• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

78 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> TAJLANDIA - wszystko o tym kraju - raju :), ceny, noclegi, jedzenie, transport, zwiedzanie, rady, ciekawostki
Jacek Stefanski
post Feb 19 2009, 10:52 AM
Post #21

Zapalony wędrowiec
**

Grupa: Odyseusze

Witaj,
ja korzystałem z bankomatów i okazało się, że osiągnąłem lepszy przelicznik niż kiedy kupiłem dolary w Polsce i później je wymiałem na bahty. Ale oczywiscie nierkoniecznie teraz tak musi byc.

Hotel pyszny, nigdy w Azji w takim nie spałem rolleyes.gif
pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Feb 19 2009, 10:52 AM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
vous_etes
post Feb 19 2009, 12:06 PM
Post #22

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(Eveline @ Feb 18 2009, 11:41 PM) *
A co do Kao Sarn Road to już mnie przekonaliście smile.gif Znalazłam nawet jakiś przyjemny hotelik 5 minut stamtąd smile.gif
http://www.lamphuhouse.com/ - co sądzicie?

W ogóle to okolica tego hotelu to fajna miejscówka - w tym akurat nocował mój kolega - było spoko, w okolicy też sporo ciekawych opcji. Rejon pomiędzy Kho San Rd a rzeką jest nieco bardziej cichy i czysty niż samo kho san rd, i też nieco tańszy. Dobry wybór.

jeśli chodzi o prowizję za wypłatę z bankomantu, to zależy od banku. Z citibanku nie ma żadnych opłat, widziałem pojedyncze bankomaty citi w BKK, w Singapurze jest ich całkiem sporo.

Nie wiem, jak konta innych banków zagranicznych - też mogą mieć zniesione prowizje.

+Quote Post
Eveline
post Feb 19 2009, 12:25 PM
Post #23

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Jacek Stefanski @ Feb 19 2009, 10:52 AM) *
Witaj,
ja korzystałem z bankomatów i okazało się, że osiągnąłem lepszy przelicznik niż kiedy kupiłem dolary w Polsce i później je wymiałem na bahty. Ale oczywiscie nierkoniecznie teraz tak musi byc.

Hotel pyszny, nigdy w Azji w takim nie spałem rolleyes.gif
pozdrawiam

No i ten hotel jest chyba też i w przyzwoitej cenie smile.gif
A co do bankomatów, to zawsze jak wypłacałam pieniądze w innych krajach, to płaciłam dość dużo pieniędzy za wypłacanie z bankomatów.

--------------------
"Ten, kto błądzi, odkrywa nowe szlaki"
Nils Kjær

I ♥ BALI

+Quote Post
Eveline
post Feb 19 2009, 12:45 PM
Post #24

Urodzony obieżyświat

CYTAT(vous_etes @ Feb 19 2009, 12:06 PM) *
W ogóle to okolica tego hotelu to fajna miejscówka - w tym akurat nocował mój kolega - było spoko, w okolicy też sporo ciekawych opcji. Rejon pomiędzy Kho San Rd a rzeką jest nieco bardziej cichy i czysty niż samo kho san rd, i też nieco tańszy. Dobry wybór.

jeśli chodzi o prowizję za wypłatę z bankomantu, to zależy od banku. Z citibanku nie ma żadnych opłat, widziałem pojedyncze bankomaty citi w BKK, w Singapurze jest ich całkiem sporo.

Nie wiem, jak konta innych banków zagranicznych - też mogą mieć zniesione prowizje.

No to miejscówka na nocleg zaplanowana smile.gif Nie wiem czy rezerwować przez internet czy na miejscu.
O prowizje to się dowiem, ale nawet w PL jak wypłacam z bankomatu, który nie na należy do mojego banku, to płacę za to dodatkowe pieniądze.

Czy w drodze z Bangkoku na wyspy są też jakieś ciekawe miejsca do zobaczenia?

--------------------
Nils Kjær

I ♥ BALI

+Quote Post
vous_etes
post Feb 19 2009, 05:23 PM
Post #25

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(Eveline @ Feb 19 2009, 12:45 PM) *
O prowizje to się dowiem, ale nawet w PL jak wypłacam z bankomatu, który nie na należy do mojego banku, to płacę za to dodatkowe pieniądze.

Zależy od banku, za wypłaty z bankomatów nie Citibanku też bym płacił prowizje. ostatnio WBK miał chyba jakąś opcję w kontach, że wypłaty na całym świecie za free, tylko nie jestem pewny, czy a. to był wbk b. czy to ciągle obowiązuje.

