• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

15 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Czarnogóra 2011
goblin
post Jul 14 2011, 01:42 PM
Post #41

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

zapomniałem napisać też kilka słów o Budvie smile.gif jeśli chcesz pobawić się na dyskotekach to jest to dobra miejscówka. W dzień jest co pozwiedzać (stare miasto) a w nocy na promenadzie nad morzem impreza sama Cie znajdzie (panienki skąpo ubrane zapraszają do wejścia smile.gif )
pozdrowionka

Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Jul 14 2011, 01:42 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
Pablo de la Mar
post Jul 14 2011, 01:47 PM
Post #42

Urodzony obieżyświat

CYTAT(goblin @ Jul 14 2011, 12:42 PM) *
zapomniałem napisać też kilka słów o Budvie smile.gif jeśli chcesz pobawić się na dyskotekach to jest to dobra miejscówka. W dzień jest co pozwiedzać (stare miasto) a w nocy na promenadzie nad morzem impreza sama Cie znajdzie (panienki skąpo ubrane zapraszają do wejścia smile.gif )
pozdrowionka

Czyli do Budvy jadę tylko w dzień. wink.gif
Pozdro!

--------------------
Chcę, aby dzikich ptaków klucz otwierać wolność zawsze mógł. Bez której zginę.

+Quote Post
bolo73
post Jul 18 2011, 09:43 AM
Post #43

Miłośnik podróży
*

CYTAT(Pablo de la Mar @ Jul 13 2011, 11:08 PM) *
Czy ktoś byłby w stanie określić, ile czasu powinno się poświęcić na wymienione niżej miasta w Czarnogórze? Gdzie można wpaść tylko przejazdem, gdzie trzeba posiedzieć cały dzień, a gdzie - ze względu na nocne klimaty - warto wyznaczyć sobie miejsce noclegu?

Podgorica
Bar/Stary Bar
Petrovac
Sveti Stefan
Budva
Kotor
Perast
Herceg Novi

Podgoricę sobie daruj.Ja osobiście nie byłem ale z przedwyjazdowych info,które do mnie dotarły jaki i od samych ludzi już na miejscu w Czarnogórze wiem,że po prostu nie warto bo szkoda czasu.
W Barze nie byłem bo też miałem info,że za bardzo tam nie ma co zwiedzać,natomiast Stary Bar jak najbardziej polecam.Super klimaty ale to też zależy co kto lubi bo generalnie Stary Bar to są ruiny miasta znajdujące się za murami:

Więc jeżeli ktoś nie lubi takich klimatów to nie ma po co tam jechać.Jedna rada ode mnie.Jeżeli ktoś tam chce jechać to najlepiej z rana lub pod wieczór lub w jakiś chłodniejszy dzień.Jak my tam jechaliśmy z Ulcinja to było ciepło ale jak słońce się oparło na murach w Starym Mieście to było mega gorąco.Generalnie na Stary Bar wystarczy przeznaczyć 3 godziny (2 na spokojne obejście ruin i godzinę na pochodzenie sobie po uliczkach przed Starym Miastem).
Jeżeli chodzi o Svety Stefan to też zależy czy ktoś chce tylko zobaczyć czy też troszkę poleżakować.Na samą wyspę do wewnątrz się nie wejdzie a na zobaczenie tego co znajduje się wokoło trzeba przeznaczyć godzinę:

Warto jednak zatrzymać się na dłużej by nacieszyć oczy tym pięknym miejscem.My byliśmy tam na fakultecie Montenegro Tour.Mieliśmy tylko godzinę i pozwoliło to nam na szybką kąpiel i szybkie obczajenie okolicznych klimatów.Podobnie było z Budvą i Kotorem.Godzina na każde z tych miast to zdecydowanie za mało.Pobyć dzień na spokojnie i bezstresowo delektować się pięknem tych miejsc (szczególnie Kotor robi niesamowite wrażenie). Niestety nie mam fotek z tych miast bo mi padł akumulator ale obiecałem sobie do nich wrócić.W pozostałych miastach jeszcze nie byłem,Warto natomiast wybrać się także w góry do Narodowego Parku (Czarnogóra ma ich bodajże 3 lub 4) Lovcen gdzie też są przepiękne widoki:

przy zjeździe z Lovcen do Kotoru jest taki oto punkt widokowy na Zatokę Kotorską:

+Quote Post
Pablo de la Mar
post Jul 18 2011, 10:40 AM
Post #44

Urodzony obieżyświat

CYTAT(bolo73 @ Jul 18 2011, 08:43 AM) *
Podgoricę sobie daruj.Ja osobiście nie byłem ale z przedwyjazdowych info,które do mnie dotarły jaki i od samych ludzi już na miejscu w Czarnogórze wiem,że po prostu nie warto bo szkoda czasu.

