• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Tunezja
sylcia
post Jun 25 2010, 04:18 PM
Post #1

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

tongue.gif Hej. We wrześniu z narzeczonym wybieramy się do Tunezja. Proszę doradzcie mi do jakiej miejscowości Hammamet czy Monastir czy moze Sousse? Jaki wybrać hotel?(chodzi o 4* z All) chodzi o to żeby było dobre jedzenie,czysto,obsługa miła,komunikatywna,bezpiecznie i w okolicy ładnie. Czysta plaż,leżaki na plaży. Będziemy tam pierwszy raz więc powiedzcie na co uważać... Wspomne tez że wybieramy się tam z biurem Ferio Travel-może na temat tego biura jesteście coś w stanie napisac? warto?Dzieki:*
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Jun 25 2010, 04:18 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
ChillOutTravel
post Jun 25 2010, 04:36 PM
Post #2

Urodzony obieżyświat

Cześć,

Kilka zdjęć z Sousse. Co chcesz w Tunezji robić ? Leżeć plackiem przy hotelowym basenie ? a może wybrać się Jeep'em na Saharę ?

--------------------
wynajem autokarów, podróże czy snowboard. Urlop ? wczasy ? może tanie noclegi ? wyspy + chill out = beautiful voices

+Quote Post
sylcia
post Jun 25 2010, 04:43 PM
Post #3

Miłośnik podróży
*

CYTAT(sylcia @ Jun 25 2010, 04:18 AM) *
tongue.gif Hej. We wrześniu z narzeczonym wybieramy się do Tunezja. Proszę doradzcie mi do jakiej miejscowości Hammamet czy Monastir czy moze Sousse? Jaki wybrać hotel?(chodzi o 4* z All) chodzi o to żeby było dobre jedzenie,czysto,obsługa miła,komunikatywna,bezpiecznie i w okolicy ładnie. Czysta plaż,leżaki na plaży. Będziemy tam pierwszy raz więc powiedzcie na co uważać... Wspomne tez że wybieramy się tam z biurem Ferio Travel-może na temat tego biura jesteście coś w stanie napisac? warto?Dzieki:*

I polezec na plaży i zwiedzac.

+Quote Post
sylcia
post Jun 25 2010, 05:21 PM
Post #4

Miłośnik podróży
*

CYTAT(ChillOutTravel @ Jun 25 2010, 04:36 AM) *
Cześć,

Kilka zdjęć z Sousse. Co chcesz w Tunezji robić ? Leżeć plackiem przy hotelowym basenie ? a może wybrać się Jeep'em na Saharę ?

Najlepiej to i to:)

+Quote Post
tomnow
post Jun 27 2010, 02:54 PM
Post #5

Zapalony wędrowiec
**

W Sousse byłem dwa razy - ciekawe miasto, miła plaża. Co do hotelu nie wypowiadam się, bo z założenia korzystam z tanich i bez "ALL", gdyż traktuję je jako bazę wypadową. Jeśli zamierzacie zwiedzać Tunezję to polecam wynajęcie samochodu w lokalnej wypożyczalni (mały już od ok. 50 pln/dzień) Drogi są świetne, benzyna tania, a hotel poza wybrzeżem można dostać za ok. 100 zł/2 osoby (ze śniadaniem i kolacją!). Trochę o Tunezji zamieściłem na http://www.odyssei.com/pl/travel-article/18244.html.

Miłego pobytu i zwiedzania - bo do siedzenia na miejscu służy dom a nie wyjazdy rolleyes.gif

+Quote Post
oczywiste
post Jul 12 2010, 09:08 PM
Post #6

Miłośnik podróży
*

Byłam w tych 3 miastach i polecam Sousse.Wszystkie sa piękne, ale z Sousse będziecie mieli wszędzie blisko i do Monastyru i do Portu El Kantaour i możecie pojechać pociągiem do Tunisu, Kartaginy. Dużo możliwości. Samo Sousse to dzień zwiedzania minimum. Koniecznie wychodźcie do miasta jak juz biedzie ciemno, jest cudownie, tłumy Tunezyjczyków i turystów. To miasto tętni życiem. Jeśli macie kasę to polecam 2 dniowa wycieczkę na Saharę - dużo do zobaczenia. Co do hotelu to polecam wejść na google earth i tam wybrać, bo widać, co sie wybiera, ja byłam w Marhabie *4 -polecam, leży nad samym morzem w wielkim ogrodzie i 2 innymi hotelami. Dużo opisów hoteli jest w portalu HolidayCheck. Trzeba tylko uważać, bo tam nie brak malkontentów, którzy po to wyjeżdżają, aby wytropić i porobić zdjęcia niedociągnięć w hotelach.

