• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Paryż jakie lotnisko
makensis
post Dec 7 2010, 01:02 PM
Post #1

Wytrawny wojażer

Grupa: Odyseusze

Szukam dobrego połączenia z Polski do Paryża, tak aby dojazd do Paryż ORY nie kosztował tyle samo co cena biletu. Czytałem o tanich liniach i lotnisku niby w Paryżu BVA, z którego dojazd na drugie lotnisko kosztuje 35 Euro, jakaś lepsza alternatywa?

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Dec 7 2010, 01:02 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
andrew_h
post Dec 8 2010, 02:10 PM
Post #2

Urodzony obieżyświat

CYTAT(makensis @ Dec 7 2010, 01:02 PM) *
Szukam dobrego połączenia z Polski do Paryża, tak aby dojazd do Paryż ORY nie kosztował tyle samo co cena biletu. Czytałem o tanich liniach i lotnisku niby w Paryżu BVA, z którego dojazd na drugie lotnisko kosztuje 35 Euro, jakaś lepsza alternatywa?

Transavia niestety już nie lata z Krakowa tak więc teraz nie ma już żadnego połączenia na Orly z Polski. Poza dolotem na BVA Ryanairem lub Wizzem zostaję Ci więc z tanich linii tylko Easy Jet z Krakowa na lotnisko Charles de Gaulle. Ewentualnie jakaś promocja u regularnych przewoźników LOT (z Krakowa i Warszawy) i Air France (z Warszawy). Dojazd jednak z CDG nie jest wiele tańszy, za pociąg RER zapłacisz ok. 19 E w jedną stronę.

--------------------

+Quote Post
KRIZ
post Dec 9 2010, 11:23 AM
Post #3

Urodzony obieżyświat

bva nie jest takie kiepskie.. rzeczywiscie dojazd nie jest najtanszy. ale z innych lotnisk tez wcale nie jest tanio
autobus jest skorelowany z przylotem samolotu, nie ma cisnienia ze ucieknie czy cos.

+Quote Post
krakers
post Dec 16 2010, 03:10 PM
Post #4

Zapalony wędrowiec
**

Myślę, że nie trafisz nic taniej niż lot właśnie na BVA i transport z niego. Lot na inne lotnisko i dojazd z niego najprawdopodobniej wyjdzie drożej. od 12 grudnia na trasie Kraków-Paryż lata Ryanair. Jak trafisz dobrą promo nowego połączenia, to ten dojaz z lotniska nie będzie taki straszny.

Zawsze pozostaje autostop. Próbowałem z tego lotniska i dało radę smile.gif

+Quote Post
andrew_h
post Dec 16 2010, 03:26 PM
Post #5

Urodzony obieżyświat

CYTAT(krakers @ Dec 16 2010, 03:10 PM) *
Myślę, że nie trafisz nic taniej niż lot właśnie na BVA i transport z niego.

Może EasyJet z Berlina wprost na Orly ? Bilety od 24 Euro bez bagażu i opłat. Tylko problemem tu będzie dojazd do Berlina. Jak chodzi o dolot to AB z Krakowa nie schodzi poniżej 45 E one-way, a LOT z Warszawy jest jeszcze trochę droższy. Ale gdybyś miał możliwość dostać się tanio do Berlina lądem możesz rozważyć tą opcję.

--------------------

+Quote Post
makensis
post Dec 17 2010, 10:08 PM
Post #6

Wytrawny wojażer

Bez bagażu dodatkowego to każdy low-cost jest konkurencyjny (polskie to za 39zł do 80zł z różnych lotnisk), ale jak dodałem cenę bagażu i powrotny samolot to już nie było tak wesoło. Zdecydowałem się w każdym razie na Air France WAW<->CDG za 450zł bez kruczków i z napitkiem w cenie. W podobnej cenie było LOT z Krakowa, ale wszystkie taryfy promo prawie powykupowane. Dołożyć 150zł i można się skusić na Lufthanse i zarobić mile, bo samolot ma międzylądowanie w Mediolanie smile.gif

--------------------

+Quote Post
Janik
post Dec 18 2010, 07:13 PM
Post #7

Miłośnik podróży
*

Hej

Mam możliwość lecieć w styczniu do Paryża tanimi liniami lecz chciałbym znać cenę dojazdu z Lotniska Paryż Beauvais do centrum i z powrotem - czytałem że bilet w jedną stronę kosztuje ok 15 - i że jest tylko do stacji metra także chciałbym spytać ile by kosztował dojazd do centrum Paryża razem.

