• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> GRUZJA, Pomoc w wyznaczeniu trasy
chicken997
post Jan 10 2013, 09:28 PM
Post #41

Urodzony obieżyświat

Grupa: Odyseusze

CYTAT(Sukniewicz @ Jan 10 2013, 08:59 PM) *
Czy może ktoś potwierdzić że przejazd z Gruzji do Rosji faktycznie jest możliwy? Poniższy cytat pochodzi ze strony MSZ.
"Od sierpnia 2011 r. (otwarte w marcu 2010 r.) przejście graniczne między Gruzją a Rosją w miejscowości Kazbegi-Wierchnij Łars - jest dostępne również dla ob. RP". 
Chciałem tylko rozwiać wątpliwości powstałe na skutek wielu głosów mówiących, że jednak jest to niemożliwe.(możliwe że czytałem starsze posty).

Tak, jest to możliwe, oczywiście trzeba pamiętać o rosyjskiej wizie.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Jan 10 2013, 09:28 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
mallcin
post Jan 13 2013, 08:28 PM
Post #42

Miłośnik podróży
*

CYTAT(chicken997 @ Jan 10 2013, 09:28 PM) *

Wybieramy się w trasę dookoła morza Czarnego. Właśnie zakupiliśmy zieloną kartę i okazało się, że nie zawiera ona w sobie Gruzji, Iraku ani Armenii.

Czy ktoś z was ma doświadczenia związane z zakupem ubezpieczeń na tamtych granicach? Z jakimi kosztami powinniśmy liczyć się, gdzie kupić i jakie formalności nas czekają?

O dziwo, zielona karta ma w swoim zakresie Iran smile.gif

+Quote Post
Granturismo
post Jan 15 2013, 09:33 PM
Post #43

Urodzony obieżyświat

Którędy zamierzasz przejechać z Rosji przez Kaukaz na południe? Też planuje podróż wokół Morza Czarnego i ze wszystkich źródeł wynika, że z wyjątkiem obywateli WNP tranzyt z Rosji do Gruzji czy Azerbejdżanu jest niemożliwy. Jeśli masz jakieś rzetelne źródła to podziel się nimi.

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
Granturismo
post Jan 15 2013, 10:49 PM
Post #44

Urodzony obieżyświat

CYTAT(chicken997 @ Jan 10 2013, 09:28 PM) *

Czy to jedyna droga na południe przez Kaukaz?

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
mallcin
post Jan 16 2013, 11:57 AM
Post #45

Miłośnik podróży
*

CYTAT(grzesiekodm @ Jan 15 2013, 10:49 PM) *
Czy to jedyna droga na południe przez Kaukaz?

Jedziemy z Gruzji do Rosji przez Kazbegi (droga wojenną). Wg wszystkich infomracji to przejście jest otwarte, co więcej byłem tam około 2010 i już wtedy było możliwe przejechać nią.
Mam natomiast problem z OC, zielona karta nie obowiązuje w Gruzji i Armenii, przez które będziemy jechać.

+Quote Post
chicken997
post Jan 16 2013, 06:38 PM
Post #46

Urodzony obieżyświat

Z wszystkich dostępnych informacji wynika że to przejście (Kazbegi-Viernij Lars) jest obecnie dostępne dla obywateli UE. Polecam forum na kaukaz.pl. Przejście zostało ponownie otwarte po "remoncie" chyba w 2010, natomiast od sierpnia 2011 jest dostępne dla obywateli UE. Jest to jedyne legalne przejście rosyjsko-gruzińskie. Przekroczenie granicy rosyjsko-gruzińskiej od strony Abchazji jest traktowane przez władze gruzińskie jak przestępstwo graniczne i nie zostaniecie potem wpuszczeni do Gruzji "właściwej". Jak coś to pytajcie.

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Jan 17 2013, 04:41 PM
Post #47

Urodzony obieżyświat

Dzięki za informację smile.gif
A jak wygląda sytuacja na granicy rosyjsko-azerskiej? Da się jakoś przez nią przejechać?