Mimo wszystko chciałbym tam zajrzeć "po drodze" poczuć atmosferę stolicy. wink.gif Ale dziękuję za cenne informacje - utwierdzasz mnie w przekonaniu, że kilka godzin między jednym pociągiem a drugim w zupełności wystarczy.

CYTAT(bolo73 @ Jul 18 2011, 08:43 AM) *
przy zjeździe z Lovcen do Kotoru jest taki oto punkt widokowy na Zatokę Kotorską:

Mega... ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

--------------------

+Quote Post
chicken997
post Jul 18 2011, 10:49 PM
Post #45

Urodzony obieżyświat

SUPER FOTY!!!! Ech.... musze wrócić na Bałkany... wink.gif

--------------------

+Quote Post
Adin
post Jul 19 2011, 08:19 AM
Post #46

Zapalony wędrowiec
**

Witam
Wyjazd coraz bliżej i w związku z tym mam jeszcze kilka pytań:
Przez Słowacje bede jechał autostradą do Koszyc z Preszowa gdzie i za ile musze kupic winete??
Przez Węgry z Miszkolca do Budapesztu i potem na Szeged i tak jak wyżej gdzie i za ile musze kupic winety??
Jak jechałem 10 lat temu do Chorwacji to miałem problem z kupnem winet na stacjach benzynowych.
WSerbii ponoć na granicy sie odrazu kupuje??
Ile tak w mniej wiecej czasowo wyniesie droga z miasta Ćaćak do Petrovaca??
I jak z opłatami w Czarnogórze za drogi??
Dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam

+Quote Post
renard
post Jul 19 2011, 09:35 AM
Post #47

Wytrawny wojażer

QUOTE(Adin @ Jul 19 2011, 07:19 AM) *
I jak z opłatami w Czarnogórze za drogi??

Płatne są tylko dwa?? tunele które zresztą warto ominąć ze względu na widokowe trasy, oraz prom przez Zatokę Kotorską.

+Quote Post
ChillOutTravel
post Jul 19 2011, 09:29 PM
Post #48

Urodzony obieżyświat

http://img221.imageshack.us/img221/4644/20...arnogra01el.jpg

Uuaaa, niesamowita miejscówka !

--------------------
wynajem autokarów, podróże czy snowboard. Urlop ? wczasy ? może tanie noclegi ? wyspy + chill out = beautiful voices

+Quote Post
loona8
post Jul 25 2011, 01:04 PM
Post #49

Miłośnik podróży
*

HEJ,

A jak jest z paszportami? Czy rzeczywiście jak się jedzie prywatnie samochodem nie trzeba mieć paszportów do Czarnogóry?

dzięki za odpowiedź

+Quote Post
Coelha
post Jul 25 2011, 02:01 PM
Post #50

Urodzony obieżyświat

CYTAT(loona8 @ Jul 25 2011, 12:04 PM) *
HEJ,

A jak jest z paszportami? Czy rzeczywiście jak się jedzie prywatnie samochodem nie trzeba mieć paszportów do Czarnogóry?

dzięki za odpowiedź

Oczywiście że trzeba mieć paszport! wink.gif
Bez niego raczej nie da się wjechać do Czarnogóry.

+Quote Post
Pablo de la Mar
post Jul 25 2011, 02:50 PM
Post #51

Urodzony obieżyświat

CYTAT(Coelha @ Jul 25 2011, 01:01 PM) *

Info ze strony polskiego MSZ: "Wymagane dokumenty podróży: paszport / dowód osobisty do 30 dni".

--------------------

+Quote Post
chicken997
post Jul 25 2011, 06:41 PM
Post #52

Urodzony obieżyświat

CYTAT(ChillOutTravel @ Jul 19 2011, 08:29 PM) *

Ech... Boka Kotorska.... laugh.gif

--------------------

+Quote Post
renard
post Jul 26 2011, 08:03 PM
Post #53

Wytrawny wojażer

QUOTE(Coelha @ Jul 25 2011, 01:01 PM) *

Oczywiście że nie trzeba mieć paszportu, nawet Albania tego nie wymaga.

