• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Łapówki - Ukraina, Legenda czy prawda?
bonanza
post Sep 6 2007, 03:06 PM
Post #21

Urodzony obieżyświat

Grupa: Odyseusze

Mam nadzieję, że przed 2012 ta łapówkarska sitwa zostanie przetrzebiona - notable z FIFA czy UEFA nie dadzą sobie przecież bezkarnie rozkręcać samochodów,a w podróży służbowej - wiadomo - sami biedacy - nie zapłacą łapówek z prywatnej kieszeni. wink.gif
Może będziemy jeździć do Lwowa na dowód - a czemużby nie? rolleyes.gif

--------------------
Nothing is impossible to the windmilling wind.
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Sep 6 2007, 03:06 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
KasiaF.
post Sep 6 2007, 03:13 PM
Post #22

Urodzony obieżyświat

Ja mam bardzo pozytywne doświadczenie. Byłam na Krymie samochodem i przez całą drogę ani razu nie zatrzymała nas policja, nigdy nie musieliśmy nikomu nic wręczać do łap. Poza tym jak nam zginęły dokumenty, to policja postawiła cały Bakczysaraj na nogi i torbę z papierami znalazła.

+Quote Post
Odoakr
post Sep 6 2007, 10:39 PM
Post #23

Doświadczony globtroter

CYTAT(bonanza @ Sep 6 2007, 02:06 PM) *
Mam nadzieję, że przed 2012 ta łapówkarska sitwa zostanie przetrzebiona

Nie tylko łapówkarska sitwa!
Generalnie jestem ciekawy jak rozwiążą tę sprawę przed Euro (o ile nam ich nie odbiorą). Ja sobie nie wyobrażam kilkudziesięciu tysięcy kibiców dziennie na polsko - ukraińskiej granicy, którzy stoją w kolejce z mrówkami lub czekają godzinami w autokarach na odprawę.

--------------------

+Quote Post
jablona
post Sep 7 2007, 04:20 PM
Post #24

Doświadczony globtroter

CYTAT(Odoakr @ Sep 6 2007, 11:39 PM) *
Nie tylko łapówkarska sitwa!
Generalnie jestem ciekawy jak rozwiążą tę sprawę przed Euro (o ile nam ich nie odbiorą). Ja sobie nie wyobrażam kilkudziesięciu tysięcy kibiców dziennie na polsko - ukraińskiej granicy, którzy stoją w kolejce z mrówkami lub czekają godzinami w autokarach na odprawę.

Otworzą nowe, dodatkowe przejścia graniczne a może nawet "włączą" na czas Euro Ukrainę do Schengen smile.gif

--------------------

Warto looknąć:
-
Janapar Karabakh - szlak przez piękny, wolny od turystycznej stonki kraj
- Vuelta Sudamericana 2008 - 5-miesięczna wyprawa dwójki przyjaciół do Ameryki Południowej (project suspended)
- Zesłany, czyli Syberia XXI wieku oczyma... - blog kolegi, będącego "na zesłaniu" w Irkucku (in progress)
- jak zakupy, to tylko w Ontheroad.pl

+Quote Post
Odoakr
post Sep 7 2007, 10:37 PM
Post #25

Doświadczony globtroter

CYTAT(jablona @ Sep 7 2007, 03:20 PM) *
Otworzą nowe, dodatkowe przejścia graniczne a może nawet "włączą" na czas Euro Ukrainę do Schengen smile.gif

Hehe:)
Zabrakłoby w tym rejonie Europy fajek do przemycania...smile.gif

--------------------

+Quote Post
jablona
post Sep 7 2007, 11:11 PM
Post #26

Doświadczony globtroter

CYTAT(Odoakr @ Sep 7 2007, 11:37 PM) *
Hehe:)
Zabrakłoby w tym rejonie Europy fajek do przemycania...smile.gif

Heh.. Jeżeli decyzja zostanie odpowiednio wcześnie ogłoszona, to zadziała wolny rynek i zgormadzone zostaną zapasy, które następnie w trakcie rozgrywek zostaną uwolnione tongue.gif

Obstawiałbym jednakwyłącznie otwarcie nowych przejść, które tak czy siak są naszym krajom potrzebne i prędzej czy później się pojawią.

