• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> GRUZJA, Pomoc w wyznaczeniu trasy
Bania
post Jul 19 2012, 09:39 AM
Post #21

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

dzięki za odpowiedzi w spr lotniska! smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Jul 19 2012, 09:39 AM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
gosiek_wawa
post Aug 3 2012, 11:46 AM
Post #22

Wytrawny wojażer

Powróciłam z Gruzji i już mogę odpowiadać na pytania, a nie tylko pytać smile.gif
Wrażania pozytywne, poza dwoma kwestiami- miasteczko Ureki na wybrzeżu- syf. I niestety polski Hostel Opera w Tbilisi.... aż przykro patrzeć jak naciągają rodaków na wysokie, ponadrynkowe ceny za wszelkie usługi.

Więc tych dwóch miejsc nie polecam, a poza tym na prawdę było warto!

+Quote Post
chicken997
post Aug 4 2012, 10:59 AM
Post #23

Urodzony obieżyświat

CYTAT(gosiek_wawa @ Aug 3 2012, 10:46 AM) *
Powróciłam z Gruzji i już mogę odpowiadać na pytania, a nie tylko pytać smile.gif
Wrażania pozytywne, poza dwoma kwestiami- miasteczko Ureki na wybrzeżu- syf. I niestety polski Hostel Opera w Tbilisi.... aż przykro patrzeć jak naciągają rodaków na wysokie, ponadrynkowe ceny za wszelkie usługi.

To bardzo się ciesze że wrażenia pozytywne rolleyes.gif No i zazdroszcze bo chyba w tym roku mi się nie uda pojechać. W Ureki nie byłem więc ciężko mi coś powiedzieć.
O Hostelu Opera słyszałem dużo różnych rzeczy i dlatego zawsze polecam wszystkim Irine - jasne zasady i bez "gwiazdek" pod umową rolleyes.gif
Co widziałaś?

--------------------

+Quote Post
gosiek_wawa
post Aug 5 2012, 09:30 PM
Post #24

Wytrawny wojażer

Zrobiliśmy trasę Tbilisi- Kazbegi- Singagi- Dawid Garedża- Batumi- Ureki- Mestia- Gori-Tbilisi.
W pobliżu tych miejsc też mniejsze wypady do wiosek w górach np Jeta i Uszguli. Na Vardzię czasu zabrakło więc rekompensatą było jeszcze Uplische koło Gori.

hostel Opera nas na tyle zraził że po powrocie do Tbilisi wybraliśmy kwaterę prywatną i to był dobry wybór bo cena taka sama (25 lari) i w samym centrum a znacznie lepszy klimat.

+Quote Post
dukyyy
post Aug 9 2012, 12:53 PM
Post #25

Miłośnik podróży
*

CYTAT(gosiek_wawa @ Aug 5 2012, 08:30 PM) *
Zrobiliśmy trasę Tbilisi- Kazbegi- Singagi- Dawid Garedża- Batumi- Ureki- Mestia- Gori-Tbilisi.
W pobliżu tych miejsc też mniejsze wypady do wiosek w górach np Jeta i Uszguli. Na Vardzię czasu zabrakło więc rekompensatą było jeszcze Uplische koło Gori.

hostel Opera nas na tyle zraził że po powrocie do Tbilisi wybraliśmy kwaterę prywatną i to był dobry wybór bo cena taka sama (25 lari) i w samym centrum a znacznie lepszy klimat.

czesc,
to wszystko zrobiliscie w jakim czasie?

+Quote Post
gosiek_wawa
post Aug 9 2012, 08:08 PM
Post #26

Wytrawny wojażer

CYTAT(dukyyy @ Aug 9 2012, 11:53 AM) *
czesc,
to wszystko zrobiliscie w jakim czasie?

13 dni.

