• Wersja angielska
  •  
  •  
  • Odyssei
  • Serwis roku
  • National Geographic
  • Traveler
  • Strona Główna Odyssei
  • Odyssei

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

15 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Czarnogóra 2011
sonador
post Jun 4 2011, 04:25 PM
Post #21

Miłośnik podróży
*

Grupa: Odyseusze

CYTAT(grzesiekodm @ Jun 4 2011, 08:31 AM) *
Jeśli tak stawiasz sprawę to najlepszą opcją jest przejazd przez Niemcy i Holandię, bo tam autostrady nic nie kosztują wink.gif

Moja odpowiedź dotyczyła jasno sformułowanego pytania. Jest indywidualną sprawą autora, którą trasę wybierze. Możliwości jest wiele i każda ma swoje wady i zalety. Jeśli to jest wyjazd wakacyjny to lepiej zajechać na miejsce jak najszybciej i cieszyć się urlopem, niż szukać fałszywych oszczędności i tracić cenny czas.

Nie to ty stawiasz sprawe pisząc "żadnych oszczędności " i proponuję jeszcze raz wziąsć mape i przeanalizować te 3 trasy od przyjętego wyżej punktu budapeszt wg mnie najrozsądniejsza jest trasa przez serbie, ciekawa turystycznie przez bośnie, autostradami przez chorwacje całą- bez komentarza- to juz lepiej jedz przez tę holandie.
apropo niemiec jeśli mieszkasz np w szczecinie to tylko przez niemcy
to tyle w temacie szkoda zaśmiecać forum
Go to the top of the page

+Quote Post
Odyska
post Jun 4 2011, 04:25 PM
Post #

Miłośniczka podróży

Quote Post
Sebastian C
post Jun 4 2011, 05:08 PM
Post #22

Zapalony wędrowiec
**

Również moim zdaniem drogi przez Belgrad i Bośnię lub dalej przez Serbię (Cacak) jest bardziej optymalna.
Pierwszy wariant oferuje po drodze Sarajewo i Mostar - polecam. Nad Adriatykiem ląduje się przed Dubrownikiem.
Jazda przez Chorwację to spory łuk na mapie w kierunku zachodnim, do tego autostrady chorwackie są drogie.
S.

+Quote Post
Granturismo
post Jun 4 2011, 05:33 PM
Post #23

Urodzony obieżyświat

Sonador rozkojarzony jesteś strasznie wink.gif Przecież greg088 w swoim poście wyraźnie pytał o przejazd przez Chorwację. I tego dotyczyła moja odpowiedź.
CYTAT(greg088 @ May 10 2011, 05:28 PM) *
Jedziemy z Krakowa (wyjazd planowany koło 14) i do Perastu chcemy dostać się przez Słowację, Węgry, Chorwację i Bośnię.

Jeśli pytałby o najkrótszą i najszybszą trasę to odesłałbym go do mojego pierwszego postu w tym wątku, w którym napisałem:
CYTAT(grzesiekodm @ Apr 25 2011, 07:56 PM) *
... Im szybsza tym lepsza. Ja osobiście przejeżdżałem kilkoma wariantami i każdy ma swoje plusy i minusy. Najszybszy na pewno jest wariant E75, czyli dojeżdżasz autostradą do Belgradu i dalej trasą E763 (najpierw drogą krajową 22 na Valjevo, następnie drogą 21) do Bilejo Polje. Potem 2 przez Podgoricę wprost do Petrovaca.

Mimo to uważam, że przejazd autostradą chorwacką ma sens.

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
marol6
post Jun 6 2011, 02:29 PM
Post #24

Miłośnik podróży
*

ja zaś mam następujące pytanie, jechał z Was ktoś ostatnio pociągiem relacji Budapeszt---->Bar---->Budapeszt ? jak się przedstawia cena?