Pozdrawiam

+Quote Post
pixi
post Jan 6 2011, 09:27 AM
Post #8

Miłośnik podróży
*

Bilet na autobus (specjalny lotniskowy) z Bauvais do Paryza czyli do Palais de Congres przy Porte Maillot kosztuje 15 euro w jedna strone. Dalej mozna poruszac sie metrem, jeden bilet na metro kosztyje 1,70 euro. Jak kupujesz caly karnet = 10 biletow to wychodza taniej.

+Quote Post
krullef
post Jan 18 2011, 08:40 PM
Post #9

Wytrawny wojażer

za 300 pln znalazłem lot do Paryża na CDG, wolę takie lotniska, bo pociąg jeździ co 20 minut, bilet kosztował 12 euro w jedną stronę z/do lotniska, pociąg od gare du nord staje na kilku stacjach w centrum paryża, więc można podjechać w pobliże miejsca zakwaterowania - jeżeli jest na trasie

+Quote Post
Jolka30
post Feb 7 2011, 11:40 PM
Post #10

Miłośnik podróży
*

Polecam CDG - w miare szybko i niedrogo można sie dostać do centrum (lecialam Easy Jetem)

+Quote Post
priscillA
post Nov 25 2011, 10:02 AM
Post #11

Miłośnik podróży
*

ja latałam do tej pory zawsze na beauvais i stamtąd, tak jak pisze pixi, autobusem za jakieś 15 euro prosto do Porte Maillot a stamtąd już metrem. Jedzie się jakieś 40 minut. Inną opcją jest kolej, TER-em można się dostać na Gare du Nord też za ok. 15 EURO, ale trzeba doliczyć dojazd do stacji Beauvais (busem albo taxi). No i podróż do samego Paryża jest dłuższa. Zawsze korzystałam z tanich linii (ryanair, wizz air), ale teraz znalazłam na whynotfly.pl promocję Lotu ( w dwie strony za nieco ponad 300 zł) i chciałam z niej skorzystać, ale oni latają na lotnisko de Gaulle’a, więc mam nadzieję, że będzie tak jak piszecie – bezproblemowo wink.gif

+Quote Post
podroznikWTR
post Nov 25 2011, 12:21 PM
Post #12

Miłośnik podróży
*

CYTAT(makensis @ Dec 17 2010, 10:08 PM) *
Dołożyć 150zł i można się skusić na Lufthanse i zarobić mile, bo samolot ma międzylądowanie w Mediolanie smile.gif

Dużo mil nie zarobisz, w najtańszej taryfie tylko 125 mil za segment sad.gif

--------------------
podróż dookoła świata - polscy podróżnicy
wycieczki do USA i warsztaty fotograficzne

+Quote Post
bylemtuitam
post Sep 5 2012, 06:53 PM
Post #13

Miłośnik podróży
*

Byłem w Paryżu już 2 razy i planuję kolejny - do tej pory latałem na Degaulla i uważam to za bardzo bezproblemowe rozwiązanie. Ale chyba teraz się skuszę na tańszą ofertę na lotnisko Beauvais (czy jakoś tam) i zobaczę, czy tez jest bez problemu.

A jeśli chodzi o dojazd z DeGaulla do centrum to dwa razy jechałem RER+metro i raz z centrum autobusem lotniskowym (ale chyba nie kosztował 15eur). I powiem szczerze, chociaż jestem fanem metra w paryżu to chyba na lotnisko ten autobus jest wygodniejszy.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 23rd July 2014 - 09:06 PM