+Quote Post
makensis
post Feb 19 2009, 11:35 PM
Post #26

Wytrawny wojażer

W BZWBK nadal mają tylko, że już jedną zgubiłem VISE tongue.gif Poza tym za free wypłat dokonamy poprzez karty zakupione w Alior Bank(jeśli dożyje końca kryzysu) i ING(również z kłopotami).

--------------------

+Quote Post
diste
post Feb 19 2009, 11:55 PM
Post #27

Doświadczony globtroter

moim zdaniem mimo wszystko bardziej oplaca sie wyplacac z bankomatu. nalezy po prostu wyplacac wieksze kwoty typu po 5000 czy 10000 bahtow i wtedy na pewno wyjdzie to wszystko lepiej ppo prowizjach niz wymienianie w kantorach w polsce czy w bangkoku. na khao sarn road i na lotnisku o dobrych kursach to zapomnij a i watpie ze polska walute przyjmuja, chyba ze masz USD...

--------------------
[http://www.peterwajdzik.com]Check out my blog and follow my journey from Poland to the US, UK Sweden, Singapore, Cambodia, Thailand and China while visiting over 50 countries along the way this far[/url]

+Quote Post
Eveline
post Feb 20 2009, 12:35 AM
Post #28

Urodzony obieżyświat

CYTAT(diste @ Feb 19 2009, 11:55 PM) *
moim zdaniem mimo wszystko bardziej oplaca sie wyplacac z bankomatu. nalezy po prostu wyplacac wieksze kwoty typu po 5000 czy 10000 bahtow i wtedy na pewno wyjdzie to wszystko lepiej ppo prowizjach niz wymienianie w kantorach w polsce czy w bangkoku. na khao sarn road i na lotnisku o dobrych kursach to zapomnij a i watpie ze polska walute przyjmuja, chyba ze masz USD...

Myślałam, że chodzi Wam o wypłacanie mniejszych kwot żeby nie nosić przy sobie 10 000 BHT smile.gif Czyli jak wypłacę z bankomatu w Bangkoku, to bardziej mi się opłaca niż kupienie $ lub euro w Polsce i wymiana tam?
Ciekawe po ile będzie baht w wakacje...

--------------------
Nils Kjær

I ♥ BALI

+Quote Post
snooze
post Feb 21 2009, 12:52 AM
Post #29

Miłośnik podróży
*

Witam
Mam pytanie czy ktoś może mi polecić jakieś wycieczki z Bangkoku. Mianowicie bede w Tajlandii 25 maj -2 czerwiec Dokładnie wygląda to tak,ze wracając z Australii do PL robie sobie 8 dniowy stopover w Bangkoku Oczywiście nie chce całego mojego czasu spędzić w Bangkoku I o to moje pytanie Czy ktoś moze mi zaproponować/ polecić jakies fajne wycieczki 1, 2 dniowe jakie "powinnam" wykupic bedac w Bangkoku?
Dla zainteresowanych dodam jeszcze ze został mi polecony hotel D$D Inn (68-70 Khaosan Road, Phranakorn, Bangkok 10200
strona www: http://www.khaosanby.com/index.php?option=...6&Itemid=38
Za pokoj 1 os z prysznicem, klimatyzacja place 550 bahat

+Quote Post
snooze
post Feb 21 2009, 04:58 AM
Post #30

Miłośnik podróży
*

Mam jeszcze jedno pytanie apropo leków przeciw malarii. Pare dni temu bylam u lakarza (w Sydney) Zalecił mi pare szczepień (WZW A,WZW B,tyfus,tężec) i kazał wykupic lek przeciw malarii No to wykupiłam.. ale teraz jak zaczełam czytac info w internecie o Tajlandii to zastanawiam sie czy wogole mi ten lek jest potrzebny??? czytałam o skutkach ubocznych i nie wiem czy lek jest wart aby zaczynac go brać? Co zalecaja Polscy lekarze?? Dodam ze lekarz mowił mi jeszcze o paru innych szczepionkach ale powiedziałam ze ja chce tylko te najbardziej potrzebne.. ale cos mi sie wydaje ze chyba miał z tych szczepionek prowizje bo tyle chciał mi ich dac...

