• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

9 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> New York - co warto zwiedzic?
stalowy
post Apr 27 2006, 10:02 PM
Post #1

Zapalony wędrowiec
**

Grupa: Odyseusze

Co warto zwiedzic w stolicy świata? Czekam na jakies info smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Apr 27 2006, 10:02 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
KasiaF.
post Apr 27 2006, 10:11 PM
Post #2

Urodzony obieżyświat

O Jezu, to jest zabójcze miasto...miasto miast.
Brooklyn -Coney Island ze starym wesołym miasteczkeim i hot dogami w knajpie Nathan's i cudowna dzielnica Brooklyn Heights;
Manhattan - East Side; TriBeCa; Piąta Aleja i Park Avenue; Central Park, widok z Empire ....bez końca można.
I <3 NY. Nawet ten lekki syf i potworny zgiełk.

+Quote Post
indianka
post May 7 2006, 11:01 PM
Post #3

Miłośnik podróży
*

Słyszałam że największy syf na świecie to NY. Prawda to ?

+Quote Post
KasiaF.
post May 8 2006, 07:21 AM
Post #4

Urodzony obieżyświat

Największy to przesada. Manhattan jest wypucowany, bo to wizytówka. Bronx, Queens i Brooklyn trochę gorsze, ale też zależy od miejsca.
Zresztą jak tyle milionów ludzi mieszka na tak małej przestrzeni to trudno, żeby było czysto....

+Quote Post
kwrobel
post May 16 2006, 09:27 PM
Post #5

Zapalony wędrowiec
**

Program na 3 dni:

Dzien 1
- Statua Wolnosci (wczesnie rano, przed 9.00, wtedy sa mniejsze kolejki)
- Ground Zero (miejsce po World Trade Centre)
- Wall Street
- Chinatown
- Little Italy (tutaj mozna zjesc pozny lunch)
- Empire State Building: pojedz tam tuz przed zachodem slonca (nie jedz na 102 pietro! W ESB kupilem dodatkowy bilet na dojazd z 86 na 102 pietro za USD 14. Normalnie wszyscy sa na 86. Na 102 byl King Kong i pomyslalem, ze jak malpa tam byla to ja tez musze. Jednak to wielka sciema. Na 102 nie ma otwartej przestrzeni, tylko mala salka oszklona. Kicha. Pobylem tam ze 3 min. i zjechalem na 86. Stamtad jest piekny widok na reszte Manhattanu i inne czesci NY. Poczekalem az sie sciemni (bylem tam od 16.30 do 19.15, wliczajac godzinne czekanie na wjazd na gore) i obejrzalem NY by night. Super! )
- Times Square - tam trzeba byc jak juz jest ciemno!

Dzien 2
- Rockefeller Centre - tutaj koniecznie pojezdzij na lyzwach na jednym z najslynniejszych lodowisk na otwartym powietrzu na swiecie
- 5th Avenue - warto zobaczyc, ale dla mezczyzny to nic ciekawego
- studia CNN
- Central Park
- obserwatorium i planetarium Haydena

Dzien 3
- Harlem - najbardziej zaj...awkowa dzielnica NY, polecam lunch albo dinner w restauracji u Sylvii
- Bronx - stadion baseballowy New York Yankees

Krotka recenzja: Chicago to dziura w porownaniu do Nowego Jorku. A w NY jak wszedzie - w centrum super-hiper, w bocznych uliczach poza centrum rzeczywiscie 'syf' - w tym szczury biegajace po ulicach.

Na pewno nie warto isc do takich miejsc jak TriBeCa i SoHo - przereklamowane, nie ma tam nic ciekawego. Warto odwiedzic sklep muzyczny Tower Records (to jest siec) - rewelacyjny zbior plyt i fajna obsluga.

Zdjecia z NY z miejsc opisanych powyzej mozesz obejrzec na:
http://www.kwrobel.republika.pl
w dziale Podroze-USA.

--------------------
testykulinarne.pl - Testy kulinarne: najlepsze przepisy kulinarne przetestowane w domowych warunkach :)

traveller75.blogspot.com - Odwiedz moja strone, warto!