Załączony plik
Dodany plik   ( 83.98k ) Liczba pobrań: 28

+Quote Post
oczywiste
post Jul 12 2010, 09:11 PM
Post #7

Miłośnik podróży
*

Kolory zdjęcia które załączyłam są autentyczne - warto zobaczyć na własne oczy rolleyes.gif

+Quote Post
ixou
post Jul 12 2010, 09:24 PM
Post #8

Miłośnik podróży
*

a ja polecam hotel Prima Life Karawan *** +

naprawdę fajny hotel położony w centrum Sousse w naprawdę fajnej cenie

może się mylę ale Ferio Travel jest chyba agentem i lecicie z innym biurem ;-)

+Quote Post
ChillOutTravel
post Jul 12 2010, 10:47 PM
Post #9

Urodzony obieżyświat

Ja podobnie jak @tomnow

Jeśli już hotel, to tani i bez jacuzzi w pokoju. Polecam hotel Kaiser w Sousse, czysto, sympatycznie, blisko do morza i mediny. Aha, jedzenie - dobre.

--------------------
wynajem autokarów, podróże czy snowboard. Urlop ? wczasy ? może tanie noclegi ? wyspy + chill out = beautiful voices

+Quote Post
tomnow
post Jul 20 2010, 07:43 PM
Post #10

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(ixou @ Jul 12 2010, 10:24 PM) *
a ja polecam hotel Prima Life Karawan *** +

naprawdę fajny hotel położony w centrum Sousse w naprawdę fajnej cenie

może się mylę ale Ferio Travel jest chyba agentem i lecicie z innym biurem ;-)

Hotel Prima LIfe Karawan - byłem w nim 2 razy - ostatnio na wiosnę tego roku. Trzy gwiazdki to on ma na warunki tunezyjskie, w Polsce pewnie dostałby ledwie 2 gwiazdki. Dużym minusem tego hotelu jest to, że z jednej strony przylega do ruchliwej ulicy, a z drugiej - wprawdzie jest widok na morze, ale też conocne dyskoteki do ok. 2-giej w nocy. W sezonie do tego dochodzą animacje. No i niestety trzeba się przygotować na mało urozmaicone jedzenie.

+Quote Post
Trotter
post Jul 21 2010, 09:49 AM
Post #11

Zapalony wędrowiec
**

Jeśli wynajmiecie samochód (ktoś pisał że można za 50zł- ja tak tanio nie znalazłem). To zwiedzicie całą Tunezję sami i za niewielkie pieniądze. To mały kraj i wszędzie szybko dojedziecie. Dobre drogi, zazwyczaj puste. Jeśli jedziecie na 2 tygodnie to zdążycie zobaczyć cały kraj i poleżeć na plaży.

+Quote Post
darla13
post Nov 14 2010, 02:31 PM
Post #12

Miłośnik podróży
*

Te trzy miejscowości które wymieniłaś znajdują się blisko siebie, a z poruszaniem się między nimi nie ma żadnego problemu - tunezyjskie busiki albo tuk tuki...Ja polecam Port el Kantaoui, to jest jedna z najładniejszych miejscowości, fakt, że nastawiona zupełnie na turystów i do zwiedzania za dużo nie ma, ale jest bardzo blisko Sousse, Monastiru - świetna medina w Sousse, i bardzo ładne plaże w Monastirze. Samochodem jeździć po Tunezji nie próbowałam, ale korzystałam z ofert lokalnych biur podróży, które są niemal na każdej ulicy w mieście i walczą o turystów. Jeśli chodzi o wycieczki fakultatywne biura podróży z którym wyjeżdżasz, to możesz przepłacić, więc lepiej skorzystać z oferty tubylców, organizacja jest ok, a można zaoszczędzić ok. 50$. Godne polecenia są kilkudniowe wycieczki na Saharę.

--------------------
Podróże sentymentalne wymagają odwagi. Uświadamiają nam, że po dawnych emocjach nie ma już śladu

+Quote Post
marcing14
post Feb 13 2012, 11:24 PM
Post #13

Miłośnik podróży
*

W Tunezji to same piaski są. Już lepiej wybrać się do Egiptu, to przynajmniej piramidy można pooglądać.

