• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

15 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Iran - Wiza
ciotka
post Nov 7 2005, 01:54 AM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Jestem zainteresowana wyjazdem do Iranu.
Mam pytanie jaka jest procedura załatwiania wizy w Polsce i ile kosztuje ??
pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Nov 7 2005, 01:54 AM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
post Nov 7 2005, 02:47 AM
Post #2

Miłośnik podróży
*

Grupa:

[quote="ciotka"]Jestem zainteresowana wyjazdem do Iranu.
Mam pytanie jaka jest procedura załatwiania wizy w Polsce i ile kosztuje ??

W ambasadzie iranu w warszawie, za 100$ dostaniesz wize miesieczna. Tylko zglos sie z odpowiednim wyprzedzeniem bo czeka sie kilka tygodni (zwlaszcza kobiety). Wize mozesz tez dostac na krocej na lotnisku w teheranie i chyba esfahanie, ale to od niedawna i nie sprawdzone. W turcji nie powinno sie dostac wizy, ale czasami sie udaje w istambule albo konsulacie w miescie ktorego nazwy zapomnialem, ale na wschodzie blisko granicy. Znajdziesz bez trudu, bo iran ma w turcji dwa konsulaty (istambul i to zapomniane miasto) i ambasade w ankarze.

+Quote Post
ciotka
post Nov 16 2005, 04:24 PM
Post #3

Miłośnik podróży
*

ale nie ma żadnych problemów z zalatwieniem wizy?
wypytuja po co sie jedzie itd ????

+Quote Post
post Nov 18 2005, 02:44 PM
Post #4

Miłośnik podróży
*

Grupa:

CYTAT(ciotka)
ale nie ma żadnych problemów z zalatwieniem wizy?
wypytuja po co sie jedzie itd ????

Wypelnic nalezy formularz, ktory otrzymasz w abmasadzie w Warszawie. Tam nalezy wpisac cel podrozy, stan cywilny, z kim zamierza sie odbyc podroz i w jakich krajach bywalo sie dotychczas... To zostaje w ambasadzie wraz z trzema zdjeciami (a moze dwoma?, nie pomne). Po okolo 10 dniach dniach mozna dzwonic z pytaniem, czy przyznano wize (zwykle odpowiedz jest pozytywna). Wtedy nalezy wplacic rownowartosc 100 dol do banku, ktory wskaze amabsada, a nastepnie dostarczyc dowod wplaty wraz z paszportem i po kolejnych kilku dniach odebrac paszport wraz z wiza. Zwykle wiza turystyczna przyznawana jest na 30 dni pobytu w Iranie, wazna przez dwa miesiace od daty wydania. O ile wiem, bez problemu mozna rowniez otrzymac wize w erzurum oraz w stambule, ale w tym drugim wychodzi to chyba odrobine drozej.

+Quote Post
ciotka
post Nov 18 2005, 03:54 PM
Post #5

Miłośnik podróży
*

Dzieki za info.
Myslalam ze moze mozna to zalatwic przez kogos gdyby wieksza losc osob zalatwiala wizy...
Chyba jednak lepiej zalatwic to w Polsce niz w Turcji bo tam moga pewnie byc problemy...
Pozdrawiam

+Quote Post
fryzjer
post Apr 19 2006, 03:06 PM
Post #6

Miłośnik podróży
*

Iran: wiza na granicy

Iran wprowadzi 15-dniowe wizy, które turyści będą otrzymywać po przyjeździe do tego kraju. Będą je mogli dostać obywatele wszystkich krajów świata, z wyjątkiem Izraela, którego istnienia nie uznają irańskie władze.

Nowe turystyczne wizy będzie można przedłużyć o kolejnych 15 dni. Pobyt dłuższy niż jeden miesiąc będzie wymagał już specjalnego zezwolenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Dotychczas dla obywateli większości państw świata zdobycie irańskiej wizy było dość kłopotliwe i wymagało przejścia przez skomplikowane procedury w irańskich ambasadach.

