• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Hiszpania - dojazd samochodem - jaka trasa ?
tkron
post May 1 2011, 09:28 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Czy ktoś mógłby polecić sprawdzoną trasę do Hiszpanii (do Barcelony i dalej Benissa) ? Planuję na trasie do Hiszpanii (połowa czerwca) zobaczyć kilka ciekawych miejsc stąd szukam trasy przez Szwajcarię (Alpy), przełęcz Bernardino, Włochy, dalej Francja - lazurowym wybrzeżem itd.
Trasa powrotna - krótka i szybka. Czy możecie coś ciekawego zaproponować / doradzić ? Co warto zobaczyć, którędy jechać ? Może jakieś info odnośnie opłat, namiary na noclegi, tanie hotele na trasie. Będę wdzięczny za wszelkie info. DZIĘKI ! smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post May 1 2011, 09:28 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
ChillOutTravel
post May 1 2011, 10:01 PM
Post #2

Urodzony obieżyświat

Jest już kilka tematów na forum o podobnej treści. Może warto się podłączyć smile.gif?

--------------------
wynajem autokarów, podróże czy snowboard. Urlop ? wczasy ? może tanie noclegi ? wyspy + chill out = beautiful voices

+Quote Post
Lucek
post May 2 2011, 06:22 PM
Post #3

Miłośnik podróży
*

w pierwszej czesci sam sobie odpowiedziales jak jechac a jesli chodzi o szybki powrot to zapomniales napisac gdzie mieszkasz rolleyes.gif

+Quote Post
Granturismo
post Jun 3 2011, 12:23 AM
Post #4

Urodzony obieżyświat

Jeśli będziesz chciał kiedyś powrócić do tego tematu to podaj więcej szczegółów. W pierwszej kolejności odpowiedz co rozumiesz pod pojęciem "sprawdzonej trasy" i czym się różni sprawdzona od niesprawdzonej? Jak chcesz podróżować, autostradami czy drogami lokalnymi? Co chciałbyś zobaczyć, jakie atrakcje Cię interesują?
W ubiegłym tygodniu wróciłem z podróży do Hiszpanii. Nie zapuszczałem się daleko na południe, bo naszym celem były Góry Kantabryjskie na północy i Pireneje. Kilka spostrzeżeń na gorąco:
- Do Hiszpanii jechałem przez Czechy, Niemcy, Francję, a wracałem przez Francję, Szwajcarię, Austrię i Słowację. Winieta w Czechach - 70 koron. We Francji opłaty na bramkach. Przejazd w jedną stronę 80 euro, z powrotem 65 euro. W Hiszpanii wiele bezpłatnych dróg ekspresowych i autostrad. Na dystansie około 1500km zapłaciliśmy jedynie niecałe 8 euro na bramkach. Paliwo też tanie - 1,2 euro za litr ON premium. W Szwajcarii obowiązuje roczna winieta za 40 franków (130zł). Jazda tamtejszymi autostradami doprowadza mnie za każdym razem do szaleństwa! idiotyczne ograniczenia prędkości do 80km/h w pobliżu węzłów drogowych (na zjazdach na autostradę) jest przyczyną utraty płynności jazdy i powodem ogromnych korków! Między Bernem a Zurichem ze wściekłości mało nie pogryzłem kierownicy (nie pierwszy zresztą raz!)! W Austrii i na Słowacji winiety kosztują niecałe 10 euro. We Włoszech też są bramki lecz nieco tańsze niż we Francji. Przejazd z Villach do Genui około 40 euro w jedną stronę. Na większości stacji ON premium (np V-power) kosztuje w granicach 1,4-1,6 euro za litr. Noclegi w motelach przy autostradzie 60-120 euro/os. My jednak zawsze nocujemy w namiotach. W sumie przejechaliśmy 7010km. Paliwo i opłaty drogowe na tym odcinku kosztowały nas dokładnie 903 euro.

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
ChillOutTravel
post Jun 4 2011, 11:28 PM
Post #5

Urodzony obieżyświat

Czekam na relację Grześku.

--------------------
wynajem autokarów, podróże czy snowboard. Urlop ? wczasy ? może tanie noclegi ? wyspy + chill out = beautiful voices

+Quote Post
viper
post Jun 5 2011, 11:01 AM
Post #6

Miłośnik podróży
*

grzesiekodm, mam do Ciebie kilka pytań odnośnie tej podróży do Hiszpanii.
1. Ile czasu trwała i jaki był jej łączny koszt?
2. Czy znasz jakieś trasy, które będą taniesze od opisanej przez Ciebie? Rozumiem, że autostradami będzie najszybciej, ale zależy mi przede wszystkim na minimalizacji kosztów, a nie minimalizacji czasu przejazdu. Czy po drogach lokalnych jedzie się dużo ciężej jeżeli chodzi o warunki na trasie i orientację?
3. Ile zajęła Ci podróż w jedną stronę?

