• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> "Middle East" - co polecacie?
Colombiana
post Apr 15 2012, 10:15 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Witam wszystkich,

przed końcem roku muszę wymienić mile lotnicze "czeskich aerolini" na bilet, bo inaczej przepadną. Najodleglejsza kategoria, która się mieści w moim milowym budżecie, to "Middle East", który według definicji CSA obejmuje:
Bahrain, Iraq, Iran, Kazakhstan, Kuwait, Kyrgyzstan, Oman, Pakistan, Qatar, Saudi Arabia, United Arab Emirates, Uzbekistan.

Regionu nie znam wcale, dopiero zaczynam się edukować w temacie i tu pytanie do Was - gdybyście mieli wybrać jeden z tych krajów, to jaki byłby Wasz wybór? Bedę miała prawdopodobnie tylko dwa tygodnie, więc planuję się skupić na jednym kraju (chyba, że uda się zaplanować jakieś fajne przesiadki rolleyes.gif).

Jeżeli ktoś lubi puzzle i wyszukiwanie biletów lotniczych, to zapraszam również do zabawy w szukanie optymalnych połączeń.
Zasady gry: Bilet musi być powrotny, ale mogę mieć jeden stopover i jeden open jaw, maksymalnie 8 segmentów lotu, sojusz SkyTeam.

Pozdrawiam!
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Apr 15 2012, 10:15 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
Granturismo
post Apr 16 2012, 12:11 AM
Post #2

Urodzony obieżyświat

Pewno Iran, o ile wcześniej nie zbombardują go żydowscy terroryści...

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
Coelha
post Apr 16 2012, 12:46 AM
Post #3

Urodzony obieżyświat

Uzbekistan też może być ciekawy i na pewno łatwiejszy to zwiedzania-w końcu jest dużo mniejszy wink.gif

+Quote Post
MPrzybylski
post Apr 16 2012, 02:21 AM
Post #4

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(Coelha @ Apr 16 2012, 12:46 AM) *
Uzbekistan też może być ciekawy i na pewno łatwiejszy to zwiedzania-w końcu jest dużo mniejszy wink.gif

Popieram Iran! trzeba koniecznie zobaczyć i wypadałoby się spieszyć bo sytuacja niepewna i może być niedługo ciężko dostać wizę.

--------------------
www.singlenomad.pl - zapraszam

+Quote Post
Jacek Stefanski
post Apr 16 2012, 09:05 AM
Post #5

Zapalony wędrowiec
**

Zdecydowanie Iran.
pozdrawiam

+Quote Post
Coelha
post Apr 16 2012, 05:05 PM
Post #6

Urodzony obieżyświat

CYTAT(MPrzybylski @ Apr 16 2012, 01:21 AM) *
Popieram Iran! trzeba koniecznie zobaczyć i wypadałoby się spieszyć bo sytuacja niepewna i może być niedługo ciężko dostać wizę.

Ja też popieram Iran ale prawda jest taka że dwa tygodnie w Iranie to tyle co nic. W Iranie miesiąc to tyle co nic tongue.gif Po prostu kraj jest tak wielki że w 2 tygodnie to można jedynie zrobić trasę niczym japoński turysta-Shiraz, Esfahan, Yazd, Teheran tongue.gif

+Quote Post
andrew_h
post Apr 16 2012, 09:53 PM
Post #7

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Coelha @ Apr 16 2012, 06:05 PM) *
Ja też popieram Iran ale prawda jest taka że dwa tygodnie w Iranie to tyle co nic. W Iranie miesiąc to tyle co nic tongue.gif Po prostu kraj jest tak wielki że w 2 tygodnie to można jedynie zrobić trasę niczym japoński turysta-Shiraz, Esfahan, Yazd, Teheran tongue.gif

Właśnie planuję Uzbekistan na 2 tygodnie i powiem Ci, że to też jest bardzo mało na ten kraj. Co do Iranu to w czasie nie widzę problemu zawsze mimo krótkiego pobytu coś ciekawego się zobaczy. Są ludzie, którzy latają na parę dni do jednego miasta i też są po takim urlopie zadowoleni. Wszystko zależy na coś ktoś się nastawia.

