• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

9 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Loty do Ameryki Południowej ?
Pyra
post Dec 30 2007, 12:42 PM
Post #41

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

Witam i niesmialo sie pytam, czy moze ktos sie orientuje i wie czy beda w nowym roku jakies promocje na loty do Ameryki Pol. i Srod. ? Jak dla nas to moze byc wylot z Holandii, Belgii lub Niemczech. Bede wdzieczna za informacje!
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Dec 30 2007, 12:42 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
Pyra
post Jan 2 2008, 03:07 PM
Post #42

Miłośnik podróży
*

To co? Nikt nic nie wie? Szkoda....

+Quote Post
Andrzej Budnik
post Jan 2 2008, 03:10 PM
Post #43

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Pyra @ Jan 2 2008, 04:07 PM) *
To co? Nikt nic nie wie? Szkoda....

Ja rozumie, że Sylwester, zabawa, dużo alkoholu we krwi, ale logiczne myślenie zwykle nie boli. Pytasz o coś co jest niezależne od nas wszystkich.
Ogólnie można odpowiedzieć na Twoje pytanie - tak, będą. Obserwuj strony internetowe wszystkich przewoźników lotniczych latających do interesujących Cię destynacji.

--------------------
Australia mną zawładnęła. Tak samo jak Pamir.

+Quote Post
Pyra
post Jan 3 2008, 10:43 AM
Post #44

Miłośnik podróży
*

Serdeczne dzieki za pomoc... jak tak pomagasz innym "na szlaku" to ja dziekuje! A myslisz, ze co ja robie caly czas? Normalka, ze szukam na stronka, myslalam jednak, ze ktos z tzw. podroznikow nakierunkuje mnie na cos konkretnego.

+Quote Post
A.M
post Jan 3 2008, 04:25 PM
Post #45

Miłośnik podróży
*

no bo Andrzej to juz wielki podroznik, zwiedzil troche Swiata i ma sie za znawce. Po coz jest to forum? Miedzy innymi zeby zadawac pytania!!!! A on tak naprawde to zadufany w sobie gogus ktory odwiedza to forum zeby pochwalic sie swoimi "pdrozami"!!!

+Quote Post
A.M
post Jan 3 2008, 04:44 PM
Post #46

Miłośnik podróży
*

Acha. Pyra zagladales na travelbita. Tam ludzie sa zyczliwsi (chodzi mi tu tylko o Andrzeja)

+Quote Post
Pyra
post Jan 3 2008, 05:54 PM
Post #47

Miłośnik podróży
*

A.M. dzieki, jestem tez na travelbit i faktycznie jest tam milsza atmosfera. Zycze wszystkim zgodnie z tematem, milych i tanich lotow do Ameryki Poludniowej!

+Quote Post
Andrzej Budnik
post Jan 3 2008, 05:58 PM
Post #48

Urodzony obieżyświat

CYTAT(A.M @ Jan 3 2008, 04:25 PM) *
no bo Andrzej to juz wielki podroznik, zwiedzil troche Swiata i ma sie za znawce. Po coz jest to forum? Miedzy innymi zeby zadawac pytania!!!! A on tak naprawde to zadufany w sobie gogus ktory odwiedza to forum zeby pochwalic sie swoimi "pdrozami"!!!

Każdy ma prawo do swojego zdania, bo Polska to wolny kraj. Na swój temat też nigdy z nikim nie polemizuję, więc zostawię Twoją wypowiedź bez komentarza.

Na pytanie koleżanki Pyra i drugi raz odpowiedziałbym w ten sam sposób, bo tak zadane pytanie jest po prostu głupie.

--------------------

+Quote Post
Pyra
post Jan 3 2008, 10:46 PM
Post #49

Miłośnik podróży
*

Ponoc nie ma glupich pytan, tylko sa glupie odpowiedzi.

+Quote Post
Buenaventura
post Jan 8 2008, 09:18 PM
Post #50

Doświadczony globtroter

Ahoj Pyra, to moze ja cos podpowiem.
Z tego co sie orientuje, to z zasady wiele linii lotniczych po nowym roku organizuje duze 'wyprzedaze' biletow po niby atrakcyjnych cenach. Teraz wlasnie zaczely sie np. w KLM i British Airways (choc akurat w tym roku w KLM nie uwazam ich za atrakcyjne, w zeszlym byly o niebo lepsze!). Mysle, ze najlepiej na biezaco przegladac strony przewoznikow ktorzy lataja w interesujace Cie rejony. Zajrzyj tez na stronke: http://www.jetairfly.com/en/index.php - oni proponuja caly rok atrakcyjne jak na moj gust oferty m.in. do wybranych krajow basenu Morza Karaibskiego. Zycze udanego wyboru!

+Quote Post
anthem
post Jan 14 2008, 08:27 PM
Post #51

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(Andrzej Budnik @ Jan 3 2008, 05:58 PM) *
Każdy ma prawo do swojego zdania, bo Polska to wolny kraj. Na swój temat też nigdy z nikim nie polemizuję, więc zostawię Twoją wypowiedź bez komentarza.

