• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rekomendowane noclegi w Gruzji
chicken997
post Sep 18 2011, 04:54 PM
Post #1

Urodzony obieżyświat

Grupa: Odyseusze

Rekomendowane noclegi

TBILISI
Najstarszy i najlepszy hostel w mieście! Świeżo po remoncie.
Irina Guest House
Irina Japaridze
Ul. Ninoshvili 19/B/3
Tel. +995322954716 (z Gruzji 2-954716)
Mobile: +995599111669 (z Gruzji 5-99111669)
e-mail: irina5062@gmail.com
http://www.facebook.com/index.php?lh=587d0...131244413638242
http://www.irinesplace.com/
Język rosyjski i angielski. Koszt 20 gel. Istnieje możliwość zamówienia transferu z lotniska lub na lotnisko. Irina może polecić wiele innych sprawdzonych kwater na terenie całej Gruzji. Jest prawdziwą kopalnią informacji. 7 minut od stacji metra Marjanishvili, jedna stacja metra do dworca kolejowego, jedna stacja do al. Rustavelego. Międzynarodowa atmosfera i jak mówi Irina: Polska Republika Autonomiczna w Tbilisi ;-)

MESTIA
Roza Shukvani
Guest House
Ul. Vittorio Sella 17
e-mail: rozashukviani@gmail.com
tel. +995599641455
Koszt 35-40gel. Świetne miejsce, świetni ludzie, świetne jedzenie. POLECAM SZCZEGÓLNIE!

SIGNAGI
Family Hotel Rodziny Zandarashvili
Ul. Św Georgija 11
e-mail: davidzandarashvili@yahoo.com
tel. David: +995599750510
Guram: +995558000353
Język angielski i rosyjski
Fajna kwatera z widokiem na Kaukaz z balkonu, wspaniałe jedzenie do syta, wino i czacza też do syta ;-) Koszt 35 gel z wyżywieniem. Bardzo pomocni gospodarze.

LAGODEGI
Irina Orujashvili
http://www.facebook.com/index.php?lh=587d0...100002845405282
Hotel „Cztery Pory Roku” – miła przydomowa gostinica, niedawno zbudowana. Bardzo blisko bramy parku narodowego. Czysto, schludnie, dobre jedzenie.
Tel. +995577959149
+995595988110
Język rosyjski. Koszt ok. 35-40 gel z wyżywieniem (dokładnie nie pamiętam w tej chwili).

BORŻOMI
Semeni Hotel
Czysto i schludnie.
ul. Kostava 2
tel. +9958367220780
mobile: +995593671981
język rosyjski. Koszt 70 lari za pokój (zimą nawet 60 gel).

ONI
Hotel Orion
Przy głównym placu, koło komisariatu. Nowy i wypaśny hotel. Łazienki w pokojach. Śniadanie w cenie.
Tel. +995591255999
+995599343161
hotelorion@myself.com
Cena – 80 gel za pokój

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Sep 18 2011, 04:54 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
chicken997
post Sep 25 2011, 05:57 PM
Post #2

Urodzony obieżyświat

LENTEHI:
Polecam ten nocleg w Lentehi:
GULCHINA GVIDIANI
Lentekhi,Stalini street .24
+995574767778
ggulchina@yahoo.com
Język angielski
Chyba 35gel za osobe z wyżywieniem.

--------------------

+Quote Post
superneon
post Nov 20 2011, 08:54 PM
Post #3

Doświadczony globtroter

Dorzucę od siebie recenzję Iriny.