+Quote Post
diste
post Feb 21 2009, 11:48 AM
Post #31

Doświadczony globtroter

co do wycieczek to musialabys sie bardziej sprecyzowac bo nie wiemy czy chcesz poopalac sie na plazy czy pozwiedzac...

co do malarii i roznych szczepien to lekarz (z Sydney) mial racje. jest mozliwosc zakazenia malaria ale to nie oznacza ze sie zakazisz. co do szczepionek to sama musisz zadecydowac. poczytaj sobie

http://wwwn.cdc.gov/travel/destinationThailand.aspx

--------------------
[http://www.peterwajdzik.com]Check out my blog and follow my journey from Poland to the US, UK Sweden, Singapore, Cambodia, Thailand and China while visiting over 50 countries along the way this far[/url]

+Quote Post
Eveline
post Feb 21 2009, 11:48 AM
Post #32

Urodzony obieżyświat

CYTAT(snooze @ Feb 21 2009, 12:52 AM) *
Witam
Mam pytanie czy ktoś może mi polecić jakieś wycieczki z Bangkoku. Mianowicie bede w Tajlandii 25 maj -2 czerwiec Dokładnie wygląda to tak,ze wracając z Australii do PL robie sobie 8 dniowy stopover w Bangkoku Oczywiście nie chce całego mojego czasu spędzić w Bangkoku I o to moje pytanie Czy ktoś moze mi zaproponować/ polecić jakies fajne wycieczki 1, 2 dniowe jakie "powinnam" wykupic bedac w Bangkoku?
Dla zainteresowanych dodam jeszcze ze został mi polecony hotel D$D Inn (68-70 Khaosan Road, Phranakorn, Bangkok 10200
strona www: http://www.khaosanby.com/index.php?option=...6&Itemid=38
Za pokoj 1 os z prysznicem, klimatyzacja place 550 bahat

Ale fajny hotel smile.gif Też tu podawałam linka do hotelu, który znalazłam w tej słynnej dzielnicy Khao San Rd., zerknij. Ale Twój też jest super i cena też chyba dobra.
A co do wycieczek to Ci nie pomogę, bo też dopiero zaczynam się orientować w Tajlandii, ale na pewno ktoś Ci tu pomoże smile.gif
Co do szczepień i leków antymalarycznych, to już zorientowałam się, że nie trzeba ani szczepień, ani tych leków. Poczytaj sobie: http://www.nurkowanie.info.pl/szczepienia.htm

--------------------
Nils Kjær

I ♥ BALI

+Quote Post
Jacek Stefanski
post Feb 23 2009, 10:17 AM
Post #33

Zapalony wędrowiec
**

Witaj,
Oczywiście jadąc do Tajlandii nie ma obowiązku zrobienia szczepień. Jednak zestaw szczepień, podanych przez lekarza Snooze, to taki powszechny standard - żółtaczka A i B, tężec. Co do tyfusu, to lekarz miał zapewne na myśli tyfus brzuszny, czyli dur brzuszny dość często wystepujący w Azji. Tak czy inaczej lepiej miec te szczepienia.

Jeżeli chodzi o malarię to Tajlandia, to kraj ten jest w dość dobrej sytuacji ( w ostatnich latach ok. 35 tysięcy przypadków rocznie). Większe zagrożenie występuje na północy (rejon dawnego Złotego Trójkąta) oraz na pograniczu z Kambodżą i głównie w okresie monsunowym. Więc na Twojej trasie wystarczy profilaktyka bierna, czyli głównie autan lub inny repelent z zawartością DEET (najlepiej powyżej 30 %). Skuteczny także na inne latające paskudztwa. Zresztą o tej porze roku nie powinno ich byc zbyt wiele.

pozdrawiam

+Quote Post
Eveline
post Feb 23 2009, 10:47 AM
Post #34

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Jacek Stefanski @ Feb 23 2009, 10:17 AM) *
Witaj,
Oczywiście jadąc do Tajlandii nie ma obowiązku zrobienia szczepień. Jednak zestaw szczepień, podanych przez lekarza Snooze, to taki powszechny standard - żółtaczka A i B, tężec. Co do tyfusu, to lekarz miał zapewne na myśli tyfus brzuszny, czyli dur brzuszny dość często wystepujący w Azji. Tak czy inaczej lepiej miec te szczepienia.

Jeżeli chodzi o malarię to Tajlandia, to kraj ten jest w dość dobrej sytuacji ( w ostatnich latach ok. 35 tysięcy przypadków rocznie). Większe zagrożenie występuje na północy (rejon dawnego Złotego Trójkąta) oraz na pograniczu z Kambodżą i głównie w okresie monsunowym. Więc na Twojej trasie wystarczy profilaktyka bierna, czyli głównie autan lub inny repelent z zawartością DEET (najlepiej powyżej 30 %). Skuteczny także na inne latające paskudztwa. Zresztą o tej porze roku nie powinno ich byc zbyt wiele.

pozdrawiam

Te nazwy, które podajesz, to nazwy leków? Kupuje się je na miejscu? A te szczepienia to może też zrobię.