+Quote Post
dukyyy
post Aug 10 2012, 01:44 PM
Post #27

Miłośnik podróży
*

CYTAT(gosiek_wawa @ Aug 9 2012, 07:08 PM) *
13 dni.

my sie wybieramy we wrzesniu.

nasz plann wyglada nastepujaco: TBilisi - Kazbegi - Swaneti (Mestia albo Usghulu) - Batumi - Vargia (po drodze zobaczyc) - Kachetia.

mamy na to okolo 20 dni.

mam problem ze zorganizowaniem transportu.
moje pytania:
1. jak sie dostaliscie z Tbilisi do Kazbegi? i spowrotem? chyba tylko marszrutka mozliwa?
2. do Swaneti chyba sie da tylko przez Tbilisi - wybierzemy pewnie opcje nocnego pociagu do Zugdidi + marszrutka do MEstii albo Usghulu.
3. ze Swaneti do Batumi bedziemy musieli jechac przez Tbilisi? nie moge znalezc zadnych pociagow do i z Batumi.
4. myslisz ze sie da po drodze z Batumi do KAchetii zatrzymac w Vargii?

z gory dzieki za odpowiedz na poszczegolne pkty smile.gif

Lukasz

+Quote Post
gosiek_wawa
post Aug 13 2012, 09:01 PM
Post #28

Wytrawny wojażer

CYTAT(dukyyy @ Aug 10 2012, 12:44 PM) *
my sie wybieramy we wrzesniu.

nasz plann wyglada nastepujaco: TBilisi - Kazbegi - Swaneti (Mestia albo Usghulu) - Batumi - Vargia (po drodze zobaczyc) - Kachetia.

mamy na to okolo 20 dni.

mam problem ze zorganizowaniem transportu.
moje pytania:
1. jak sie dostaliscie z Tbilisi do Kazbegi? i spowrotem? chyba tylko marszrutka mozliwa?
2. do Swaneti chyba sie da tylko przez Tbilisi - wybierzemy pewnie opcje nocnego pociagu do Zugdidi + marszrutka do MEstii albo Usghulu.
3. ze Swaneti do Batumi bedziemy musieli jechac przez Tbilisi? nie moge znalezc zadnych pociagow do i z Batumi.
4. myslisz ze sie da po drodze z Batumi do KAchetii zatrzymac w Vargii?

z gory dzieki za odpowiedz na poszczegolne pkty smile.gif

Lukasz

Ad1- z dworca Didube w Tbilisi jeżdża zaróno regularne marszutki, jak i prywatni busiarze. Ci drudzy biorą 5 lari więcej, a za to zatrzymują się w miejscach widokowych na gruzińskiej drodze wojennej. Z tego co się orientuję to co chwila coś odjeża cały dzień w tamtą stronę.
Ad2. Niekoniecznie, my do Zugdidi jechaliśmy z Batumi. I tam rzeczywiście marszutka do Mestii. Do Uszguli to tylko taxa z Mestii- 200 lari za samochód.
Ad3. Z Mestii do Zugdidi są marszutki i tam przesiadka w marszutkę do Batumi.
Ad 4. Nie wiem, nie dotarliśmy do Vardzi, nie wiem czy są połączenia z Batumi.

+Quote Post
chicken997
post Aug 13 2012, 09:36 PM
Post #29

Urodzony obieżyświat

Jadąc z Batumi do Vardzi bez problemu dojedziecie przez Achalkalaki. Tam przesiadka w busa do Vardzi.
Do Uszguli tylko jeep za 200 gel w obie strony.

--------------------

+Quote Post
imeretyniec
post Aug 15 2012, 04:39 PM
Post #30

Miłośnik podróży
*

CYTAT(gosiek_wawa @ Aug 3 2012, 11:46 AM) *

Znajomi spali w lipcu w tym hostelu i zarekomendowali mi go jako miejsce warte odwiedzenia, skorzystałem z ich promocji i zarezerwowałem 2 noce w cenie jednej - za 25 lari czyli 12.5 lari za noc za łóżko w 6 osobowym pokoju.
Mam ograniczony budżet na wyjazd do Gruzji i długo szukałem w internecie (jadę pierwszy raz) jak najtańszych opcji.
Były za 10$ - Tbilisi Lux Hostel, Tbilisi Friends Hostel - 12$, Star Hostel - 12$. Teraz się zastanawiam, dlaczego piszesz, że mają ponadrynkowe ceny? Te 12.5 lari to 7.5$ czyli wychodzi na to, że korzystając z ich promocji w sierpniu można przespać się najtaniej w mieście. Co o tym sądzicie?