Na pytanie koleżanki Pyra i drugi raz odpowiedziałbym w ten sam sposób, bo tak zadane pytanie jest po prostu głupie.

Nie rozumiem o co te kłótnie?
ZZupełnie jak w bajce Brzechwy " Na straganie w dzień targowy"
Dajcie sobie panowie po buzi i kropka.

+Quote Post
lawenda
post Feb 2 2008, 10:48 PM
Post #52

Miłośnik podróży
*

Od kilku miesiecy poszukuje korzystnych ofert przelotow do BsAs. Nareszcie znalazlam co interesujacego na aero.pl - bilet za 2600 z malym hakiem. Trasa pomiedzy Europa a Am.Pd obslugiwana jest przez brazylijskie linie TAM Meridionais.

Czy ktos z obecnych moglby sluzyc mi rada czy linie te sa 'bezpieczne' i wiarygodne (operator z Lufthansy stanowczo odradza zakup biletu twierdzac, ze linie sa na skraju bankructwa).

Prosze o pomoc, bo musze szybko podjac decyzje kupic czy nie. Z gory dziekuje.

+Quote Post
Andrzej Budnik
post Feb 3 2008, 01:02 AM
Post #53

Urodzony obieżyświat

Osobiście nigdy nie leciałem, ale... raz chyba nawet na tym forum ktoś wspominał, że TAM nie wystartował. Drugi taki sam przypadek to moi znajomi - mieli dwudniowe opóźnienie jak wracali przez co "uciekło" im lowcostowe połączenie do Polski.

Osobiście też kupiłem za pośrednictwem aero.pl bilety za 2600, ale obsługiwane przez Alitalia i docelowo do Caracas a nie Buenos. Jak widać takie ceny czasem się zdarzają na trasie do AP z tym, że stolica Argentyny to sporo niżej niż Caracas, więc cena jest labo bardzo dobra albo podejrzanie dobra wink.gif

--------------------

+Quote Post
GLOBALpenetrator...
post Mar 2 2008, 12:13 AM
Post #54

Miłośnik podróży
*

Grupa: Validating

Na Alitalie tez uwazajcie. Niby standard i europejski przewoźnik. Ale jak leciałem ostatno do Limy, ich samolot nie wystartowal z Polski i zamiast leciec do Caracas i potem do Limy (już Tacą) polecialem w koncu przez SaoPaulo i na miejscu bylem z 24 godzinnym opóźnieniem.

--------------------
www.globalpenetrator.pl

+Quote Post
adam gd
post Mar 30 2008, 10:19 AM
Post #55

Miłośnik podróży
*

Właśnie zdecydowaliśmy o kolejnej wyprawie - powrót do Meksyku i Gwatemala na przełomie lipca i sierpnia, i musieliśmy przelecieć wiele ofert lotniczych. Kupiliśmy w Iberii lot z Warszawy do Mexico City z przesiadką w Madrycie ok. 3000 zł, dla porównania Lufthansa 4.500, inne podobnie. Na lato nie było żadnych okazji cenowych

+Quote Post
Konto usunięte
post Apr 19 2008, 08:44 PM
Post #56

Wytrawny wojażer

Myśmy do Meksyku lecieli z Lufthansą z Niemiec z Frankfurtu , Ale do innych rejonów lata też nisko budżetowa linia Air Italy - http://www.airitaly.eu/

--------------------
Konto usunięte na życzenie użytkownika

+Quote Post
Nice
post May 10 2008, 03:21 PM
Post #57

Miłośnik podróży
*

CYTAT
Dostajemy się do jednego z hub'ów lotniczych, czyli największych portów przesiadkowych w Europie, zwykle związanych z jakąś duża linią lotniczą, typu Frankfurt - Lufthansa, Londyn - BA, Paryż - Air France, Kopehaga - SAS itp., wchodzimy na lotnisko i czekamy... czekamy na bilet do Ameryki Południowej nawet za 50 USD. Niemożliwe? Zdarza się, że ludzie po prostu nie wykorzystją swoich wykupionych miejsc, lub jest ich na tyle dużo w samolocie, że przewoźnikowi opłaca się sprzedać go prawie za darmo - ceny niżeszj niż 50USD nie można się raczej spodzieać, bo człowiek tez waży + jego bagaż, a samolt tez musi coś jeśćwink.gif

To jest ciekawa koncepcja, ale mało wiarygodna. Czy ktoś zna inne tego typu przypadki, albo moze podać jakieś linki na ten temat.

+Quote Post
Andrzej Budnik
post May 10 2008, 08:36 PM
Post #58

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Nice @ May 10 2008, 04:21 PM) *
To jest ciekawa koncepcja, ale mało wiarygodna. Czy ktoś zna inne tego typu przypadki, albo moze podać jakieś linki na ten temat.

