• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kamper z osobówki, Kontynuacja tematu z wątku "Nasze pojazdy"
Marcin760
post Feb 3 2011, 07:39 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

CYTAT(GooRooo @ Feb 3 2011, 06:44 PM) *
Zajmij się tym zawodowo. Mówię Ci, w tym jest potencjał. Serio. A poza konkursem to gratuluję tęgiej głowy i zacięcia, sprzęcior imponujący. Jakby go jeszcze do czegoś wyższego, z napędem na 4 koła podpiąć, to bijesz każdy kamper. Poza tym kampery kojarzą mi się raczej z rodzinami jehowych z Arkansas, a takie cóś to bardzo niepozorna rzecz. Cyna.

Dzięki. No to przyjmuję zamówienia na przeróbki. wink.gif
Civic-kamper jest naprawdę niepozorny i nikt nawet nie spodziewa się, że w tak małym autku zaparkowanym na stacji benzynowej, wygodnie śpią dwie osoby (wraz z dobytkiem wink.gif ).
Widok min ludzi, którzy po otwarciu drzwi orientują się, że w środku jest pełnowymiarowe łóżko - bezcenny. smile.gif

CYTAT(BACKPACKERS @ Feb 3 2011, 06:58 PM) *
To zakładajcie ten wątek smile.gif Bo też mam takie zacięcia a'la Słodowy smile.gif A pomysl jest pozytywnie zakręcony, czyli akurat dla mnie biggrin.gif

Jakie masz autko? Myślę, że w ten sposób można przerobić każdego hatchbacka. A z kombi czy vana to zrobiłbym nawet dwa pokoje z kuchnią. :-D

Go to the top of the page

+Quote Post
BACKPACKERS
post Feb 3 2011, 08:36 PM
Post #2

Wytrawny wojażer

CYTAT(Marcin760 @ Feb 3 2011, 07:39 PM) *
Jakie masz autko? Myślę, że w ten sposób można przerobić każdego hatchbacka. A z kombi czy vana to zrobiłbym nawet dwa pokoje z kuchnią. :-D

No coż, moje maleństwa się na taki cel nie nadadzą, ale od dawna chodzi mi po głowie zakup np. Starego (lecz bez przesadyzmu) Transita etc. Znajomy mial w takim z musu "domek" przez czas jakiś i fajnie to ogarnął. Spore wyrko, nawet szafeczka i mini kuchnia się zmieściły. Ale skoro mówisz że kombi mogłoby być... to muszę przemyśleć. Czy taka przerobka jest na stale czy "zdejmowalna?

A my zjeździliśmy trochę Europy cieniasem 900 (tak - 10 letnim na dodatek - ale szedł jak burza tongue.gif) a teraz kiedy przeminął z rdzą ;( zakupiliśmy innego mikrusa, Kie Picanto, czyli jak ją zwę Picikulkęwink.gif Bo na co dzień stoimy w korkach = nie zarobiłabym na paliwo do większego auta. Poza tym dla mnie akurat auto ma tylko 1 zadanie. Ma mnie przewieżć z punktu A do punktu B możliwie tanio i skutecznie. Cienias był nie do zdarcia, ale poddał się rdzy. Picikulka będzie miała test na Bałkanach w tym roku. Ale z niej myślę nawet ciasna kawalerka nie wyjdzie biggrin.gif

--------------------
“Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail” - Ralph Waldo Emerson

+Quote Post
Marcin760
post Feb 4 2011, 01:18 AM
Post #3

Miłośnik podróży
*

CYTAT(BACKPACKERS @ Feb 3 2011, 08:36 PM) *
No coż, moje maleństwa się na taki cel nie nadadzą, ale od dawna chodzi mi po głowie zakup np. Starego (lecz bez przesadyzmu) Transita etc. Znajomy mial w takim z musu "domek" przez czas jakiś i fajnie to ogarnął. Spore wyrko, nawet szafeczka i mini kuchnia się zmieściły. Ale skoro mówisz że kombi mogłoby być... to muszę przemyśleć. Czy taka przerobka jest na stale czy "zdejmowalna?