Ułatwienia wizowe obejmą również obywateli amerykańskich, od których jednak przy wjeździe do Iranu pobierane będą odciski palców. Jest to odpowiedź na procedury amerykańskie, którzy w ten sam sposób kontrolują przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych.

Rząd oświadczył, że nowe przepisy mają zachęcić turystów z całego świata do przyjazdu do Iranu.

(IAR/kr / 16 stycznia 2006 16:12)

+Quote Post
Guest_Andrzej_*
post Apr 19 2006, 08:22 PM
Post #7

Guests

Hej! Dzięki za kompetentne informację. Ja ze swojej strony dodam, że słyszałem, co może być ważne, proszę o weryfikację jeśli się mylę.
1.Posiadanie jakichkolwiek pieczątek izraelskich w paszporcie automatycznie uniemożliwia otrzymanie wizy.
2.Wizę na granicy można otrzymać tylko na 7 lotniskach międzynarodowych w Iranie, a turystów z Polski raczej zainteresuje tylko przejście na lotnisku Teheran-Mehrabad (THR) bo tylko na nie wykonywane są loty z Europy.

+Quote Post
fryzjer
post Apr 19 2006, 10:16 PM
Post #8

Miłośnik podróży
*

Andrzeju napewno slyszlaem ze taki motyw z tymi pieczatkami jest w Syrii, ze Cie nie wpuszcza jak masz pieczecie z Izraela... z tym Iranem trzeba sie dowiedziec....

+Quote Post
ciotka
post Apr 26 2006, 06:23 PM
Post #9

Miłośnik podróży
*

ponizsza wiadomosc troche sie rozni od postu Fryzjera, bo wynika z tego ze ulatwienia dotycza tylko turystow "samolotowych" smile.gif

Ułatwienia wizowe dla turystów w Iranie
20-04-2006 14:36
Na 10 międzynarodowych lotniskach w Iranie będą wydawane 15-dniowe wizy turystyczne. Ma to zachęcić turystów do odwiedzania Iranu. Wcześniej na 6 lotniskach wydawane były wizy 7?dniowe.

Jak powiedział przedstawiciel Irańskiej Organizacji Lotnictwa Cywilnego Reza Jafarzadeh wizy będą wydawane na lotniskach w miastach: Imam Chomeini, Mehr Abad, Maszhad, Isfahan, Sziraz, Tabriz, Asalouyeh, Buszehr, Qeszm oraz na lotniskach międzynarodowych na wyspie Kisz.

Aby otrzymać wizę, trzeba mieć powrotny bilet oraz paszport ważny co najmniej 6 miesięcy. Przed datą wygaśnięcia będzie można przedłużyć wizę na 1 miesiąc. Obecni na lotniskach przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych Iranu i policji mają wystawiać wizy jak najszybciej. Jafarzadeh stwierdził, że nawet w przypadku gdy konieczne będzie skonsultowanie się z Ministerstwem Informacji procedura ma trwać nie dłużej niż godzinę. Wizy będą mogli otrzymać obywatele 68 państw bez wcześniejszego składania podań o wizy w ambasadach Iranu.

W przypadku odmownej decyzji o wydaniu wizy Organizacja Dziedzictwa Kulturowego i Turystyki będzie zobowiązana do pokrycia kosztów powrotu turysty do kraju. Wizy nie będą wydawane obywatelom: Czech, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Argentyny oraz krajów które przyjmują uchodźców z Egiptu, Jordanii, Maroka, Tunezji, Libii i Algierii.

Źródło: www.chn.ir

+Quote Post
elizabeth
post Apr 27 2006, 08:38 PM
Post #10

Zapalony wędrowiec
**

hej
no to zmienia postac rzeczy sad.gif
ale czemu wizy te nie beda wydawane Czechom? co oni winni ?