Osobiście powątpiewam w możliwość wybuchu w Iranie konfliktu zbrojnego w najbliższym czasie ale nie zmienia to faktu, że ewentualna eskalacja sytuacji wokół tego państwa może spowodować na przykład wstrzymanie wydawania wiz obywatelom krajów zachodnich więc chyba warto się pośpieszyć. wink.gif

Co do listy krajów to jeśli tylko ktoś lubi góry to Kirgistan byłby zapewne świetnym wyborem.

--------------------

+Quote Post
Colombiana
post Apr 16 2012, 10:40 PM
Post #8

Miłośnik podróży
*

Ojej, dzięki za szeroki odzew! Muszę przyznać, że zaskoczyła mnie duża jednomyślność w temacie, która daje dużo do myślenia. Zaczynam research od Iranu zatem!

Szybka analiza połączeń lotniczych pokazuje, że w Iranie mam do wyboru tylko i wyłącznie loty do Teheranu, przez Amsterdam albo przez Moskwę. Więc:
- mogę albo zrobić pętelkę - początek i koniec w Teheranie,
- albo z Teheranu ruszyć na zachód - w stronę Azerbejdżanu albo Armenii (jest możliwość powrotu z Baku albo Erewan).

A propos researchu, polecacie jakieś lektury przed wyjazdem, najlepiej literaturę faktu? U mnie na półce tylko 'Różowy to kolor Persji' V. Vannuccini i trochę Kaplana ...

@Coelha - wiem, że dwa tygodnie to niedużo, ale po dwumiesięcznej przerwie w pierwszym kwartale tego roku raczej nie mam szans na dłuższy urlop :-) Więc biorę, co jest :-)

+Quote Post
Coelha
post Apr 17 2012, 12:04 AM
Post #9

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Colombiana @ Apr 16 2012, 09:40 PM) *
@Coelha - wiem, że dwa tygodnie to niedużo, ale po dwumiesięcznej przerwie w pierwszym kwartale tego roku raczej nie mam szans na dłuższy urlop :-) Więc biorę, co jest :-)

Spoko-rozumiem wink.gif
Iran na pewno cię nie rozczaruje wink.gif

+Quote Post
MPrzybylski
post Apr 17 2012, 01:17 AM
Post #10

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(Coelha @ Apr 17 2012, 12:04 AM) *
Spoko-rozumiem wink.gif
Iran na pewno cię nie rozczaruje wink.gif

Nie nie nie.... nie rozczaruje. A przez dwa tygodnie chociaż lizniesz kultury i obyczajów. Ja bym na tak krótki czas ograniczył się do zobaczenia więcej poprzez odwiedzenia mniej, czyli ograniczenia podróży i pozostania w obrębie jednego obszaru.

Ja osobiście jestem "ziranizowany" i czsem dużo czasu potrzeba by przekonać innych, że to nie jest tak jak mówią w mediach i nazwa [Iran] budzi złe stereotypy. Dlatego, myśląc o kraju trzeba myśleć [Persja] i już wtedy powinien inny obraz się pojawić. Zresztą, nie będzie on odbiegał od rzeczywistości. To nie jest typowy muzułmański kraj..... no bo przecież to nie jest "Arabia" tylko Persja. Z mieszanką tych dwóch kultur i napływem kultury zachodniej zasysanej przez nielegalne anteny satelitarne, Iran jest, po prostu, jedyny w swoim rodzaju.

W Iranie byłem miesiąc w lipcu 2011 roku. Przez ten czas zjechałem zygzaczkiem stopem cały kraj nie meldując się do żadnego hotelu ani hostelu. Namiot i spanie na dziko - tylko te kilka dni na pustyni - z wyboru. Reszta to jak nie couchsurfing to gościnność kierowców.

Pozdrawiam, obecnie z Laosu

P. S. Wiecie jaki jest najpopularniejszy, nadawany drogą satelitarną, program muzyczny wśród perskiej młodzieży?

--------------------

+Quote Post
Coelha
post Apr 17 2012, 09:07 AM
Post #11

Urodzony obieżyświat

CYTAT(MPrzybylski @ Apr 17 2012, 12:17 AM) *
P. S. Wiecie jaki jest najpopularniejszy, nadawany drogą satelitarną, program muzyczny wśród perskiej młodzieży?