Mallcin, pytałeś o ZK... a to nie jest tak, że jeśli danego państwa nie ma w wykazie, to ubezpieczenie kupuje się na granicy?

--------------------

+Quote Post
mallcin
post Jan 17 2013, 04:50 PM
Post #48

Miłośnik podróży
*

CYTAT(grzesiekodm @ Jan 17 2013, 04:41 PM) *
Mallcin, pytałeś o ZK... a to nie jest tak, że jeśli danego państwa nie ma w wykazie, to ubezpieczenie kupuje się na granicy?

Nie wiem właśnie tego, nidy jeszcze nie miałem takeigo przypadku. Widziałem kilka relacji z takich wyjazdów, ale jeszcze nie uzyskałem o możliwych potencjalnych kosztach.

+Quote Post
Granturismo
post Jan 17 2013, 05:16 PM
Post #49

Urodzony obieżyświat

Na stronie MSZ znalazłem taką oto wzmiankę:

UBEZPIECZENIE
Posiadanie ubezpieczeń osobowych nie jest obowiązkowe. Nie ma też towarzystw współpracujących z polskimi firmami. W Gruzji nie ma też obowiązku posiadania ubezpieczenia komunikacyjnego tzw. OC. W związku z czym nie jest ono wymagane przy wjeździe do kraju.

Czyli co, ZK nie jest potrzebna? Coś mi się to dziwne wydaje... blink.gif

--------------------

+Quote Post
chicken997
post Jan 17 2013, 05:17 PM
Post #50

Urodzony obieżyświat

Co do granicy ros-az to nie wiem bo różne głosy słychać... ale chyba nie można.

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Jan 17 2013, 08:04 PM
Post #51

Urodzony obieżyświat

CYTAT(chicken997 @ Jan 16 2013, 06:38 PM) *
Jak coś to pytajcie.

To jeszcze takie pytanie...
Jak wygląda droga między Mestią, Ushguli i Lentechi? Czy jest ona do pokonania osobówką? Widziałem na zdjęciu fragment tej drogi i boję się, że mogę uszkodzić samochód. http://www.panoramio.com/photo_explorer#vi...mp;user=5169971

--------------------

+Quote Post
chicken997
post Jan 18 2013, 10:05 AM
Post #52

Urodzony obieżyświat

CYTAT(grzesiekodm @ Jan 17 2013, 08:04 PM) *
To jeszcze takie pytanie...
Jak wygląda droga między Mestią, Ushguli i Lentechi? Czy jest ona do pokonania osobówką? Widziałem na zdjęciu fragment tej drogi i boję się, że mogę uszkodzić samochód. http://www.panoramio.com/photo_explorer#vi...mp;user=5169971

Osobówką zapomnij!!! Osobówką dojedziesz do Mestii z Zugdidi - jest nowa droga, potem tylko jeep. Tak to wygląda:
http://www.youtube.com/watch?v=qBExrODz33M

Proponuje zakotwiczyć w Mestii
MESTIA
Roza Shukvani
Guest House
Ul. Vittorio Sella 17
e-mail: rozashukviani@gmail.com
tel. +995599641455
Koszt 35-40gel. Świetne miejsce, świetni ludzie, świetne jedzenie. POLECAM SZCZEGÓLNIE!
http://www.roza-mestia.com/
i za pośrednictwem gospodarzy wynająć jeepa (200 gel) i zrobić sobie jednodniową wycieczkę do Uszguli bo jak się już jest w Swanetii to grzechem byłoby nie zobaczyć Uszguli.

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Jan 18 2013, 10:35 AM
Post #53

Urodzony obieżyświat

I właśnie o taki materiał mi chodziło! Teraz już wiem, żeby się tam nie pchać smile.gif Dziękuję!
Gdy już tam będę to chciałbym wypożyczyć jakąś terenówkę na pętlę swanecką. W moim przypadku jednak lepiej byłoby zostawić naszą Mazdę w Kutaisi i tam wypożyczyć jakiś samochód terenowy na 2-3 dni. Znajdę tam jakąś wypożyczalnię?
200 gel to ile to złotych?