+Quote Post
elizabeth
post Jun 16 2006, 05:16 PM
Post #11

Zapalony wędrowiec
**

a to info ze strony MSZ:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE. Obywatele RP muszą mieć wizę zarówno na pobyt, jak i tranzyt. Można ją otrzymać w irańskiej placówce dyplomatycznej. Wizy tranzytowe są wystawiane na 5 dni, co często (zwłaszcza gdy przejazd przez Iran chce się połączyć ze zwiedzaniem) jest okresem niewystarczającym. Pro­cedura przedłużania wizy jest skomplikowana i żmudna; wymaga z reguły poparcia Ambasady RP w Teheranie. Długotrwała jest także procedura uzyskania wizy wyjazdowej w nowym paszporcie, wydanym w miejsce utraconego; może to trwać ok. 10 dni. Okres ważności paszportu przy wjeździe musi obejmować okres ważności wizy. Od podróżnych nie wymaga się okazywania biletu powrotnego ani określonej kwoty pieniędzy na dzień pobytu. Obywatele polscy udający się do Iranu w celach turystycznych na okres do 7 dni mogą również ubiegać się o wizy w następujących portach lotniczych: Teheran (Imam Khomeini i Mehrabad), Sziraz, Tebriz i Meszhed. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy na lotnisku: paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy dłużej niż data przylotu do Iranu, powrotny bilet lotniczy, jedno zdjęcie paszportowe. Opłata za wystawienie wizy na lotnisku wynosi 50 USD. W przypadku ubiegania się o wizę dziennikarską należy złożyć stosowną aplikację ze znacznym wyprzedzeniem. Procedura wydania wizy trwa nawet ok. miesiąca.

+Quote Post
Guest_meczko_*
post Jun 17 2006, 01:42 PM
Post #12

Guests

CYTAT(elizabeth @ Apr 27 2006, 07:38 PM) *
hej
no to zmienia postac rzeczy sad.gif
ale czemu wizy te nie beda wydawane Czechom? co oni winni ?

w pradzie dziala radio wolna europa wraz z perskojezycznym radiem farda (www.rferl.org) i dosc mocno zalazi ajatollahom za skore...

+Quote Post
elizabeth
post Jun 17 2006, 04:12 PM
Post #13

Zapalony wędrowiec
**

Wszystko jasne - dzięki Meczko !!! smile.gif

+Quote Post
Czarki1
post Aug 17 2007, 10:22 PM
Post #14

Miłośnik podróży
*

UWAGA!

Informacja o wizach 14-dniowych wydawanych na lotniskach jest nieprawdziwa!
Co więcej taką informację (tj. że na lotnisku można otrzymać 14-dniową wizę) podaje także ambasada Iranu w Warszawie, zarówno telefonicznie jak i na swej stronie www (sic!).

3 tygodnie temu byłem w Iranie. Wizy nie załatwiałem, mając informację i zapewnienie z ambasady Iranu w Warszawie, że na lotnisku w Teheranie mogę otrzymać 14-dniową wizę - bowiem zmieniły się przepisy. Jakież było moje zdziwienie na lotnisku, kiedy otrzymałem w paszporcie wizę na 7-dni. Co więcej zapewniono mnie, iż coś takiego jak 14-dniowa wiza nie istnieje.

Dopiero udanie się następnego dnia do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Iranu w Teheranie i rozmowa z jednym z urzędników pozwoliła mi i moim znajomym przedłużyć wizę. Nie powiem ile to kosztowało nas czasu i nerwów. Jednocześnie urzędnik ten potwierdził fakt, iż wizy na 14 dni nie są wydawane, a informacje podawane przez ambasadę Iranu w Warszawie błędne. Miał się skontaktować nawet z ambasadą celem zwrócenia im uwagi na ten fakt i nie wprowadzania w błąd potencjalnych turystów.

Nie wiem czy informacja ze strony ambasady Iranu w Warszawie o wizach 14-dniowych już znikła, bowiem dziś nie mogłem wejść na tą stronę. W każdym razie taka informacja była jeszcze w lipcu tego roku.