Lokal jest solidnie nędzny i niedosprzątany. Pościel masakrycznie zrujnowana materace do dupy, sprężyny z nich wystają. Ogólnie obraz nędzy i rozpaczy a do tego dziwny klimat. Łazienka jest ok i jak się później okaże najlepsza w całej Gruzji jaką było mi dane widzieć.
Ku mojemu niezadowoleniu Irina skasowała nas za dodatkowy nocleg w dniu przyjazdu kiedy to przyjechaliśmy o 7 rano taxówką od niej mimo iż wcześniej pytałem czy to będzie tak wyglądać bo mogliśmy (4os) przyjechać z lotniska pociągiem i akurat po zjedzeniu śniadania bylibyśmy na czas tzw. check - inu choć trudno o czymś takim mówić w Gruzji wogóle ( w odpowiedzi dostalem, dobra dobra przyjeżdżajcie, być może nie zrozumiała intencji).
Teraz o dobrych rzeczach - po kilku dramatycznych przeżyciach w interiorze i po ponownym powrocie do Tbilisi postanowiliśmy obejrzeć też inne "hostele". Matko boska, ja w słynącym z najgorszych noclegów Flores na Indonezji nie widziałem takich miejsc jakie można spotkać w Gruzji. Pokoiki które się nadają bardziej na budę dla psa. I nie mówie tu żadnym przepychu tylko o kilku elementarnych sprawach jak sprzątanie i zmiana pościeli po poprzednich "sic!" kilku gościach. Koniec końców po tej wycieczce po mieście wróciliśmy wielce zadowoleni do Iriny (hostel bonney klatke obok mimo iż nie tak tragiczny to gorszy).
Plusy Iriny: kulturalna łazienka w której nawet jak nie będzie sprzątnięte to nie trudno ją samemu ogarnąć. Klima/grzanie w pokojach - brzmi full na wypasie. Nikt się nigdy nie denerwował nawet jak się trochę za głośno w nocy gada po głębszym. Irina w miarę zorientowana babka choć nie wszystkie miejsca w które was wyślę będą ok.

Minusy: trochę syfu (zero sprzątania/wynoszenia śmieci, po powrocie po kilku dniach stolik zalany napojem nie był nawet przetarty), pościel teoretycznie zmieniona, praktycznie prawie (po zapachu ciężko poznać, niektóre prześcieradła trochę wymięte pionowo). W każdym pokoju szafy wypchane śmierdzącymi ze starości szmatami. Ogólnie taki klasyczny Gruziński Syf bo to wystarczy pomyśleć żeby było schludnie, choć nie sądzę żeby głodem przymierała ale mam propozycję by ktoś kto będzie tam jechał niech weźmie jej kilka kompletów pościeli tej najtańszej z ikei.

Folklor: Gotowanie na całego w kuchni cebuli, kiszenie pomidorów itp.

Wrażenia na koniec: Irena to relatywnie dobry wybór, bo Gruzja to kraj dla raczej mało wymagających. Dla mnie najgorszym zaskoczeniem jest wrodzony syf i ograniczona potrzeba wymiany pościeli po poprzednich gościach. Jak źle nie wygląda to na drugą stronę smile.gif W wielu miejscach było to nie rozegrane, ale czasem jak na poduszce się czuło damską perfumę to rozumiał człowiek że pościel zmieniać muszą tylko na początek sezonu.

--------------------
www.niepowazni.blogspot.com

+Quote Post
chicken997
post Nov 21 2011, 07:05 PM
Post #4

Urodzony obieżyświat

Trochę dziwi mnie Twoja opinia - bywam u Iriny regularnie i nigdy nie mam uwag. Jej pracownica sprząta codziennie przed południem z tego co widziałem. Nie wiem gdzie jeszcze tarfiłeś ale dziwią mnie Twoje uwagi o innych noclegach w Gruzji.

--------------------

+Quote Post
superneon
post Nov 22 2011, 04:33 PM
Post #5

Doświadczony globtroter

No nie ukrywam że moja opinia jest subiektywna i na pewno nie reprezentatywna, bo w tbilisi byłem tylko w kilku miejscach w okolicy marinishvili. Hostel obok chyba bonney, ze dwa inne na równoległych ulicach. Najlepszy był chyba "green stairs hostel" otworzył facet utytłany jakimis kluskami, zaprowadził na piętro gdzie były dwie polówki, i i taki gówniany heaterek do kontaktu, dodał żeby go za duzo nie używać bo jest chiński i się chałupa spali.

Z tego co się zorientowałem to u Iriny jest mimo wszystko najlepiej, ale to i tak może być szok dla niejednego.

