• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Nairobi, czy warto?
gosiek_wawa
post Jun 23 2010, 09:36 PM
Post #1

Wytrawny wojażer

Grupa: Odyseusze

Jako iż wybieram się do Kenii i mam jeden luźniejszy dzień, zastanawiam się czy przeznaczyć go na Nairobi, czy też lepiej szybko ruszyć dalej? Czy jest tam coś, czego warto poszukać i zobaczyć ?smile.gif Będę wdzięczna za opinie.
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Jun 23 2010, 09:36 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
Trotter
post Jun 23 2010, 11:54 PM
Post #2

Zapalony wędrowiec
**

Moim zdaniem nie warto. Jeśli zostanie Ci wolny czas, możesz pojechać nawet na jednodniowe safari. Mogę polecić firmę "gametrackerssafaris". Mają siedzibę w Nairobi.

+Quote Post
anszu
post Jun 24 2010, 07:42 PM
Post #3

Miłośnik podróży
*

Moim zdaniem też nie warto, nie ma kompletnie nic ciekawego. O wiele bardziej podobała mi się Mombasa:) i Ocean Indyjski wink.gif

+Quote Post
fasolacork
post Jun 26 2010, 04:35 PM
Post #4

Miłośnik podróży
*

ZDECYDOWANIE NIE WARTO Nairobii jest NAJGORSZYM miastem w jakim kiedykolwiek byłem.

+Quote Post

KaLip
post Jul 1 2010, 08:57 AM
Post #5

Miłośnik podróży
*

Może i lepiej szybko uciec z Nairobi, ale jeśli już zostaniesz to możesz przejechać się do Muzeum Karen Blixen, Centrum żyraf oraz do miejsca, którego nazwy w tej chwili nie pamiętam, ale wpuszczą cię np. do klatki z młodymi gepardami:-)

pzdr

+Quote Post
Czapla
post Aug 12 2010, 02:11 PM
Post #6

Zapalony wędrowiec
**

A ja się nie zgadzam. Oczywiście, zależy co Cię interesuje. Mi się Nairobi bardzo podobało, spędziłem tam tydzień - to może trochę dużo, ale dwa dni są w sam raz. Polecam świetne muzeum kolei, polecam spacer po centrum - angielska kolonialna architektura. Naprawdę mi się podobało. Muzeum Karen Blixen - ładne miejsce ale drogie. To z kolei można sobie odpuścić. Tak uważam.

Zapraszam na mój blog: wpis o Nairobi (http://roweremprzezafryke.blox.pl/html/1310721,262146,20.html?27), ale też ogólnie o Kenii i Afryce. W razie pytań proszę o mejla.

--------------------

+Quote Post
SAMAKI
post Sep 2 2010, 02:23 PM
Post #7

Miłośnik podróży
*

CYTAT(fasolacork @ Jun 26 2010, 03:35 PM) *
ZDECYDOWANIE NIE WARTO Nairobii jest NAJGORSZYM miastem w jakim kiedykolwiek byłem.

Muszę bronic swoje miasto! Nairobi jak każda inna stolica ma swoje urokliwe miejsca. Jeśli ktoś chce pospacerować, zakupy robić, odwiedzić największe park, Nairobi National Park, Snake Park, Gyraffe Center itd czemu nie. Ale jeśli chcesz odpocząc od tego hałasu to też polecam, trzymaj daleka z Nairobi. Jeśli nie odpowiada jednej osoby, nie warto odradzić beż uzasadnienie. Urodzone i wychowane w Nairobi wiem co mowię.

+Quote Post
Tribudragon
post Oct 6 2010, 05:08 PM
Post #8

Miłośnik podróży
*

CYTAT(gosiek_wawa @ Jun 24 2010, 03:36 AM) *
Jako iż wybieram się do Kenii i mam jeden luźniejszy dzień, zastanawiam się czy przeznaczyć go na Nairobi, czy też lepiej szybko ruszyć dalej? Czy jest tam coś, czego warto poszukać i zobaczyć ?smile.gif Będę wdzięczna za opinie.

Bylem w Nairobi wielokrotnie.

Najlepiej jest unikac Nairobi, jesli to mozliwe. Nic tam nie ma specjalnego ( chyba, ze zakupy na Masajskim targu ) i miasto bywa niebezpiecznie nawet w dzien.

Znam osobiscie kilka osob oskubanych w Nairobi.

--------------------
W poszukiwaniu czarnego mnicha.

Wyruszam w trasy z Bangkoku.

+Quote Post
fasolacork
post Oct 9 2010, 10:48 AM
Post #9

Miłośnik podróży
*

CYTAT(SAMAKI @ Sep 2 2010, 02:23 PM) *
Muszę bronic swoje miasto! Nairobi jak każda inna stolica ma swoje urokliwe miejsca. Jeśli ktoś chce pospacerować, zakupy robić, odwiedzić największe park, Nairobi National Park, Snake Park, Gyraffe Center itd czemu nie. Ale jeśli chcesz odpocząc od tego hałasu to też polecam, trzymaj daleka z Nairobi. Jeśli nie odpowiada jednej osoby, nie warto odradzić beż uzasadnienie. Urodzone i wychowane w Nairobi wiem co mowię.

Przyjacielu , możesz bronic swojego miasta - ja zdania nie zmienię. W Nairobi 4 kobiety które poznałem bliżej okazały się prostytutkami , gościu który mnie potracił swoim autem wyzwał mnie od kut...ow po zwróceniu mu uwagi , generalnie głośno , gęsto , brudno i do dupy.... po kilku minutach było ok , a po kilku godzinach wsiadłem w autobus do Kampali w Ugandzie aby nie zostawać na noc w Nairobi . W Kampali ludzie okazali się mili , na ulicy spokojniej , a miejscowe dziewczyny okazały się ciekawe a nie "napalone". Aczkolwiek generalnie poza Nairobi Kenia to bardzo ciekawy kraj. Pozdrawiam

+Quote Post
Hardclimb
post Jan 14 2011, 08:22 PM
Post #10

Miłośnik podróży
*

Zawsze warto, alee trzeba chcieć. Na największym targu jest międzynarodowa knajpa z super jedzeniem. Uwaga na brud i smród ale jest ok. Warto odwiedzić największy w Nairobii park który jest pełny studentów i niebieskich ptaków. nie daj się namówić na trawę bo to czasem policyjni naganiacze. Poza tym księgarnia Kapuścińskiego na rogu naprzeciw .... teraz nie wiem hilton czy marriot ale poznasz bo tylko tam są mcdonalds i chyba kfc. Trzeba uważać przy wjeździe i wyjeździe z lotniska bo czasem wojskowym odbija i jest nie wesoło. Ale paczka papierosów często rozbraja sytuację. To tyle . Pozdrawiam

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 17th April 2014 - 01:58 AM