A może zostaną wprowadzone jakieś "karty kibica" - quasi-paszporty?? huh.gif

--------------------

Warto looknąć:
-
- Vuelta Sudamericana 2008 - 5-miesięczna wyprawa dwójki przyjaciół do Ameryki Południowej (project suspended)
- Zesłany, czyli Syberia XXI wieku oczyma... - blog kolegi, będącego "na zesłaniu" w Irkucku (in progress)

+Quote Post
Odoakr
post Sep 8 2007, 08:01 AM
Post #27

Doświadczony globtroter

Nie wydaje mi się, żeby powstały nowe przejście - trzeba by do nich doprowadzić drogi, wybudować budynki, a przecież Ukraina w przeciągu 10 lat do Unii wejdzie... Jedyne co można liczyć w przeciągu tych 10 lat to turystyczne przejścia gdzieś w górach. Tak mi sie wydaje...

A co do quasi-paszportów to ciekawa sprawa może wyniknąć. Jestem ciekawy jaki odsetek kibiców z krajów UE ma wyrobione paszporty, a nie jest przyzwyczajona do przekraczania granicy bez jakich kolwiek formalności... Bedą jaja bo na bank jakiś procent kibiców dopiero na granicy zorientuje się, że jej przekroczyć nie może:)

--------------------

+Quote Post
kunek
post Sep 8 2007, 10:16 AM
Post #28

Wytrawny wojażer

za każdym razem będąc na Medyce staram się wyobrazić sobie tłumek podchmielonych kiboli angielskich bądź niemieckich, którzy dostaja do wypełnienia katreczki ...
oj będzie sie działo...

a co do mrówek - proceder bedzie trwał dopóty, dopóki będzie sie to opłacać.... porównac wystaczy ceny u nas i w Ukrainie - tak działa rynek i tyle....

a przy okazji - jednak lekka poprawa w traktowanu turystów jest:) a czy wystarczająca, to juz inna historia...

+Quote Post
jablona
post Sep 8 2007, 11:34 AM
Post #29

Doświadczony globtroter

Jedno jest pewne... Jeśli wszystko zostanie do tego czasu "po staremu", to będą niezłe jaja smile.gif Medyka już dziś jest koszmarem mniejszym lub większym (na szczęście przekraczałem tam granice tylko 2 razy i zawsze jako turysta z plecakiem "wracający na Ojczyzny łono" i nie miałem najmniejszych kłopotów - odprawa dosyć szybka, poza kolejką smile.gif ), dlatego nowe przejścia są konieczne, ewentualnie rozbudowa istniejących. Fakt, że Polska dzięki dostępowi do funduszy będzie może miała łatwiej, ale Ukaraina też chyba widzi potrzebę polepszenia sytuacji na granicy i myślę, że pieniądze się na to znajdą.

Wizja kiboli wypełniających karteczki migracyjne - hehe niezłe jaja biggrin.gif

--------------------

Warto looknąć:
-

+Quote Post
bonanza
post Sep 8 2007, 07:21 PM
Post #30

Urodzony obieżyświat

Za 20 lat będzie się wnuków straszyć historiami, że na granicy stali źli faceci, którzy odbierali podróznym złoto i gorzałkę - a młodzi nie uwierzą, pomyślą, że się dziadkowi popi3przyło z legendą o Janosiku... laugh.gif

--------------------
Nothing is impossible to the windmilling wind.

+Quote Post
chicken997
post Sep 9 2007, 10:06 AM
Post #31

Urodzony obieżyświat

NIe można generalizować ale niestety Ukraińskie służby biorą. Widziałem to nieraz na włąsne oczy, choć ja nigdy nie musiałem dawać. Kumple jechali na Krym autokarem - drogówka - przekroczenie prędkości stwierdzone radarem "ocznym" ;-) 20 hrywien. Częstozatrzymują pojazdy z obcymi tablicami. Podobnie jest w niektórych miastach na dworcach - bez trudu wyłąwiają z tłumu turystów i przystępują do "legitymowania". Doświadczyłem tego w Synferopolu. Ale obyło się bez łapówy bo się z nimi "zaprzyjaźniłem" ;-)
Trochę Juszczenko przyciął łapki drogówce ale to jeszcze długa droga do ucywilizowania tego.
Na początku wakacji Janukowycz apelował do milicji aby tak strasznie nie "czesała" turystów ;-)