+Quote Post
Coelha
post Jul 26 2011, 10:19 PM
Post #54

Urodzony obieżyświat

CYTAT(renard @ Jul 26 2011, 07:03 PM) *
Oczywiście że nie trzeba mieć paszportu, nawet Albania tego nie wymaga.

A to nie wiem. Jak jeździłam po tych krajach to wszyscy zawsze pytali o paszport-chyba że teraz się to pozmieniało.

+Quote Post
wojt81
post Jul 26 2011, 11:20 PM
Post #55

Miłośnik podróży
*

Bylem w 2009 - wjezdzalem na dowod - pamietam bo nie wiedzialem czy mozna, a bylem ciekaw czy mnie wpuszcza (paszport tez mialem smile.gif No i wpuscili. Jedynym chyba obecnie krajem na Balkanach gdzie trzeba miec paszport jest Kosowo, ale moge sie mylic.

+Quote Post
Serek
post Jul 28 2011, 11:27 AM
Post #56

Zapalony wędrowiec
**

Witam! byl ktos z Was moze w te wakacje w Czarnogorze? ja jade za tydzien i nie iwem jakich cen sie spodziewac a co za tym idzie ile zabrac pieniedzy...

+Quote Post
olek777
post Jul 28 2011, 01:53 PM
Post #57

Miłośnik podróży
*

Byłem tam w 2006 roku. Wtedy wybraliśmy się do Herceg Novi. Tak nam się spodobało, że wracaliśmy tam jeszcze dwa razy. Do dziś mam sentyment do tego miejsca i na pewno tam jeszcze powrócę.
Widziałem również bokę Kotorską z góry na zdjęciu. Naprawdę widok którego nie zapomina się do końca życia.

Moje wspomnienia z wakacji w Czarnogórze możecie znaleźć pod adresem http://www.zobacz-swiat.pl/podroze/point/9...okazalosci.html

PS. Gdybyście szukali przewodników turystycznych lub map zapraszam do księgarni http://www.przewodniki.zobacz-swiat.pl

+Quote Post
mireda71
post Jul 28 2011, 02:07 PM
Post #58

Urodzony obieżyświat

CYTAT(olek777 @ Jul 28 2011, 02:53 PM) *
Byłem tam w 2006 roku. Wtedy wybraliśmy się do Herceg Novi. Tak nam się spodobało, że wracaliśmy tam jeszcze dwa razy. Do dziś mam sentyment do tego miejsca i na pewno tam jeszcze powrócę.
Widziałem również bokę Kotorską z góry na zdjęciu. Naprawdę widok którego nie zapomina się do końca życia.

Moje wspomnienia z wakacji w Czarnogórze możecie znaleźć pod adresem http://www.zobacz-swiat.pl/podroze/point/9...okazalosci.html

PS. Gdybyście szukali przewodników turystycznych lub map zapraszam do księgarni http://www.przewodniki.zobacz-swiat.pl

Kolega zadał konkretne pytanie o tegoroczne ceny,a Ty się ordynarnie pakujesz z reklamą! mad.gif

+Quote Post
krakruk
post Jul 28 2011, 07:13 PM
Post #59

Zapalony wędrowiec
**

CYTAT(Serek @ Jul 28 2011, 10:27 AM) *
Witam! byl ktos z Was moze w te wakacje w Czarnogorze? ja jade za tydzien i nie iwem jakich cen sie spodziewac a co za tym idzie ile zabrac pieniedzy...

Ceny maja porownywalne do naszych.

+Quote Post
esic
post Jul 29 2011, 04:38 PM
Post #60

Miłośnik podróży
*

Czy przejeżdżając Transitem z Chorwcji do Czarnogóry wymagana jest zielona karta ? mAM taki problem ze u mojego ubezpieczyciela nie można dokupic ZK ( swoją drogą to absurd ) a wykupując u innego to koszt ponad 300 zł . Mielismy jechac przez Serbię ale w takim przypadku nie ma takiej mozliwości ( ZK na granicy serbskiej to 100E ) i musimy jechac przez Dubrovnik .Wiem ze na granicy w Czarnogórze mozna kupic ZK za ok 15 E ale jak to jest w Bośni ( ten króciutki odcinek ) pomóżcie prosze

+Quote Post

15 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 23rd October 2017 - 05:29 AM