Ja także myślałem o zakupie jakiegoś busa albo dostawczaka typu Renault Kangoo czy Fiat Doblo, przeznaczonego specjalnie do podróży, ale po pierwsze: to dodatkowe koszty utrzymania drugiego samochodu, po drugie: bus pali więcej niż mała osobówka, a po trzecie: jazda busem nie jest tak przyjemna jak jazda Hondą. Po złożeniu łóżka to nadal jest stary dobry Civic, który nieźle się prowadzi i którym przemierzanie np. krętych tras w słoweńskich Alpach (gdzie byliśmy dwa lata temu) jest znacznie przyjemniejsze niż busem.

Przeróbka jest w pełni "zdejmowalna". Na co dzień jest to normalne auto osobowe, które służy mi do pracy. Aby zrobić z niego "kampera" wystarczy wyjąć tylną kanapę, a w jej miejsce włożyć przyniesioną z piwnicy konstrukcję smile.gif , przypiąć ją do auta tylnymi pasami i... gotowe. Cała operacja nie trwa dłużej niż 15 minut.

CYTAT(BACKPACKERS @ Feb 3 2011, 08:36 PM) *
Ale z niej myślę nawet ciasna kawalerka nie wyjdzie biggrin.gif

Trzeba dokonać pomiarów wnętrza i sprawdzić ile miejsca można by wygospodarować.
W Hondzie wyszło 225x131cm. Warto spróbować, bo naprawdę dużo przyjemniej śpi się w aucie niż w namiocie. Zwłaszcza podczas ulewy czy wichury. Zawsze też można sobie włączyć silnik i w kilka minut w środku robi się przyjemnie ciepło. smile.gif

+Quote Post
Andrzej Budnik
post Feb 4 2011, 02:16 AM
Post #4

Urodzony obieżyświat

Ooo, bardzo ciekawy wątek! Z niecierpliwością czekam na dalsze posty smile.gif

--------------------
Australia mną zawładnęła. Tak samo jak Pamir.

+Quote Post
BACKPACKERS
post Feb 4 2011, 06:03 AM
Post #5

Wytrawny wojażer

Marcin760, niech będzie. Zmierzę małą z czystej ciekawości, pewnie w niedziele, bo dziś i jutro mam zajęcia do późnego wieczora wink.gif Najwyżej się pośmiejemy biggrin.gif Pocieszam się że i ja nie grzeszę wysokim wzrostem, gorzej mój mąż...

I jak najbardziej rozumiem i przyjmuję twoje argumenty że lepsza "przeróbka z osobówki". Myślę, że kolejnym argumentem na plus, są niższe opłaty np za promy itp wink.gif i chyba też za płatne drogi, nie jestem pewna. Ale tak czy siak ja głównie kieruję się kosztami i funkcjonalnością - nie ilością miejsca.

Pytanie mam jednak do tej konstrukcji. Czy ty ją składasz jakoś na pół? W czasie jazdy mam na myśli czy jak? Masz jeszcze jakieś fotki w stylu step by step, jak to tam po kolei przerabiasz?

--------------------
“Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail” - Ralph Waldo Emerson

+Quote Post
Wojciech
post Feb 4 2011, 10:10 AM
Post #6

Miłośnik podróży
*

właśnie miałem o to pytać. jak to wygląda podczas jazdy? dołączam się, jutro(sobota) wyciągnę kanapkę z Diła zrobię fotę, pomierzę. Z tego co piszesz koszta takiego "łoża" będą niewielkie. Rurki, skleja a podbicie zrobie już samemu wink.gif Spawareczka wujkowa jest na stanie więc koszta zminimalizuje jedynie do materiałów.

Step by step dobry pomysł smile.gif

instalacja gazowa chyba nie będzie przeszkadzać? w środku nic się nie ulatnia więc komory gazowej się nie obawiam wink.gif

+Quote Post
Marcin760
post Feb 4 2011, 11:12 AM
Post #7

Miłośnik podróży
*

Po wyciągnięciu kanapy i włożeniu konstrukcji, wygląda to tak:

Szkielet opiera się na aucie w czterech miejscach. (na zdjęciu nie ma jeszcze plastikowych zakończeń)

Wymiary profili do ramy przedniej są mniejsze niż do tylnej i łatwo można wsunąć jedne w drugie