--------------------
moje podróże, m.in. Chiny, Mongolia

+Quote Post
machoney
post Feb 14 2012, 11:18 AM
Post #14

Urodzony obieżyświat

Grupa: OdysseiMod

CYTAT(marcing14 @ Feb 13 2012, 11:24 PM) *
W Tunezji to same piaski są. Już lepiej wybrać się do Egiptu, to przynajmniej piramidy można pooglądać.

Jakieś skały też tam są, nawet na Wiki można znaleźć wink.gif
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=...=20081229121934

--------------------

+Quote Post
tomnow
post Feb 15 2012, 08:55 AM
Post #15

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(machoney @ Feb 14 2012, 11:18 AM) *
Jakieś skały też tam są, nawet na Wiki można znaleźć wink.gif
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=...=20081229121934

I trochę zabytków, zieleni, i innych ciekawych miejsc
http://www.odyssei.com/pl/travel-article/18244.html
tomnow

+Quote Post
turzone
post Apr 14 2012, 12:27 PM
Post #16

Miłośnik podróży
*

W sierpniu byłem z rodzinką w Sousse. Bardzo ładna miejscowość. Zamieszkaliśmy w hotelu Orient Palace. Bardzo ładny hotel chodz strefa spa jest z poczatku lat 90. Co do obsługi to było róznie . Trzeba zauwazyć że był to okres ramadanu. Obsługa w ciągu dnia nie była z byt miła nawet gdy dostawali napiwki. Mieliśmy wykupione All i nie żałujemy. Do godz 24 mielismy w ofercie all whiski wódka piwo i wino. Piwo całkie przyzwoite. W dyskotece hotelowej 07 Absoluta kosztowało 700zł a jakas wódka Algierska albo jakos tak ok 200zł za 07. Ogólnie w hotelach czysto ale niestety poza hotelem masakra.. Pełno smieci i natrętów wciskających wszystko co sie da. Na kazdym narozniku oferują różnego rodzaju używki. Co tylko sobie zazyczysz. Taksowki bardzo tanie ale trzeba uważac . Z hotelu do Sousse można zapłacić od 6 do 20zł . Ale to i tak nie jest jakos specjalnie dużo...
W razie pytań służe pomocą

+Quote Post
turzone
post Apr 14 2012, 12:45 PM
Post #17

Miłośnik podróży
*

CYTAT(Trotter @ Jul 21 2010, 10:49 AM) *
Jeśli wynajmiecie samochód (ktoś pisał że można za 50zł- ja tak tanio nie znalazłem). To zwiedzicie całą Tunezję sami i za niewielkie pieniądze. To mały kraj i wszędzie szybko dojedziecie. Dobre drogi, zazwyczaj puste. Jeśli jedziecie na 2 tygodnie to zdążycie zobaczyć cały kraj i poleżeć na plaży.

Z tym autem to raczej nie jest dobry pomysł. W tym kraju przepisy ruchu drogowego to fikcja. Ludzie jężdza jak chcą.Nie przestrzegają żadnych zasad. . Wiecznie trąbią. i co najważniejsze jezeli dojdzie do kolizji to ty jestes winien jako obcokrajowiec. "po co przyjeżdzałeś.Jak bys nie przyjechał to by kolizji nie było"

+Quote Post
tomnow
post Apr 15 2012, 08:02 PM
Post #18

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(turzone @ Apr 14 2012, 01:45 PM) *
Z tym autem to raczej nie jest dobry pomysł. W tym kraju przepisy ruchu drogowego to fikcja. Ludzie jężdza jak chcą.Nie przestrzegają żadnych zasad. . Wiecznie trąbią. i co najważniejsze jezeli dojdzie do kolizji to ty jestes winien jako obcokrajowiec. "po co przyjeżdzałeś.Jak bys nie przyjechał to by kolizji nie było"

Turzone - wierz mi, że po Tunezji jeździ się całkiem bezpiecznie (przynajmniej tak było przed rewolują).A policja była wielce pomocna.

+Quote Post
fastfoodworld
post Apr 17 2012, 04:25 PM
Post #19

Zapalony wędrowiec
**

Ja również polecam Sus, a do tego wycieczkę jakąś objazdówkę dwudniówkę. W dwa dni można i Atlas zobaczyć, i kawałek pustyni i bardzo ładne i ciekawe miasto Kairouan i nawet to jezioro, co wyschło.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 3rd September 2014 - 07:59 AM