Z góry dzięki za odpowiedź, będzie bardzo pomocna:)

+Quote Post
Granturismo
post Jun 5 2011, 04:20 PM
Post #7

Urodzony obieżyświat

CYTAT(viper @ Jun 5 2011, 10:01 AM) *
grzesiekodm, mam do Ciebie kilka pytań odnośnie tej podróży do Hiszpanii.
1. Ile czasu trwała i jaki był jej łączny koszt?
2. Czy znasz jakieś trasy, które będą taniesze od opisanej przez Ciebie? Rozumiem, że autostradami będzie najszybciej, ale zależy mi przede wszystkim na minimalizacji kosztów, a nie minimalizacji czasu przejazdu. Czy po drogach lokalnych jedzie się dużo ciężej jeżeli chodzi o warunki na trasie i orientację?
3. Ile zajęła Ci podróż w jedną stronę?

Z góry dzięki za odpowiedź, będzie bardzo pomocna:)

Odpowiedź przeniosłem do wątku, który bezpośrednio dotyczył opisywanej wyprawy: http://www.odyssei.com/forum/index.php?sho...mp;#entry989891

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
henq
post Jun 10 2011, 09:45 PM
Post #8

Urodzony obieżyświat

Moja wypróbowana trasa do Hiszpanii jest 3-dniowa. Ponieważ mieszkam na dalekim wschodzie - czyli w Ełku - to 1 dzień poświęcam na przejazd przez Polskę do Bolesławca(nocleg MOSiR lub Prnjavor), 2 dzień przejazd przez Niemcy z kolejnym noclegiem w Dole(kemping municypalny, tani, ale jest wszystko co trzeba), a 3-ci dzień to już przejazd do Hiszpanii(ostatnio to była Andorra). Gdy nie chciałem rozbijać namiotu, to dojechałem kiedyś do motelu Dommartin, przy autostradzie, ze 20 km przed Bourg en Bresse. Bardzo przyzwoity, parę lat temu było to 40 € za pokój, ale teraz pewnie jest więcej.
Próbowałem też raz oszczędzić na opłatach za autostrady i za Miluzą zjechalem na drogę szybkiego ruchu N83 chcąc dojechać do Bourg en Bresse i tam złapać A39. Początkowo jechało się fajnie, ale za Belfort zrobił sie tłok, bo wiele TIRów wybiera ten wariant też z powodu oszczędności. Nie opłaca się. Lepiej wydać parę euro i przelecieć Francję jak najszybciej. Chyba że chce się coś po drodze zwiedzić i wydłużyc podróż.
Garść wrażeń z podróży do Hiszpanii w relacji http://www.odyssei.com/pl/travel-article/16468.html
Wyruszając z zachodniej Polski chyba uda się dojechać do Hiszpanii w dwa dni. Porządne kempingi sa też w Miluzie i w Cernay.

+Quote Post
henq
post Jun 10 2011, 09:48 PM
Post #9

Urodzony obieżyświat

Inna relacja z Francji http://www.odyssei.com/pl/travel-article/1369.html

+Quote Post
bierka
post Jan 23 2013, 06:16 PM
Post #10

Miłośnik podróży
*

Polecam trasę promową z Genui do Barcelony http://www.aferry.pl/timetable/GenoaBarcel...aviVelocipl.htm

+Quote Post
Taru
post Feb 26 2013, 10:53 AM
Post #11

Miłośnik podróży
*

W ubiegłym roku w sierpniu byliśmy samochodem w Chiszpani. Trasa nie jest zła docelowo jechaliśmy do Costa Brava. Najgorszy odcinek był z Łodzi do Zgorzelca przejazd zajął nam tyle co przez całe Niemcy. Noclegi po drodze rezerwowaliśmy przez booking bo dużo zwiedzamy po drodze. Odradzam w kresie wakacyjnym w okolicach lazurowego wybrzeża autostradą, odcinek 200 km jechaliśmy 8 godzin poczym zjechalismy na równoległom ekspresówkę, która była pusta, z powrotem jechaliśmy tylko ekspresówką i przejechaliśmy szybciej nawet widząc korek na autostradzie a co więcej bezpłatnie. Jadąc przez Francję to i zwiedzając ją jet niebespieczne bo jest tam tyle ciekawych miejsc że można stracic urlop na objazdówce. Droga powrotna zajeła nam tydzień czasu. Chiszpania Loret de Mar jest miejscowością imprezową więc traktowaliśmy ją jako bazę wypadową.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 1st October 2014 - 12:54 AM