Skoro już rozmawiamy to zapytam dalej...
Prom z Odessy do Poti lub Batumi? Ewentualnie na odcinku Kercz - Poti/Batumi? Jak to wygląda cenowo dla samochodu z czterema osobami na pokładzie? Opłaca się rozważać taką opcję czy lepiej nadłożyć drogi przez Rostów i od północy wjechać do Gruzji?
Twoje rady są bardzo cenne!

--------------------

+Quote Post
chicken997
post Jan 18 2013, 10:40 AM
Post #54

Urodzony obieżyświat

CYTAT(grzesiekodm @ Jan 17 2013, 05:16 PM) *
Na stronie MSZ znalazłem taką oto wzmiankę:

UBEZPIECZENIE
Posiadanie ubezpieczeń osobowych nie jest obowiązkowe. Nie ma też towarzystw współpracujących z polskimi firmami. W Gruzji nie ma też obowiązku posiadania ubezpieczenia komunikacyjnego tzw. OC. W związku z czym nie jest ono wymagane przy wjeździe do kraju.

Czyli co, ZK nie jest potrzebna? Coś mi się to dziwne wydaje... blink.gif

Tak, w Gruzji OC nie jest wymagane, można wykupić nieobowiązkowe ubezpieczenie na granicy ale nie wiem czy akurat na tym ( z Rosją) przejściu jest jakiś agent od strachowek ;-)

CYTAT(grzesiekodm @ Jan 18 2013, 10:35 AM) *
I właśnie o taki materiał mi chodziło! Teraz już wiem, żeby się tam nie pchać smile.gif Dziękuję!
Gdy już tam będę to chciałbym wypożyczyć jakąś terenówkę na pętlę swanecką. W moim przypadku jednak lepiej byłoby zostawić naszą Mazdę w Kutaisi i tam wypożyczyć jakiś samochód terenowy na 2-3 dni. Znajdę tam jakąś wypożyczalnię?
200 gel to ile to złotych?

Skoro już rozmawiamy to zapytam dalej...
Prom z Odessy do Poti lub Batumi? Ewentualnie na odcinku Kercz - Poti/Batumi? Jak to wygląda cenowo dla samochodu z czterema osobami na pokładzie? Opłaca się rozważać taką opcję czy lepiej nadłożyć drogi przez Rostów i od północy wjechać do Gruzji?
Twoje rady są bardzo cenne!

Nie wiem czy w Kutaisi jest jakaś wypożyczalnia, ja brałem z Tbilisi - tam jest dużo. 200 gel to ok 400 złotych ale jakbyście się dogadali z jakimiś innymi turystami to można zamówić Mitshubishi Delice, która jest 7 miejscowa więc koszta się podzielą na wszystkich. To bardzo popularne tam samochody, którymi Gruzini obsługują turystów, mają napęd 4x4.
Z promem jest podobno róznie: cieżko się na niego dostać bo samochody osobowe nie są preferowane, wolą zabrać tira. Koszt z Odessy (dokładnie z Iliczijewska) wynosił w 2011 roku chyba 160 $ ale nie wiem czy za kajute czy od osoby. Nigdy nie podróżowałem tą drogą ale podobno można nawet tydzień koczować w Odessie bez gwarancji dostania się na prom. Z Kerczu podobno coś pływa ale to są niepotwierdzone informacje. Looknij na kaukaz.pl forum jest bardzo dużo informacji.

I jeszcze garść wspomnień i informacji:
http://www.odyssei.com/pl/travel-article/18952.html?strona=1

--------------------

+Quote Post
Granturismo
post Jan 18 2013, 06:25 PM
Post #55

Urodzony obieżyświat

Przeczytałem relację o pobycie w Górskim Karabachu. To chyba pierwsza relacja w życiu, którą przeczytałem w całości smile.gif
To proszę jeszcze o takie informacje... W których miejscach można przekroczyć granicę między Armenią a Górskim Karabachem (z uwzględnieniem, że jadę osobówką)? Czy można dojechać z Górskiego Karabachu na południe do rzeki Aras przez Lacin/Berdzor i wzdłóż rzeki wjeżdżając ponownie na teren Armenii i dalej do Erywania?