Po wyjęciu zagłówków, rozłożeniu foteli i wysunięciu ramy, zostaje nam tylko rozłożenie przednich stopek (które aktualnie są inaczej mocowane, ale nie mam fotki)

I mamy gotowy szkielet, na którym rozkładamy łóżko, tak jak na zdjęciach ze strony.
Dla tych, którzy nie zaglądali do wątku "Nasze pojazdy", przypominam adres: www.hondacamping.blogspot.com

Wysuwamy:

Mocujemy stopki:

Rozkładamy łóżko (bez większego wysiłku - wszystko na zawiasach cool.gif )

I gotowe! Wszystko zajmuje może 2 minuty.

+Quote Post
Marcin760
post Feb 4 2011, 11:15 AM
Post #8

Miłośnik podróży
*

cd. (za dużo zdjęć w jednym poście)

Rozkładamy materac, który podczas transportu złożony jest na pół

Zasłaniamy okna, rozkładamy śpiwory i idziemy spać smile.gif

+Quote Post
Wojciech
post Feb 4 2011, 12:12 PM
Post #9

Miłośnik podróży
*

nic tylko czas zabrać się do roboty biggrin.gif tacy to nie zginą wink.gif

+Quote Post
BACKPACKERS
post Feb 4 2011, 01:04 PM
Post #10

Wytrawny wojażer

Oooo kurczę, jak to fajnie pomyślane! Dzięki za super fotki. A ten stelaż, płyta i Wasze manatki mieszczą się Wam z tylu?

--------------------

+Quote Post
pete.sunday
post Feb 4 2011, 07:03 PM
Post #11

Doświadczony globtroter

Swietna sprawa. Gratuluje pomyslu i wykonania wink.gif

--------------------
I've written a song about Velcro. It's very catchy.

+Quote Post
ChillOutTravel
post Feb 4 2011, 07:56 PM
Post #12

Urodzony obieżyświat

Yee, to jest to co lubię. Fajnie by było gdyby do tematu dołączył Blondas z swoimi pomysłami ;-)

--------------------
wynajem autokarów, podróże czy snowboard. Urlop ? wczasy ? może tanie noclegi ? wyspy + chill out = beautiful voices

+Quote Post
Marcin760
post Feb 5 2011, 01:24 PM
Post #13

Miłośnik podróży
*

CYTAT(pete.sunday @ Feb 4 2011, 07:03 PM) *
Swietna sprawa. Gratuluje pomyslu i wykonania wink.gif

Dzięki smile.gif

CYTAT(BACKPACKERS @ Feb 4 2011, 01:04 PM) *
Oooo kurczę, jak to fajnie pomyślane! Dzięki za super fotki. A ten stelaż, płyta i Wasze manatki mieszczą się Wam z tylu?

Honda wyładowana jest po brzegi, ale mieści się wszystko włącznie z pontonem, parasolem na plażę i leżakami. cool.gif
Najwięcej miejsca zabiera materac. Można zastosować cieńszą gąbkę, lub nawet spać tylko na kocu, stwierdziliśmy jednak że nie będziemy rezygnować z komfortu. wink.gif

Znalazłem jeszcze kilka zdjęć z przygotowań:

+Quote Post
BACKPACKERS
post Feb 5 2011, 02:01 PM
Post #14

Wytrawny wojażer

Marcin760 smile.gif dzięki za kolejne fotki!

Ja pomierzyłam wnętrze małej. Wyszło mi mało oczywiście wink.gif jak można się było spodziewać. szerokość 116 z lekkim luzikiem przy drzwiach na 180cm przy założeniu że ma być możliwość zamkn bagażnika. Ja na takim wymiarze się zmieszcze ale mąż raczej za wysoki. Jednak przy lepszej pogodzie sprawdzimy prowizorycznie jakby to wyglądalo wink.gif (dziś leje a to trochę zabawy będzie)

takze 116X180 to "kawalerka" od biedy tak, a dla 2 hmmm... ?

