• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Buty Hanwag, Opinie
Paolcia
post Aug 6 2010, 05:13 PM
Post #1

Zapalony wędrowiec
**

Grupa: Odyseusze

Szukam butów odpowiednich do turystyki zimowej w Tatrach i nie tylko, z mocowaniami do raków półautomatycznych. Słyszałam już pozytywne opinie o Hanwagach. Interesuje mnie konkretnie model Alaska:

http://sklep.taternik-sklep.pl/buty-hanwag...facturers_id=15

Czy ktoś z Was używał ich może, albo chociaż podobnego modelu tej firmy?
Albo macie może pomysł na podobne buty, ale w trochę niższej cenie smile.gif Chyba, że znacie jakiś sklep np. na Słowacji gdzie mogę je trochę taniej kupić, bo i tak będę w Tatrach we wrześniu to bym spróbowała kupić!

Bardzo proszę o opinie!
Z góry dzięki smile.gif

--------------------
"Życie nie jest mierzone liczbą oddechów, ale liczbą momentów, które zapierają nam dech w piersiach"
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Aug 6 2010, 05:13 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
Tomcio
post Aug 10 2010, 09:28 AM
Post #2

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(Paolcia @ Aug 6 2010, 06:13 PM) *
...Chyba, że znacie jakiś sklep np. na Słowacji gdzie mogę je trochę taniej kupić, bo i tak będę w Tatrach we wrześniu to bym spróbowała kupić!...

Znalazlem taniej na polnoc od Tatr ;-) => http://grappa.pl/product_info.php/cPath/126/products_id/1093
Probowalas je mierzyc? Nie wszystkim leza tak twarde buty.

+Quote Post
Paolcia
post Aug 10 2010, 02:57 PM
Post #3

Zapalony wędrowiec
**

No właśnie jeszcze nie... chciałam pochodzić we wrześniu po sklepach i najlepiej już we wrześniu lub na początku października kupić, żeby noga się trochę do nich przystosowała przed sezonem zimowym.
Ale patrząc na tą cenę coś czuję, że szybciej myknę do taternika żeby je przymierzyć to może udałoby się kupić taniej.
No i liczę jeszcze na jakieś opinie bo przyznaję, że jeszcze butów tej marki nie kupowałam, a to jest dla mnie już na tyle duży wydatek, że jednak wolałabym mieć chociaż jakąś pewność smile.gif

--------------------
"Życie nie jest mierzone liczbą oddechów, ale liczbą momentów, które zapierają nam dech w piersiach"

+Quote Post
Granturismo
post Aug 14 2010, 11:51 AM
Post #4

Urodzony obieżyświat

To nie są buty do turystyki zimowej. To uniwersalny but do letnich wędrówek z plecakiem. Zwykła gumowa podeszwa bez wcięć do zatrzaskiwania raków półautomatycznych. Do półautomatów przystosowany jest model Friction lub Crack Safety zwłaszcza, że oba występują w wersji Lady:
http://bakosport.pl/katalog/hanwag/produkt...er-friction-gtx
http://bakosport.pl/katalog/hanwag/produkt/crack-safety-gtx

Hanwag jako producent obuwia górskiego jest liderem na rynku niemieckim. Jest też dominującym butem w niemieckiej i austriackiej części Alp. Firma na pewno warta polecenia.

I - jak napisał Tomcio - zastanów się dobrze zanim kupisz buty alpejskie na sztywnej podeszwie. Mnie np. takie buty nie leżą i nawet najtrudniejsze zimowe trasy, tudzież wędrówki po lodowcach przechodzę w zwykłym Scarpa Mustang na raki paskowe.

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
Paolcia
post Aug 14 2010, 04:07 PM
Post #5

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(grzesiekodm @ Aug 14 2010, 10:51 AM) *
To nie są buty do turystyki zimowej. To uniwersalny but do letnich wędrówek z plecakiem. Zwykła gumowa podeszwa bez wcięć do zatrzaskiwania raków półautomatycznych.

No właśnie kierowałam się opisem zamieszczonym na stronie, który sugeruje, że jest to but to turystyki zimowej. A muszę buty kupić wcześniej niż na sezon zimowy, bo muszę je rozchodzić, wiadomo smile.gif

Głownie chodzi mi o to, ze wcześniej miałam bardzo dobre Lafumy GTX, ale jednak głównie do turystyki letniej... przechodziłam w nich już cztery lata, ale jednak okazało się, że mają za miękką podeszwę nawet do raków paskowych i dużym minusem jest brak otoku gumowego dookoła całego buta, tylko z przodu. Dlatego muszę poszukać lepszych butów do turystyki zimowej, zarówno w Karkonoszach jak i Tatrach.