Nasza polska Eska TV tongue.gif tongue.gif
A wśród osób starszych Polsat nocą tongue.gif tongue.gif

+Quote Post
MPrzybylski
post Apr 17 2012, 10:10 AM
Post #12

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(Coelha @ Apr 17 2012, 09:07 AM) *
Nasza polska Eska TV tongue.gif tongue.gif
A wśród osób starszych Polsat nocą tongue.gif tongue.gif

Eska TV? To jest coś takiego? Z moich "rynkowych badań" wyszło, że..... inny program :-D

--------------------

+Quote Post
Coelha
post Apr 17 2012, 10:20 AM
Post #13

Urodzony obieżyświat

CYTAT(MPrzybylski @ Apr 17 2012, 09:10 AM) *
Eska TV? To jest coś takiego? Z moich "rynkowych badań" wyszło, że..... inny program :-D

No ja też dowiedziałam się o istnieniu tego programu w Iranie tongue.gif
Sporo ludzi tam to ogląda wink.gif

+Quote Post
MPrzybylski
post Apr 17 2012, 03:20 PM
Post #14

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(Coelha @ Apr 17 2012, 10:20 AM) *
No ja też dowiedziałam się o istnieniu tego programu w Iranie tongue.gif
Sporo ludzi tam to ogląda wink.gif

Ci u których ja byłem, oglądali Vivę Polska. Było nie było, nasz program. A ile osób zna tam skład naszej reprezentacji. A, że nie oglądam futbolu to wyszło na to, że nie jestem prawdziwym Polakiem :-).

--------------------

+Quote Post
Colombiana
post Apr 17 2012, 11:28 PM
Post #15

Miłośnik podróży
*

Eska? Viva Polska? laugh.gif Skoro kusicie takimi atrakcjami, to już na pewno muszę jechać do Iranu laugh.gif

@ Coelha, a sama jeździłaś po Iranie, czy w większej grupie? Zastanawiam się, na ile mogę tam jechać sama a na ile lepiej zgrupować się z kimś, co by nie wzbudzać niepotrzebnej sensacji :-)

@ Michał, zerknęłam na twojego bloga, jest... inspirujący :-). Na pewno zajrzę jeszcze do twoich notek z Iranu!

+Quote Post
MPrzybylski
post Apr 18 2012, 01:49 AM
Post #16

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(Colombiana @ Apr 17 2012, 11:28 PM) *
Eska? Viva Polska? laugh.gif Skoro kusicie takimi atrakcjami, to już na pewno muszę jechać do Iranu laugh.gif

@ Coelha, a sama jeździłaś po Iranie, czy w większej grupie? Zastanawiam się, na ile mogę tam jechać sama a na ile lepiej zgrupować się z kimś, co by nie wzbudzać niepotrzebnej sensacji :-)

@ Michał, zerknęłam na twojego bloga, jest... inspirujący :-). Na pewno zajrzę jeszcze do twoich notek z Iranu!

No nie mów, że chcesz jechać do Iranu żeby pooglądać Viva Polska :-). Możesz śmiało jechać sama tam jest na prawdę bezpiecznie. Spotkałem po drodzę dwie dziewczyny (no, ok - para). Mówiły, że propozycje, itp. to w Turcji a w Iranie.... narzekały tylko, że gorąco.

--------------------

+Quote Post
Coelha
post Apr 18 2012, 11:12 AM
Post #17

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Colombiana @ Apr 17 2012, 10:28 PM) *

Jeździłam z chłopakiem-tylko we dwójkę. Myślę że jakiś chłopak mógłby ci się przydać do pary bo specyfika tego kraju jest taka że nikt tam nie rozmawia z kobietą tongue.gif
Na ulicy jak ktoś podchodzi zagadać to do faceta, taksiarze, sprzedawcy, kierowcy autobusów itd-zawsze odzywali się tylko do mojego chłopaka wink.gif Jak trzeba było zapytać się np o drogę to ja tego nie robiłam bo nie chciałam ewentualnie urazić niczyich uczuć religijnych. Ale poznałam w Iranie dwie Chinki z Hongkongu które podróżowały razem-tyle że dla nich był to wyjazd budżetowy, który nie niósł ze sobą tyle niespodzianek co nasz wyjazd po studencku-więc w drodze od hotelu do hotelu nie miały problemu z komunikowaniem się z ludźmi wink.gif
Choć z drugiej strony tak jak MPrzybylski napisał-nie masz co się obawiać jechać sama. Iran jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w jakich kiedykolwiek byłam. Można było to odczuć na każdym kroku, a najbardziej chyba w Kurdystanie, który każdemu polecam! wink.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 30th July 2014 - 01:56 AM