+Quote Post
gosiek_wawa
post Aug 16 2012, 08:33 PM
Post #31

Wytrawny wojażer

CYTAT(imeretyniec @ Aug 15 2012, 03:39 PM) *
Znajomi spali w lipcu w tym hostelu i zarekomendowali mi go jako miejsce warte odwiedzenia, skorzystałem z ich promocji i zarezerwowałem 2 noce w cenie jednej - za 25 lari czyli 12.5 lari za noc za łóżko w 6 osobowym pokoju.
Mam ograniczony budżet na wyjazd do Gruzji i długo szukałem w internecie (jadę pierwszy raz) jak najtańszych opcji.
Były za 10$ - Tbilisi Lux Hostel, Tbilisi Friends Hostel - 12$, Star Hostel - 12$. Teraz się zastanawiam, dlaczego piszesz, że mają ponadrynkowe ceny? Te 12.5 lari to 7.5$ czyli wychodzi na to, że korzystając z ich promocji w sierpniu można przespać się najtaniej w mieście. Co o tym sądzicie?

12,5 gel za noc to bardzo dobra cena.
Mnie zniechęciło do tego miejsca to, że zupełnie coś innego rezerwowałam i dostałam wcześniej informacje w mailu, inaczej wyszło na miejscu, a właściciel jakoś nie wychylił się, żeby w takim razie uczciwie policzyć. Trafiła się grupa nieplanowanych turystów i ja rozumiem i nie mam z tym problemu, że nas wręcz upchali, ale w takiej sytuacji wypada zweryfikować też cenę.
A dodatakowo oni organizują wycieczki w różne miejsca Gruzji, jak usłyszałam ceny i później sprawdziłam z tym ile rzeczywiście wszytsko kosztuje, to chyba hostel opera to najdroższe 'biuro podróży' w gruzji. Warto o tym pamiętać, zanim z ich usług się skorszysta.

+Quote Post
imeretyniec
post Aug 26 2012, 08:47 PM
Post #32

Miłośnik podróży
*

Skorzystałem z rezerwacji w hostelu opera w tibilisi i nie zawiodłem się, zgodnie z ustaleniami spędziłem tam dwie noce, a zapłaciłem za jedną i jestem zadowolony.
Oprócz tego, pojechałem na zorganizowaną przez hostel wycieczkę do dawid garedży (polecam miejsce) za 20 lari.
Wcześniej sprawdziłem ceny u taksówkarzy na dworcu w tibilisi - najtańsze oferta wynosiła 100 lari (20 letni rozklekotany opel astra), nie bardzo zatem rozumiem, dlaczego piszesz, że są najdrożsi - ja mam całkowicie odmienne odczucia i spokojnie mogę polecić to miejsce innym.
Na miejscu dobra atmosfera, sporo podróżników, rozmowy i opowieści. Łózka jak to w hostelach - piętrowe, ale wszystkie wyglądające na nowe, pościel czysta.
Internet za darmo, kawa i herbata też, ja nawet dostałem rower na parę godzin.

+Quote Post
gosiek_wawa
post Aug 29 2012, 12:30 PM
Post #33

Wytrawny wojażer

CYTAT(imeretyniec @ Aug 26 2012, 07:47 PM) *
nie bardzo zatem rozumiem, dlaczego piszesz, że są najdrożsi - ja mam całkowicie odmienne odczucia i spokojnie mogę polecić to miejsce innym.
\

Piszę na podpstawie cen, które ja tam usłyszałam od osób, które z usług opery korzystały. Może niektóre destynacje są tańsze, a może każdy otrzymuje inną cenę? Nie wiem, nie twierdzę że nie nadają się do niczego, ale na mnie wrażenia nie zrobili pozytywnego i wprost uważam się oszukana na cenach noclegów.

Atmosfera pewnie że super, jak to w hostelu, ale to tworzą akurat podróżnicy, a nie właściciele smile.gif

+Quote Post
imeretyniec
post Aug 31 2012, 07:04 AM
Post #34

Miłośnik podróży
*

CYTAT(gosiek_wawa @ Aug 29 2012, 12:30 PM) *
Piszę na podpstawie cen, które ja tam usłyszałam od osób, które z usług opery korzystały. Może niektóre destynacje są tańsze, a może każdy otrzymuje inną cenę? Nie wiem, nie twierdzę że nie nadają się do niczego, ale na mnie wrażenia nie zrobili pozytywnego i wprost uważam się oszukana na cenach noclegów.

Atmosfera pewnie że super, jak to w hostelu, ale to tworzą akurat podróżnicy, a nie właściciele smile.gif

Jasne, to prawda, że atmosferę tworzą podróżnicy - tyle, że oni stworzyli ku temu warunki, żebyśmy czuli się tam dobrze i chciało się tą atmosferę robić.
Zawsze śpię w hostelach gdy podróżuje i byłem w takich który pozornie było wszystko co trzeba, ale brakowało jednego - klimatu. W operze klimat jest.