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Aug 15 2010, 04:06 PM
Post #6

Urodzony obieżyświat

Czy oby nie za bardzo kombinujesz z tymi butami wink.gif

Kupowanie butów na sztywnej podeszwie pod raki półautomaty do chodzenia po Karkonoszach to przerost formy nad treścią. Przecież w tych górach nie ma nawet gdzie w rakach pochodzić. Co innego Tatry ale żeby od razu specjalne buty na tą okazję kupować? Gumowy otok ma zastosowanie w turystyce wysokogórskiej - na lodowcach, piarżyskach i trasach pozaszlakowych czyli tam, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia buta. W Tatrach a tym bardziej Karkonoszach szlaki prowadzą ścieżkami, często wybrukowanymi kamieniami, więc po co takie buty? Poza tym buty przystosowane do raków mają bardzo sztywne podeszwy i generalnie są niewygodne. To trochę tak jakbyś chodziła w butach narciarskich. Mają gwarantować bezpieczeństwo w lodzie i skrajnych warunkach ale na Beskidy czy Góry Izerskie zupełnie się nie nadają.

Rozważ kupno butów uniwersalnych, w których będziesz mogła śmigać po okolicznych lasach ale jak zajdzie potrzeba to zdobędziesz w nich wszystkie alpejskie czterotysięczniki. Przykładem niech będzie Scarpa Nepal Lady - niesamowicie trwałe, wygodne, samo oczyszczająca się podeszwa z ostrymi krawędziami i gumowy otok dla pełnej satysfakcji wink.gif http://www.weld.pl/SCARPA-NEPAL-LADY,,1740.html Oczywiście do takich raków musisz mieć raki paskowe. Jeśli jednak zdecydowanie wykluczasz paskowe, to sugeruje od razu zakup butów na raki automatyczne. To już sprzęt do najcięższych zastosowań.

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
Paolcia
post Aug 15 2010, 10:54 PM
Post #7

Zapalony wędrowiec
**

Dzięki bardzo za rady... właśnie o to mi chodzi, żeby buty miały zastosowanie zimą zarówno w Tatrach jak i Karkonoszach... (no raczej nie stać mnie na dwie oddzielne pary smile.gif A i żebym za rok mogła w nich myknąć w Alpy czy na Jabala...

Jeśli chodzi o otok to sama się w tym roku przekonałam w Tatrach, że jednak lepiej byłoby żeby był na całej długości buta...

Jeszcze raz dzięki, a nad tymi Scarpami na pewno poważnie się zastanowię smile.gif

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Aug 30 2010, 12:31 PM
Post #8

Urodzony obieżyświat

Jak już coś kupisz i trochę pochodzisz to podziel się swoimi spostrzeżeniami na forum.

--------------------

+Quote Post
Paolcia
post Aug 30 2010, 03:20 PM
Post #9

Zapalony wędrowiec
**

Jak tylko wrócę z Jury i Tatr pod koniec września idę pochodzić po sklepach, chcę je kupić nie później nić do końca września żeby zdążyły się stopy do nich przyzwyczaić... na pewno wtedy podzielę się spostrzeżeniami.

--------------------

+Quote Post
anthubis12
post Nov 19 2011, 10:16 PM
Post #10

Miłośnik podróży
*

Odchodzę trochę od tematu ale bardzo zaciekawiła mnie opinia użytkownika o nicku grzesiekodm, jestem przed podobnym dylematem mianowicie kupna butów w tatry i beskidy w sezonie zimowym, choć zdaje sobie sprawę ze będę ich używał tez w leci (nie przy +30)zastanawialem sie nad dwoma pozycjami Mammut - Monolith GTX lub LA SPORTIVA Trango S Evo GTX czy to przesada wybierac takie buty. obecnie używam Chiruca Pirineos mam bardzo dobre zdanie o nich jednak dla mnie są za miękkie :/

+Quote Post
Granturismo
post Nov 20 2011, 04:10 PM
Post #11

Urodzony obieżyświat

To może zacznę od tego... Mam buty Mammut Monolith GTX. Brakuje mi cenzuralnych słów, żeby opisać jaki to syf! Buty zdarły się po trzech wyprawach w góry! To się w głowie nie mieści! Do tego arogancja ze strony importera (firmy UNI SPORT), który odrzucił reklamację argumentują to tym, że buty się zużyły! Jakby były dobre to by się nie zużyły w tak krótkim czasie! Z ostatniej wyprawy zostałem zmuszony wrócić wcześniej do domu, bo w butach zrobiły się takie dziury na czubach, że kamienie wpadały do środka, co uniemożliwiało jakąkolwiek wędrówkę! Jedyne co mogę polecić to trzymać się z dala od tych butów, a tym bardziej od firmy, która je dystrybuuje w Polsce! Po zakończeniu sprawy w sądzie podzielę się szczegółowymi informacjami. Tymczasem odsyłam do wątku, w którym podzieliłem się już swoją opinią: http://www.beskidzkie.fora.pl/sprzet,19/bu...dalej,3977.html Watek dla wszystkich, którzy mają problem z uznaniem reklamacji przez producentów/dystrybutorów.