+Quote Post
Guest
post May 16 2006, 10:20 PM
Post #6

Guests

NIe zgadzam się co do SoHo, mnie się tam bardzo podobało, owszem dzielnica ekskluzywna, luksusowa i przez to raczej nie dla turysty z przeciętnym portfelem ale przejść się po niej bardzo warto. Chyba najpożądniejsza część Manhattanu + ciekawa i estetyczna, słynna architektura żeliwna tamatejszych kamienic. Bardzo mi sie natomiast nie podobało Chinatown - tam jest własnie syf, brud i ochyda. Uciekałem stamtąd jak najszybciej. O wiele fajniejszą i przyjemniejszą od przereklamowanej nowojorskiej chińską dzielnicę ma np. Filadelfia. Do Twojego programu dodałbym koniecznie muzea: Metropolitan Museum of Art i Muzeum Historii Naturalnej (planetarium Haydena jest jego częścią). No i oczywiście moje ulubione miejsce w NY czyli Cloisters - filie Metropolitan Museum of Art poświęconą sztuce średniowiecznej zbudowaną we fragmentach ORYGINALYCH i złożonych w USA w jedną całośc 5 klasztorów romańskich z Francji i Hiszpanii - mają amerykanie fantazję smile.gif. Jeśli ktoś lubi klimaty morsko-lotnicze powinien koniecznie zwiedzić lotniskowiec Intrepid i mieszczące się na nim muzeum lotnictwa m.in.Blackbird, Concorde, F-14,F-16, Ah-1 Cobra, polski Mig-21 i wiele innych. Zapomniałeś jeszcze o moście Brooklynskim z którego można podziwiać Manhattan z jeszcze innej i także bardzo efektownej perspektywy.

+Quote Post
Guest_Andrzej_*
post May 16 2006, 10:22 PM
Post #7

Guests

Andrzej - sorry nie podpisałem się.

+Quote Post
Guest
post May 31 2006, 06:37 PM
Post #8

Guests

CYTAT(Guest_Andrzej_* @ May 16 2006, 09:22 PM) *
Andrzej - sorry nie podpisałem się.

Trzeba koniecznieodwiedzic klub exit w Brooklynie.

+Quote Post
nexus
post Jun 18 2006, 02:50 AM
Post #9

Guests

nasz mig no to może, ale concorde?smile.gif

+Quote Post
andrew_h
post Jun 18 2006, 01:00 PM
Post #10

Urodzony obieżyświat

CYTAT(nexus @ Jun 18 2006, 03:50 AM) *
nasz mig no to może, ale concorde?smile.gif

Looknij tutaj, moja galeria z tego muzeum http://maro.kni.pk.edu.pl/andrzej/USA%20-%...seum/index.html

--------------------

+Quote Post
Nina
post Aug 7 2006, 08:59 PM
Post #11

Doświadczony globtroter

Hej Andrzej! Duzo czasu trzeba na zwiedzenie Muzeum Historii Naturalnej? Wybieramy sie tam w wolnym czasie i nie wiem czy jeszcze cos planowac na pozniej czy wystarczy jedno miejsce.
A co do klubow, to odradzam Club B (tez na Greenpoint) sleep.gif Sztywno tam jakos i niezbyt fajnie.

--------------------

+Quote Post
KasiaF.
post Aug 16 2006, 10:00 AM
Post #12

Urodzony obieżyświat

Nina -Muzeum Historii Naturalnej to przerost formy nad treścią. Repliki zwierzaczków i tyle. Wcale mi sie tam nien podobało i gdyby nie moja obsesja na temat serialu "Przyjaciele", to bym tam wcale nie poszła. smile.gif)) (Ross się zachwycał tamtejszymi dinozaurami i raz zabrał Rachel tam na randke. Ktoś w ogóle wie, o czym ja mówię?smile.gif)
Ale serio - trzy godzinki w tym muzeum i lepiej po Centarl Parku pobiegać. smile.gif

+Quote Post
Nina
post Aug 16 2006, 11:23 PM
Post #13

Doświadczony globtroter

Kasia, zdziwilas mnie ta odpowiedzia. Przed chwilka rozmawialam z kolega i byl zachwycony. Mowil ze jeden dzien, to spokojnie mozna tam pochodzic. Chyba musze sama sobie wyrobic jakas opinie na ten temat smile.gif
Przyjaciol ogladalam i w USA nadal ogladam stare odcinki. Chyba nawet kojarze ten odcinek. Cos sie zaczelo miedzy nimi podczas tej wizyty, a potem jakas wycieczka im przerwala wink.gif Czy o to chodzi czy mieszam?