--------------------

+Quote Post
Faalka
post Sep 11 2007, 11:00 AM
Post #32

Miłośnik podróży
*

Tak na szybko - udało się nam przejechać bez żadnej łapówki/mandatu rolleyes.gif W jedną stronę. W drugą nie udało nam się wcale i po nieudanej próbie pojechaliśmy przez Węgry i Słowację rolleyes.gif Szczegóły później.

--------------------
Ten błękit snów i pragnień.

+Quote Post
KasiaF.
post Sep 11 2007, 01:13 PM
Post #33

Urodzony obieżyświat

Z ostatniej prawie chwili - znajomi wrócili ze Lwowa w niedzielę. Byli tam samochodem i w obie strony obyło się beż żadnych problemów. Nikt ich nie zatrzymywał, nikt nic nie chciał.

+Quote Post
machoney
post Sep 11 2007, 03:06 PM
Post #34

Urodzony obieżyświat

Grupa: OdysseiMod

A zaraz będzie z ostatniej chwili że ktoś stał 10 godzin na granicy - taka tam jest właśnie "polityka"...

--------------------

+Quote Post
Jaskiniowiec
post Sep 11 2007, 05:02 PM
Post #35

Wytrawny wojażer

Wczoraj moji znajomi wracali autokarem z Lwowa i stali "jedynie" 8 godzin w Medyce.

--------------------

+Quote Post
KasiaF.
post Sep 11 2007, 06:50 PM
Post #36

Urodzony obieżyświat

CYTAT(mach @ Sep 11 2007, 04:06 PM) *
A zaraz będzie z ostatniej chwili że ktoś stał 10 godzin na granicy - taka tam jest właśnie "polityka"...

Się nie sprecyzowałam. Zasadniczo chodziło o łapówki - nikt ich nie zatrzymywał i nikt nic nie chciał. Na granicy stali 3 godziny (w drodze powrotnej, a tam - nie wiem), ale z tego, co tu widzę, to i tak niedużo.

+Quote Post
machoney
post Sep 11 2007, 09:05 PM
Post #37

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Jaskiniowiec @ Sep 11 2007, 06:02 PM) *
Wczoraj moji znajomi wracali autokarem z Lwowa i stali "jedynie" 8 godzin w Medyce.

No nie osłabiłeś mnie...
Nie wiesz jakim kursem jechali ?? Nocnym czy dziennym ??

--------------------

+Quote Post
Jaskiniowiec
post Sep 11 2007, 09:23 PM
Post #38

Wytrawny wojażer

tzn. mach to nie byla kursowa linia tylko prywatny dylizans. Ale wiecej szczegolow nie znam i chwilowo nie mam z ekipa kontaktu, ale jak ustale cos wiecej dam znac.

--------------------

+Quote Post
machoney
post Sep 11 2007, 09:42 PM
Post #39

Urodzony obieżyświat

Aha... no ale autobus i jakoś mnie to nie nastraja optymistycznie przed kolejnym wyjazdem... sad.gif
Chyba zmienię zainteresowania wink.gif

--------------------

+Quote Post
gruzowik26
post Sep 11 2007, 11:09 PM
Post #40

Wytrawny wojażer

CYTAT(mach @ Sep 11 2007, 10:42 PM) *
Aha... no ale autobus i jakoś mnie to nie nastraja optymistycznie przed kolejnym wyjazdem... sad.gif
Chyba zmienię zainteresowania wink.gif

Może zaiteresuj sie... kobietami blink.gif tongue.gif

ps.gdzie Cię znów niesie?

--------------------
Nie rozmawiaj z idiotą, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu, później pokona doświadczeniem, aż w końcu ludzie nie będą dostrzegać między wami różnicy...

+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 21st October 2017 - 03:01 PM