Już podawałem ten link wcześniej: http://www.airhitch.org/

Piszą o tym przybliżałem to tylko z zasłyszenia od znajomego. W zeszłym roku prawie przerobiłem to na własnej skórze. Fakt nie była to Europa i dystans to 2-godzinny lot, ale jednak. Wpadlismy na lotnisko w Iquitos, aby kupić bilet na lot do Limy. Akurat tak trafiliśmy, że odlot samolotu do Limy miał nastąpić za 15 minut. Pytam o bilety do Limy na za 3 dni. Kobieta odpowiada: nie ma. A na za 4 dni - też nie ma. A na kiedy są - pytam. Na za 15 minut!! Bilet kosztował 20 usd zamiast 115 usd. Oferta kusząca, ale primo chcieliśmy zwiedzić Iquitos, secundo - bagaże były w hostelu.
Po odlocie samolotu znalazły się i bilety na za 3 dni, ale niestety po standardowej cenie. Jak widać proceder ten jest uprawiany, no ale trzeba być na to gotowym...

--------------------

+Quote Post
Nice
post May 11 2008, 06:59 AM
Post #59

Miłośnik podróży
*

CYTAT(Andrzej Budnik @ May 10 2008, 07:36 PM) *
Już podawałem ten link wcześniej: http://www.airhitch.org/

Piszą o tym przybliżałem to tylko z zasłyszenia od znajomego. W zeszłym roku prawie przerobiłem to na własnej skórze. Fakt nie była to Europa i dystans to 2-godzinny lot, ale jednak. Wpadlismy na lotnisko w Iquitos, aby kupić bilet na lot do Limy. Akurat tak trafiliśmy, że odlot samolotu do Limy miał nastąpić za 15 minut. Pytam o bilety do Limy na za 3 dni. Kobieta odpowiada: nie ma. A na za 4 dni - też nie ma. A na kiedy są - pytam. Na za 15 minut!! Bilet kosztował 20 usd zamiast 115 usd. Oferta kusząca, ale primo chcieliśmy zwiedzić Iquitos, secundo - bagaże były w hostelu.
Po odlocie samolotu znalazły się i bilety na za 3 dni, ale niestety po standardowej cenie. Jak widać proceder ten jest uprawiany, no ale trzeba być na to gotowym...

Z info na stronie http://www.airhitch.org/ wynika, że aby polecieć:

Trzeba się zarejestować w organizacji Airhitch i dostać od nich kod (tzw "ABC"). Jeżeli na 15 minut przed odlotem okazuje się, że są wolne miejsca, to pokazujesz ten kod w kasie i kupujesz bilet po cenie, którą Airhitch wynegocjował z przewoźnikiem. Jak widać kupno biletu po niskiej cenie jest mozliwe na mocy porozumienia między Airhitch a przewoźnikiem. Poza tym Airhitch obsługuje tylko loty do USA.

Wspominałeś o osobach które latały w ten sposób do Ameryki Południowej i Australii...

Przewoźnicy, którzy idą na układ z Airhitch (albo z Airtech, www.airtech.com) trzymają to w tajemnicy, trudno mi więc sobie wyobrazić aby w okienku kasy we Frankfurcie była dostępna informacja, że można lecieć do Ameryki Południowej np za 100$. Czy na lotnisku we Frankfurcie można usłyszeć komunikaty typu "Uwaga. Są wolne miejsca na lot do Limy za 15 minut. Tylko 100$ ! "?

Wierzę, że na trasach w obrębie Ameryki Południowej jest to możliwe, ale czy ktoś słyszał o obniżce ceny biletów w dniu wylotu w Europie?

Dzwoniłem do polskiego oddziału Lufthansy, nigdy o czymś takim nie słyszeli, ale nie wykluczają , że jest to mozliwe. Polecili mi dzwonić w dniu wylotu do call center w centrali...

+Quote Post
Andrzej Budnik
post May 13 2008, 12:13 PM
Post #60

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Nice @ May 11 2008, 07:59 AM) *
Dzwoniłem do polskiego oddziału Lufthansy, nigdy o czymś takim nie słyszeli, ale nie wykluczają , że jest to mozliwe. Polecili mi dzwonić w dniu wylotu do call center w centrali...

Hmm.. w takim razie ktoś tu ściemnia? Albo ja, albo znajomy, który mi to opowiadał. Teraz, dłużej zastanawiając się nad tym, faktycznie opcja z ogłoszeniem informacji o wspominanych lotach przez mikrofon odpada.

Mogę zrobić dwie rzeczy, aby wyjaśnić tę sytuacje. Skontaktuje się z osobą, od której słyszałem o tym procederze i z koleżanką, która pracuje w centrali Lufthansy na Polskę. Być może kanałami nieoficjalnymi potwierdzi to co wyżej opisałem.

--------------------

+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 23rd October 2017 - 05:28 AM