+Quote Post
greg088
post Jun 8 2011, 11:06 AM
Post #25

Miłośnik podróży
*

grzesiekodm,
Wprawdzie pytałem o trasę przez Chorwację, ale oczywiście chodziło mi o krótki odcinek między granicą węgiersko - chorwacką, a chorwacko - bośniacką. Trasa przez Split i Dubrownik nigdy nie wchodziła w grę głównie ze względu na cenę autostrad. Inna sprawa, że podróż przez Chorwację jest może prostsza, ale czeka mnie kilkugodzinne czekanie na granicy z Czarnogórą (skręcenie w ostatnim momencie do Bośni jest bez sensu, bo robię koło, że łoho). Inna sprawa, że uważam, że wakacje zaczynają się już w momencie rozpoczęcia podróży, więc mogę jechać dłużej, ale coś jeszcze przy okazji zobaczyć (Sarajewo i Durmitory). Ale oczywiście dziękuję za pomocną odpowiedź smile.gif

sonador,
myślisz, że uda mi się zrobić całą trasę "na raz"? Jedziemy dwoma samochodami i mamy trójkę kierowców. O ile trasy przez Bośnię się nie obawiam to nie wiem jak dokładnie jest z drogą za Sarajewem. Jest bardzo męcząca? Pamiętasz jak długo jechałeś z Sarajewa do celu? Zastanawiałem się jeszcze nad drogą przez Serbię, ale zobaczenie Sarajewa i jeszcze Durmitorów jest dla mnie chyba ważniejsze:)

----
Dzięki za pomoc!

+Quote Post
parrot
post Jun 8 2011, 11:34 AM
Post #26

Miłośnik podróży
*

CYTAT(greg088 @ Jun 8 2011, 12:06 PM) *
myślisz, że uda mi się zrobić całą trasę "na raz"? Jedziemy dwoma samochodami i mamy trójkę kierowców. O ile trasy przez Bośnię się nie obawiam to nie wiem jak dokładnie jest z drogą za Sarajewem. Jest bardzo męcząca? Pamiętasz jak długo jechałeś z Sarajewa do celu? Zastanawiałem się jeszcze nad drogą przez Serbię, ale zobaczenie Sarajewa i jeszcze Durmitorów jest dla mnie chyba ważniejsze:)

Mi nie udało się na raz, ale zapewne przez to, że na granicy węgiersko-serbskiej (Horgos) zmitrężyłem ponad 4 godziny, a i tak Serbowie mnie nie wpuścili (ze względów nacjonalistycznych - na ZK z PZU miałem stary napis SMN, zamiast SRB tongue.gif ) - dlatego zawróciłem i pojechałem tak:

Baja-Bataszek-Mohacs-Osijek-Vinkovci-Tuzla-Kladanj-Sarajevo-Brod-Hum-Niksic (tu nocka na stacji benzynowej - w aucie)-Podgorica-Ulcinj

Trochę nadłożyłem, ale widokowo - bezcenne.

Ostatni odcinek przed granicą (jakieś 20km) wygląda tak (jeżdżą autobusy, więc nie ma strachu wink.gif ):

a po przekroczeniu granicy bośniacko-czarnogórskiej tak:

+Quote Post
Pablo de la Mar
post Jun 8 2011, 03:51 PM
Post #27

Urodzony obieżyświat

CYTAT(marol6 @ Jun 6 2011, 01:29 PM) *
ja zaś mam następujące pytanie, jechał z Was ktoś ostatnio pociągiem relacji Budapeszt---->Bar---->Budapeszt ? jak się przedstawia cena?

A takie bezpośrednie połączenie w ogóle istnieje? rolleyes.gif Byłoby miło...

--------------------
Chcę, aby dzikich ptaków klucz otwierać wolność zawsze mógł. Bez której zginę.