Drugi raz to już będę wiedział czego się spodziewać.

--------------------

+Quote Post
chicken997
post Nov 22 2011, 07:30 PM
Post #6

Urodzony obieżyświat

No, nie wiem jakie miałeś oczekiwania wink.gif

--------------------

+Quote Post
chicken997
post Nov 23 2011, 09:03 AM
Post #7

Urodzony obieżyświat

Wrzucam namiar na nocleg w Tbilisi dla bardziej wymagających wink.gif
http://www.radissonblu.com/hotel-tbilisi/contact

--------------------

+Quote Post
superneon
post Nov 24 2011, 09:51 PM
Post #8

Doświadczony globtroter

Ja bym zaryzykował ten:

http://www.formula1georgia.com/?lang=2

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g2..._1-Tbilisi.html

Przy Rustaveli więc w środku akcji. Zapowiada się ok. Zobaczymy w lutym, chyba że ktoś wcześniej tam trafi.

Do tego pickup z lotniska za 10euro.

--------------------

+Quote Post
andrew_h
post Dec 2 2011, 10:32 AM
Post #9

Urodzony obieżyświat

Również byłem niedawno w Gruzji i mam dość podobne wrażenia co superneon.

CYTAT(superneon @ Nov 20 2011, 08:54 PM) *
Dorzucę od siebie recenzję Iriny.

Lokal jest solidnie nędzny i niedosprzątany. Pościel masakrycznie zrujnowana materace do dupy, sprężyny z nich wystają. Ogólnie obraz nędzy i rozpaczy a do tego dziwny klimat. Łazienka jest ok i jak się później okaże najlepsza w całej Gruzji jaką było mi dane widzieć.

Jeśli chodzi o ogólny stan lokalu to faktycznie, aczkolwiek same pokoje są w miarę czyste, a pościel zmieniana jest regularnie, gorzej z kuchnią, przedpokojem. Zresztą to też zależy gdzie się trafi. My byliśmy na początku i na końcu naszego pobytu, w dwóch różnych pokojach i warunki tez były dość różne. Najpierw mieszkaliśmy w pokoju wieloosobowym (ale we dwójkę bo tak zarezerwowaliśmy) i ten pokój był wstanie mocno średnim, do tego Irina oświadczyła, że akurat ...nie ma do niego klucza. Potem dostaliśmy za tą samą cenę już prawdziwą dwójkę i tu warunki były dobre. Do tego ponieważ było już zimno Irina wykazała się dużą troską i dostaliśmy dodatkowy piecyk gazowy do pokoju, co w Gruzji standardem nie jest.

Ku mojemu niezadowoleniu Irina skasowała nas za dodatkowy nocleg w dniu przyjazdu kiedy to przyjechaliśmy o 7 rano taxówką od niej mimo iż wcześniej pytałem czy to będzie tak wyglądać bo mogliśmy (4os) przyjechać z lotniska pociągiem i akurat po zjedzeniu śniadania bylibyśmy na czas tzw. check - inu choć trudno o czymś takim mówić w Gruzji wogóle ( w odpowiedzi dostalem, dobra dobra przyjeżdżajcie, być może nie zrozumiała intencji).

To ciekawe bo my przybyliśmy niewiele później jakoś po 8 rano i żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu nie ponosiliśmy, a wprowadziliśmy się od razu.

pościel teoretycznie zmieniona, praktycznie prawie (po zapachu ciężko poznać, niektóre prześcieradła trochę wymięte pionowo).

Tego w żadnym wypadku potwierdzić nie mogę, przy nas zmieniano regularnie pościel.

Teraz o dobrych rzeczach - po kilku dramatycznych przeżyciach w interiorze i po ponownym powrocie do Tbilisi postanowiliśmy obejrzeć też inne "hostele". Matko boska, ja w słynącym z najgorszych noclegów Flores na Indonezji nie widziałem takich miejsc jakie można spotkać w Gruzji. Pokoiki które się nadają bardziej na budę dla psa. I nie mówie tu żadnym przepychu tylko o kilku elementarnych sprawach jak sprzątanie i zmiana pościeli po poprzednich "sic!" kilku gościach. Koniec końców po tej wycieczce po mieście wróciliśmy wielce zadowoleni do Iriny (hostel bonney klatke obok mimo iż nie tak tragiczny to gorszy).