A po Central Parku juz sobie polazilam w tamtym roku. Chcialabym zobaczyc cos nowego, bo nie wiem czy jeszcze kiedys bede miala okazje. Ja tam mam sentyment do Bryandt Parku i zawsze zagladam jak jestem w okolicy smile.gif

--------------------

+Quote Post
KasiaF.
post Aug 17 2006, 10:05 PM
Post #14

Urodzony obieżyświat

Samemu najlepiej się przekonać- jasne:)) Poza tym witam koleżankę w klubie znawców "Friendsów". biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post
Nina
post Sep 5 2006, 03:15 PM
Post #15

Doświadczony globtroter

Wiesz, teraz leca tu nowe odcinki, ale sie podzialo... Chociaz ostatnio jakis mecz puscili zamiat filmiku huh.gif To muzeum wcale nie bylo takie zle, szczegolnie jak sie poszlo z nagatywnym nastawieniem wink.gif Ciekawe byly przedmioty upamietniajace kultury roznych narodow.
A wkrotce jest koncert Aerosmith i Montley Crue w amfiteatrze przy Jones Beach. Sporo o tym mysle, bo strasznie chcialabym tam isc mellow.gif

--------------------

+Quote Post
endrju
post Sep 6 2006, 04:10 AM
Post #16

Guests

Muzeum jest super!!!!
polecam kazdemu. Prawda Nina

+Quote Post
Guest
post Sep 6 2006, 04:17 AM
Post #17

Guests

Moge isc. Tylko gdzie jest Jones Beach.
Koncert jest 19.09

+Quote Post
KasiaF.
post Sep 6 2006, 06:42 AM
Post #18

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Nina @ Sep 5 2006, 04:15 PM) *
Wiesz, teraz leca tu nowe odcinki, ale sie podzialo... Chociaz ostatnio jakis mecz puscili zamiat filmiku huh.gif To muzeum wcale nie bylo takie zle, szczegolnie jak sie poszlo z nagatywnym nastawieniem wink.gif Ciekawe byly przedmioty upamietniajace kultury roznych narodow.
A wkrotce jest koncert Aerosmith i Montley Crue w amfiteatrze przy Jones Beach. Sporo o tym mysle, bo strasznie chcialabym tam isc mellow.gif

Jak to nowe?zrobili 10 sezonów i wsjo. smile.gif Jako maniak mam je wszytkie, prawie 300 odcinków. Ekipa aktorska nie zgodziła się na dalszy ciąg, żeby nie robic szmiry. A na czym jestes? to będe mniej wiedziała, która seria. smile.gif smile.gif
Bardzo fajnie, że Ci sie muzeum podobało. smile.gif Każdy jednak na własnek skórze musi się przekonać. smile.gif
pozdr

+Quote Post
Guest
post Sep 6 2006, 10:23 AM
Post #19

Guests

Ojej Kasia - to ty taka fanatyczka? smile.gif Troche dystansu wink.gif
Skoro mowisz ze widzialas wszystkie odcinki, w takim razie te co teraz leca, sa nowe, ale dla mnie. Ja ogladalam w Polsce na Canal+ mniej i to bylo juz sporo czasu temu.
Teraz corka Rossa i Rachel miala roczek i urodzinki, a Monika z mezem zastanawiaja sie nad adoptowaniem dzieciaka. Duzo tego jeszcze bedzie, bo nie wiem kiedy wracac do Polski ?wink.gif

+Quote Post
KasiaF.
post Sep 6 2006, 02:54 PM
Post #20

Urodzony obieżyświat

To juz ostatnia seria. smile.gif) Możesz wracać. smile.gif
Dystans? "Do "Przyjaciół"? O nie. smile.gif smile.gif Nie umiem. laugh.gif laugh.gif laugh.gif Oglądam to przynajmniej raz w tygodniu. I ciągle tak samo mnie śmieszy. Zestaw wszystkich odcinków był najlepszym prezentem, jaki kiedykolwiek dostałam. smile.gif smile.gif
pozdrawiam ciepło

+Quote Post

9 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 30th August 2014 - 07:12 PM