La SPORTIVA Trango S Evo GTX to kolejny model, który rozważam kupić (popatrz jak to się wszystko składa wink.gif ) Buty mają świetną prasę ale jak będą sprawdzać się na moich stopach, tego nie wiem. Warto w tym miejscu wspomnieć o jeszcze jednym technicznym modelu - Scarpa Charmoz GTX. To fajny but, a przede wszystkim przyjazny dla konsumenta importer (firma Himalsport).
W obu modelach da się chodzić tak po Alpach (do tego są przeznaczone), Tatrach jak i Beskidach. Ja lubię twarde buty bo nie robią mi się w nich odgniaty na stopach. Trzeba jednak liczyć się z pewnym dyskomfortem za sprawą usztywnianych podeszew. Wszak to buty wysokogórskie przeznaczone do raków półautomatycznych. Zabieranie ich w Beskidy to tak jak jazda kolarką po plaży...

--------------------

+Quote Post
machoney
post Nov 21 2011, 03:47 PM
Post #12

Urodzony obieżyświat

Grupa: OdysseiMod

Grześku przypalałeś je nad ogniskiem ??? blink.gif

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Nov 21 2011, 09:57 PM
Post #13

Urodzony obieżyświat

Nie żartuj sobie... sad.gif
Naprawdę buty tak się zdarły od normalnego chodzenia. I tylko trzy większe wyprawy, żadnych extrem. Zresztą i tak mam rękę po osteotomii, więc nawet się nie wspinam. Ot, po prostu typowe alpejskie trekkingi.

--------------------

+Quote Post
machoney
post Nov 22 2011, 12:20 PM
Post #14

Urodzony obieżyświat

Nie żartuję... jestem po prostu w szoku...

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Nov 22 2011, 03:31 PM
Post #15

Urodzony obieżyświat

Wiem, rozumiem...
W tym większym szoku byli rzeczoznawcy, którzy robili ekspertyzy.
Dla porównania dodam, że wcześniej chodziłem w butach Scarpa Mustang GTX. Były ze mną na 23 wyprawach i kilkudziesięciu dłuższych lub krótszych wyjazdach w pobliskie góry (głównie Słowacja). Scarpy do tej pory nie przemakają, nie mają zdartej podeszwy, nie puściły w nich szwy. A Mammuty...? Po prostu brak słów!

--------------------

+Quote Post
machoney
post Nov 22 2011, 04:22 PM
Post #16

Urodzony obieżyświat

Kurcze to jakieś zwykłe "tescowe" buty wytrzymałyby lepiej te trzy wyjazdy. Czegoś takiego nie widziałem nigdy.

Kierujesz sprawę do sądu ?

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Nov 22 2011, 05:01 PM
Post #17

Urodzony obieżyświat

No rzecz jasna! Przecież nie mogę godzić się na takie traktowanie!
Już nawet nie chodzi o same buty, a o sposób w jaki zostałem potraktowany! To produkt specjalistyczny i nie ma prawa rozpaść się w tak krótkim czasie! A nawet jeśli coś poszło nie tak, to trzeba zachować jakiś szacunek do klienta, zaproponować jakieś rozwiązanie, ugodę. Nie można kazać się komuś walić na ryj! Na Boga, tak się nie robi! To nie był prezent, ja im dałem za to swoje pieniądze! Nie musiałem tego robić, mogłem kupić Scarpę lub La Sportivę ale zaufałem im. I co...?

--------------------

+Quote Post
machoney
post Nov 22 2011, 05:06 PM
Post #18

Urodzony obieżyświat

Daj znak kiedyś jak to się skończyło.
Powodzenia !

--------------------

+Quote Post
anthubis12
post Nov 24 2011, 10:06 PM
Post #19

Miłośnik podróży
*

Witam
uff o mały włos a bym kupił ten buty, dzięki za opinie na ich temat jest to w zasadzie pierwsza konkretna z jaka się spotkałem a pytałem już na paru forach.
Bardzo zaciekawiły mi zaproponowane przez Ciebie Scarpa Charmoz GTX zamierzam się wybrać w najbliższym czasie by sprawdzić jak leżą na stopie.

+Quote Post
Zinette
post Oct 22 2013, 04:10 PM
Post #20

Miłośnik podróży
*

Czy ktoś z Was szuka całorocznych butów trekkingowych?

Mam do odsprzedania buty HANWAG, damskie, rozmiar 39.

Są świetnej jakości, mogą to potwierdzić posiadacze butów tej firmy. Cena do ustalenia.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 1st August 2014 - 04:54 PM