My również po powrocie do Tbilisi myśleliśmy, że za te same pieniądze znajdziemy coś lepszego niż Irina ale obejście paru hosteli w okolicach stacji metra Marjanishvili szybko wyprowadziło nas z błędu. Ceny te same, warunki dużo gorsze.

Natomiast za plus Irinie trzeba policzyć, że jest ona bardzo ciepłą i serdeczną osobą. Przy nas np. opiekowała się starszym panem z Polski, który miał problemy z ręką, regularnie robiąc mu okłady, itp.
W hostelu można też spotkać wielu turystów z Polski więc jak ktoś potrzebuję kontaktu z rodakami albo np. chcę się podłączyć do jakiejś grupy na wspólne zwiedzanie to Irina będzie dobrym wyborem.

Też mieliśmy przejścia z noclegami w Gruzji. Najgorszy był chyba hotel Intourist w Gori, który mieści się w wielkim, socrealistycznym gmachu przy Muzeum Stalina. Ponieważ hotel sprawiał bardzo dobre wrażenie, dostaliśmy ogromny, czysty pokój, z odnowioną łazienką i widokiem na główną aleję miasta, zdecydowaliśmy się zostać. Niestety najgorsze miało dopiero nadejść w nocy. Okazało się, że hotel nie ma ogrzewania !!! W nocy temperatura spadła chyba poniżej 10 stopni w pokoju. Zacząłem żałować, że nie wziąłem na wyjazd śpiwora puchowego. Na to wszystko w recepcji okazało się, ze piecyk przenośny owszem mają ale tylko dla siebie. Z samego rana uciekliśmy. Całe szczęście, że nie zapłaciliśmy za dwie noce z góry.

A do tego w Gruzji wcale nie jest tanio. Ten powyżej opisany hotel kosztował 70 lari (140 zł) i udało nam się tą cenę stargować tylko o 10 lari. Ogólnie to średnio płaciliśmy ok. 50 lari (100 zł) za dwójkę. W Polsce za te same pieniądze można bez problemu spać w o niebo lepszych warunkach.
Jeśli chodzi o relację jakość/cena to w przypadku noclegów Gruzja wypada bardzo słabo.

CYTAT
Wrzucam namiar na nocleg w Tbilisi dla bardziej wymagających wink.gif
http://www.radissonblu.com/hotel-tbilisi/contact

Jak widać w przypadku najwyższej półki też jest znacznie drożej niż w Polsce.

Ceny najtańszego "standard guest room":

Tbilisi - 280 USD
Kraków - 130-190 USD
,a w Warszawie nawet od 75 USD.

A przecież Kraków, o Warszawie nawet nie wspominając to miasto nieporównywalnie bogatsze od Tbilisi.

--------------------

+Quote Post
chicken997
post Jan 18 2012, 06:00 PM
Post #10

Urodzony obieżyświat

Ważna uwaga dla udających się do Iriny:
Jej adres to Ninoshvili 19/B a nie 19/A - tam też jest hostel ale dużo gorszy a w dodatku właściciele często wmawiają turystom że to jest słynny hostel Iriny. Także szukacie dużego kutego szyldu wiszącego nad bramą wjazdową
http://imageshack.us/f/830/dsc0850eo.jpg/

--------------------

+Quote Post
gabrys
post Feb 5 2012, 10:08 PM
Post #11

Urodzony obieżyświat

W Tbilisi można załatwić sobie nocleg za darmo w polskiej szkole. Wymaga to czasu ale nocuje się rzeczywście za darmo. Pani dyrektor bardzo miła i pomocna.