Mam pytanie z innej beczki - czy to prawda, że w lipcu/sierpniu są takie fale na morzu, że nie można się kąpać? Bo mnie inni straszą. A na Ko Samiu właśnie w lipcu/sierpniu jest sezon i ładna pogoda, a ja chcę pojechać też na inne wyspy.

--------------------
Nils Kjær

I ♥ BALI

+Quote Post
snooze
post Feb 23 2009, 12:28 PM
Post #35

Miłośnik podróży
*

Witam ponownie (bardzo przepraszam ze sie wtrąciłam i zadaje dodatkowe pytania ale moze jeszcze komus sie przydadzą info o jakie sie pytam) Co do miejsc jakie bym chciała zobaczyć to na pewno cos egzotycznego, "innego" Bede w Bangkoku 8 dni i nie chce zmarnowac dnia czy godziny Znaczy na Bangkok bym przeznaczyła max 3dni a reszte czasu na okolice. Na pewno bym chcaiła zobaczyc dżungle, przejechać sie na słoniu itp Jak bym mi starczyło czasu to na 1,2 dni bym chciała spedzic na jakiejś piękniej "dziewiczej" wyspie smile.gif Ale na jakiej to ja nie mam pojecia Nie mam za dużo czasu aby jeździć gdzieś daleko sad.gif Jakie wycieczki możesz mi zaproponować? Co powinnam zobaczyc?

+Quote Post
diste
post Feb 23 2009, 01:02 PM
Post #36

Doświadczony globtroter

hmm nie wiem czy to ma sens gdzy nie masz duzo czasu ale moze polecialabys do chiang mai. tam sa rozne opcje typu elephant trekking. popatrz na air asia mysle ze za jakies 100AUS powinnas znalezc return...poza tym mysle ze raczej powinnas sie skupic na jednej z opcji (wyspy badz polnoc tajlandii) jezeli masz tylko 8 dni w tym 3 na BKK.

osobiscie uwazam ze jezeli mieszkasz w Oz to plazy masz mase chociazby gold coast badz bondi w sydney. oczywiscie plaze w tajlandii to inna bajka jednak skupilbym sie na polnocy. chiang mai/chiang rai. popatrz sobie na necie i pytaj.

jezeli jednak zadecydujesz polezec na wyspach to najblizej bangkoku jest koh samet, jest sporo turystow ale wyspa ma swoj urok no i cala podroz zajmuje zaledwie kilka h.

jak znajdziesz wiecej czasu to wybierz sie na koh tao (za jakies 550/600THB z bangkoku) i tam wynajmij taxi wodna na koh nang yuan (100/200THB). chyba najpiekniejsze miejsce jakie w zyciu widzialem (http://files.reseguiden.se/files/5/rg_705105_m600.jpg) smile.gif wyspa jest bardzo mala i wiele osob przyplywa wynajetymi lodkami zeby polezec na plazy badz posnorklowac czy jak to sie tam pisze.

jezlei chcesz tam zostac na noc to mysle ze to bedzie wydatek kolo 1500/2000THB ale mysle ze nie ma powodu. mozna spokojnie spac na koh tao i kolo 10 11 wynajac taxi na koh nang yuan ktora odbierze cie kolo 17 18 (oczywiscie nie plac z gory z wiadomych wzgledow) tak cyz tak ceny na nang yuan sa bardzo wygorowane.

--------------------

+Quote Post
snooze
post Feb 23 2009, 01:32 PM
Post #37

Miłośnik podróży
*

faktycznie na plazy to ja nie mam zamiaru sie wylegiwać ale bym chciała zobaczyć jakas "inną niz wszystkie" wyspe (naoglądałam sie fotek jak to fajnie i egzotyczne sa tam plaże..) Bym chciała poleżeć dzien na plazy, niech wymasują mi ciałko i bede szczesliwa smile.gif Ale tak na poważnie najbardziej zalezy mi na zobaczeniu dżungli itp Chciałabym zobaczyc cos innego Bo w koncu nie wiem czy kiedys ponownie bede miala okazje byc w Tajlandii..
Pytanko tam z innej beczki: zarezerwowałam sobie hotel w Bangkoku (bardziej hotel/hostel 550bahat noc) i podczas moich 1, 2 dniowych wycieczek poza Bangkok mam zamiar swoje wszystkie "cenne" rzeczy zostawić w pokoju hotelowym Czy jest to dobry pomysł?? Moze powinnam gdzies oddac rzeczy na przechowanie niz zostawiac na 2 dni bez opieki w hotelu? czy sa takie przechowalnie w miescie? i czy one sa "pewne"?