--------------------

+Quote Post
chicken997
post Jan 18 2013, 06:42 PM
Post #56

Urodzony obieżyświat

Na to aż tak szczegółowo Ci nie odpowiem ale bez problemu przekroczysz granicę Armenia - RGK jadąc drogą M12 Goris - Stepanakert.

--------------------

+Quote Post
qweq777
post Jan 25 2013, 09:58 PM
Post #57

Miłośnik podróży
*

Tak jak obiecałem na poprzedniej stronie, wrzucam skany mapy Swanetii. Niestety nie jest to skan wielkoformatowy. Wrzucam je do internetu, żeby można było łatwiej przygotować się do wyjazdu i wyboru mapy, którą tak czy inaczej trzeba będzie kupić. Iść w Kaukaz ze skanami to nie byłby najlepszy pomysł.

Mi trochę brakowało czegoś takiego jak się przygotowywałem do trekingu Mestia-Ushguli. Google Earth było pomocne, ale niewystarczające...

http://backpackersi.blogspot.com/2012/07/i...a-swanetii.html

Dokładny opis trasy Mestia – Ushguli- Mestia też jest na blogu.

--------------------
Zapraszam na backpackersi.blogspot.com - relacja z dwumiesięcznej podróży po Gruzji i Turcji.

+Quote Post
teschen
post Mar 1 2013, 01:54 PM
Post #58

Miłośnik podróży
*

Cześć, a pytanie z innej beczki
bylem w sierpniu / wrześniu w Gruzji . bylo super . a jakiej pogody sie mozna spodziewac w maju? czerwcu? w jakie rejony sie wtedy wybrac? poradźcie. Dzieki. Bogdan

+Quote Post
martolinda
post May 12 2015, 06:37 PM
Post #59

Miłośnik podróży
*

Byliśmy ze znajomymi dwa tygodnie w Gruzji w październiku na typowej objazdówce po całym kraju. Żadno z nas nie było tam wcześniej, więc zależało nam na kilku podstawowych punktach (Tbilisi, Kazbek, Mestia), co do reszty trasy nie mieliśmy sprecyzowanego pomysłu. Bardzo pomógł nam Marcin Rogalski, który zajmuje się układaniem indywidualnie dopasowanych do konkretnych grup planów podróży. Świetnie podpowiedział nam odwiedzenie Sighnaghi, gdzie wzięliśmy udział w winobraniu, a potem w najlepszej imprezie w naszym życiu smile.gif jeżeli ktoś szuka pomysłu na zwiedzanie Gruzji to szczerze polecam- marcin.rogalski@taniopogruzji.pl, stronka to www.taniopogruzji.pl

+Quote Post
kaylu
post May 15 2015, 07:15 AM
Post #60

Zapalony wędrowiec
**

http://www.thepubsthehub.co.uk/

cheap taylormade r15 driver Terry Schieber, General Manager at Tullymore, said Henderson applied for an exemption early, hoping to join her older sister, Brittany, who is a first-year player on the feeder tour. He said he had to hold off on an initial decision until all sponsors were in place. More than 40 players applied for exemptions.

taylormade r15 best price Teams throughout Bergen County consistently dominated the northern sectionals. No. 1 Bergen Catholic captured the North Jersey, Non-Public crown after shooting a 312 in Belleville on Tuesday. No. 6 Don Bosco qualified with a score of 319. Bergen Catholic has been the top team all season with a record of 30-0 and seven tournament wins all ready.

best price taylormade r15 driver Here's the rub. PGA Tour pros experience the masses at every event every week. Hoards of flatbill-sporting youngsters running after Fowler while Jimmy Walker and Billy Horschel and Henrik Stenson (all arguably more accomplished than Rickie) toil away in obscurity. You should see how much the name "Ricky" shows up in my timeline.

The embattled Pats begin their title defense at home in the NFL's Thursday night opener against the Steelers. The good news is kick-off isn't until 8:30 p.m., so Brady could presumably tee off in the afternoon and even drive a bit. We'll send him south to the links-like Kittansett Club

+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 17th December 2017 - 02:59 PM