--------------------
Zapraszam do Taszkentczyka

+Quote Post
chicken997
post Mar 10 2012, 06:42 PM
Post #12

Urodzony obieżyświat

Polecam szczególnie ten nocleg w Mestii:
http://www.roza-mestia.com/

--------------------

+Quote Post
esmabia
post Apr 24 2012, 09:26 AM
Post #13

Miłośnik podróży
*

TBILISI - TANI, ALTERNATYWNY HOSTEL "DOMY TURYSTYCZNE”

Wlasnie jestem w Hostelu u Giorgi Lasza Beriszwili. Polecam to miejsce kazdemu. Nie spodziewalismy sie, ze za takie pieniadze mozna znalezc takie miejsce w stolicy. Za 15lari jest lozko, ciepla woda (non stop), Internet, mozna do woli korzystac z kuchni i produktow typu herbata, kawa. Nawet jest pralka i proszek. To wszysko jest w cenie! Hostel miesci sie w samym centrum - 5 minut pieszo od dworca kolejowego, obok jest stacja metra. Wlasciciel Giorgi - bardzo spoko koles. Polecam esmabia

Giorgi Lasza Beriszwili
www.touristhouses.org
adres: ul. Pochweraszwili 14
e-mail: lashagiorgi1975@yahoo.com
tel.kom.: +995-95548246
(kontakt po Angliski)
Załączona miniatura

+Quote Post
owadek
post Apr 24 2012, 08:54 PM
Post #14

Miłośnik podróży
*

Kutaisi -Argo Palace GH. Piękna willa w ogrodzie. Płaciłem 20 lari za jedynke, o drogę zapytać można w bardzo pomocnym biurze informacji turystycznej na głównym placu.
Najwspanialszy za to nocleg miałem w Poti- kwatera przy plazy, czyli cały parter klimatycznego, starego domu u wspaniałej, życzliwej, ale bez przesady rodziny.
Jeśli Cie to interesuje to wygrzebię notatki i wyslę namiar. Płaciłem najtaniej jak sie da- 10 lari/osoba

+Quote Post
miszkos
post Aug 6 2012, 06:11 PM
Post #15

Miłośnik podróży
*

CYTAT(owadek @ Apr 24 2012, 09:54 PM) *
Kutaisi -Argo Palace GH. Piękna willa w ogrodzie. Płaciłem 20 lari za jedynke, o drogę zapytać można w bardzo pomocnym biurze informacji turystycznej na głównym placu.
Najwspanialszy za to nocleg miałem w Poti- kwatera przy plazy, czyli cały parter klimatycznego, starego domu u wspaniałej, życzliwej, ale bez przesady rodziny.
Jeśli Cie to interesuje to wygrzebię notatki i wyslę namiar. Płaciłem najtaniej jak sie da- 10 lari/osoba

Hej, czy mógłbyś podesłać mi namiary na te noclegi?
Z góry wielkie dzięki!

ktoś korzystał z noclegu, który opisał Esmabia?

+Quote Post
SeeGeorgiaEu
post Jan 17 2013, 09:40 AM
Post #16

Miłośnik podróży
*

Hmm ja nocowałem w Tbilisi w całkiem kulturalnych (jak na Gruzję) warunkach za 30 GEL za dwuosobowy pokój, ale było to poza sezonem (pierwsza połowa października). Z tego co wiem w sezonie wychodzi to około 80 PLN za wspomniany pokój.

Ulica Mickiewicza, niedaleko stacji metra Uniwersytet Medyczny.

Mankamentem tego noclegu było to, że pokój malutki - łóżko, łazienka, mały stolik i ledwo wystarczyło miejsca na walizki smile.gif ale przynajmniej w miarę czysto, a i tak w pokoju przebywaliśmy tylko w nocy smile.gif

+Quote Post
qweq777
post Jan 19 2013, 11:47 AM
Post #17

Miłośnik podróży
*

TBILISI:
Najtańszy nocleg jaki znaleźliśmy to Romantik Hotel i Hostel Georgia (o tym drugim tylko słyszeliśmy od znajomych)- koszt noclegu to 10GEL/os. Ponoć w Romantik Hotel są lepsze warunki (mniejsze pokoje- 2osobowe, w Georgia Hostel są pokoje na większą liczbę osób i przez to jest głośniej).