+Quote Post
snooze
post Feb 23 2009, 01:33 PM
Post #38

Miłośnik podróży
*

jeszcze jedno: moze 3 dni na Bangkok to za dużo??

+Quote Post
Eveline
post Feb 23 2009, 02:50 PM
Post #39

Urodzony obieżyświat

CYTAT(diste @ Feb 23 2009, 01:02 PM) *
hmm nie wiem czy to ma sens gdzy nie masz duzo czasu ale moze polecialabys do chiang mai. tam sa rozne opcje typu elephant trekking. popatrz na air asia mysle ze za jakies 100AUS powinnas znalezc return...poza tym mysle ze raczej powinnas sie skupic na jednej z opcji (wyspy badz polnoc tajlandii) jezeli masz tylko 8 dni w tym 3 na BKK.

osobiscie uwazam ze jezeli mieszkasz w Oz to plazy masz mase chociazby gold coast badz bondi w sydney. oczywiscie plaze w tajlandii to inna bajka jednak skupilbym sie na polnocy. chiang mai/chiang rai. popatrz sobie na necie i pytaj.

jezeli jednak zadecydujesz polezec na wyspach to najblizej bangkoku jest koh samet, jest sporo turystow ale wyspa ma swoj urok no i cala podroz zajmuje zaledwie kilka h.

jak znajdziesz wiecej czasu to wybierz sie na koh tao (za jakies 550/600THB z bangkoku) i tam wynajmij taxi wodna na koh nang yuan (100/200THB). chyba najpiekniejsze miejsce jakie w zyciu widzialem (http://files.reseguiden.se/files/5/rg_705105_m600.jpg) smile.gif wyspa jest bardzo mala i wiele osob przyplywa wynajetymi lodkami zeby polezec na plazy badz posnorklowac czy jak to sie tam pisze.

jezlei chcesz tam zostac na noc to mysle ze to bedzie wydatek kolo 1500/2000THB ale mysle ze nie ma powodu. mozna spokojnie spac na koh tao i kolo 10 11 wynajac taxi na koh nang yuan ktora odbierze cie kolo 17 18 (oczywiscie nie plac z gory z wiadomych wzgledow) tak cyz tak ceny na nang yuan sa bardzo wygorowane.

Też bym chciała pojechać na Chiang Mai i Chiang Rai, ale to mi nie po drodze z Bangkoku na wyspy, mam na Tajlandię czas od 22.07-08.08. A co myślicie o Ko Samui? A ta wyspa koh nang yuan to istny raj smile.gif To naprawdę tak wygląda jak na zdjęciu? Jak się dostać na Koh Tao?
Jak w ogóle wygląda poruszanie się między wyspami? Bo chciałabym zobaczyć parę wysp, ale jak to wyglada finansowo. Znacie może jakieś strony, gdzie można sprawdzić koszty transportu?

--------------------
Nils Kjær

I ♥ BALI

+Quote Post
Jacek Stefanski
post Feb 23 2009, 04:35 PM
Post #40

Zapalony wędrowiec
**

Snooze,
Diste ma zupełną rację - jesli masz tylko 8 dni w dyspozycji to trzeba sie na cos zdecydowac. Opcja z Chiang Mai (maly np. 3 -dniowy trek w dzungli) przy dobrej logistyce jest do zrobienia i wg. mnie bardzo ciekawa.

Eveline,
to o czym pisałem to nie są leki. Repelenty (w tym bradzo popularny specyfik pn. Autan) to pospolite chemiczne środki do odstraszania komarów. Również popularne w Polsce - dostaniesz je w sezonie letnim (ale pewnie i zimą nie trudno je kupić) we wszystkich popularnych sklepach z kosmetykami, chemią gospodarczą, itp. Pod różnym nazwami są też do kupienia praktycznie w każdej azjatyckiej dziurze rolleyes.gif Można je kupić w dwóch formach - w aerozolu lub w sztyfcie (jak dezodoranty). O zachodzie słońca spryskuje się nim (lub smaruje) odkrytą powierzchnie skóry. Działa 4-6 godzin. Podstawowym skladnikiem tego środka jest substancja o skróconej nazwie „DEET” (diethyl toluamide lub czasami w jego zastepstwie N,N-diethyl-meta-toluamide), który blokuje receptory węchu komara. Przed kupieniem repelentu (np. w Tajlandii) lepiej przeczytać skład by stwierdzić czy jest nim zawarty DEET i w jakim stężeniu. Często sprzedają repelenty z 12% czy 20% zawartośćcią DEET i są one słabsze. Skuteczniejsze są te powyżej 30%.

pozdrawiam

+Quote Post

78 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24th October 2017 - 06:58 AM