeniem tego, ze nie jest plasko (choc w sumie krotko) no i widoki na Drawe przecudne.

Fajne trasy zaliczylem tez w okolicach Drawska Pom. np: Cieszyno-Kluczewo-Dol. Pięciu Jezior - Połczyn Zdrój-Zajączkowo-Toprzyk - Cieszyno część trasy biegnie wyasfaltowanym starym nasypem kolejowym

Pozdrawiam
PS. Ale i tak w Beskidach jest ciekawiej:))

+Quote Post
michalnap
post Jan 5 2007, 10:24 AM
Post #16

Wytrawny wojażer

CYTAT(mach @ Dec 21 2006, 11:58 AM) *
Michał a czy są "legalne" ściezki, trasy, szlaki rowerowe w Wielkopolskim PN ?

Niewiele. Sporo jest szlaków pieszych, którymi mozna jeździć. A także dobra mapa i jazda bez szlaków smile.gif

--------------------

+Quote Post
michalnap
post Jan 5 2007, 10:42 AM
Post #17

Wytrawny wojażer

CYTAT(kow @ Dec 26 2006, 11:38 PM) *
3 lata temu przejechalem trase: Głusko - Jez. Ostrowieckie - Pustelnia -Węgornia -Głusko, bylem pod wrazeniem tego, ze nie jest plasko (choc w sumie krotko) no i widoki na Drawe przecudne.

To jest właśnie jedna z tras którą chciałem polecić. Zajrzałeś na Półwysep Dębowy? Po drodze trzeba troche odbić ale moim zdaniem warto - ciekawy widok.

Kolejną ciekawym odcinkiem jest trasa od Pustelni szlakiem czerwnym do miejscowości Martew. Można wydłużyć opisaną wyżej trasę o ten fragment i z Martewi wrócić zielonym do Golina i potem leśną nieoznaczoną drogą wrócić do Pustelni.

Ciekawą widokowo trasą jest szlak czerwony z Drawna do Głuska wzdłuż Drawy. Spotyka się tam naprawde interesujące punkty widokowe na rzekę. Pomimo, że jest to szlak piezy, jest w pełni przejezdny dla rowerów. Można kontynuować wycieczkę wzdłuż rzeki aż do Krzyża Wlkp. - wystarczy poechać do St. Osieczna, tam przejechać most i skręcić w pierwszą drogę za mostem, która doprowadzi nas właśnie do Krzyża.

Warto również zwiedzić Elektrownie Wodną w Kamiennej. Oficalnie nie ma takiej możliwości, ale jeśli dobrze porozmawia się z dyżurującym to można wiele zobaczyć smile.gif Ja zwiedziałem ją już kilkakrotnie smile.gif Ciekawostka jest, że Elektorwnia jest zabytkiem, gdyz wszystkie udynki i urządzenia są przedwojenne!!

Można również zaplanować ciekawe trasy w lasach za zachodnią granicą Parku. Niesamowicie czyste jeziora (Wielkie Wyrwy, Piaski, Rokiet, Radęcino) są naprawde warte zobaczenia. JAko ciekawostke mogę powiedzieć, że jezioro Piaski jest jednym z najgłębszych jezior w okolicy i krążą legendy o różnych rzeczach zatopionych tam przez Niemców smile.gif Oczywiście wszystkie jeziora sa pierwszej klasy czystości.

CYTAT(kow @ Dec 26 2006, 11:38 PM) *
PS. Ale i tak w Beskidach jest ciekawiej:))

To się nazywa lokalny patriotyzm smile.gif Uważam, że w każdym regionie można znaleźć coś ciekawego - trzeba tylko umieć poszukać.

--------------------

+Quote Post
machoney
post Jan 5 2007, 02:53 PM
Post #18

Urodzony obieżyświat

CYTAT(michalnap @ Jan 5 2007, 10:24 AM) *
Niewiele. Sporo jest szlaków pieszych, którymi mozna jeździć. A także dobra mapa i jazda bez szlaków smile.gif

No właśnie można nimi jeździć czy nie wg praw parku ??
Pytam bo ostatnio koleś ode mnie jechał na rowerku szlakiem pieszym w Magurskim PN i złapał go strażnik i chciał mu zapodac mandacik...

--------------------

+Quote Post
michalnap
post Jan 5 2007, 04:27 PM
Post #19

Wytrawny wojażer

CYTAT(mach @ Jan 5 2007, 02:53 PM) *
No właśnie można nimi jeździć czy nie wg praw parku ??
Pytam bo ostatnio koleś ode mnie jechał na rowerku szlakiem pieszym w Magurskim PN i złapał go strażnik i chciał mu zapodac mandacik...

Z tego co mówili mi pracownicy DPNu w parkach można poruszać się wszystkimi drogami i oznakowanymi szlakami zarówno rowerem jak i pieszo. Zakaz wstępu obowiązuje oczywiście do rezerwatów. Wszystko zależy na jakiego strażnika trafisz. Ja zjeździłem na rowerze DPN wzdłuż i wszerz i jeszcze nigdy nikt się do mnie nie przyczepił (a widzieli mnie wiele razy). W WPNie jeszcze nie miałem "przyjemności" spotkania strażnika więc nie wiem jak do tego podchodzą.

--------------------

+Quote Post
KasiaF.
post Jan 15 2007, 03:21 PM
Post #20

Urodzony obieżyświat

Jest jeszcze genialna trasa rowerowa z Gąbina do Łącka (Mazowsze). Wiedzie przez lasy, w pobliżu jeziora. W Łącku można się zatrzymać, żeby popstrykać fotki w stadninie ogierów (jedna z większych w kraju). Jazdy konnej nie polecam, bo te konie mają jakiś super nadmiar testosteronu, co grozi śmiercią lub kalectwem. wink.gif Dla wytrawnych dżokejów only. (Of course ja się do nich nie zaliczam.)

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 21st February 2018 - 10:18 PM