• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Liban - Wrzesień 2010
Gosg
post Jun 25 2010, 06:03 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Witam!
Postanowiłam skorzystać z faktu, iż LOT uruchomił bezpośrednie rejsy do Bejrutu w przystępnej cenie i poważnie wziąć pod uwagę ten kierunek.
Termin - wrzesień.
Czas myślę że tydzień, max 10 dni.
Główny zamysł - większą część czasu chciałabym spędzić w stolicy, żeby wczuć się w klimat smile.gif no ale oczywiście zależy mi aby zobaczyć najważniejsze miasta.
I teraz parę pytań do tych, co mieli już okazję odwiedzić Liban smile.gif
Czy bezpieczne jest podróżowanie po tym kraju dwóch młodych, całkiem ładnych wink.gif dziewczyn bez męskiego towarzystwa? (czytałam, że w Bejrucie raczej nie ma się czego obawiać, a co w pozostałych rejonach?)
Jaki jest koszt zakwaterowania w hotelu/pensjonacie bez specjalnych luksusów, ale żeby karaluchy nie biegały wink.gif?
Czy ewentualnie ktoś mógłby dać namiar na jakieś noclegi?
Będę również wdzięczna za inne przydatne informacje dotyczące transportu, jedzenia, miejsc szczególnie wartych zobaczenia itp

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Jun 25 2010, 06:03 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
Scarto
post Jun 25 2010, 08:26 PM
Post #2

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Gosg @ Jun 25 2010, 05:03 PM) *
Czy bezpieczne jest podróżowanie po tym kraju dwóch młodych, całkiem ładnych wink.gif dziewczyn bez męskiego towarzystwa?

To nigdy i nigdzie nie jest bezpieczne..

CYTAT(Gosg @ Jun 25 2010, 05:03 PM) *
...żeby karaluchy nie biegały wink.gif?

W Bejrucie podobnież sprawdza się LP - opinia Austriaków. Ja nie korzystałem i spałem w towarzystwie la Cucaracha smile.gif

Bejrut jest chyba jednym z bezpieczniejszych miast na Bliskim Wschodzie biggrin.gif

+Quote Post
jacekw.
post Jun 28 2010, 02:38 PM
Post #3

Zapalony wędrowiec
**

jesli chodzi o bezpieczenstwo - to raczej unikajcie dzielnic uchodzcow palestynskich,
my gdy tam sie znalezlimy , zasugerowana nam pochowac aparaty i jak najszybciej (taxi) wyniesc sie do turystycznych czesci. Na ulica wojsko to widok normalny.
W czesci turystycznej i rejonach promenady spokoj.

taksowki - ceny rzucaja z kosmosu, niewazne gdzie chcesz jechac to wolaja 10$ lub 10000LBP
oczywiscie jak sie targujesz to placisz duzo mniej

Co do noclegow to LP.

z okolic to polecam Byblos (fajnie tam jest wieczorem) dojechac mozna tanimi busami

--------------------

+Quote Post
rozmaryn
post Jul 18 2010, 01:52 PM
Post #4

Miłośnik podróży
*

Liban jest tak mały, że w 10 dni można bez większych problemów odwiedzić większość fajniejszych miejsc w kraju: Tripolis, Byblos, dolina Kadisz, Tyr, Sydon, Baalbek, no i oczywiście Bejrut. Stolica niestety, jak to zwykle bywa, jest najdroższa, ale da się przeżyć smile.gif

Ciekawy i dość wyczerpujący artykuł o Libanie był na www.logo24.pl. Nie pamiętam teraz dokładnie linku, ale łatwo znajdziesz.

Generalnie bezpiecznie (acz do obecności wojska i ciężkiego sprzętu militarnego na ulicach trzeba się przyzwyczaić), ludzie przyjaźni i pomocni. Kraj zdecydowanie warty odwiedzenia smile.gif

--------------------

+Quote Post
Mgae4
post Jul 27 2010, 05:51 PM
Post #5

Miłośnik podróży
*

Hej
A kiedy planujecie ten wyjaz? ja lecę 28.08- 7.09 i szukam kogos do towrzystwa, w grupie zawsze raźniej:)
mam 32 lata

Mgae4
olou2@op.pl

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20th September 2014 - 02:53 AM