+Quote Post
Granturismo
post Jun 8 2011, 06:41 PM
Post #28

Urodzony obieżyświat

CYTAT(greg088 @ Jun 8 2011, 10:06 AM) *
grzesiekodm,
Wprawdzie pytałem o trasę przez Chorwację, ale oczywiście chodziło mi o krótki odcinek między granicą węgiersko - chorwacką, a chorwacko - bośniacką. Trasa przez Split i Dubrownik nigdy nie wchodziła w grę głównie ze względu na cenę autostrad. Inna sprawa, że podróż przez Chorwację jest może prostsza, ale czeka mnie kilkugodzinne czekanie na granicy z Czarnogórą (skręcenie w ostatnim momencie do Bośni jest bez sensu, bo robię koło, że łoho). Inna sprawa, że uważam, że wakacje zaczynają się już w momencie rozpoczęcia podróży, więc mogę jechać dłużej, ale coś jeszcze przy okazji zobaczyć (Sarajewo i Durmitory). Ale oczywiście dziękuję za pomocną odpowiedź smile.gif

Strasznie to wszystko przekombinowane... Jeśli Twoim celem jest Sarajevo, to dlaczego nie jedziesz normalnie na Novi Sad i dalej przez Sabac, Lożnicę i Zvornik? Przecież tamtędy prowadzi najprostsza, najszybsza i najwygodniejsza droga do Sarajeva. Po drodze przejeżdżasz Fruską Gorę, gdzie możesz zwiedzić słynne monastyry. Droga jest dobrej jakości, prowadzi przez malownicze góry i lasy. Wiele świetnych miejscówek na nocleg lub krótki odpoczynek. Jeśli zaś kolejnym celem jest Durmitor, to po co pakować się na Trebinje? Najkrótsza i zarazem bardzo atrakcyjna droga prowadzi przez Miljevinę na Hum i dalej stromym podjazdem na Trsę do Żabljaka. Po drodze możesz się wybrać na krótki rafting rzeką Tarą. Z Żabjlaka wracasz się na Niksić i dalej w stronę bośniackiej granicy do Vilusi, gdzie skręcasz na Risan.

--------------------
„Nie interesuje mnie to, co stworzyła ręka człowieka a jedynie to, czego nie zdołała jeszcze zniszczyć” - G.M.

+Quote Post
patrykdom
post Jun 8 2011, 06:50 PM
Post #29

Miłośnik podróży
*

witam ja natomiast poszukuje najlepszej trasy z Wrocławia do Plav w Czarnogórze - trasa ma być optymalnie szybka smile.gif

+Quote Post
marza1702
post Jun 8 2011, 09:45 PM
Post #30

Miłośnik podróży
*

Witam, chciałabym podłączyć się pod ten temat. W lipcu w 4 osoby zamierzamy wybrać się do Budvy, jednak coraz częściej zastanawiamy się czy to dobry wybór. Moglibyście przybliżyć mi ceny noclegów w Budvie oraz czy są znacznie wyższe niż w mniejszych miejscowościach? Z góry dziękuję za pomoc.

+Quote Post
wojt81
post Jun 9 2011, 02:14 PM
Post #31

Miłośnik podróży
*

Ja byłem w Budwie 2 lata temu. Tylko, że spaliśmy na polu namiotowym w centrum miasta - 12 EUR za dobę za 2 osoby + namiot.

Na pewno jest tam dużo taniej niż w Chorwacji, z drugiej strony pewnie drożej niż w Ulcinj. Ja mam porównanie tylko do Chorwacji to wychodziło zdecydowanie taniej, bo w Czarnogórze spaliśmy tylko w Budvie, więc nie iwem jakie są ceny w innych miejscowościach w Czarnogórze.

Jeśli chodzi o kwatery to przed dworcem stały babeczki i proponowały noclegi za 15-20 EUR za dobę za osobę, myślę, że to cena wyjściowa, ale nie wiem, nie targowałem bo byliśmy nastawieni na namiot.

Najlepiej sprecyzuj o jaki rodzaj zakwaterowania Ci chodzi, to na pewno zaraz ktoś pomoże. I czy jedziecie samochodem, bo jeśli tak to nie macie problemów z przemieszczaniem się i możecie spać w okolicach, a wtedy na pewno byłoby taniej niż w centrum Budwy.