Dlaczego tak się czujesz? Zapłaciłaś więcej niż w cenniku?

+Quote Post
szymi
post Jan 7 2013, 12:15 AM
Post #35

Miłośnik podróży
*

Witam, mam pytanie troche z innej beczki, planuje wylot do Gruzji na ok 3 tygodnie, w połowie sierpnia, jakie polecacie mapy i przewodniki o Gruzjii ?
Pozdrawiam

+Quote Post
andrew_h
post Jan 7 2013, 12:19 PM
Post #36

Urodzony obieżyświat

CYTAT(szymi @ Jan 7 2013, 12:15 AM) *
Witam, mam pytanie troche z innej beczki, planuje wylot do Gruzji na ok 3 tygodnie, w połowie sierpnia, jakie polecacie mapy i przewodniki o Gruzjii ?
Pozdrawiam

Przewodnik: "Lonely Planet - Georgia, Armenia & Azerbaijan" (po ang.) - koniecznie 4 wydanie z 2012 roku.

Mapy kupisz bez problemu w Tbilisi.

--------------------

+Quote Post
chicken997
post Jan 7 2013, 04:04 PM
Post #37

Urodzony obieżyświat

Ew. przewodnik wydawnictwa Bradt "Georgia", też po angielsku.

--------------------

+Quote Post
qweq777
post Jan 8 2013, 09:14 PM
Post #38

Miłośnik podróży
*

Co do map, to w Tbilisi (lipiec 2012) mieliśmy problem ze znalezieniem fajnej mapy Gruzji. Tzn ostatecznie coś tam kupiliśmy, ale była beznadziejna. Nic nie było na niej widać. Może to dla tego, że nie chcieliśmy kupować mapy Gruzji + Azerbejdżanu + Armenii (większy wybór, ale były wielkości dywanu...)

Za to w Geolandzie (sklep z mapami) kupiliśmy mapę Swanetii, kompatybilną z GPS, z której byliśmy bardzo zadowoleni. Ale był to ostatni egzemplarz, więc też trzeba mieć na uwadze, że dokładna mapa jakiegoś obszaru może być chwilowo niedostępna.

Czytaliśmy, że świetne mapy są w Informacjach turystycznych. W tym czasie, w którym my byliśmy, w informacjach turystycznych były dostępne mapy tylko niektórych rejonów, bo inne też "wyszły". Fakt, mapa Kachetii, którą udało nam się dostać, była bardzo dobra.

Wniosek taki, że gdybym jeszcze raz planował wyjazd, spróbowałbym znaleźć mapę Gruzji w Polsce (o ile jest to możliwe). Zaoszczędziłbym pół dnia biegania po mieście i może miałbym lepszą mapę...

Postaram się oddać tą mapę Swanetii do skanowania wielkoformatowego i wrzucę na bloga (adres poniżej). Jak to zrobię, napiszę niezwłocznie.

--------------------
Zapraszam na backpackersi.blogspot.com - relacja z dwumiesięcznej podróży po Gruzji i Turcji.

+Quote Post
chicken997
post Jan 9 2013, 09:58 AM
Post #39

Urodzony obieżyświat

Co do map to faktycznie firma Geoland w Tbilisi ma bardzo dobre produkty. W Polsce myśle że bez problemu kupisz mapę Kaukazu, co do samej Gruzji to nie wiem. Ja od lat używam niemieckiej mapy Kaukazu i jak dla mnie jest wystarczająca.

--------------------

+Quote Post
ksiadzrobak
post Jan 10 2013, 08:59 PM
Post #40

Miłośnik podróży
*

Czy może ktoś potwierdzić że przejazd z Gruzji do Rosji faktycznie jest możliwy? Poniższy cytat pochodzi ze strony MSZ.
"Od sierpnia 2011 r. (otwarte w marcu 2010 r.) przejście graniczne między Gruzją a Rosją w miejscowości Kazbegi-Wierchnij Łars - jest dostępne również dla ob. RP". 
Chciałem tylko rozwiać wątpliwości powstałe na skutek wielu głosów mówiących, że jednak jest to niemożliwe.(możliwe że czytałem starsze posty).

--------------------
Chcemy Le so zażec

+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 16th December 2017 - 07:53 PM