Romantik Hotel (46. V. Dolidze ul. Tbilisi, Gruzja) znajduje się w podziemiach dużego budynku, więc nie ma tam okien. Pokoje są pooddzielane płytami karton-gips, więc stanowią tylko przesłonę optyczną i wszystko słychać. Łazienki nie zachwycają, ale są w miarę czyste.

Jest za to pralka, suszarnia, dostęp do Internetu (Wi-Fi i dwa komputery) i darmowy (sic!) warzywny obiad ok 19:00 (pyszna zupa, pełno warzyw i soi, świetnie doprawiona). Ponadto darmowe wino.

Jak usłyszeliśmy, że w hostelu niema okien, to myśleliśmy, że będzie to jakaś potworna posępna dziura, ale wszystko jest tak urządzone, jest tyle światełek i lampek, że nie przeszkadza to tak bardzo.
Hostel działał dopiero od 2-3 miesięcy, więc nie wiem czy warunki wciąż są takie same. Mam nadzieję, że tak.

Luksusów niema ale pokój 2 osobowy i obiad w cenie za 10GEL/os to na prawdę dobra cena.

nawet są na Hostelworld: http://www.polish.hostelworld.com/hostelde...k/Tbilisi/63677
skany wizytówek i mapki obu hosteli: http://backpackersi.blogspot.com/2012/07/pp-tbilisi.html

--------------------
Zapraszam na backpackersi.blogspot.com - relacja z dwumiesięcznej podróży po Gruzji i Turcji.

+Quote Post
chicken997
post Jan 19 2013, 09:14 PM
Post #18

Urodzony obieżyświat

CYTAT(chicken997 @ Jan 18 2012, 06:00 PM) *
Ważna uwaga dla udających się do Iriny:
Jej adres to Ninoshvili 19/B a nie 19/A - tam też jest hostel ale dużo gorszy a w dodatku właściciele często wmawiają turystom że to jest słynny hostel Iriny. Także szukacie dużego kutego szyldu wiszącego nad bramą wjazdową
http://imageshack.us/f/830/dsc0850eo.jpg/

Szyld obecnie jest świetlny rolleyes.gif ale wzorem ptzypomina ten na zdjęciu. Zapraszam Was do Iriny!

--------------------

+Quote Post
luis
post Apr 1 2013, 10:05 PM
Post #19

Miłośnik podróży
*

Ja polecam wszystkim spanie w SIGNAGI w "Hotelu Maia"

Ul. Św Georgija 7 (7Saint George str.)
Signagi 4200
e-mail: discoversignagi@yahoo.com
tel. : +995 99 55 43 71
+995 95 97 99 26
Język angielski i rosyjski
Jak wyżej kwatera z widokiem na Kaukaz z balkonu. Świetni i mili gospodarze - można z nimi się dogadać i pojechać na wycieczkę po winiarniach w okolicy - na degustacje i żeby zobaczyć inne okoliczne miejscowości, ponieważ właściciel Gela jest kierowcą marszrutki (ja byłem na takiej wycieczce - super sprawa). Poza tym polecam żółte parasolki u Matyldy przy parku, świetnie w tym miejscu integrowało się do późnych godzin międzynarodowe towarzystwo. Mnie Signagi najbardziej urzekło w Gruzji - jakoś tak nie pośpiesznie i domowo było.

+Quote Post
luis
post Apr 1 2013, 10:12 PM
Post #20

Miłośnik podróży
*

Co do noclegu u Iriny to przyzwoite miejsce, ale bardziej chyba chodzi tam o ludzi - mnie urzekła historia jak pewna para z Izraela będąc w Gruzji postanowiła się zaręczyć (spali u Iriny), Irina spytała, czy chłopak ma pierścionek zaręczynowy dla dziewczyny, on nie miał - więc ona mu oddała jeden ze swoich, które były jej rodzinną pamiątką. To są historie dla których warto właśnie do Takich Ludzi zaglądać.

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 21st December 2014 - 07:40 PM