+Quote Post
anthem
post Jul 25 2008, 11:06 AM
Post #15

Zapalony wędrowiec
**

wszystko jet tutaj:
http://www.mfa.gov.ir/cms/cms/Tehran/en/Co...rimageVisa.html
i tutaj:
http://www.iranemb.warsaw.pl/consular.htm

+Quote Post
ronnie
post Dec 27 2008, 12:29 AM
Post #16

Miłośnik podróży
*

Podepne sie pod temat, zeby nie dublowac.

Rozwazam wyjazd do Iranu w przyszle wakacje. Czy bedzie problem z wjazdem do kraju jezeli w paszporcie mam wize amerykanska?

+Quote Post
rafi_71
post Dec 27 2008, 02:46 PM
Post #17

Miłośnik podróży
*

Witam!
Czy ktoś ma informację na temat wiz wielokrotnego wjazdu?
Bo zamierzam wybrać się do Iranu w wakacje a przy okazji
odwiedzić Dubai korzystając z przejścia promowego.
Mam też pytanie jakie są możliwości wjazdu samochodem do Iranu?
W tamtym roku byłem samochodem w Syrii i Jordanii i dotarłem aż na granicę
z Arabią Saudyjską i kusi mnie tym razem kolejna taka wyprawa z tym że
do Iranu.

+Quote Post
Anna Bielak
post Dec 29 2008, 08:01 PM
Post #18

Miłośnik podróży
*

CYTAT(Guest_Andrzej_* @ Apr 19 2006, 08:22 PM) *
Hej! Dzięki za kompetentne informację. Ja ze swojej strony dodam, że słyszałem, co może być ważne, proszę o weryfikację jeśli się mylę.
1.Posiadanie jakichkolwiek pieczątek izraelskich w paszporcie automatycznie uniemożliwia otrzymanie wizy.
2.Wizę na granicy można otrzymać tylko na 7 lotniskach międzynarodowych w Iranie, a turystów z Polski raczej zainteresuje tylko przejście na lotnisku Teheran-Mehrabad (THR) bo tylko na nie wykonywane są loty z Europy.

Byłam w Iranie dokładnie rok temu razem ze swoją szefową, która miała w paszporcie "misia" izraelskiego - parę miesięcy przed wyprawą do Iranu szefowa udała się do Izraela gdzie jej nie wpuścili - nie miała żadnych problemów z wjazdem do Iranu - leciałyśmy samolotem.
Jeśli chodzi o wizy to bardzo pomogli nam pracownicy Ambasady w Warszawie i Konsul w Teheranie - Pozdrawiam!

+Quote Post
Andrzej Budnik
post Jan 6 2009, 12:14 AM
Post #19

Urodzony obieżyświat

CYTAT(rafi_71 @ Dec 27 2008, 02:46 PM) *
Czy ktoś ma informację na temat wiz wielokrotnego wjazdu?

Wiza dwukrotnego wjazdy wyrabiana w Warszawie kosztuje 480 zł.

--------------------
Australia mną zawładnęła. Tak samo jak Pamir.

+Quote Post
czeszumski
post Jan 17 2009, 08:09 AM
Post #20

Wytrawny wojażer

Ja mialem pecha zalatwiajac ta wize. WYslalem formularze wydrukowane z Internetu, dane, i forse. Potem pojechalem do Wawy po odbior. I... okazalo sie, ze konsul zachorowal, i wize dostane jutro. Hotel, postoj w Warszawie. Nastepnego dnia uslyszalem to samo. I tak do weekendu. W poniedzialek dostalem wize.
Zadnych pytan, zadnych problemow oprocz bardzo denerwujacej biurokratycznej procedury. Ich nic nie obchodzi, ze musisz zaraz leciec, ze rezerwacje, ze nie mozesz czekac - konsul chory, wizy nie ma.
A na granicy Iranu wjazdowej urzednik iranski podstemplowal paszport, po czym powiedzial dumnie na powitanie w kraju: Good Bye to Iran! rolleyes.gif

--------------------
Dla ludzi mocnej przygody - Klub Darien - www.darien.pl
Portfolio reportera - http://www.czeszumski.com

+Quote Post

15 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24th October 2014 - 09:26 AM