Budwa jest w miarę fajnym miejscem i dobrym punktem wypadowym żeby zobaczyć okolice - SvetiStefan, Kotor itp. Ale jeśli macie auto to nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.

+Quote Post
marza1702
post Jun 9 2011, 02:24 PM
Post #32

Miłośnik podróży
*

Jedziemy samochodem, a chcemy mieszkać w kwaterze prywatnej. Warunki nie muszą być jakieś super, wystarczy nam łazienka w pokoju, a zależało nam na Budvie z powodu "nocnego życia" tego miasta. Co roku jeździliśmy na wakacje na wioski, miało to swój klimat jednak teraz chcieliśmy spróbować wakacje w mieście.

+Quote Post
Granturismo
post Jun 9 2011, 06:09 PM
Post #33

Urodzony obieżyświat

Jeśli priorytetem jest życie nocne, Budva spełni Wasze oczekiwania. Nie tylko zresztą pod tym kątem, bo bliższa i dalsza okolica oferuje wiele atrakcji. Jest to jednak miejsce dość drogie, najdroższe na czarnogórskim wybrzeżu. Baza noclegowa to głównie hotele i apartamentowce. Kwatery prywatne dostępne raczej na obrzeżach miasta. W pełni sezonu tłoczno i gwarno. Spore problemy z miejscami parkingowymi.

--------------------

+Quote Post
marza1702
post Jun 9 2011, 07:48 PM
Post #34

Miłośnik podróży
*

Jakie polecacie mniejsze miejscowości blisko Budvy z których łatwo się dostać do Budvy np autobusem i ile taka komunikacja kosztuje, czy często jeżdżą itp. Oraz prosiłabym o ceny kwater bo jak znajduje jakieś informacje to sprzed kilku lat i podejrzewam, że są nieaktualne.

+Quote Post
marza1702
post Jun 13 2011, 12:07 PM
Post #35

Miłośnik podróży
*

Przepraszam, ze tak post pod postem, ale na tamten nikt nie odpowiedzial a niedługo wyjeżdżam i nie wiem za bardzo co i jak. Co myślicie o miejscowości Becici? Jest tańsza od Budvy?

+Quote Post
greg088
post Jun 27 2011, 05:36 PM
Post #36

Miłośnik podróży
*

Wracając do tematu podróży, bo wakacje zbliżają się coraz większymi krokami mam jeszcze jedno pytanie, które pewnie większości z Was wyda się trochę absurdalne.

Kwestia trasy za Budapesztem jest już dograna, oczywiście dzięki Waszej pomocy smile.gif Teraz pozostaje kwestia jak dojechać z Krakowa do Budapesztu, bo trochę się spieramy ze znajomymi, z którymi pojedziemy. Mnie osobiście wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie jazda e77, którą dojedziemy do samego budapesztu nie zbaczając ani razu z drogi.
Mam jednak parę pytań co do tej trasy, bo nie było mi dane nią jechać smile.gif Jak ona wygląda? To jest taka nasza krajowa droga, w sensie, że jeden pas w jedną i jeden pas w drugą? Jak wygląda natężenie ruchu na niej? Jakieś korki? Tiry itp.? Na coś trzeba uważać? (oprócz słowackich policjantów oczywiście:) )

Jechał ktoś może ostatnio? Ile średnio zajmuje dotarcie do Budapesztu z moich okolic?

Drugą opcją, która jest lansowana przez znajomego, która z mojej perspktywy jest bez sensu to jazda do Żiliny, stamtąd autostradą do Bratysławy i dalej autostradą do Budapesztu. Jak dla mnie argumentem na nie w tym przypadku jest fakt, że to jakieś 260 km dalej, dodatkowe koszta winietek no i benzyny rzecz jasna. Podejrzewam, że mimo, że czasowo pewnie to wygląda podobnie to jestem ciekaw Waszych opinii i komentarzy smile.gif

Będę niezmiernie wdzięczny za podpowiedzi, bo do Czarnogóry wybieramy się już za niecały miesiąc smile.gif

+Quote Post
krakruk
post Jun 30 2011, 01:22 PM
Post #37

Zapalony wędrowiec
**

Polecam trase przez Węgry i Serbie.