--------------------

+Quote Post
Marcin760
post Feb 5 2011, 04:44 PM
Post #15

Miłośnik podróży
*

To faktycznie trochę mało. Szerokość od biedy może być, ale łóżko będzie za krótkie.
Na jakiej wysokości mierzyłaś? Pewnie można by zyskać kilkanaście centymetrów, umieszczając łóżko wyżej, nad deską rozdzielczą i może trochę (ale nie za dużo) pod kątem. Tylko że wtedy sufit będzie bardzo nisko i klaustrofobicznie. No i nie będzie można się wygodnie pobzykać. wink.gif Już w Hondzie odpada nam wiele pozycji. biggrin.gif

Innym rozwiązaniem jest zakup np. Forda Fiesty Courier, który kosztuje ok. 2000zł. Popracowanie nad jego stanem technicznym.

I przeróbka na coś takiego:

Mamy wtedy naprawdę funkcjonalny i wygodny mini-kamper, który nie pali zbyt wiele i za który opłaty na kempingach i promach są takie jak za auto osobowe.

Posiadam sporą kolekcję zdjęć przedstawiających różne pomysły na "mini-kampery", ale ten powyżej jest chyba najbardziej udany.
Wnętrze jest bardzo przytulne i stylowe. Podoba mi się zwłaszcza ten stół z obrusikiem. smile.gif

+Quote Post
BACKPACKERS
post Feb 5 2011, 09:43 PM
Post #16

Wytrawny wojażer

No, i kiedyś, jak pozbędziemy się już Kijanki, zakupimy coś stosownego z myślą o takiej przeróbce.

No a mierzyłam tak ok 5 cm nad siedzeniami rozlozonymi. Ale Serio nie widzę tam wygodnego spania, o innych akcjach wink.gif już nawet nie wspominam (zawsze zostaje plener tongue.gif) a wyspać się trzeba. Poki co zostaniemy przy namiociku, ale do czasu...

--------------------

+Quote Post
ChillOutTravel
post Feb 6 2011, 12:00 AM
Post #17

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Marcin760 @ Feb 5 2011, 04:44 PM) *
Posiadam sporą kolekcję zdjęć przedstawiających różne pomysły na "mini-kampery", ale ten powyżej jest chyba najbardziej udany.
Wnętrze jest bardzo przytulne i stylowe. Podoba mi się zwłaszcza ten stół z obrusikiem. smile.gif

Kurcze, bajer. A czy posiadasz w swojej kolekcji przerobionego np. Renault Kangoo ? Swego czasu myślałem, właśnie o przeróbce Kangoo i pochodne (Cytryna etc.).

--------------------
wynajem autokarów, podróże czy snowboard. Urlop ? wczasy ? może tanie noclegi ? wyspy + chill out = beautiful voices

+Quote Post
Marcin760
post Feb 6 2011, 01:39 AM
Post #18

Miłośnik podróży
*

CYTAT(ChillOutTravel @ Feb 6 2011, 12:00 AM) *
Kurcze, bajer. A czy posiadasz w swojej kolekcji przerobionego np. Renault Kangoo ? Swego czasu myślałem, właśnie o przeróbce Kangoo i pochodne (Cytryna etc.).

Mam sporo zdjęć z różnych stron, ale nie wiem czy zamieszczając je tu, nie będę łamał praw autorskich. A zatem jeśli ktoś ma coś przeciwko temu, niech powie teraz lub zamilknie na wieki. wink.gif

No to przedstawiam pierwsze Kangoo, według mnie bardzo udane.
BTW Kangoo mają podobno bardzo oszczędne silniki, więc świetnie nadają się do dalekich podróży (choć mnie z tego typu aut najbardziej podoba się VW Caddy).

+Quote Post
Marcin760
post Feb 6 2011, 01:41 AM
Post #19

Miłośnik podróży
*

Kangoo nr 1 c.d.

+Quote Post
mireda71
post Feb 6 2011, 10:17 AM
Post #20

Urodzony obieżyświat

Witaj Marcinie!Twój pomysł jest super,mam tylko dwa pytania-jak z komfortem akustycznym(w moim samochodzie po złożeniu tylnej kanapy jest wyraźnie głośniej co przy długiej trasie może być dokuczliwe) i druga sprawa-nie miałeś żadnych pytań lub nieprzyjemności z policją w związku z tymi przeróbkami?

+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 23rd October 2014 - 03:26 PM