Budapeszt- Szeged- Novi Sad- (szybsza opcja autostrada na Belgrad)- Sremski Karlovci- St. Pazowa- Belgrad-
obwoddnićą obok lotniska na drogę E-763 w kierunku Gornji Milanovac- Ćaćak- Użice- Prjepolje- Bjelo Polje- Podgorica i dalej do celu. wink.gif

Odpoczynek polecam w rejonie Ćaćaku, jest tam wiele domów z pokojami. Jak jest napisane SOBE to znaczy, że wynajmują pokoje. Dla wytrzymałych polecam nocleg w okolicy Kokin Brod. Na trasie przy Zlatiborskim Jeziorze jest motel, cena za osobe 1500 din, czyli 15 eurosów. dzieci nie płacą. Z pokojami nie powinno być problemów.

W samej Czarnogórze polecem Boke Kotorską.
A własciwie miejscowosc Radovici lub Tiwat. Blisko Radovici jest świetna plaza dla rodzin z dziecmi Plavi horizont. Za wjazd autem na parking pobierają oplate 2 eurosy. Plaza gratis.

Miłego pobytu.
Ja właśnie wracam do Polski. sad.gif

+Quote Post
Pablo de la Mar
post Jul 13 2011, 11:08 PM
Post #38

Urodzony obieżyświat

Czy ktoś byłby w stanie określić, ile czasu powinno się poświęcić na wymienione niżej miasta w Czarnogórze? Gdzie można wpaść tylko przejazdem, gdzie trzeba posiedzieć cały dzień, a gdzie - ze względu na nocne klimaty - warto wyznaczyć sobie miejsce noclegu?

Podgorica
Bar/Stary Bar
Petrovac
Sveti Stefan
Budva
Kotor
Perast
Herceg Novi

--------------------

+Quote Post
goblin
post Jul 14 2011, 11:03 AM
Post #39

Miłośnik podróży
*

Na Stary Bar warto przeznaczyć cały dzień, pokręcić się trochę wśród ruin, zrobić sobie mały piknik ... w mieście Bar nie ma za bardzo co zwiedzać, ja żałowałem, że kosztem Baru nie spędziłem więcej czasu w Starym Barze.
Kotor to również wycieczka na cały dzień. Wejście na twierdzę + pokręcenie się po wąskich uliczkach zajmie calutki dzień.
Petrovac i Sveti Stefan można zabaczyć w jeden dzień. W Sveti Stefan byłem 3 lata temu we wrześniu i można było spokojnie na plaży posiedzieć, 2 lata temu w lipcu przepływałem obok statkiem i plaża cała zapchana. Najlepiej zobaczyć, zrobić zdjęcie i jechać dalej smile.gif w Petrocvac warto wybrać się na krótki spacer po klifie, po drodze można zejść schodkami i pokąpać się trochę wśród skał.
pozdrowinoka i udanego wyjazdu życzę

+Quote Post
Pablo de la Mar
post Jul 14 2011, 01:31 PM
Post #40

Urodzony obieżyświat

CYTAT(goblin @ Jul 14 2011, 10:03 AM) *
pozdrowinoka i udanego wyjazdu życzę

Dziękuję, chociaż jeszcze nie wiem, czy wyjazd w ogóle dojdzie do skutku - na razie Czarnogóra to tylko jedna z opcji, ale nie ukrywam, że podoba mi się coraz bardziej. smile.gif

Dzięki za krótkie opisy. Dokładnie czegoś takiego oczekiwałem! Jeśli ktoś jeszcze ma swoje obserwacje, to śmiało - im więcej subiektywnych opinii, tym bardziej obiektywny obraz. wink.gif

--------------------

+Quote Post

15 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24th October 2017 - 04:57 AM